اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

بهترین کاربردهای ورق پلکسی گلاس

در ادامه این نوشتار به پرسشی که در ابتدا با عنوان کاربرد پلکسی مطرح شده پاسخ خواهیم داد و از شما می خواهیم تا انتهای این نوشتار ما همراهی کنید.

آیا با کاربرد پلکسی گلاس آشنایی دارید و اینکه در چه صنایعی از ورق‌های پلکسی استفاده می‌شود؟ ورق‌های پلکسی گلاس را با نام ورق‌های اکریلیک نیز می‌شناسند و امروزه با قابلیت‌های بی نظیر خود توانسته اند به محبوبیت بسیار بالایی دست یابند. عبارت اکریلیک را از اصطلاح پلکس گلاس گرفته اند و که نشان دهنده علامت تجاری ورق‌های ساخته شده از این ماده است. اکریلیک نوعی ماده شفاف به شمار می‌رود که تقریباً شبیه به شیشه‌های معمولی است اما تفاوت‌های بارزی نیز با شیشه‌ها دارد.

شما با استفاده از ورق‌های اکریلیک می‌توانید امنیت و راحتی بیشتری را تجربه کنید و این موضوع به عنوان یک مزیت بسیار قابل توجه بوده و نباید به سادگی از کنار آن عبور نمود. ورق‌های پلکسی ارزان برخلاف شیشه‌ها به سرعت نمی‌شکنند و شما می‌توانید به راحتی آنها را برش دهید. مطالبی که بیان شد نشان می‌دهند که می‌توان پلکسی گلاس ها را برای موارد بسیاری مورد استفاده قرار داد. در ادامه این نوشتار به پرسشی که در ابتدا با عنوان کاربرد پلکسی مطرح گردید پاسخ خواهیم داد و از شما می‌خواهیم تا انتهای این نوشتار ما را همراهی کنید.

کاربردهای ورق پلکسی گلاس

اگر شما نیز علاقه مند به استفاده از ورق‌های پلکسی گلاس هستید در این بخش ۴ مورد از بهترین کاربرد پلکسی گلاس ها آورده شده است. فراموش نکنید که امروزه ورق‌های پلکسی گلاس در اندازه و عرضه‌های متفاوتی تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

۱. شیشه‌های پنجره‌ها

از مهم‌ترین خواص چاپ لوگو روی پلکسی گلاس ها می‌توان به دوام بالای ماده آنها اشاره نمود و همین موجب کاربرد پلکسی در ساخت پنجره‌ها شده است. این ویژگی‌های بارز پلکسی ها با ترکیب شدن با خاصیت شفاف مانند شیشه‌ها سبب شده است تا به عنوان بهترین جایگزین برای شیشه‌های پنجره‌ها شناخته شوند. در واقع می‌توان گفت نگهداری نمودن از شیشه‌های پلکسی راحت تر است زیرا به اندازه شیشه‌های سنتی کثیفی به دنبال ندارد.

علاوه بر مطالبی که بیان شد لازم است بدانید پلکسی ها مقاومت بالاتری در برابر شرایط جوی ناگهانی و نامساعد دارند و در اثر باران، تگرگ، باد یا گرمای بیش از حد ترک نمی‌خورند و لک نمی‌شوند. مقاومت پلکسی گلاس ها تنها به شرایط جوی ختم نمی‌گردد بلکه در برابر توپ‌های تنیس، بیس بال و … نیز قادرند تا پایداری خوبی را از خود نشان دهند. این بدان معناست که بچه‌های شما می‌توانند بدون هیچگونه ترس و واهمه‌ای از شکستگی پنجره‌ها به بازی خود ادامه داده و از این شرایط لذت بسیار بالایی برند. توصبه داریم از کاربرد پلکسی گلاس ها در راستای تولید شیشه پنجره‌ها عبور ننمایید زیرا ورق‌های پلکسی راه حلی مؤثر برای این امر شناخته می‌شوند.

