اخبار فرهنگیکسب و کار ایرانی

منابع کنکور کارشناسی ارشد عکاسی

اولین قدم برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1402، شناسایی منابع مناسب و مفید و آشنایی با نحوه مطالعه آن ها می باشد. معمولا بر اساس هر یک از گرایش ها و کد ضریب های موجود در هر مجموعه، انواع منابع درسی نیز وجود دارند. داوطلبان باید توجه داشته باشند که برای انتخاب منابع درست می بایست ضرایب دروس کنکور ارشد عکاسی را مشاهده کرده و سپس بر اساس اهمیت و تاثیر هر یک از آن ها اقدام به خرید کتاب های آموزشی نمایند.

عکاسی یکی از رشته های امتحانی گروه هنر است. داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی را به عنوان مجموعه امتحانی خود انتخاب می کنند، می توانند در رشته عکاسی در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند.

آشنایی |آموزش |آموزش عکاسی

گرایش های کارشناسی ارشد عکاسی 1402

مجموعه هنرهای تصویری و طراحی شامل گرایش هایی است که در 7 کد ضریب دسته بندی شده اند و رشته عکاسی در زیرگروه 5 قرار گرفته است. متقاضیان می بایست به ضرایب دروس هر رشته گرایش که در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد درج شده توجه نموده و بر اساس آن برنامه ریزی خود را انجام دهند تا به نتیجه مطلوب یعنی قبولی در آزمون ارشد دست یابند.

به عبارت دیگر، پس از انتخاب رشته / گرایش مورد علاقه خود، دروسی که ضرایب بالاتری دارند و تاثیر بیشتری بر روی رتبه و تراز خواهند گذاشت را انتخاب کرده و منابع همان دروس را مطالعه نمایید. معمولا منابع دروسی که ضریب تاثیر 4 را دارند، تاثیر بسیار زیادی در قبولی ارشد داوطلبان دارد.

با توجه به این که متقاضیان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز در همان آزمون جامعی که سازمان سنجش برگزار می کند، شرکت می نمایند این منابع برای این داوطلبان نیز مفید و قابل استفاده خواهد بود.

داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1402 می توانند برای اطلاع از لیست رشته های کنکور ارشد مقاله ای که لینک آن را در قسمت زیر قرار داده ایم مطالعه نمایند.

منابع کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1402

متقاضیان قبل از تهیه منابع درسی کنکور عکاسی، می بایست دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 را به دقت مطالعه کرده و بر اساس کد ضریب ارشد مورد نظر خود اقدام به تهیه کتب و منابع آموزش عکاس نمایند. در ادامه به معرفی منابع ارشد عکاسی می پردازیم.

کلیه علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته عکاسی بدون توجه به عنوان رشته کارشناسی خود می توانند منابع کارشناسی ارشد عکاسی را مطالعه کرده و در کنکور کارشناسی ارشد این رشته شرکت نمایند.

عناوین دروس امتحانی       منابع

زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)  عمومی : 1 – کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران. 2 – کتاب گرامر زبان انگلیسی، عباس فرزام، انتشارات باستان. 3 – کتاب تافل رهنما، ابراهیم نظری تیموری، انتشارات رهنما. 4 – کتاب 504 واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل.

تخصصی : 1 – کتاب زبان انگلیسی برای دانشجویان هنرهای تجسمی- نقاشی، گرافیک و مجسمه سازی English for the Students of Visual Arts ( Painting , Graphics , & Sculpture) ، تالیف مهدی حسینی، انتشارات سمت. 2 – کتاب راهنمای کامل زبان انگلیسی برای دانشجویان هنرهای تجسمی- نقاشی، گرافیک و مجسمه سازی ، تالیف علیرضا رازقی، انتشارات جنگل، جاودانه. 3 – کتاب انگلیسی برای دانشجویان رشته تلویزیون ، عکاسی ، تئاتر (Television , Photography , Theater ، English for the Students of Media Arts II)، تالیف مسعود اوحدی کبیر مقصودلو، انتشارات سمت.

