اخبار بین المللیکسب و کار ایرانی

راحت ترین دانشگاه آمریکا برای پذیرش

با اینکه تحصیل در آمریکا و دانشگاه‌های معروف مانند هاروارد و کلمبیا هزینه بالایی به همراه دارند اما دانشگاه های ارزان آمریکا (ارزان ترین دانشگاه های آمریکا) هم وجود دارند که برای ثبت نام و تحصیل هزینه‌های معقول و منطقی‌تری دارند. از طرف دیگر امکان دریافت فاند و اسکولارشیپ از دانشگاه های آمریکا وجود دارد که با این بورسیه های تحصیلی می‌توانید یک قسمت یا کل هزینه تحصیل در خارج از کشور را جبران کنید.

در این مقاله قصد داریم در مورد ارزان ترین دانشگاه های آمریکا که دارای سطح تحصیل بالا و کیفیت خدمات مناسب هستند اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار دهیم، همچنین توضیح خواهیم داد که چرا نباید بدون مشاوره از دانشگاه های ارزان قیمت امریکا پذیرش بگیرید و لزوم دریافت مشاوره برای تحصیل در آمریکا چیست. همچنین توضیح می‌دهیم که چگونه با هر شرایط سنی و با بورسیه (اسکالرشیپ) از بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان پذیرش بگیرید.

آشپزی |آموزش |ادامه تحصیل در آمریکا در مقطع فوق لیسانس

دانشگاه های ارزان قیمت امریکا

ارزش بالای مدارک تحصیلی دانشگاه‌های آمریکا موضوعی است که تقریبا عموم مردم از آن اطلاع دارند، اما مساله‌ای که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند، این است که مهاجرت تحصیلی به آمریکا تقریبا با هر شرایطی امکان‌پذیر است. اگر مدرک زبان ندارید یا مدت زیادی از فارغ التحصیلی شما می‌گذرد، فقط با داشتن مدرک حداقلی دیپلم، می‌توانید به آمریکا مهاجرت تحصیلی کنید و بعد از مدتی امکان تبدیل ویزای تحصیلی آمریکا به اقامت دائم را نیز خواهید داشت.

بنابراین باید بدانید که برای تحصیل در آمریکا شرایط سخت و غیرممکنی وجود ندارد و تقریبا همه افراد شانس دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را دارند. تصور غلط دیگری که درباره مهاجرت تحصیلی آمریکا وجود دارد، این است که هزینه تحصیل در آمریکا از تمام دنیا گران‌تر است. این تصور درست نیست؛ کشور آمریکا دارای بیشترین تعداد دانشگاه در جهان است، بنابراین می‌توانید از دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا پذیرش بگیرید و الزامی به پرداخت هزینه‌های بالا نیست. البته این کار را حتما از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب انجام دهید، چرا که با دریافت پذیرش از دانشگاه های بسیار ارزان آمریکا، امکان از دست رفتن شانس ویزا وجود دارد.

از طرف دیگر بازه وسیعی از اسکالرشیپ ها، فاندها و بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های آمریکا برای شما وجود دارد که می‌تواند تا حد زیادی هزینه تحصیل در آمریکا را کاهش دهد. یکی از کلیدی‌ ترین راه‌ها برای دریافت اسکالرشیپ یا فاند از دانشگاه های آمریکا ، نگارش حرفه ای CV و SoP است. به وسیله این دو نوشته می‌توانید خود را به اعضای هیات جذب دانشگاه معرفی کنید و آن‌ها را قانع کنید که صلاحیت دریافت تخفیف در شهریه دانشگاه (اسکولارشیپ) یا دریافت فاند را دارید. برای نوشتن حرفه‌ای CV یا SoP می‌توانید مقاله را بخوانید یا اینکه از مشاوران متخصص حامی مهاجر برای نوشتن CV و SoP کمک بگیرید. برای ارتباط با حامی مهاجر فقط کافی است با شماره 48406-021 تماس بگیرید.

تحصیل در دانشگاه های ارزان آمریکا

بدیهی است که تحصیل در دانشگاه های ارزان آمریکا برای متقاضیان ویزا بسیار مناسب به نظر می‌رسد، اما سوال اصلی افرادی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، این است که کیفیت سطح تحصیلی و خدمات دانشگاه های ارزان قیمت امریکا چگونه است و آیا به اندازه دیگر دانشگاه‌های این کشور به پیشرفت تحصیلی ما کمک می‌کند؟ در جواب باید بگوییم از آنجا که آمریکا کشوری پیشرفته است و از استانداردهای جهانی پیروی می‌کند، سطح دانشگاه‌های این کشور بسیار بالا است، درنتیجه می‌توان گفت که تقریبا همه دانشگاه‌ها و حتی ارزان ترین دانشگاه های آمریکا دارای سطح مناسب تحصیلی و علمی هستند و از این لحاظ جای نگرانی وجود ندارد.

