اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

روش های طبیعی کوچک کننده بینی گوشتی

این خبر شامل این عناوین است مخفی

چگونه بینی خود را کوچکتر کنیم؟

برخی از تمرین های طبیعی جراحی درمانی وجود دارد که باعث می شود بینی شما کوچکتر شود شما همچنین می توانید آرایش را با استفاده از یک روش ساده انجام دهید ،تا بینی خود را کوچک کنید. همراه با ورزش و آرایش، برخی از دستور العمل های طبیعی است، که کمک می کند تا بینی خود را کوچک تر و نازک تر به معرض دید دربیاورید؛ بینی تیز و کوچک ،نماد زیبایی است، شما می توانید شکل بینی را با روش های ساده از “Cosmetic procedures” تغییر دهید.

آرایش |آسان |انرژی

کوچک کردن بینی به چه دلیل انجام می شود؟

بینی در مرکز کانونی صورت قرار دارد به همین علت در نگاه اول توجه زیادی را به خود جلب می کند. روش های مختلفی مانند آرایش صحیح باعث کوچکتر دیده شدن بینی می شود. اما این تمرینات آسان را می توانید برای بهبود فرم بینی انجام دهید. نتیجه این تمرینات در طولانی مدت بروز می کند.

تمرین اول: با استفاده از تنفس

از انگشت اشاره برای فشردن پره های بینی استفاده کنید و سعی کنید با قدرت نفس بکشید. برای نتیجه گیری بهتر روی قسمت های پایینی فشار بیشتری وارد کنید. با افزایش فشار ریتم تنفس را آهسته تر نمایید. این تمرین را به اندازه 10 بار نفس کشیدن انجام دهید.

افزایش سن تغییرات زیادی در چهره ایجاد می کند. این تغییرات بر روی پوست و غضروف بینی نیز تاثیرگذار است. تمرین بعدی از افتادگی و تغییر فرم بینی در زمان کهنسالی جلوگیری می نماید.

 تمرین دوم: گرفتن نوک بینی

نوک بینی را با دو انگشت اشاره و شست بگیرید و به آرامی آن را به سمت بالا بکشید. حالا سعی کنید نوک بینی را رو به پایین فشار دهید و انرژی معکوس وارد نمایید. این کار را می توانید با یک انگشت و از طرف پایین نوک بینی نیز انجام دهید. این کار را چندین بار در روز تکرار کنید.

 تمرین سوم: لبخند زدن

طبیعت همیشه راهکارهای خوبی به ما ارائه می دهد. لبخند زدن به فرم صاف و مستقیم بودن بینی بسیار کمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بیشتر لبخند بزنید و با انگشت نوک بینی را به آرامی به سمت بالا هل بدهید. این کار به فرم دهی عضلات کناره بینی نیز کمک می کند. این تمرین را روزی 20 تا 30 مرتبه انجام دهید. بعد از مدتی نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

 تمرین چهارم: انجام تمرینات ورزشی برای کوچک کردن بینی

تمرینات ورزشی مثل یوگا بر روی نحوه تنفس بسیار تاثیرگذار هستند. دم و بازدم عمیق برای شکل دهی به بینی نیز کاربرد دارد. در یک پوزیشن راحت بنشینید. راه یکی از سوراخ های بینی را با دو انگشت به مدت 4 ثانیه مسدود کنید و با سوراخ دیگر نفس بکشید. سپس همین کار را با طرف دیگر انجام دهید و هوا را تخلیه کنید. می توانید در طول روز این تمرین را به صورت معکوس سه یا چهار بار تکرار نمایید.

تمرین پنجم: کوچک کردن بینی با استفاده از ماساژ

بخش های مختلف بینی را ماساژ دهید. این کار را از پل بینی شروع کنید. از بالای پل بینی رو به پایین به آهستگی و در یک خط مستقیم بینی را ماساژ دهید. همچنین این ماساژ را از کناره بینی هم انجام بدهید. برای نتیجه گیری بهتر 5 دقیقه ماساژ نیاز است.

بینی پر چالش ترین ناحیه برای تغییر شکل است. این پنج تمرین ساده به شما کمک می کند تا بدون هیچ هزینه ای کوچک کردن بینی و تقویت عضلات آن را به مرور زمان بهبود دهید. انجام تمرینات فوق در زمان بلوغ توصیه می شود تا از حالت ایده آل خارج نشود. فقط باید پشتکار و صبر زیادی در این مسیر داشته باشید.