فرهنگ ، هنر و ادبیات ایران و جهان 1 – نقاشی ایران ، روئین پاکباز 2 – تاریخ ادبیات جهان، حسین معماری 3 – درباره ادبیات و نقد ادبی ، خسرو فرشیدورد 4 – انواع ادبی ، دکتر سیروس شمیسا 5 – تاریخ ادبیات ایران ، صادق رضازاده 6 – انواع ادبی محمود عبادیان 7 – مکتب های ادبی، جلد 1 و 2 ، رضا سیدحسینی 8 – خط و زبان در گذر فرهنگ ایران ، مصطفی فرزام 9 – هنر در گذر زمان ، هلن گاردنر 10 – خلاصه تاریخ هنر ، پرویز مرزبان 11 – تاریخ هنر ، ارنست گامبریج 12 – دایره المعارف هنر ، رویین پاکباز 13 – خوشنویسی در ایران ، لیلی براتزاده 14 – سیر هنر در تاریخ هنرستان ( 1 و 2 ) 15 – آشنایی با بناهای تاریخی هنرستان 16 – آرایه های ادبی و تاریخ ادبیات جهان 17 – تاریخ تمدن ، جلد اول ، مشرق زمین گاهواره ی تمدن ، ویل دورانت

مبانی نظری عکاسی          1 – تاریخ عکاسی و عکاسان پیشگام در ایران ، یحیی ذکاء 2 – ناصرالدین شاه عکاس ، محمدرضا طهماسب پور 3 – سیر تحول عکاسی : پطرتاسک ، ترجمه محمد ستاری 4 – نقد عکس : تری برت ، ترجمه اسماعیل عباسی 5 – نگاهی به عکس ها : جان سارکوفسکی ، ترجمه فرشید آذرنگ 6 – مجموعه مقالات موجود در مجلات هنری 7 – نشانه شناسی عکاسی : نوشته سونسون ، ترجمه مهدی مقیم نژا د 8 – داستان عکاسی : مایکل لنگفورد ، رضا نبوی 9 – عکاسان بزرگ جهان ، ترجمه پیروز سیار

فن شناسی عکاسی 1 – عکاسی پایه : نوشته مایکل لنگفورد ، ترجمه رضا نبوی 2 – عکاسی پیشرفته : نوشته مایکل لنگفورد ، ترجمه رضا نبوی 3 – دوربین عکاس : نوشته انسل آدامز ، ترجمه پیروز سیار 4 – عدسی : نوشته حسین جعفریان 5 – ظهور : نوشته ج. یاکبسون ، ترجمه اکبر عالمی

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد مطالعه مقاله زیر به شما پیشنهاد می شود.

 ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1402

ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1402 برای داوطلبان این کنکور بسیار مهم می باشد. داوطلبان می توانند با اطلاع از این ضرایب به دروسی که از ضرایب بالا تری بر خوردار هستند توجه بیشتری داشته باشند و آنها را با دقت و جزئیات بیشتری مطالعه نمایند.

البته مطالعه کارنامه قبولی کنکور ارشد داوطلبان سال های گذشته نیز می تواند در خصوص درصدهای لازم برای قبولی در دانشگاه های روزانه، شبانه و یا آزاد کمک کند. در برخی از رشته ها احتمال قبولی در دانشگاه های روزانه با حداقل داشتن 30 درصد تست صحیح در دروس مهم وجود دارد.

در ادامه جدول ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1402 را برای شما قرار داده ایم.

ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1402

“ضرایب دروس امتحانی”   “عناوین دروس امتحانی”

2          زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)

2          فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان

3          مبانی نظری عکاسی

3          فن شناسی عکاسی

1- مهمترین منابع کنکور کارشناسی ارشد عکاسی چیست؟

✔️ منابع کنکور کارشناسی ارشد شامل دروس عمومی و تخصصی بوده که تمامی منابع مهم کنکور ارشد عکاسی در متن مقاله ارائه شده است.

2- نحوه ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 1402 چگونه است؟

✔️ برای ثبت نام آزمون ارشد که راهنمای آن در متن مقاله نیز موجود است باید از طریق سایت سازمان سنجش و در موعد مقرر اقدام نمایید.

3- زیر گروه های رشته عکاسی برای کارشناسی ارشد چیست؟

✔️ بعضی از رشته های امتحانی دارای گرایش های متفاوتی در کنکور ارشد هستند که در متنسوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

منابع کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1401 کدام اند؟

علاقه مندان به تحصیل در این رشته باید در کنکور کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی ثبت نام کنند و سپس وارد رشته عکاسی شوند. در ادامه قصد داریم مواد امتحانی، ضرایب دروس و منابع کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1400 را ارائه دهیم تا داوطلبان عزیز بدانند که چه دروسی را باید مطالعه کنند، کدام دروس مهم تر هستند و برای هر درس از چه کتاب کمک آموزشی استفاده نمایند. برای مشاوره تحصیلی تلفنی با مشاوران مجموعه دانتل با شماره های زیر تماس بگیرید.

