اخبار بین المللیکسب و کار ایرانی

راهنمای گام به گام و تصویری ثبت نام لاتاری 2025

آموزش رایگان تصویری و گام به گام ثبت نام لاتاری آمریکا 2025

 در این مقاله قرار است تا به شکل گام به گام، پروسه ثبت نام لاتاری آمریکا را که یک پروسه آنلاین است، به صورت رایگان در سایت اصلی آموزش دهیم.)

راهنمای تصویری ثبت نام لاتاری |راهنمای ثبت نام لاتاری 2025 |زمان ثبت نام لاتاری 2025

نکات ثبت نام لاتاری در چاوش مهاجر:

تذکرها:

 • افراد بین 18 تا 21 سال، باید در ثبت نام لاتاری والدین خود حضور داشته باشند. همچنین می توانند ثبت نام جداگانه داشته باشند. در این صورت ثبت نام آنها سه شانسه خواهد بود.
 • هزینه لاتاری در چاوش مهاجر برای افراد بین 18 تا 21 سال که میخواهند به صورت مستقل ثبت نام کنند همانند هزینه افراد بزرگسال محاسبه می شود.
 • به هیچ عنوان ثبت نام رو به روزهای پایانی موکول نکنید…

نکته مهم 1: امکان ویرایش بعد از ثبت درخواست وجود ندارد. بنابراین توصیه می شود که اگر میخواهید ثبت نام شما بدون خطا انجام شود از خدمات چاوش مهاجر  در ثبت نام لاتاری استفاده کنید.

نکته مهم 2: چنانچه عکس شما شرایط عکس لاتاری را نداشته باشد، ممکن است که بتوانید ثبت نام کنید، اما به صورت خودکار از قرعه کشی لاتاری کنار گذاشته می شوید و شانس برنده شدن لاتاری را از دست خواهید داد.

نکته مهم 3: بعد از برنده شدن در لاتاری باید تمکن مالی خود را اثبات کنید که به تعداد اعضای خانواده بستگی دارد. در انتهای صفحه راجع به تمکن توضیح داده شده. (حداقل تمکن مالی برای فرد مجرد حدود 18000 دلار در نظر گرفته شده، که بعد از برنده شدن باید در حساب بانکی ارائه داده شود)

مشخصات عکس لاتاری

عکس لاتاری باید حتما به شکل مربع باشد. (یعنی طول و عرض عکس برابر باشد)

سایز عکس لاتاری حداقل باید 600 در 600 پیکسل باشد و حداکثر اندازه عکس لاتاری 1200 در 1200 پیکسل است.

 حجم عکس لاتاری نباید از 240 کیلوبایت بیشتر باشد.

فرمت عکس لاتاری باید به صورت JPEG (.jpg) باشد.

کیفیت عکس لاتاری باید خوب باشد و پیکسل های عکس مشخص نباشد.

برای عکس لاتاری نباید از روی عکس کاغذی، عکس گرفته شود.

اسکن عکس لاتاری از روی پاسپورت و کارت ملی نباید انجام شود.

عکس لاتاری نباید کمتر یا تار باشد.

پس زمینه عکس لاتاری باید سفید باشد.

نور عکس لاتاری نباید بیش از اندازه باشد.

عکس لاتاری باید بدون سایه باشد.

دقت بفرمایید که این مراحل آموزش ثبت نام در سایت اصلی آمریکاست، در حال حاضر برای ثبت نام شرط داشتن پاسپورت هم برداشته شده است.

پیش از ورود باید گفت تمام اطلاعات وارد شده در هر بخش به صورت مثال و نمادین بوده و خواهشمند است از تکرار بی قید و شرط آن‌ها در پروسه ثبت نام لاتاری آمریکا پرهیز کنید.

گام به گام تا رسیدن به صفحه موفقیت در ثبت نام لاتاری آمریکا

در گام اول باید به سایت رسمی در نظر گرفته شده برای ثبت نام لاتاری آمریکا به آدرس (dvprogram.state.gov) رجوع کنید (تب جدید باز کنید و این صفحه سایت چاوش مهاجر  رو فعال نگه دارید). گاهاً ممکن است رجوع به سایت به علت شلوغ بودن دامنه قدری کند باشد (مخصوصا در روزهای آخر ثبت نام لاتاری) اما در شرایط نرمال و بدون نیاز به فیلترشکن به آن دسترسی خواهید داشت. پس از ورود با صفحه اصلی سایت مواجه خواهد شد. با اسکرول کردن صفحه و آمدن به بخش‌های پایینی و میانی با یک پنجره مواجه می‌شوید.