چگونگی کاهش اندازه بینی با ورزش :

در اینجا برخی از تمرینات ساده که بینی شما را کوچکتر میکند ، برای شما شرح می دهیم  این تمرینات ساده را میتوانید در زمان های کوتاهی انجام دهید .

 کوتاه شدن بینی:

با گذشت زمان، بدن انسان شروع به ضعیف شدن میکند . به همان شیوه با سن، شکل بینی نیز به علت ضعف استخوان ها و غضروف بینی تغییر می کنداین تمرین ساده، استخوان ها و غضروف های بینی را قوی نگه می دارد.

انگشت اشاره را روی نوک بینی قرار دهید، آن را به آرامی فشار دهید. با نگه داشتن انگشت روی بینی، فشار را به سمت پایین متمایل کنید ، هر وقت که زمان داشتید می توانید این تمرین را هر روز در هر کجا انجام دهید.

کوچک کردن و تغییر شکل بینی:

این تمرین ساده بسیار مفید خواهد بود هر دو طرف بینی را با انگشت اشاره فشار دهید. با نیروی زیاد ، هوا را به بیرون بدمید .شما می توانید این حرکت را برای هر دو سوراخ بینی خود انجام دهید ؛ این کار را 10-15 بار تکرار کنید. این یک تمرین، ساده است که شما را قادر می سازد دقیقا همانطور که می خواهید بینی خود را شکل دهید.

تکان دادن بینی:

برای کوچک کردن بینی، روش های دیگری نیز وجود دارد این کار جهت ساخت عظلات بینی شما مفید خواهد بود. صورت خود را ثابت نگه داشته و بینی خود را بچرخانید. شما می توانید این تمرین را در هر زمان از روز انجام دهید اما برای رسیدن به نتایج بهتر، به طور منظم باید این کار را انجام دهید.

صاف کردن بینی:

این یک تمرین ساده برای داشتن بینی باشکل مناسب است ، برای این کار لبخند بزنید و بینی خود را با کمک انگشتان خود بکشید. این کار به ساخت عضلات در دو طرف بینی شما کمک خواهد کرد. برای داشتن نتایج بهتر، 20 بار در روز و برای چند ماه این کار راتکرار کنید.

ماساژ بینی:

این یک راه ایده آل برای کوچک کردن بینی است برخی از مزایای دیگر نیز وجود دارد، که می تواند را نیز درمان کند. بینی خود را از قسمت پل وسطی به طرفین دهید و مراقب باشید که حتما انگشتان خود را بصورت دایره ای برروی بینی خود حرکت دهید ؛ با 5-7 بار تکرار در روز و در زمان بسیار کوتاه، شما نتایج را دریافت خواهید کرد.

ازبین بردن خط لبخند:

با گذشت سن ، خط و چین و چروک هایی در صورت و اطراف بینی ظاهر میشود، که یکی از آنها خط لبخند است این، یک تمرین ساده برای کاهش میزان خط لبخند بشمار میرود. هوا را به داخل بینی هدایت کرده و برای چند ثانیه نگه دارید، به طوری که در بینی خود حجم هوا را کاملا حس کنید . این کار را حداقل یک بار در روز برای داشتن نتایج بهتر، انجام دهید.

تنفس عمیق:

تنفس عمیق نیز ،یکی دیگر از ورزش های ساده است که کمک می کند تا بینی خود را کوچک تر کنید این تمرین ساده را هرروز انجام دهید. یکی از حفره های بینی خود را بسته و با حفره ی دیگر نفس بکشید ؛ پس از هر تنفس عمیق ، نفس خود را برای 3 ثانیه نگه دارید، در معرض عمق قرار گرفتن در هوا، سه ثانیه نگه داشتن هوا. حال برای حفره ی دیگر نیز این کار را تکرار کنید. این تمرین را سه بار در روز در پکیج های 10 تایی انجام دهید.

روش‌های کوچک کردن بینی در خانه

برای کوچک کردن بینی خود در خانه از روش‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید. نکته‌ای که در این زمینه اهمیت دارد، این است که تمامی این روش‌ها بدون درد و خون‌ریزی‌ست! هم‌چنین در هیچ‌کدام از آن‌ها از عمل‌های جراحی استفاده نمی‌شود و برای شما خطری به‌همراه ندارد.

روش اول: کوچک شدن بینی با چسب

یکی از راه‌های آسان کوچک‌کردن بینی، استفاده از چسب لیفت است. این چسب باعث می‌شود بینی شما جمع و کشیده شود. چسب بینی که اصطلاحا به آن چسب لیفت گفته می‌شود، رنگی نامرئی دارد. این یکی از مزیت‌های آن است؛ چراکه می‌توانید روی آن آرایش کنید و هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان قابل‌استفاده است.

