اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

لباس کار نسوز جوشکاری ؟؟؟؟

خرید لباس کار زمستانی نسوز جوشکاری از تولیدی های مختلف کشور امکان پذیر می باشد که چنانچه شرایط وجود داشته باشد می‌توان به صورت حضوری به محل این تولیدی ها مراجعه کرده و یا اینکه از طریق فضای مجازی و وب سایت های اینترنتی با کارگاه ها و کارخانه های تولید کننده انواع لباس کار جوشکاری ارتباط برقرار کرده و خرید لباس ایمنی خود را انجام دهید.

آتش سوزی |استاندارد |ایران

مشخصات لباس کار جوشکاری با کیفیت

استفاده از تجهیزات ایمنی در شغل هایی از قبیل جوشکاری و آتش‌نشانی و شغل های مشابه با این ها یکی از ضروری ترین مسائل می باشد و نسبت به سایر شغل ها از ضرورت بیشتری برخوردار است و دلیل آن هم این است که در محل این کارها خطرات و آسیب هایی وجود دارد که اگر نکات ایمنی رعایت نشود ممکن است خسارت جانی به عمل آید. در شغل جوشکاری خطراتی از قبیل پرتاب مواد مذاب بر روی بدن و همچنین اشعه مضر برای چشم و همچنین احتمال افتادن وسایل سنگین بر روی پا وجود دارد که لازم است افراد جوشکار از لباس کار مناسب و همچنین نقاب جوشکاری استاندارد و علاوه بر این از کفش ایمنی مناسبی استفاده کنند.

لباس کار جوشکاری معمولاً به صورت یکسره و یا دوتیکه است و جنس آن معمولا از پارچه الیاف نسوز و یا الیاف طبیعی میباشد تا در صورت بروز آتش سوزی و یا پرتاب مواد مذاب بر روی آن از آتش گرفتن لباس جلوگیری شود. از جمله پارچه هایی که در تولید لباس جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد پارچه لی است که به دلیل این که از کیفیت بالایی برخوردار است جوشکاران از این نوع پارچه برای لباس های خود استفاده می‌کنند.

تولید کننده ها لباس کار جوشکاری در ایران

با توجه به اینکه شغل جوشکاری یکی از شغل های بسیار مهم برای کشور ما است و افراد زیادی در صنایع مختلف مشغول به انجام این شغل هستند لازم است تولیدی های ایران تولید تجهیزات ایمنی مورد نیاز برای جوشکاران را در اولویت کار خود قرار دهند. در حال حاضر تولید کننده های زیادی برای لباس کار جوشکاری و سایر لوازم ایمنی مورد نیاز برای این کار در ایران وجود دارد که می توانید با مراجعه به شهرک‌های صنعتی در هر شهری تولید کننده های این محصولات را بیابیم و به خصوص در شهرهای بزرگ تر از قبیل تهران کرج اصفهان قم و غیره می توان تولیدی های زیادی برای این محصول یافت.

برای یافتن تولیدکننده‌های لباس کار به خصوص لباس جوشکاری می توان به نمایشگاه های تجهیزات ایمنی که در شهرهای مختلف برگزار می‌شود مراجعه کرده و یا اینکه از طریق اینترنت جستجو کرده و این تولیدی ها را یافت. لباس کار نسوز جوشکاری لازم است تا دارای کیفیت خوبی بوده و همچنین دارای سایز متناسب با بدن فرد جوشکار باشد چرا که در بعضی موارد جوشکار در ارتفاعات مشغول به انجام فعالیت است و اگر لباس مناسبی نداشته باشد یعنی متناسب با سایز بدن نباشد ممکن است باعث خسارات جبران‌ناپذیری شود.

برای خرید لباس کار نسوز جوشکاری از تولیدی اگر قصد خرید عمده را داشته باشید می توانید به کارخانه های تولید کننده آن در شهرک های صنعتی اطراف خود مراجعه کنید و یا اینکه اگر قصد خرید تعداد پایین را داشته باشید بهتر است از مراکز فروش لباس کار این امر را انجام دهید. در حال حاضر نیز می توانید نمونه های مختلف لباس جوشکاری را از طریق همین سایت و ارتباط با کارشناسان شرکت ما خریداری کنید. لباس کار نسوز، از انواع لباس‌ها و تجهیزات ایمنی برای محافظت از کارکنان مشاغل مختلف است که با مواد مذاب یا حرارت‌های بالا سروکار دارند. این لباس‌ها از فرد در مقابل سوختگی ناشی از آتش‌سوزی، جریان برق یا مواد قابل احتراق محافظت می‌کنند و به افراد شاغل در صنایع مختلف، امکان مقابله با کارهای بالقوه خطرناک را می‌دهد.

