کسب و کار ایرانیاخبار جامعه

آموزش پاکسازی پوست و میکروکارنت (شبه بوتاکس)

شبه بوتاکس که به انگلیسی یعنی Botox-like که به کرم ها و لوسیون هایی می گویند که ترکیباتی در خود دارند که باعث ایجاد اثراتی شبیه به بوتاکس در پوست افراد می گردد. بوتاکس معمولاً از سم باکتری کلسترویدیوم بوتولینوم به دست می آید و باعث شل و ضعیف شدن عضلات می گردد و در زمان خندیدن و اخم کردن دچار انقباض خواهند شد. ولی در کرم های شبه بوتاکس از ترکیباتی استفاده شده که انتقال علائم عصبی به ماهیچه ها را جلوگیری کرده و اجازه انقباض به ماهیچه ها را نمی دهد. در ادامه شما را با ترکیبات آنها بیشتر آشنا خواهیم کرد. در صورتی که شما قصد دارید هنرجوی حوزه فیشیال پوست باشید، با شرکت در دوره آموزش پاکسازی پوست به راحتی می توانید تمامی این موارد را فرا بگیرید و به طور تخصصی و حرفه ای وارد این حوزه شوید.

پپتید

این در واقع پروتئین های بسیار کوچکی هستند که جنس بسیاری از مولکول های بدن را تشکیل می دهند. پپتیدها دارای انواع مختلفی هستند و باعث کلاژن سازی نیز خواهند شد. نوروپپتیدها نیز نوعی از پپتیدها هستند که در شبکه بوتاکس از آنها استفاده می گردد و عملکرد آنها نیز به این صورت بوده که از انقباض عضلات جلوگیری می کند و چروکی در پوست اشخاص به وجود نمی آورند.

دیگر موارد جایگزین بوتاکس

روش های مناسب دیگری نیز وجود دارد که به عنوان شبه بوتاکس از آنها می توان استفاده نمود:

کرم های صورت

در واقع کرم ها باید حاوی آنتی اکسیدان باشند تا در کلاژن سازی بتوانند موثر واقع شوند. ترکیباتی نظیر فیتواستمسل و اسید هیالورونیک نیز باعث جلوگیری از چین وچروک می گردند و در اکثر کرم ها می توانید آنها را یافت نمایید. البته برای خرید کرم های ضدچروک نیازی به نسخه پزشک ندارید ولی همیشه به دنبال بهترین محصول در این زمینه باشید. برخی از مدل های کرم اثرات بوتاکس را در پوست بیشتر و ماندگارتر می کنند شامل انواع لوسیون سفت کننده پریم و لوسیون ضدچروک بوتوزوم فیس دوکس می باشد.

مصرف مکمل های ویتامین

تعجب نکنید که مصرف مکمل های حاوی ویتامین نیز می تواند در سلامت پوست شما بسیار تاثیرگذار بوده و چین وچروک ها را کاهش دهند. به این منظور بهتر است مکملی را انتخاب کنید که حاوی ویتامین C، ویتامین E و کارتنوئیدها باشد. این نوع مکمل ها می توانند تولید کلاژن در پوست را افزایش داده و از چروک های پوستی جلوگیری کنند.

نحوه صحیح خوابیدن در پیشگیری از چین وچروک بسیار موثر است ازاین رو توصیه می شود که هرگز روی صورت خود نخوابید تا فشاری به هیچ طرف صورت وارد نشود.

طب سوزنی

تحقیقات نشان می دهد که گاه طب سوزنی نیز می تواند همانند بوتاکس عمل کرده و نتایج قابل توجهی را در کاهش چین وچروک داشته باشد. طب سوزنی موجب آب رسانی بهتر به پوست شده و با بهبود خاصیت کشسانی پوست به کم شدن چروک ها کمک می کند.

علاوه بر طب سوزنی، ماساژ صورت را نیز می توان در پیشگیری از چین وچروک موثر دانست. ماساژ دادن در حقیقت نوعی ورزش است که همان طور که پیری بدن را به تعویق می اندازد در جوان سازی پوست صورت نیز تاثیر دارد.

کدام مدل شبه بوتاکس بهترین است؟

شما می توانید برای زیبایی و کم کردن چین وچروک پوستتان از کلینیک های پوست با روش هایی نظیر بوتاکس، تزریق فیل، میکرودرم، مزونیدلینگ و … استفاده نمایید، ولی منظور از شبه بوتاکس به کرم هایی که حاوی تری هگزا پپتید هستند را می گویند و یکی از بهترین نوع محصولات برای کار در بوتاکس می باشند. این نوع کرم ها بر عکس بوتاکس سبب فلج شدن عضلات نیز نمی شوند و از انقباض آنها نیز جلوگیری می نمایند.