با توجه به اینکه سازمان سنجش منابع کمک آموزشی برای کنکور کارشناسی ارشد معرفی نمی کند، در این بخش برای هر درس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد رشته عکاسی چند کتاب کمک آموزش عکاسی مقدماتی معرفی کرده ایم تا شما از کتاب های استاندارد و در سطح کنکور ارشد این رشته مطلع شوید.

درس فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان

    هنر در گذر زمان، تالیف هلن گاردنر، مترجم محمدتقی فرامرزی | انتشارات آگه

    هنر مدرنیسم، تالیف ساندرا بکولا، مترجم دکتر سمیع آذر | انتشارات فرهنگ معاصر

    دایره المعارف هنر، تالیف روئین پاکباز | انتشارات معاصر

    هنر و تمدن اسلامی جلد (1) و (2)، تالیف دکتر غلامعلی حاتم | انتشارات پیام نور

    معماری ایران در دوره اسلامی، تالیف یوسف کیانی | انتشارات سمت

    آشنایی با هنر در تاریخ جلد (1) و (2)، تالیف دکتر غلامعلی حاتم | انتشارات پیام نور

    سبک ها و مکتب های هنری، تالیف ایان چیلورز و دیگران، مترجم احمد ضابطی جهرمی | انتشارات نی

منابع ارشد عکاسی 1401 | مبانی نظری عکاسی

    مبانی نظری عکاسی، تالیف سعید میرمحمدی | انتشارات کارنامه کتاب

    نقد عکس، تالیف تری برت، ترجمه اسماعیل عباسی و کاوه میرعباسی، انتشارات مرکز

    تاریخ عکاسی و عکاسان پیشگام در ایران، تالیف یحیی ذکایی | انتشارات علمی فرهنگی

    مبانی نظری عکاسی، تالیف مسعود ثابت زاده | انتشارات نگارستان هنر

منابع ارشد عکاسی 1401| فن شناسی عکاسی

    فن و هنر عکاسی سیاه و سفید در عصر دیجیتال، تالیف تورستن آندرئاس هوفمان، ترجمه شیرین حکمی، انتشارات زبان تصویر

    عکاسی و دوربین های عکاسی، تالیف علی صفاکار | انتشارات کانون تصویر ایران

    عکاسی دیجیتال، تالیف کداک، ترجمه رضا نبوی | نشر پیکان

منابع ارشد عکاسی 1401 | زبان تخصصی

    راهنمای کامل زبان انگلیسی برای دانشجویان هنرهای تجسمی- نقاشی، گرافیک و مجسمه سازی، تالیف علیرضا رازقی | انتشارات جنگل، جاودانه

     انگلیسی برای دانشجویان رشته تلویزیون، عکاسی، تئاتر (Television , Photography , Theater، English for the Students of Media Arts II)، تالیف مسعود اوحدی کبیر مقصودلو | انتشارات سمت

درس زبان عمومی

    کتاب 504 واژه ضروری تافل | انتشارات جنگل

    کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران | انتشارات مبتکران

    کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی | انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور

عناوین دروس امتحانی کنکور کارشناسی ارشد عکاسی 1401

کنکور کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی 8 رشته تحصیلی است که یکی از آنها، رشته عکاسی است. عناوین دروس امتحانی کنکور ارشد این مجموعه شامل 12 درس است اما متقاضیان رشته عکاسی برای شرکت در آزمون این رشته، تنها باید 4 درس زیر را مطالعه کنند.

    زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی) : ضریب 2

    فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان : ضریب 2

    مبانی نظری عکاسی : ضریب 3

    فن شناسی عکاسی : ضریب 3

8 درس دیگر کنکور کارشناسی ارشد مجموعه هنرهای تصویری و طراحی در رشته عکاسی دارای ضریب 0 هستند و نیازی نیست که آنها را مطالعه کنید.

یکی از پرطرفدارترین آزمون هایی که هر ساله به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار می شود، کنکور کارشناسی ارشد است. علاقه مندان به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی می توانند با ثبت نام کنکور ارشد 99 از طریق مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور، در تیم شرکت کنندگان این آزمون قرار بگیرند.