گزینه سبزرنگی که (Begin Entry) روی آن حک شده است را ببینید. این گزینه شما را به مسیر ثبت نام الکترونیکی وارد کرده و به کمک آن می‌توانید مسیر اصلی ثبت نام را پیگیری کنید. در نظر داشته باشید این گزینه در مواردی که خارج از مهلت ثبت نام لاتاری آمریکا به سایت رجوع کنید، در دسترس نیست. پس از لمس این گزینه به صفحه دیگری وارد خواهید شد.

در این صفحه عملاً مراحل ابتدایی ورود شما به پروسه ثبت نام لاتاری آمریکا طی خواهد شد. به روال نرمال سایت‌های معتبر باید کد حک شده در داخل تصویر را خوانده و سپس در فیلد زیرین آن وارد کنید. پس از ورود صحیح کد، با فشردن کلید (Submit) به مرحله بعدی وارد خواهید شد.

صفحه بعدی به معنی ورود شما به مراحل ثبت نام لاتاری آمریکا است. در تصویر فوق فیلدهای ابتدایی ثبت نام به وضوح مشخص است. در بخش (Name) باید سه فیلد را پر کنید. فیلد اول از سمت چپ نام خانوادگی، فیلد وسط نام شما و فیلد آخر نام میانی شما باید ثبت شود. در مورد املای نام خود دقت داشته باشید تا خطایی در اسپل (Spell) نام ایجاد نشود. از آنجا که به طور نرمال، ایرانیان نام میانی ندارند، می‌توانید با فعال کردن تیک (No Middle Name) از فیلد مربوط به آن عبور کنید.

پس از این در بخش دوم (Gender) باید جنسیت خود را تعیین کنید. نیازی به توضیح اضافی در این مورد نیست زیرا در تصویر به وضوح مشخص است. حال نوبت به بخش سوم می‌رسد؛ تاریخ تولد. در فیلدهای تعیین‌شده از سمت چپ به راست، به ترتیب ماه، روز و سال تولد خود را وارد می‌کنید. نیاز به ذکر است که تاریخ تولید در تقویم میلادی ملاک است. حال با اسکرول کردن صفحه به بخش پایینی آن که وارد خواهید شد.

در بخشی که از آن تحت عنوان (City Where You Born) یاد شده، باید در فیلد مربوطه شهری که در آن متولد شده‌اید را وارد کنید. هرچند در بخش زیرین فیلد مذکور یک گزینه با عنوان (Birth City Unknown) برای افرادی در نظر گرفته شده که اطلاع دقیقی در مورد شهر تولد خود ندارند اما خالی گذاشتن این فیلد اصلاً به صلاح نیست. بخش بعدی که در مسیر آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا باید تکمیل شود، انتخاب کشوری است که در آن زاده شده‌اید.

در فیلدی که بخش (Country Where You Were Born) در اختیار شما قرار داده، می‌توانید زبانه انتخاب را با کلیک گشوده و زادگاه خود را انتخاب کنید. اما در مورد ششمین فیلد باید گفت برای ایرانیان نیازی به ایجاد تغییری نیست و در صورت قرار داشتن گزینه در حالت (Yes) به طور نرمال، می‌توانید فیلد را دست نخورده رها کنید. دقت کنید که حتماً گزینه (Yes) انتخاب شده باشد. حال پس از یک بار دیگر اسکرول صفحه به این بخش از مراحل آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا وارد خواهید شد.

این بخش (Passport) نامیده شده (البته در ثبت نام جدید این قسمت کامل حذف شده اما محض اطمینان آموزش آن را حذف نمیکنیم، اگر این قسمت را مشاهده نمی کنید وارد مرحله بعد شوید).

این قسمت میزبان اطلاعاتی از پاسپورت شماست که باید به دقت پر شود. اولین گام تکمیل سه فیلد مربوط به (Passport Information) است. شما باید نامی که در پاسپورت برای شما ثبت شده است را به دقت وارد کنید. مانند ابتدای مسیر آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا ، به ترتیب از چپ به راست، نام خانوادگی، نام و نام میانی خود را وارد می‌کنید. پس از این در فیلد بعدی که با (Passport Number) مشخص شده، باید کد پاسپورت خود را وارد کنید.