۲. طراحی محوطه و ایمن سازی وسایل

دومین کاربرد پلکسی که در این نوشتار قصد داریم تا به بررسی آن بپردازیم طراحی محوطه‌ها است که اهمیت بسیار بالایی دارد. با توجه به استحکام بالایی که پلکسی ها دارند می‌توان در راستای طراحی محوطه‌ها از آنها بهره‌های قابل توجه‌ای برد. پلکسی ها گزینه‌ای ایده ال برای طراحی محفظه‌های حمام به شمار می‌روند زیرا قادرند در برابر لغزش و شقوط معمولی حمام از خود مقاومت بالایی را نشان دهند بنابراین نیازی به تعویض مکرر آنها نیست.

از آنجایی که پلکسی ها در هنگام ترک خوردن خرد نمی‌شوند می‌توانند ایمنی بیشتری را برای شما فراهم سازند و به جلوگیری از بروز هرگونه صدمات بیشتر کمک‌های شایانی کنند. براساس مطالبی که بیان شد از پلکسی گلاس ها می‌توان استفاده‌های قابل توجه‌ای برد به گونه‌ای که به واسطه آنها می‌توانید اقدام به ساخت میز، چهارپایه، روکش قفسه و سایر وسایل خانه خود نمایید.

۳. طراحی باغ

از دیگر کاربرد پلکسی گلاس می‌توان طراحی محوطه باغ‌ها را نام برد که امروزه به طور گسترده‌ای انجام می‌شود. در واقع می‌توان گفت این ورق‌ها ایده آل ترین گزینه برای طراحی چنین فضاهایی هستند و شما می‌توانید از آنها برای گلخانه‌های بزرگ و کوچک استفاده کنید. پلکسی گلاس ها دارای دو ویژگی مهم برای مواد گلخانه‌ای هستند که این دو ویژگی شامل توانایی ایجاد نور شفاف و محافظت در برابر آب و هوای سخت می‌شوند. همان گونه که در بخش‌های قبل بیان نمودیم این ورق‌ها کثیفی خاصی را به خود جذب نمی‌کنند بنابراین می‌توان گفت که در برابر شرایط متفاوت آب و هوایی نیز می‌توانند جریان ثابت نور را به داخل گلخانه انتقال دهند. اگر شما دوام بالا و قیمت متعارف پلکسی ها را نیز به مجموعه مزیت‌های بارز این ورق‌ها اضافه کنید می‌توانید به بهترین مواد برای ساخت گلخانه‌ها دست یابید.

آشنایی |اتوبوس |امنیت

پروژه‌های صنایع دستی

ورق‌های پلکسی گلاس وزن پایینی دارند بنابراین برش آنها آسان‌تر بوده و به راحتی می‌توان آنها را قالب گیری نمود. علاوه بر این به راحتی خرد نمی‌شوند و ترک نمی‌خورند پس با خیالی آسوده می‌توانید از ان ها در صنایع دستی بهره ببرید. مولتی استایل طلایی از انواع دیگر پلکسی است که انعطاف و زیبایی فراوانی دارد و شما می‌توانید در دکوراسیون منزل خود از آن استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید آنها را مطابق با نیازهای خود رنگ آمیزی نموده و به راحتی تمیز کنید. همین موارد موجب شده اند تا این ورق‌ها به عنوان بهترین ماده جهت پروژه‌های هنری و صنایع دستی شناخته شوند.

پلکسی گلاس را می‌توان برای تعدادی از پروژه‌های بهسازی و دکوراسیون منزل نیز مورد استفاده قرار داد. این ورق‌ها قادرند تا به راحتی جایگزین شیشه‌های قاب عکس یا تابلوها شده و موجب تحرک بیشتر و تمیز کردن آنها شوند. همچنین می‌توان آنها را در خانه و محل کار خود مورد استفاده قرار داده و از آنها به جای تخته‌های سفید معمولی بهره برد.

کاربرد پلکسی گلاس در دنیای امروز

احتمالا می دانید که پلکسی گلاس در واقع همان پلیمر ترمو پلاستیک است. بعد از آشنایی با این ورق ، باید با کاربرد این ماده آشنا شوید کاربرد پلکسی گلاس در زمینه های مختلف بسیار زیاد است و جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه یا آیینه های شیشه ای میباشد.امروزه در زمینه های مختلف از جمله پزشکی، دکوراتیو، صنایع روشنایی، عایق صوتی و …. استفاده فراوانی دارد.