سوال دیگری که پیش می‌آید این است که با تحصیل در دانشگاه های ارزان آمریکا شانس دریافت ویزای تحصیلی وجود دارد یا خیر؟ جواب این سوال هم بله است و هم خیر. افسران مهاجرتی در سفارت آمریکا حساسیت ویژه‌ای به دانشگاه پذیرنده شما دارند. دریافت پذیرش از برخی دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا، باعث جواب منفی افسر و ویزا نشدن شما خواهد شد.

بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را دارید، حتما از تجربه کارشناسان متخصص استفاده کنید و به صورت شخصی اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه‌ها نکنید. برای دریافت تضمینی پذیرش در ارزان ترین دانشگاه های آمریکا و انجام تمامی مراحل دریافت ویزای تحصیلی آمریکا می‌توانید از طریق شماره تلفن 021-48406 با مشاورین باتجربه حامی مهاجر در تماس باشید.

تحصیل رایگان در دانشگاه های آمریکا

علاوه بر امکان تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت آمریکا و استفاده از تخفیف در شهریه، جالب است بدانید که امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آمریکا نیز وجود دارد. در صورت دریافت فول فاند از دانشگاه‌ های آمریکا، نه تنها هزینه تحصیل شما از طرف دانشگاه پرداخت می‌شود، بلکه هزینه زندگی شما در آمریکا نیز تامین می‌شود.

دریافت فول‌فاند از دانشگاه‌های آمریکا به عوامل مختلفی بستگی دارد. نمره بالای مدرک زبان یا آزمون‌های GRE و GMAT تاثیر بسیار زیادی در دریافت فول فاند از دانشگاه دارند؛ اما یکی از مهم‌ترین شرایط برای دریافت فول فاند نگارش حرفه ای CV و SOP است. هر چقدر هم که رزومه تحصیلی شما قوی باشد، اگر نتوانید خودتان را به خوبی معرفی کنید، احتمال این وجود دارد که شانس دریافت فول فاند را از دست بدهید. درباره CV و SoP در بخش بعدی به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

اهمیت CV در دریافت فاند تحصیلی از دانشگاه های آمریکا

CV در واقع نوعی رزومه با جزئیات زیاد است که دانشجوی متقاضی را به دانشگاه مورد نظر معرفی می‌کند و مسئولین دانشگاه با توجه به نکاتی که در CV نوشته می‌شود تصمیم می‌گیرند که امکان ارائه پذیرش و فاند برای دانشجو وجود خواهد داشت یا خیر. همچنین انگیزه‌نامه (SOP) برای توضیح در خصوص اهداف و به طور کلی انگیزه دانشجو از تحصیل در آن دانشگاه است و به نوعی برنامه‌های آینده او را توضیح می‌دهد.

داشتن CV و SOP حرفه‌ای و مناسب می‌تواند شانس دریافت بورسیه از دانشگاه های آمریکا را بالا ببرد و می‌توان گفت کلید دریافت فاند و اسکالرشیپ از دانشگاه ‌های خارجی است. از مزایای تهیه یک CV مناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معرفی مناسب استعدادها، سوابق تحصیلی و توانایی‌های دانشجو
 • شانس بالا در دریافت فاند یا بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های آمریکا
 • کمک به پذیرش در دانشگاه‌های بالارتبه آمریکا
 • کمک به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا

به طور کلی از آنجاکه مسئولین دانشگاه‌ها با توجه به CV دانشجو تصمیم می‌گیرند که مبلغی از شهریه و هزینه‌های تحصیلی را کاهش دهند، در نتیجه اهمیت یک CV مناسب در درجه بالای کار قرار می‌گیرد. برای اطلاعات بیشتر لطفا به مقاله مراجعه نمایید. همچنین برای تهیه یک CV حرفه‌ای با شانس بالا در دریافت فاند تحصیلی، می‌توانید از کمک متخصصین موسسه حامی مهاجر بهره‌مند شوید. مشاورین متخصص ما با سال‌ها تجربه در زمینه پذیرش تضمینی از  دانشگاه های امریکا، برای تهیه CV و SOP حرفه‌ای برای دریافت فاند در خدمت شما هستند تا در کوتاه‌ترین زمان، امکان تحصیل در آمریکا را برای شما میسر کنند. برای ارتباط با مشاورین مجرب حامی مهاجر لطفا با شماره تلفن خط ویژه 021-48406 تماس حاصل نمایید.