پس از وارد کردن دقیق کد پاسپورت، باید تاریخ انقضای آن را در سه فیلد داده شد وارد کنید. از چپ به راست، ماه، روز و سال انقضای پاسپورت را وارد کنید. در نهایت اما به بخشی که مربوط به کشور اعطا‌کننده پاس است خواهید رسید. به کمک یک منوی کشویی، می‌توانید ایران را یافته و سپس انتخاب کنید. یک نکته حائز اهمیت در این مرحله از ثبت نام لاتاری آمریکا ، بخشی است که با عنوان (Passport Exemption) مشخص شده است.

این بخش برای افرادی در نظر گرفته شده که به علل مختلفی امکان ارائه اطلاعات در مورد پاسپورت خود را نداشته و یا اساساً پاسپورت ندارند. این حالت تحت شرایط خاصی قابل پذیرش است که به طور نرمال برای ایرانیان در دسترس نیست. پس عملاً نیازی به زدن تیک این بخش نیست و می‌توانید بدون فعال کردن هیچ گزینه‌ای از آن عبور کنید. با اسکرول بیشتر با صفحه‌ای مواجه خواهید شد.

در بخش هشتم این صفحه از پروسه ثبت نام لاتاری آمریکا که نام آن (Entrant Photograph) است، باید عکس مربوط به متقاضی بارگذاری شود. در مورد مقوله عکس مناسب ثبت نام لاتاری آمریکا پیش‌تر و به کرات توضیحاتی ارائه شده است. شما باید عکسی که مطابق قوانین تعیین‌شده و شرایط فیزیکی و اندازه مناسب باشد را پیش‌تر آماده کرده و در این بخش بارگذاری کنید.

این کار به کمک گزینه (Choose New Photo) امکان پذیر است. پس از فشردن این کلید به روال معمول بارگذاری فایل‌های به محل ذخیره عکس رفته و آن را انتخاب می‌کنید. باز هم تأکید می‌کنیم که عکس مناسب ثبت نام لاتاری آمریکا باید شرایط ویژه‌ای داشته باشد. پس از بارگذاری عکس مناسب ثبت نام لاتاری آمریکا ، با اسکرول صفحه به بخش پایین‌تر صفحه بروید.

در این بخش که (Mailing Address) نام دارد، باید آدرس پستی خود را به دقت وارد کنید. نیازی به پر کردن فیلد اول نیست. در فیلد دوم و در صورت لزوم فیلد سوم، می‌توانید آدرس خود را به دقت وارد کنید. تلاش کنید تا در هجی واژگان مربوط به آدرس به اسامی مرجع و اسپل صحیح آن‌ها اشاره شود. در فیلد چهارم نام شهر وارد شده و در فیلد پنجم باید نام استان محل آدرس پستی را وارد کنید. اما در مورد فیلد ششم که (Postal Code/Zip Code) نام دارد شما مختار به انتخاب هستید که کد پستی خود را (در صورت وجود) در فیلد وارد کنید یا با انتخاب گزینه (No Postal Code) که در زیر آن قرار گرفته خالی بگذارید.

با گذر از این فیلد با شرایط تعیین‌شده، حال باید به کمک یک منوی کشویی کشوری که آدرس پستی شما بر مبنای آن ارائه شده است را انتخاب کنید. پس از تکمیل تمام فیلدهای این مرحله از مراحل ثبت نام لاتاری آمریکا ، به بخش (Country Where You Live Today) می‌رسید. در این بخش به کمک یک منوی کشویی می‌توانید کشوری که در حال حاضر در آن سکونت دارید را برگزینید. مجدداً با اسکرول بیشتر صفحه به بخش پایین‌تری از پروسه آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا می‌رسید.

در بخش یازدهم که (Phone Number) نام دارد، باید شماره تلفن تماس خود را وارد کنید. انجام این کار دلخواه بوده و اگر شماره قابل ارائه‌ای ندارید، مشکلی در خالی گذاشتن فیلد وجود ندارد. همانطور که در پرانتز با فونت ریز زیر این بخش ذکر شده پر کردن این فیلد (Optional) یا همان دلخواه است.