پلکسی گلاس چیست؟

پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با این محصول مقاله پلکسی چیست را مطالعه بفرمایید. پلی متیل متاکریلات با فرمول شیمیایی (C5O2H8)n که با نام مستعار آکلیریک و آکلیریک شیشه ای و نام تجاری پلکسی گلاس و آکریلیت شناخته میشود.جنس این ورق از نوعی ترموپلاستیک (که موادی در اثر حرارت قابل ارتجاع است) و یک جایگزین بسیار مناسب و عالی برای شیشه می باشد. این محصول در رنگ های متنوع تولید میشود اما به طور خاص برای دسته بندی به دو گروه رنگی، ورق مات یا اوپال، ورق شفاف و ترنسپرنت تقسیم میشوند. ورق های مات قابلیت دیده شدن از دو طرف را بر خلاف ورق های شفاف ندارند. در حالی که ورق های ترنسپرنت همانند ورق های شفاف بوده و رنگی هستند. هر کدام از این دسته ها با توجه به برند، دارای رنگ های خاص و پر مصرف هستند.

پلکسی گلاس ها به دلیل پلاستیکی بودن، در برابر خورشید و اشعه مضر آن مقاومت خوبی از خود نشان داده و گرمای خورشید را در خود جذب میکنند. این ورق ها به راحتی با حرارت آتش و بدون نیاز به وسیله گران قیمت خم میشوند و به هر شکلی میتوان تبدیل کرد.درجه سختی نسبت به شیشه کمتر  اما مقاوم آن بیشتر است. در صورت شکستن همانند شیشه به تکه های بزرگ و خطرناک تبدیل نمیشود. به عنوان مثال در کشوری مانند چین از این وسیله در احداث تونل زیر اقیانوس ،به دلیل عبور ندادن نور ، کمک گرفته اند.

فروشگاه ما علاوه بر انجام خدمات چاپی مانند چاپ استیکر شیشه مغازه با فروش عمده پلکسی گلاس به سراسر کشور امکان خرید این محصول را برای هموطنان عزیز فراهم نموده است. شما می‌توانید برحسب نیاز خود هرکدام از این ورق‌ها سفارش داده و خریداری کنید اما توجه داشته باشید که باید از نوع مناسب آنها برای پروژه‌های موردنظر خود استفاده کنید.

مزایا و فواید ورق پلکسی گلاس چیست ؟‌

شفافیت این ورق سبب شده تا از آن در ساخت پنجره استفاده گردد. شفافیت و مقاومت سبب شده در برابر عوامل جوی ،این صفحات طول عمر زیاد داشته باشند و این ماده را به یک ماده ایده آل برای تمام پروژه های فضای باز تبدیل کرده است.به دلیل مقاومت نسبت به شیشه در برابر ضربه در نتیجه این ورق دارای ایمنی لازم میباشد و اگر در مقابل ضربه شدید قرار بگیرند، خرد نشده و به قطعات کوچک شکسته نمیشوند. یکی از مزایای خوب این ورق ها به وزن پایین آن میتوان اشاره کرد. وزن ورق تقریبا نصف وزن شیشه با همان ابعاد، ضخامت و اندازه میباشد. از دیگر مزایا میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. مقاومت زیاد در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید
 2. عدم فرسایش در فضای باز
 3. کاهش حجم و پایداری ابعاد
 4. دارا بودن ضریب هدایت حرارتی مناسب
 5. مقاومت در برابر تنش و شوک حرارتی
 6. ساخت آسان
 7. قابلیت شکل دهی گرمایی

کاربرد پلکسی گلاس

پلکسی یا همان طلق شیشه ای، عایق صوتی  و عایق حرارتی میباشد. این محصول پنج برابر شیشه در ضخامت یکسان و توپر عایق حرارتی است. با توجه به انتخاب نوع پلکسی شفاف ، مات ، کدر  و رنگی آن موجود بوده که می توان در ساختمان برای جلوگیری دید توسط همسایگان از آن استفاده کرد. پلکسی گلاس زرد شدگی و تغییر رنگ در برابر آفتاب نداشته و حداکثر پس از ده سال دو درصد زرد میشود . در میان سقفهای پلاستیکی بهترین دوام را در مقابل زرد شدن و تغییر رنگ دارد. از نظر تحمل بار برف و امکان راه رفتن روی آن این مورد به ضخامت آن بستگی دارد ، در ضخامت های کم پلکسی گلاس دارای این قابلیت نیست . برای تعمیرات باید پا را روی شاسی زیر گذاشت. در خارج از ایران تا ضخامت ۱۰۰ میلیمتر نیز تولید میشود. در ضخامتهای بالا برای راه رفتن مشکلی ندارد.

