اخبار جامعهکسب و کار ایرانی

ضرورت انجام تخلیه چاه فاضلاب با لوله بازکنی غرب تهران | بی واسطه و ارزان

ضرورت انجام تخلیه چاه فاضلاب چیست؟

در مقاله های پیشین به نشانه های پر شدگی فاضلاب اشاره شد . این موارد شامل بوی بد فاضلاب، وجود حشراتی چون سوسک، بالا آمدن چاه فاضلاب حمام؛ توالت و آشپزخانه بود. این علائم نشان می دهد که دیگر هیچ کاری برای چاهی که پر شده نمی توان انجام داد. تنها راه حل باقیمانده تخلیه چاه فاضلاب به روش های اصولی و استاندارد توسط متخصصین شرکتهای تخلیه چاه فاضلاب لوله بازکنی غرب تهران می باشد.

ضرورت انجام تخلیه چاه فاضلابدر گذشته افراد با وسایل ابتدایی و در طی زمان طولانی این کار را با سختی تمام انجام می دادند. امروزه با ساخت دستگاه های مکنده در کمترین زمان ممکن، چاه پر شده تخلیه می گردد. هر چقدر عمر چاه فاضلاب بیشتر باشد احتمال پر شدن آن بیشتر می شود و گزینه تخلیه آن را در پیش رو خواهیم داشت. همه چاه های فاضلاب یک خروجی دارند که در شهرهای مدرن این خروجی به سیستم جامع فاضلاب متصل می شود. اما در ایران این دسترسی موجود نیست. جهت استفاده مجدد از چاه های فاضلاب در ایران آن را توسط دستگاه های مخصوصی تخلیه و آماده استفاده می کنند.

آسان |استاندارد |ایران

مراحل تخلیه چاه فاضلاب به زبانی ساده

 • در ابتدای کار متخصصین لوله بازکنی شمال تهران، درب و موقعیت مکانی چاه فاضلاب را پیدا می کنند.
 • با ابزار مخصوص ورودی چاه را تخریب می کنند تا بتوانند گلدان چاه را جهت دیدن انتهای آن بردارند.
 • با استفاده از دستگاه های پمپ و مکنده چاه ، لجن های آن را تخلیه می کنند.
 • تخلیه فاضلاب پر شده، چگونه چاه فاضلاب منزل خود را ایمن کنیماستفاده از دستگاه ساکشن در بعضی مواقع
 • مرحله بعد خاک کف چاه را حدود نیم متر جهت باز شدن ورودی آب فاضلاب که با لجن مخلوط شده برمی دارند تا چاه کارایی خود را بازیابد.
 • استفاده از کول(سازه ای از جنس بتن) که سبب استحکام و ممانعت از ریزش احتمالی چاه می شود.
 • در آخرین مرحله با نصب گلدان چاه و طوقه در جای خود، چاه را می بندند تا آماده استفاده دوباره شود.

چگونه چاه فاضلاب منزل خود را ایمن کنیم؟

در اینجا قابل ذکر است احتمال ریزش چاه فاضلاب پس از هر بار تخلیه امکانپذیر است. به این صورت که با هر بار تخلیه، دیواره های چاه سست شده و ریزش پیدا می کند. برای پیشگیری از این امر بایستی طوقه چینی انجام گیرد. نکته دیگر این که به مرور زمان، چاه های فاضلاب پس از هر تخلیه، قدرت ذخیره سازی خود را از دست می دهند. حتی باعث ریزش و خرابی زمین می گردد. در این مرحله با نظر کارشناسان و متخصصین، چاه را با خاک و نخاله های ساختمانی پر می کنند. در اصطلاح به آن کور کردن چاه می گویند.