در بخش بعدی مراحل ثبت نام لاتاری آمریکا ، باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید. در فیلد اول این بخش خود آدرس ایمیل را وارد کرده و سپس در بخش دوم تأیید آدرس با مجدداً عین اصل آدرس در فیلد دوم وارد کنید. پس از انجام این کار مطابق معمول، مجدداً اسکرول کرده و به بخش پایین‌تری از صفحه ثبت نام لاتاری آمریکا بروید.

دو بخش جدید در مسیر آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا به چشم می‌خورد که به ترتیب توضیحاتی در مورد آن‌ها ارائه خواهد شد. در بخش سیزدهم که با پرسش (What is the highest level of education you have achieved, as of today?) پاسخ دهید. این پرسش قصد دارد تا از شما در مورد آخرین مدرک تحصیلی که تابحال اخذ کرده‌اید، کسب اطلاع کند. برای پاسخ به این پرسش، شما گزینه‌های مختلفی در دسترس دارید که از میان آن‌ها باید به تناسب انتخاب کنید. از بالا به پایین و به ترتیب گزینه‌ها به این معنی هستند:

 • فقط تا دبستان
 • دبیرستان اما بدون مدرک پایان دوره
 • مدرک پایان دوره دبیرستان (دیپلم)
 • آموزش فنی و حرفه‌ای
 • سپری کردن برخی از کورس‌های تحصیلی دانشگاه
 • مدرک دانشگاهی (کارشناسی)
 • سپری کردن برخی از کورس‌های تحصیلی دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد
 • مدرک کارشناسی ارشد
 • سپری کردن برخی از کورس‌های تحصیلی دانشگاه در مقطع دکترا
 • مدرک دکترا

همانطور که گفته شد از بین این موارد مجاز به انتخاب هستید و باید بسته به وضعیت واقعی خود گزینه مناسب را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه مناسب برای بخش سیزدهم، در بخش بعدی باید به یک پرسش دیگر پاسخ دهید. پرسش این بار بیان می‌کند (What is your current marital status?)، یعنی آخرین وضعیت تأهل (ازدواج) شما به چه شکل است. در این بخش نیز گزینه‌های مختلفی در دسترس دارید که به شرح زیر هستند.

 • مجرد (تابحال ازدواج نکرده‌ام)
 • متأهل اما همسر شهروند آمریکا یا دارای اقامت دائم این کشور نیست
 • متأهل و همسر شهروند آمریکا یا دارای اقامت دائم این کشور است
 • مطلقه (ازدواجی که به طلاق رسمی منتهی شده باشد)
 • بیوه (همسر فوت کرده است)
 • از منظر حقوقی و قانونی جدا از همسر مشغول به زندگی

همانطور که پیداست، باید متناسب با شرایط خود، گزینه مناسب را انتخاب کنید. نکته مهم در این بخش انتخاب گزینه آخر است. انتخاب گزینه آخر حتمآً باید پس از مشورت با وکلای مطلع انجام شود زیرا یک شرایط نرمال در ایران نیست. در صورت انتخاب این گزینه می‌توانید تیک (Enter Spouse Info) را به دلخواه فعال کرده و شخصی که در این وضع حقوقی با او قرار دارید را در درخواست خود دخیل کنید یا خیر. پس از تکمیل این بخش با اسکرول کردن به بخشی پایینه صفحه که تصویر آن مطابق با تصویر زیر است وارد خواهید شد.

همانطور که مشخص است، این بخش گام نهایی است که در این صفحه از ثبت نام لاتاری آمریکا باید بردارید. در بخش پانزدهم و نهایی، باید تعداد فرزندان خود را اعلام کنید. در فیلد مربوط به بخش (Number of children) تعداد فرزندان را وارد کرده و در انتها پس از مروری کوتاه بر اطلاعات وارد شده، گزینه آبی (Continue) را به منظور ادامه مراحل آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا بفشارید. پس از فشردن این کلید به بخش بعدی وارد خواهید شد.

سپس به صفحه جدیدی در پروسه ثبت نام لاتاری آمریکا وارد خواهید شد. آیتم‌ها و فیلدهای این بخش تماماً مشابه با بخش اول است با این تفاوت که اطلاعات همسر شما باید به دقت وارد شود. به منظور درک بخش‌های مختلف این صفحه کافیست تا همین آموزش را باری دیگر از ابتدا مطالعه کنید. پس از تکمیل اطلاعات مربوط به همسر و اسکرول صفحه، به آیتمی می‌رسید.