برای استفاده از چسب بینی برای کوچک شدن دماغ، ابتدا باید صورت خود را با آب و صابون بشویید. به این ترتیب پوست صورت شما عاری ازچربی‌ها خواهد بود و برای استفاده از این چسب، آماده می‌شود. 6 تا 7 سانتی‌متر از این چسب را با قیچی جدا کنید و در حالی که روی بینی خود می‌چسبانید، بینی را به سمت بالا فشار دهید. با این روش به‌راحتی می‌توانید خوش فرم شدن بینی خود را مشاهده کنید.

روش دوم: کوچک کردن بینی و یوگای صورت

 تمرینات یوگا تنها برای بدن نیست و می‌تواند روی صورت شما و اعضای آن هم تاثیر بگذارد. برای این منظور برای کوچک کردن بینی ابتدا بهتر است که از تمرینات تنفسی آن استفاده کنید. در وضعیتی آرام و راحت بنشینید. یکی از سوراخ‌های بینی‌تان را با دست بگیرید و سعی کنید از سوراخ دیگر هوا را به درون هدایت کنید. سپس همین کار را برای سوراخ دیگر بینی انجام دهید. این کار را 10 بار تکرار کنید و اثر آن را روی کوچک‌کردن بینی خود مشاهده کنید.

تکان‌دادن صحیح و منظم بینی هم می‌تواند از دیگر راه‌های کوچک‌کردن بینی باشد که در مجموعه‌ حرکات یوگا قرار می‌گیرد. برای این کار هم بهتر است در محیطی آرام بنشینید و این حرکات را انجام دهید. بهتر است قبل از انجام حرکات، تمرین‌های تنفسی را انجام دهید. این یکی از راه‌های آسان خوش فرم شدن بینی بوده و به‌راحتی قابل‌انجام است.

روش سوم: کوچک کردن بینی با کمک ورزش

 ورزش‌کردن اثرات گسترده‌ای روی بدن ما دارد. شما با انتخاب حرکات مناسب برای صورت خود، می‌توانید از این طریق برای خوش‌فرم‌شدن بینی تلاش کنید. برای کوچک کردن بینی با کمک ورزش، کناره‌های بینی خود را با انگشت اشاره فشار دهید. حال با شدت نفس بکشید و سپس عمل بازدم را انجام دهید. این تمرین را بهتر است حداقل 10 بار تکرار کنید و تاثیر آن را روی کوچک‌شدن بینی خود ببینید.

برای داشتن یک بینی صاف و زیبا می‌توانید از تمرین دیگری استفاده کنید. برای این کار ابتدا لبخند بزنید. سپس با کمک انگشتان خود، بینی را به سمت بالا فشار دهید. مدت زمان موردنیاز برای این تمرین 20 تا 30 ثانیه است و باید روزانه انجام شود. برای کوچک کردن بینی هم‌چنین می‌توانید از تمرینی که برای نوک بینی طراحی شده است، استفاده کنید. برای این کار، هر چندبار که روزانه می‌توانید انگشت خود را روی نوک بینی بگذارید و به‌آرامی فشار دهید.

روش چهارم: کوچک کردن بینی با استفاده از ماساژ

 یکی از راه‌های کوچک‌کردن بینی، ماساژدادن آن است. ماساژ قسمت‌های مختلف صورت علاوه‌بر تاثیری که روی صورت دارد، می‌تواند به بهبود و درمان سردردهای شما هم کمک کند. برای ماساژ بینی از قسمت بالایی آن شروع کنید و به سمت نوک آن بیایید. حال نوبت کناره‌های بینی‌ست. دقت داشته باشد که حرکات شما برای کوچک کردن بینی باید به‌صورت دایره‌ای انجام شود. این روش، یکی از آسان‌ترین راه‌هایی‌ست که باعث خوش فرم شدن بینی شما می‌شود.

 روش پنجم: کوچک شدن بینی با عسل

یکی از راه‌های کوچک کردن بینی، استفاده از عسل است. از آن جایی که عسل یک ماده‌ طبیعی‌ست، می‌تواند یک گزینه‌ مناسب برای کوچک شدن دماغ باشد. عسل مضرات مواد شیمیایی را ندارد و به‌همین‌دلیل می‌توانید با خیالی راحت از آن استفاده کنید. این روش معمولا روی بینی‌های گوشتی بهتر جواب می‌دهد.