بهترین راه حل بدون درد برای داشتن چهره ای شاداب

زمانی که از راه های جلوگیری پیری سخن به میان می آید نمی توانید به طور قاطع از تکنولوژی ها برای این کار استفاده نمایید زیرا همیشه تکنولوژی ها در حال پیشرفته تر شدن هستند و شما دقیقاً برای استفاده از هرکدام گیج خواهید شد. یکی از جدیدترین ابزارهایی که امروز می خواهیم درباره آن صحبت بکنیم میکرو کارنت می باشد.

در روش میکرو کارنت با استفاده از یک نیروی الکتریسیته می توانید سلول های پوستی را تشویق به رشد نمایید. این روش کاملاً بدون درد و خونریزی انجام می گیرد. یکی از مزیت های این روش این بوده که شما نیاز به دوران ریکاوری نخواهید داشت. بنده امروز می خواهم شما را به طور کامل با این روش آشنا نمایم.

میکرو کارنت کاملاً طبیعی عضلات صورت را بالا می برد.

ماشین های مورداستفاده برای انجام این کار می تواند عضلات صورت و کلاژن پوستتان را تحریک نموده و باعث محکم و سفت شدن ظاهر آن می گردد. دستگاه میکرو کارنت از یک ولتاژ بسیار ضعیف برای تحریک عضلات و رشد آدنوزین تری فسفات در سلول ها استفاده می نماید و باعث گسترش در سطح پوست افراد می شود. Microcurnt  به صورت سفت و هموار با مرتبط کردن عضلات و بافت های پوست صورت می تواند باعث کاهش خط و خطوط و چین وچروک ها مخصوص در پیشانی افراد شود.

این روش در چند دهه قابل استفاده است و امروزه حتی در فیزیوتراپی ها نیز به خوبی از آن استفاده می شود و بسیار ایمن و موثر می باشد. معمولاً از دهه 1970 این روش در فیزیوتراپی ها مورداستفاده است.

انجام میکرو کارنت در صورت بدون درد است

این یک روش کاملاً موثر جوان سازی پوست و رفع چین وچروک ها بدون درد است و مناسب برای افراد حساس به درد به وجود آمده است.

هزینه روش میکرو کارنت چگونه است؟

استفاده از خدمات زیبایی و پزشکی همیشه به محل زندگی افراد بستگی دارد و بسیار مهم است که شما در شهر بزرگ یا کوچک زندگی می کنید، همچنین به خدماتی که یک کلینیک ارائه می کند نیز بستگی دارد. برخی از خدمات زیبایی پوست حتی در منزل قابل انجام بوده که قطعاً هزینه کمتری دارد. ولی این نکته را فراموش نکنید که میکرو کارنت را به یک فرد متخصص بسپارید و هزینه ای که یک فرد حرفه ای انجام می دهد با شخصی که به طور تجربی کار می کند، می تواند بسیار متفاوت باشد. باید اطمینان حاصل کنید که محصولاتی که در این زمینه استفاده می شود بسیار تازه و مورد اطمینان باشد.

به چند جلسه برای میکروکارنت نیاز داریم؟

معمولاً در جلسات اول نمی توانید به نتایج دلخواهتان برسید. بهترین نتیجه بعد از انجام چندین جلسه به وجود می آید. ازآنجایی که روش Microcurn  نیازمند سازگاری بیمار با شرایط بوده و جلسات در یک هفته قابل انجام می باشد. ولی چون این روش بدون درد بوده و به بیماران احساس رضایت زیادی می دهد.

چه افرادی باید از این روش خودداری نمایند؟

روش میکرو کارنت کمترین آسیب را به بیمار می رساند ولی برخی از افراد نباید اینکار را انجام دهند. تمامی انواع پوست ها با این روش سازگار هستند ولی بیمارانی که ایمپلنت فلزی و با زخم های باز آکنه هستند باید از آن جلوگیری نمایند. مثلاً زنان باردار یا مادران شیرده باید از این کار منع شوند و دستگاه های میکرو کارنت بر روی مادران باردار و شیرده تست نخواهد شد و بر روی جنین آثار بدی بر جای می گذارد.

حتی اگر از فیلر استفاده کرده اید باید از این روش خودداری نمایید و توجه نمایید که اگر جزو افرادی هستید که بوتاکس زیادی انجام داده اید باید تا زمانی که عضلاتتان تحت تاثیر آنها هستند از این روش جلوگیری نمایید.

دوره آموزش میکروکارنت و شبه بوتاکس تخصصی

بنده در دوره آموزش پاکسازی پوست سعی کرده ام که به تمامی موارد بپردازم که یکی از این موارد، آموزش میکروکارنت است.

نمایش بیشتر