تشخیص علائم پر شدن چاه فاضلاب ? با 6 نشان

علائم پر شدن چاه فاضلاب چیست؟ یا چگونه بفهمیم چاه فاضلاب پر شده است؟ یکی از رایج ترین نشانه های پر شدن چاه فاضلاب بوی بد آن است که ممکن است در حمام، آشپزخانه، توالت و چاه فاضلاب حیاط این بو را استشمام کنید. اما دلایل دیگری هم وجود دارد که نشان از پر شدن چاه آشپزخانه، حمام، توالت و… است. در ادامه مقاله مفصلا به هر یک از آنها پرداخته شده است؛ اما ممکن است این علائم نشان دهنده گرفتگی لوله فاضلاب باشد که در اینجا شما به یک لوله باز کن نیاز پیدا می کنید. شما می توانید به سایت لوله بازکنی الو لوله بازکن که خدمات خود را به صورت 24 ساعته ارائه می دهد مراجعه کنید و در اسرع وقت از خدمات تیم فنی آن بهره مند شوید.

از کجا بفهمیم چاه فاضلاب پر شده است؟

معمولا در ساختمان های قدیمی که از سیستم فاضلاب شهری استفاده نمی کنند، پر شدن چاه فاضلاب امری طبیعی است. اما سوالی که پیش می آید این است: چگونه بفهمیم چاه فاضلاب پر شده است؟

برای پاسخ به این سوال باید علائم پر شدن چاه فاضلاب را دانست. نکته مهمی که وجود دارد ممکن است وجود برخی از این علائم نشان دهنده پر شدن چاه نباشد و دلایل دیگری باعث به وجود آمدن این علائم شده باشند. اما از مهم ترین نشانه های پر شدن چاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انتشار گازهای سپتیک
 • نم زمین و دیوارهای اطراف چاه فاضلاب
 • شنیدن صدای آب
 • بالازدن فاضلاب از لوله ها
 • هجوم ناگهانی تعداد زیادی از حشرات موذی
 • نشست خاک و زمین اطراف چاه

1_بوی بد فاضلاب؛ از نشانه های پر شدن چاه توالت، آشپزخانه و…

به طور کلی فاضلاب بوی نامطبوعی دارد. وجود پسماندهای غذایی، ضایعات و… از خود گاز سپتیک تولید می کند که این گاز بوی بسیار زننده ای دارد. اگر چاه خالی باشد این گاز حجم کمی دارد و بوی آن در خارج از لوله فاضلاب مشخص نمی باشد، اما اگر چاه فاضلاب پر شود تراکم گاز سپتیک افزایش می یابد و بوی فاضلاب به راحتی استشمام می شود. بنابراین انتشار گاز سپتیک می تواند از علامت پر شدن چاه باشد.

گاهی با چندین روش آسان می توان بوی بد فاضلاب را از بین برد که مقاله رفع بوی بد فاضلاب در منزل در سایت برچسب به موضوعاتی همچون علت های بوی بد فاضلاب و روش های از بین بردن آن پرداخته است؛ که پیشنهاد می شود آن را مطالعه نمایید.

2_ نم زمین و دیوارهای اطراف چاه از خطرات پر شدن چاه فاضلاب

با پر شدن چاه و بالا آمدن فاضلاب، رطوبت زیادی هم به بالای چاه می رسد که به دلیل حجم زیاد رطوبت، نمی تواند جذب خاک شود و به موزائیک ها و دیوارهای اطراف آن می رسد. با لمس موزائیک و خاک می توانید متوجه وجود رطوبت در آنها بشوید. بنابراین گاهی وجود نم بی دلیل در دیوار و زمین می تواند از علائم پر شدن فاضلاب و پاسخی در سوال چگونه بفهمیم چه فاضلاب پر شده است، می باشد.

3_شنیدن صدای آب؛ از نشانه های پر شدن چاه فاضلاب

می توان گفت یکی از مطمئن ترین علائمی که نشان می دهد چاه فاضلاب پر شده است، گوش کردن به صدای آب است. به این صورت که با جاری شدن آب در فاضلاب، اگر چاه پر باشد صدای آب مانند ریختن آب از ارتفاع می باشد که به وضوح شنیده می شود. اما اگر چاه پر نباشد صدای جاری شدن بسیار کم و یا شنیده نمیشود. بنابراین علت صدا دادن چاه فاضلاب می تواند نشانه از پر شدن چاه فاضلاب باشد که در صورت پیگیری نکردن خسارت های جبران ناپذیری از جمله نشت زمین را به همراه دارد.