کنکور کارشناسی ارشد که در 6 گروه علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی برگزار می گردد که مهم ترین گام برای کسب موفقیت در آن، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع کنکور ارشد 99، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد 99 استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد 99 خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد، بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی رشته عکاسی در کنکور کارشناسی ارشد 99

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد 99، ، رشته و گرایش مورد نظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته عکاسی نیز در گروه هنر می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند، نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

رشته عکاسی مباحث و دروس زیر را شامل می شود:

    زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی) با ضریب 2

    فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان با ضریب 2

    مبانی نظری عکاسی با ضریب 3

    فن شناسی عکاسی با ضریب 3

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته عکاسی سال 99

رشته عکاسی جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد می باشد. یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته عکاسی می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا، یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته عکاسی

فرهنگ، هنر و ادبیات ایران و جهان

هنر در گذر زمان، تالیف هلن گاردنر، مترجم محمدتقی فرامرزی، انتشارات آگه           تاریخ هنر مدرن، تالیف هاوارد آرناسون، مترجم محمدتقی فرامرزی، انتشارات نگاه

هنر مدرنیسم، تالیف ساندرا بکولا، مترجم دکتر سمیع آذر، انتشارات فرهنگ معاصر سبک ها و مکتب های هنری، تالیف ایان چیلورز و دیگران، مترجم احمد ضابطی جهرمی، انتشارات نی

دایره المعارف هنر، تالیف روئین پاکباز، انتشارات معاصر          آشنایی با هنر در تاریخ جلد (1) و (2)، تالیف دکتر غلامعلی حاتم، انتشارات پیام نور

هنر و تمدن اسلامی جلد (1) و (2)، تالیف دکتر غلامعلی حاتم، انتشارات پیام نور      تاریخ ادبیات ایران جلد (1) و (2)، تالیف سیدعلی اصغری میرباقری فرد و دیگران، انتشارات سمت

 آشنایی با هنرهای سنتی ایران، تالیف زهرا تجویدی و محمدعلی شاکری راد، انتشارات پیام نور  معماری ایران در دوره اسلامی، تالیف یوسف کیانی، انتشارات سمت

تاریخ خط، تالیف آلبرتین گاور، مترجم عباس مخبر، انتشارات مرکز          فرهنگ نگاره ای نمادها در هنر شرق و غرب، تالیف جیمز هال، مترجم رقیه بهزادی، انتشارات فرهنگ معاصر

مبانی نظری عکاسی

مبانی نظری عکاسی، تالیف سعید میرمحمدی، انتشارات کارنامه کتاب           مبانی نظری عکاسی، تالیف مسعود ثابت زاده، انتشارات نگارستان هنر

نقد عکس، تالیف تری برت، ترجمه اسماعیل عباسی و کاوه میرعباسی، انتشارات مرکز          تاریخ عکاسی و عکاسان پیشگام در ایران، تالیف یحیی ذکایی، انتشارات علمی فرهنگی

فن شناسی عکاسی

فن و هنر عکاسی سیاه و سفید در عصر دیجیتال، تالیف تورستن آندرئاس هوفمان، ترجمه شیرین حکمی، انتشارات زبان تصویر      عکاسی و دوربین های عکاسی، تالیف علی صفاکار، انتشارات کانون تصویر ایران

عکاسی دیجیتال، تالیف کداک، ترجمه رضا نبوی، نشر پیکان      مهارت های بنیادین نورپردازی در عکاسی، تالیف مارک گیلر، ترجمه علی تهرانی، نشر آوند دانش

زبان تخصصی

راهنمای کامل زبان انگلیسی برای دانشجویان هنرهای تجسمی- نقاشی، گرافیک و مجسمه سازی، تالیف علیرضا رازقی، انتشارات جنگل، جاودانه            انگلیسی برای دانشجویان رشته تلویزیون، عکاسی، تئاتر (Television , Photography , Theater، English for the Students of Media Arts II)، تالیف مسعود اوحدی کبیر مقصودلو، انتشارات سمت

زبان عمومی

کتاب 504 واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل

کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران

کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 99 در رشته عکاسی شرکت نموده اند، با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد 99 می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حدنصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

نمایش بیشتر