عسل می‌تواند با مواد دیگری مثل سرکه‌ سیب مخلوط شود. ترکیب این دو باعث می‌شود که چربی‌های زیر پوست شما از بین برود و به کوچک شدن بینی منجر شود. مخلوط عسل و سرکه‌ سیب باید نیم‌ساعت روی بینی بماند. بهتر است این کار را به‌مدت 15 تا 30 روز، هر روز انجام دهید تا تاثیر آن را بر خوش فرم شدن دماغ خود مشاهده کنید.

روش ششم: کوچک شدن بینی با زنجبیل

زنجبیل از آن دسته موادی‌ست که در طب سنتی بسیار پرکاربرد است. شاید باورکردنی نباشد اما از زنجبیل می‌توان برای کوچک‌کردن بینی هم استفاده کرد. برای این کار باید زنجبیل را با آب مخلوط کنید و زمانی که به حالت خمیری درآمد، آن را روی بینی خود بگذارید. به این خمیر 15 دقیقه زمان بدهید تا تاثیر خود را بگذارد. سپس آن را از روی بینی بردارید و صورت خود را بشویید. اگر دچار سوزش شدید، بهتر است برای کوچک کردن بینی از روش دیگری استفاده کنید.

روش هفتم: کوچک کردن بینی با آبلیمو

استفاده از آبلیمو از دیگر راه‌هایی‌ست که می‌تواند باعث کوچک‌شدن بینی شما شود. آبلیمو خاصیت چربی‌سوزی بالایی دارد. ازاین‌رو می‌تواند باعث چربی‌سوزی در ناحیه‌ بینی و در نتیجه کوچک‌شدن آن شود. برای خوش فرم شدن بینی خود می‌توانید آبلیمو را با زنجبیل مخلوط کنید تا اثر معجزه‌آسای این ترکیب را ببینید. سوختن چربی‌های زیر پوست می‌تواند علاوه‌بر کوچک کردن بینی شما، آن را کشیده‌تر هم نشان دهد.

روش هشتم: کوچک کردن بینی با استفاده از یخ

برای کوچک کردن بینی خود، یخ را از یاد نبرید. یخ با خاصیت منقبض‌کننده‌ای که دارد، باعث می‌شود به‌مرور زمان حجم بینی شما کاهش یابد. برای این کار از یک بسته یخ استفاده کنید و آن را به‌مدت 10 دقیقه روی بینی خود قرار دهید. می‌توانید چند بار این کار را در روز انجام دهید. پس از گذشت چند هفته می‌توانید تاثیر آن را در کوچک‌تر شدن بینی خود مشاهده کنید.

روش نهم: کوچک کردن بینی با استفاده از بخور

روشی که در این قسمت به آن می‌پردازیم، استفاده از بخور است. بخور نه‌تنها به کوچک کردن بینی شما کمک می‌کند، بلکه برای طراوت و شادابی پوست شما هم مفید است. بخار آب از طریق بخور می‌تواند وارد منافذ پوستی صورت و بینی شما شود. در نتیجه‌ این کار، متابولیسم پوست بیش‌تر می‌شود، چربی‌ها راحت‌تر می‌سوزند و خارج می‌شوند؛ در نهایت باعث خوش فرم شدن بینی شما می‌شود.

با توجه به نوع پوستتان می‌توانید این کار را به‌مدت 5 تا 20 دقیقه انجام دهید. البته باید توجه داشته باشید که اثر بخور تا چند ساعت روی بینی شما باقی می‌ماند. در حین بخور می‌توانید بینی خود را ماساژ دهید. پس از آن هم بهتر است از یخ استفاده کنید. از روش بخور بهتر است یک یا دو بار در هفته استفاده کنید. بخوردادن بیش از حد می‌تواند باعث شل‌شدن پوست بینی شما شود و در طولانی‌مدت تاثیری بر کوچک‌کردن بینی نداشته باشد.

روش دهم: کوچک کردن بینی با استفاده از ماسک مخصوص

تغییر در ناحیه بینی نسبت به بقیه نقاط صورت دیرتر اتفاق می‌افتد. این مسئله به‌دلیل وجود غضروف در این قسمت است. به‌همین‌دلیل ممکن است با روش‌های پیشین در کوچک‌کردن بینی خود موفق نباشید. در این شرایط برای خوش‌فرم‌شدن بینی و کوچک‌کردن آن می‌توانید از ماسک‌های مخصوص استفاده کنید. این ماسک‌ها که در قالب‌های مختلف تهیه می‌شوند، می‌توانند باعث کوچک‌شدن بینی شما شوند و فرم زیبایی به آن دهند.

نمایش بیشتر