4_ بالا زدن فاضلاب از لوله ها و رفع آن با لوله بازکنی دارآباد

بالا آمدن آب و فاضلاب از لوله های کفشوی حمام، آشپزخانه، توالت و… می تواند یکی از راه های تشخیص پر شدن چاه فاضلاب باشد. اما لزوما هم علت زود پر شدن چاه فاضلاب نیست و ممکن است دلیل آن گرفتگی لوله باشد. برای تشخیص یکی از این دو موارد باید کارشناس آن را بررسی کند، که از طریق لوله بازکنی دارآباد یا هر منطقه ای از تهران می توانید از خدمات تیم فنی برچسب بهره مند شوید.

5_ هجوم ناگهانی تعداد زیادی از حشرلات موذی

گفتیم که با پر شدن چاه فاضلاب بوی نامطبوعی از آن بیرون میزند. نتیجه این بوی نامطبوع هجوم و تجمع حشرات موذی از جمله سوسک می باشد که می تواند نشانه پر شدن چاه فاضلاب باشد.

6_ از رایج ترین علائم پر شدن چاه، نشست خاک و زمین اطراف چاه

یکی از قابل توجه ترین خطرات پر شدن چاه فاضلاب، نشست زمین است. زمانی که چاه پر می شود همانطور که گفته شد رطوبت بالای آن باعث نم دار شدن موزائیک ها و خاک های سطح زمین می شود. که اگر توجه ای به آن نشود باعث ریزش زمین اطراف چاه می شود.

پس از تشخیص پر شدن چاه فاضلاب چه کنیم؟

بعد از اینکه با توجه به علائم پر شدن چاه فاضلاب، متوجه پر شدن چاه شدیم باید با متخصصان و تیم فنی تماس گرفته شود. از آنجایی که اکثر خانه ها نقشه زیر ساخت ندارند و پیدا کردن محل دقیق چاه مشکل می باشد، متخصصان با دستگاه های مخصوصی که دارند می توانند محل چاه را پیدا نمایند. همچنین در صورت داشتن مهارتی بالا در این زمینه می توانند با توجه به نشانه های پر شدن چاه فاضلاب محل دقیق چاه را پیدا کنند. در صورت لزوم باید عملیات تخلیه چاه صورت گیرد. بعد از تخلیه چاه عمل لایروبی باید انجام شود و یا ممکن است نیاز به ترمیم هایی داشته باشد که متخصصین باید آن را انجام دهند.

رفع خطرات پر شدن چاه فاضلاب با لوله بازکنی الو لوله بازکن

هنگامی که چاه فاضلاب پر می شود و تمامی روزنه های خروج آب بسته می شود، آب به دیوارها، خاک و سایر قسمت های ساختمان نفوذ می کند. این امر باعث نم زدن دیوارها و خاک ها می شود که به مرور زمان توجه نکردن به این امر باعث نشست و فرو رفتگی حیاط، پارکینگ و ساختمان می شود که در نهایت ساختمان ریزش می کند.

توجه به علائم پر شدن چاه فاضلاب باعث جلوگیری از خسارات جبران ناپذیر بسیاری می شود. درنتیجه با مشاهده این علائم فوری در حل آن اقدام کنید. یکی از سریعترین روش های حل این امر رفع گرفتگی لوله و چاه فاضلاب توسط متخصصین لوله بازکنی نیاوران می باشد. لوله بازکن های نیاوران برچسب 24 ساعته و شبانه روزی آماده ارائه خدمات رفع گرفتگی لوله و چاه فاضلاب می باشند.

منبع مقاله:

https://aloloolebazkon.com/

نمایش بیشتر