هم چنین امکان رنگ آمیزی ، ایجاد بافت و نقش و نگار روی آن وجود دارد. با توجه به این که شیشه در دمای ۱۰۰۰ درجه شکل داده میشود و به عنوان مثال میتوان با آن جام درست کرد ولی دمای شکل دادن پلکس گلس در حدود ۱۱۰ درجه سلسیوس است. بنابراین نسبت به شیشه امکان شکل دهی بهتری دارد. طلق شیشه ای دارای تنوع رنگ بسیار بالایی در تولید است.به همین دلیل برای کاربرد پنلهای جدا کننده رنگی و سقفهای دکوراتیو به کار میرود.

کاربرد در نورپردازی

توجه بیننده به منازل و مکان هایی که با نورپردازی مناسب ،بیشتر جلب میشود. انسان در این ساختمان ها احساس آرامش بیشتری داشته و این مکان ها بهترین فضا برای گرفتن ارامش و انرژی مثبت هستند. ورق پلی کربنات محصولاتی بی نظیر با ضریب ایمنی فوق العاده و کالایی ایده آل برای مصارف جایگزین شیشه است. این ورق ها افزون بر وزن کم و ثبات رنگ مقاومت ضربه ای زیادی دارد و تقریبا غیر شکننده است. در هنگام بروز حوادث طبیعی مانند زلزله، خطرات ناشی از شکست شیشه را به صفر می رساند. کاربرد طلق شیشه ای یا پلکسی گلاس در ساختمان هم می تواند باشد. از این محصول برای سقف ، نورگیر، پنجره مقاوم در برابر طوفان ، جدا کننده های با تنوع رنگی بالا استفاده میشود و بسیاری از افراد هدف از خرید پلکسی گلاس را برای استفاده در این موارد می خواهند.

کاربرد های ورق پلکسی

 • استفاده در ساخت استند های تبلیغاتی
 • ساخت استند های لوازم آرایشی
 • ساخت لوح تقدیر
 • ساخت نورگیر و سقف کاذب
 • استفاده در درب و پنجره های ساختمان به عنوان شیشه
 • استفاده به عنوان شیشه و چراغ اتومبیلها
 • استفاده در زیباسازی و دکوراتیو منزل
 • استفاده در هواپیما جنگی در قالب شیشه
 • استفاده در ساخت کلاه ایمنی
 • استفاده در ورزشگاه و باشگاه ها
 • استفاده در زندان ها
 • استفاده در ایستگاه های اتوبوس و محیط های عمومی
 • ساخت درب های اتوماتیک
 • استفاده در ساخت زیر دریایی
 • ساخت گلخانه
 • ساخت آلاچیق
 • ساخت پاسیو
 • ساخت آکواریوم
 • کاربرد در صنایع نور پردازی
 • ساخت قوطی های بسته بندی مواد دارویی
 • ساخت عینک طبی برای دندان پزشکی ها
 • ساخت تجهیزات آشپزخانه ها
 • استفاده در حمام و سرویس های بهداشتی
 • پارتیشن بندی اماکن تجاری و اداری
 • استفاده در باجه های بانک ها
 • پلکسی های رنگی در معماری قدیمی کاربرد زیادی دارند.
 • ساخت قفسه و کتابخانه
 • ساخت محفظه نگه داری اشیاء قیمتی
 • ساخت جاکاتالوگی و جابروشوری
 • ساخت لوگو
 • و بسیاری کاربرد های دیگر

امیدواریم مطلب امروز هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. فراموش نکنید می توانید قیمت ورق پلکسی، قیمت چاپ عکس روی شیشه را به صورت روز و آنلاین در سایت مشاهده فرمایید. در صورت وجود هر سوال یا نظر آن را با ما در میان بگذارید. از این که تا پایان مطلب همراه ما بودید، سپاسگزاریم.

نمایش بیشتر