اهمیت SOP برای دریافت اسکالرشیپ و فاند از دانشگاه های آمریکا

اگر می‌خواهید شانس دریافت فاند یا اسکالرشیپ از دانشگاه را بالا ببرید. غیر از CV مناسب نیاز به یک SOP حرفه‌ای هم دارید که می‌بایست به همراه مدارک برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید. SOP در واقع نوشته‌ای است که در آن متقاضی اهداف و انگیزه‌ خود را برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر توضیح می‌دهد. در SOP می‌توان به موارد مختلفی مانند تجارب کاری، رشته تحصیلی مورد علاقه، دلایل اقدام به تحصیل در آمریکا و… اشاره کرد.

بهتر است از جهات مختلف علل اقدام به تحصیل در دانشگاه مورد نظر را در SOP به طور کامل توضیح دهید اما حتما توجه نمایید که از زیاده گویی و تکرار اطلاعات جدا خودداری کنید. سعی کنید تمامی نکات مثبت و نقاط قوت خود را داخل SOP بنویسید اما در تعریف از خود زیاده‌روی و اغراق نکنید. میزان حجم SOP باید به گونه‌ای باشد که بیشتر از 2 صفحه نباشد و تعداد کلمات آن می‌بایست بین 800 تا 1300 عدد باشد. از نوشتن دروغ و بزرگ‌نمایی توانایی خود نیز جدا خودداری کنید.

بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان

بعد از ارائه توضیحات کامل در خصوص تحصیل در دانشگاه های ارزان امریکا، حال وقت آن رسیده که در بین آن‌ها به معرفی بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان بپردازیم. با بررسی تعداد زیادی از دانشگاه‌های آمریکا و جمع‌آوری اطلاعات در خصوص خدمات و هزینه‌ها، در نهایت یک لیست مناسب از بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان تهیه کردیم که می‌تواند به متقاضیان تحصیل در آمریکا کمک کند تا راحت‌تر دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند. نظر شما را به جدول بهترین دانشگاه های آمریکا برای ایرانیان جلب می‌کنیم.

نام دانشگاه شهریه سالانه به دلار
Brigham Young University 12,000
Eastern New Mexico University 8,568
Nicholls State University 6,077
Bridgewater State University 7,050
Southeast Missouri State University 15,285
Southwest Minnesota State University 10,116
Delta State University 4,217
Bemidji State University 7,976
South Dakota State University 5,642
West Texas A&M University 5,580
Mississippi Valley State University 6,746
Dickinson State University 4,875
Sonoma State University 9,504
New Mexico Highlands University 6,360
Lehman College 5,545

مبالغ درج شده در این جدول فقط به منظور داشتن دید کلی از هزینه تحصیلی دانشگاه‌ها است و موارد مختلفی چون رشته تحصیلی، شرایط دانشجو و میزان فاند تحصیلی، برروی هزینه شهریه تاثیر می‌گذارد. در بخش‌های بعدی به صورت کامل و گام به گام در خصوص هرکدام از دانشگاه‌ها توضیح خواهیم داد. دقت بفرمایید که پذیرش از ارزان ترین دانشگاه های آمریکا امکان دارد شانس دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را پایین بیاورد، بنابراین بهتر است برای اقدام به پذیرش در دانشگاه های ارزان امریکا از مشاورین متخصص حامی مهاجر کمک بگیرید تا در خصوص انتخاب دانشگاه‌هایی که تاثیر منفی در دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نمی‌گذارند به شما راهنمایی دهند. برای ارتباط با مشاورین مجرب ما لطفا با شماره تلفن خط ویژه 021-48406 تماس بگیرید.

دانشگاه بریگم یانگ (دانشگاه ارزان اما بالارتبه آمریکا)

دانشگاه بریگم یانگ، یک دانشگاه خصوصی بالارتبه واقع در منطقه سالت لیک سیتی ایالت یوتا است. این دانشگاه میزبان بیش از 30 هزار دانشجوی کارشناسی است و محبوب‌ترین رشته‌های این دانشگاه، روان‌شناسی، حسابداری، فیزیولوژی ورزشی هستند. هزینه تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته تحصیلی و شرایط فاند متقاوت است و میانگین مبلغ شهریه سالانه آن 12 هزار دلار است. جالب است بدانید که 75 درصد از دانشجویان این دانشگاه موفق به فارغ‌التحصیلی می‌شوند و کم‌ترین درآمد آن‌ها بعد از اتمام تحصیل سالانه 41 هزار دلار است. تعدادی از بهترین رشته‌های موجود در این دانشگاه به شرح زیر است:

 • روان‌شناسی
 • حسابداری
 • فیزیولوژی ورزشی
 • اقتصاد
 • تدریس و مربی‌گری تربیت بدنی
 • علوم کامپیوتری
 • امور مالی
 • مطالعات خانوادگی و علوم مصرف‌کننده
 • مهندسی مکانیک
 • تدریس دوره ابتدایی

دانشگاه نیومکزیکوی شرقی (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا بدون هزینه کارمزد تشکیل پرونده)

دانشگاه نیومکزیکوی شرقی یک دانشگاه دولتی میان‌رده در محله پورتالز ایالت نیومکزیکو است. این دانشگاه یک موسسه کوچک با میزبانی بیش از 2 هزار دانشجوی کارشناسی است که رشته‌های محبوب آن، هنر و علوم انسانی، بیزینس و پاتولوژی زبان گفتار است. هزینه یک سال تحصیل در این دانشگاه‌ با توجه به رشته تحصیلی و شرایط دانشجو مبلغی حدود 8 هزار دلار است و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با حداقل درآمد سالانه 25 هزار دلار مشغول به کار می‌شوند. این دانشگاه برخلاف بسیاری از دانشگاه های ارزان امریکا بابت تشکیل پرونده در ابتدای ثبت نام از دانشجویان هزینه کارمزد دریافت نمی‌کند. برخی از رشته‌ها پرطرفدار این دانشگاه در لیست زیر ارائه شده است:

 • هنر و علوم انسانی
 • بیرینس
 • پاتولوژی زبان گفتار
 • فعالیت‌های اجتماعی پزشکی
 • قضاوت کیفری و علوم امنیتی
 • روان‌شناسی
 • مدیریت هواپیمایی
 • بایولوژی
 • حسابداری
 • پرستاری

دانشگاه ایالتی نیکولز (بهترین دانشگاه ارزان آمریکا برای رشته هنر آشپزی)

دانشگاه ایالتی نیکولز نیز یک موسسه دولتی کوچک میان‌رده است که فضایی کوچک‌تر از دانشگاه نیومکزیکوی شرقی دارد و در منطقه تیبوداکس ایالت لوئیزیانا قرار دارد. نزدیک به 5 هزار دانشجوی مقطع کارشناسی در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و درصد پذیرش در این دانشگاه 93 است. شهریه سالانه این مجموعه 6 هزار دلار است، رشته‌های محبوب آن شامل هنر و علوم انسانی، پرستاری و بیزینس است و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با حداقل حقوق سالانه 33 هزار دلار شروع به کار خواهند کرد. از رشته‌های محبوب این دانشگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هنر و علوم انسانی
 • پرستاری
 • بیزنس
 • تکنیسین مهندسی
 • مطالعات مقدماتی خدمات بهداشتی
 • هنرهای آشپزی و خدمات غذا
 • حسابداری
 • بایولوژی
 • روان‌شناسی
 • مطالعات خانوادگی و علوم مصرف‌کننده

دانشگاه ایالتی بریج واتر ( بزرگ‌ترین دانشگاه ارزان آمریکا در ایالت ماساچوست)

دانشگاه ایالتی بریج واتر با نام اختصاری BSU توسط پدر آموزش آمریکا، آقای هوراک مان در سال 1840 در محله بریج‌واتر ایالت ماساچوست تاسیس شد. این دانشگاه در بین 9 دانشگاه‌ ایالت ماساچوست بزرگ‌ترین فضا را دارد و همچنین یکی از بهترین دانشگاه های ارزان امریکا از لحاظ سرویس‌دهی غذا و تغذیه به دانشجویان است. بیش از 10 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و سالانه بیش از 75 هزار نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند.

شهریه سالانه دانشگاه BSU حدودا 7 هزار دلار است و محبوب‌ترین رشته‌های آن‌ روان‌شناسی، قضاوت کیفری و علوم امنیتی و علوم مدیریت و سیستم‌های اطلاعاتی هستند. در لیست زیر تعدادی از پرطرفدارترین رشته‌های این دانشگاه آمده است:

 • روان‌شناسی
 • قضاوت کیفری و علوم امنیتی
 • علوم مدیریت و سیستم‌های اطلاعاتی
 • ارتباطات
 • زبان انگلیسی
 • تدریس و مربی‌گری تربیت بدنی
 • حساب‌داری
 • بازاریابی
 • خدمات اجتماعی
 • بایولوژی
نمایش بیشتر