اخبار بین المللیکسب و کار ایرانی

نکاتی که احتمالاً در واردات کالا از چین از آن خبر ندارید!

واردات کالا از چین چقدر زمان نیاز دارد؟

این موضوع بسته به میزان واردات شما دارد. نوع محصول نیز در زمان واردات تاثیر دارد و از دو هفته تا چند ماه نیز طول می کشد. چیزی به اسم واردات فوری محصولات چینی زمانی معنا دارد که کالای مورد نظر در وضعیت آماده ارسال باشد و سایر مدارک نیز از قبل آماده باشد. هرچه شرایط به بهترین نحو پیش برود شرایط واردات بهبود خواهد یافت. بررسی سلامت و تحویل کالا موضوع مهمی است. به طور کلی عجله در واردات کالا از چین به ضرر شما تمام می شود اما تیم باروس به شما کمک می کنند تا بتوانید محصولات را به بهترین نحو وارد کنید.

ثبت اظهارنامه در واردات کالا از چین باید به صورتی دنبال شود که از سوی سازمان های مختلف تایید شود. این موضوع بسیار مهم است. مراحل ترخیص کالا به خصوص کالاهای حساس باید بر اساس نظم درستی صورت بگیرد. در این صورت بهترین موضوع این است که واردات کالا از چین باید در شرایطی دنبال شود که اثر بخشی خاص خود را داشته باشد. پرداخت هزینه ترخیص کالا نیز موضوعی است که از سوی دولت بررسی می شود. شما برای اینکه سرعت واردات کالا از چین را افزایش دهید باید کار را به کاردان بسپارید.

سوالات متداول واردات کالا از چین

آیا مبتدیان برای واردات کالا از چین نیاز به مشاور دارند؟

قطعاً! کسانی که برای اولین بار پروسه واردات کالا از چین را انتخاب کرده اند نیاز به مشاوره دارند. اینطور که مشخص است که این رویکرد سبب می شود که واردات کالا به بهترین نحو انجام شود. برخی از  کالاها پتانسیل واردات ندارند این موضوع سبب می شود که کار با مشکل روبرو شود.

استرس |چین |حمل و نقل
واردات کالا از چین

آیا می تواند کالاهای ممنوعه را وارد کرد؟

خیر! کالای قاچاق به طور کلی در گمرک با مشکل روبرو هستند. این موضوع سبب می شود که بسیاری از افراد ندانند که کالای انتخابی قاچاق است و اقدام به خرید کنند. در نهایت هزینه شان سوخت می شود. مشاور در این زمینه می تواند کالاهای غیر مجاز را به شما معرفی کند.

برای پرداخت مالیات و عوارض چه باید کرد؟

پروسه پرداخت مالیات و عوارض به طور کلی پروسه مهمی محسوب می شود. اگر وضعیت مالیاتی یک جنس مشخص نباشد با مشکل روبرو می شود. مالیات و عوارضی که پرداخت می کنید باید از نظر قانونی سنجیده شود.

آیا در واردات کالا از چین بین نوع کالاها تفاوت وجود دارد؟

بله! برخی از کالاها در لیست کالاهای سرمایه ای قرار می گیرند. به این ترتیب واردات این کالاها نیاز به دقت بالایی دارد. مورد بعدی کالاهای واسطه ای هستند. کالاهایی که در فرآیند تولید به کار می روند. کالاهای واسطه ای سیستم واردات مخصوص به خود دارند. در نهایت دسته دیگر با عنوان کالاهای مصرفی هستند. این کالاها برای تامین نیازهای مصرفی خانوارها هستند. واردات این کالاها به طور کلی آسانتر از دو گزینه قبل است.

برای تامین مدارک لازم جهت واردات کالا از چین چه باید کرد؟

در این راستا نیاز است که در ابتدا مراحل نیاز سنجی و ارتباط با فروشنده طی شود. سپس نوبت به تنظیم مدارک است. دقت کنید که مشاوران شرکت باروس در تنظیم مدارک به شما کمک می کنند.

استرس |چین |حمل و نقل

خدمات واردات و ترخیص از چین با شرکت باروس

شاید بهتر باشد در مورد خدمات واردات کالا از چین توسط شرکت واردات و صادرات باروس بیشتر صحبت کنیم. یکی از موارد مهم در واردات کالا شرایط ارسال حواله ارزی است. در واقع پس از اینکه بررسی کالا صورت گرفت نیاز است که اسناد از فروشنده دریافت شود.حال می بایست حواله ارزی برای فروشنده ارسال شود. ارسال حواله ارزی به چین به صورت یورو و یا یوان معمولاً به واسطه صرافی ها و در زمان 48 ساعت صورت می گیرد. دقت کنید که ارسال حواله ارزی با دلار امکانپذیر نیست و این موضوع از دید وارد کننده کمی استرس آور است. شرکت باروس این پروسه را به سادگی برای شما انجام می دهد.

موضوع دیگر که بخشی از خدمات واردات کالا از چین توسط شرکت باروس است مربوط به حمل و نقل کالا از چین است. پس از اینکه هماهنگی های گفته شده صورت گرفت نیاز است که کالا آماده شود. پس از اینکه هماهنگی های لازم صورت گرفت نیاز است که مسئولیت حمل و نقل بر عهده خریدار یا فروشنده باشد. در این صورت گاه اختلالاتی ایجاد می شود. تحویل بار به شرکت حمل بار، نیاز به تحویل بارنامه دارد. این بارنامه توسط فروشنده برای خریدار ارسال می شود.

دریافت مجوزها برای واردات کالا از چین بسیار مشکل ساز است چه خوب است این کار را به کاردان بسپارید. دقت کنید که داشتن مجوز بسیاری برای بسیاری از کالا ضروری است و در این زمینه نباید کم کاری صورت بگیرد. شرکت باروس می تواند در دریافت مجوزها در کنار شما باشد و راهنمایی های لازم را ارائه دهد. از یاد نبرید که نداشتن مجوز به معنی از بین رفتن سرمایه شما در واردات کالا از چین خواهد بود.

نمایش بیشتر