پس از رسیدن به بخش پانزدهم در این صفحه متوجه خواهید شد که این بخش با عنوان (Child #1 Name) مواجه خواهید شد. پس از این تمام فیلدها مجدداً مشابه صفحه اول ثبت نام لاتاری آمریکا و با همین ترتیب اما در مورد اولین فرزند وارد شود. در نظر داشته باشید که سامانه ثبت نام لاتاری آمریکا ، بسته به تعداد فرزندانی که در صفحه پیشین انتخاب شد، از شما انتظار دارد تا اطلاعات مربوط به کودکان را وارد کنید. پس از تکمیل اطلاعات مربوط به کودکان، که در مثال ما تنها 1 کودک لحاظ شده، به بخش انتهایی این صفحه از پروسه آموزش ثبت نام لاتاری آمریکا خواهید رسید.

پس از اسکرول و رسیدن به بخشی از صفحه که نمای کلی آن مشابه تصویر فوق است، شما سه گزینه در اختیار دارید که از بین آن‌ها باید (Continue) را به منظور ادامه پروسه بفشارید. پس از انتخاب این گزینه به صفحه زیر هدایت خواهید شد.

در صفحه باز شده مطابق تصویر فوق، تمام اطلاعاتی که در هر دو مرحله، در مورد خود، همسر و فرزند ارائه کرده‌اید، به جهت مرور در اختیار شما قرار می‌گیرد. پیشنهاد می‌کنیم حتماً اطلاعات ارائه شده را به دقت مطالعه کنید و از درستی تمام آن‌ها مطمئن شوید. گاهاً یک خطای کوچک در ثبت نام لاتاری آمریکا می‌تواند به معنی سوختن فرصت پذیرش شما در مراحل بعد و پس از پیروزی شود. پس با دقت تمام موارد را مطالعه کنید.

در صورت وجود خطا در هر بخش، بسته به اینکه مربوط به کدام مرحله از ثبت نام لاتاری آمریکا است می‌توانید به آن بخش مجدداً رجوع کرده و اطلاعات مربوطه را اصلاح کنید. این کار با دو کلید آبی بالای صفحه(مطابق تصویر بالا) قابل انجام است؛ کلیدهای (Go Back to Part 1/2) برای این کار در دسترس هستند. پس از انجام تمام مراحل و اطمینان نهایی از صحت تمام اطلاعات ارائه شده در طول ثبت نام لاتاری آمریکا ، به انتهای این صفحه که مطابق تصویر زیر است بروید.

فشردن کلید سبز (Submit) به معنی پایان هر دو مرحله از ثبت نام لاتاری آمریکا بوده و شما را به مرحله پایانی کار می‌رساند. مجدد تأکید می‌کنیم تمام اطلاعات جزء به جزء باید بررسی شده و از صحت تمام آن‌ها اطمینان حاصل شود. در غیر این صورت و با مشاهده خطا می‌تواند به کمک دو کلید آبی دیگر یعنی (Go Back to Part 1/2) به بخش مربوطه برگردید و اصلاحات انجام شود. فشردن کلید سبز (Submit) به معنی پایان ثبت نام و غیر قابل بازگشت بودن آن است. با فشردن این کلید به صفحه ای خواهید شد.

در این صفحه که هدینگ آن (Success!) است، سوای اعلام موفقیت شما در پروسه ثبت نام، حاوی اطلاعات مهم دیگری نیز خواهد بود. با این اوصاف حتماً پیشنهاد می‌کنیم تا از آن اسکرین‌شات گرفته و یا اطلاعات آن را به یک فایل ورد منتقل و ذخیره کنید. اما این صفحه حاوی چه اطلاعاتی است؟ اطلاعات مختلفی در این صفحه ارائه شده اما مهم‌ترین بخش، (Confirmation Number) است. این کد که از آن تحت عنوان کد تأیید یاد می‌شود، اصلی‌ترین ابزار شما در پیگیری نتیجه لاتاری بوده و عملاٌ سیستم به کمک آن شما را شناسایی می‌کند. البته در مواردی امضای الکترونیکی و سایر اطلاعات جزئی دیگر نیز می‌توانند کلیدی باشند.

نمایش بیشتر