از جمله مشاغلی که از این لباس استفاده می‌کنند می‌توان به آتش‌نشانی، آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، کوره‌های آجرپزی، تأسیسات برق، نفت و گاز اشاره کرد. در تمام این مشاغل احتمال انفجار، آتش‌سوزی و سایر حوادث مرتبط با حرارت، کارگران را تهدید می‌کند؛ بنابراین محافظت از آن‌ها در برابر این خطرات ضروری است. لباس‌های نسوز، در برابر اشتعال مقاوم هستند و به جلوگیری از سوختگی ناشی از قرار گرفتن اولیه در معرض شعله و عدم انتقال حرارت به بدن فرد، کمک می‌کنند. در ادامه درباره ویژگی‌های این لباس بیشتر توضیح می‌دهیم.

ویژگی‌های لباس کار نسوز

اغلب پارچه‌ها هنگام قرار گرفتن در معرض آتش یا انفجار، مشتعل می‌شوند و شروع به سوختن می‌کنند؛ برخی از آن‌ها حتی روی بدن فردی که آن را به تن دارد، ذوب می‌شوند. این موارد صدمات قابل‌توجهی ایجاد می‌کنند، چراکه نسبت به حادثه اولیه، آسیب‌های جانبی بیشتری به دنبال دارد. تولیدی لباس کار نسوز برای جلوگیری از چنین آسیب‌هایی، این مدل لباس‌ها را از دو نوع پارچه ایمن تولید می‌کند. هر دو نوع این لباس‌ها تا حد بسیار زیادی در برابر آتش و دمای بالا ایمنی ایجاد می‌کنند و تنها تفاوت آن‌ها در نوع مواد اولیه آن‌هاست.

لباس مقاوم در برابر آتش

الیاف این نوع لباس‌ها ذاتاً غیر قابل اشتعال هستند. در اصل ساختار شیمیایی الیاف آن‌ها به نحوی است که در برابر شعله‌های آتش مقاومت می‌کند. این مدل الیاف می‌تواند مشتعل شود، اما به سوختن ادامه نمی‌دهد و خود به خود خاموش می‌شود. این ویژگی به افراد زمان بیشتری برای فرار از موقعیت خطر را می‌دهد و باعث به حداقل رسیدن صدمات می‌شود.

با این حال باید توجه داشت که اگر این لباس‌ها مدت زمان زیادی در معرض گرما و آتش قرار بگیرند، شروع به ذوب شدن می‌کنند. همچنین این لباس‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت مجاورت با گرما، در آن‌ها سوراخ یا شکاف ایجاد نشود؛ چون ایجاد شکاف در لباس‌ها، پوست را در معرض خطر بیشتری قرار می‌دهد و شدت صدمات را افزایش می‌دهد.

لباس ضد حریق

لباس‌های ضدحریق دقیقاً مانند لباس‌های مقاوم در برابر آتش هستند، با این تفاوت که الیاف آن‌ها تحت فرایندهای شیمیایی به خاصیت ضد احتراق دست یافته است. این الیاف نیز خود خاموش شونده هستند و بسیار آهسته می‌سوزند. هر نوع پارچه‌ای را می‌توان با این عملیات شیمیایی به پارچه ضدحریق تبدیل کرد. در نهایت توجه داشته باشید، ویژ‌گی‌‌های لباس کار نسوز یکسان نیست و به نوع پارچه بستگی دارد؛ ممکن است یک لباس نسوز برای محیطی مانند کارگاه صنعتی مناسب باشد اما همان لباس برای کار در آتش‌نشانی نامناسب تشخیص داده شود.

حدود قیمت لباس کار نسوز

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، لباس‌های کار نسوز از الیاف خاص و طی برخی فرایندهای شیمیایی ساخته می‌شوند. در نتیجه نمی‌توان یک بازه قیمتی مشخص برای آن‌ها نام برد. از جمله عوامل تأثیرگذار بر قیمت لباس کار نسوز می‌توان به این موارد اشاره کرده:

  • جنس و کیفیت مواد به‌ کار رفته برای تولید لباس
  • مقدار مواد و پارچه به کار رفته
  • تعداد جیب‌ها، زیپ‌ها و دکمه‌ها
  • سایز لباس
  • قابلیت‌هایی مانند شبرنگ بودن و …

برای اطلاع از قیمت، می‌توانید مدل مورد نظر خود را در وب‌سایت جهان ایمنی جستجو کنید و یا برای سفارش شخصی‌دوزی با ما تماس بگیرید.

نحوه خرید و سفارش لباس کار نسوز

هنگام خرید لباس کار نسوز، مهم است بدانید که هر لباس دقیقاً تا چه حد ایمنی ایجاد می‌کند و چه مقدار حرارت را می‌تواند تحمل کند. همچنین باید این لباس‌ها را از تولیدکننده‌ها و فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید، زیرا بعضی از این لباس‌ها مطابق استانداردهای ضروری تولید نشده‌اند و نمی‌توانند ایمنی کافی را برای افراد ایجاد کنند.

فروشگاه جهان ایمنی، با داشتن سابقه طولانی در فروش لباس کار نسوز و سایر انواع لباس‌های کار و تجهیزات ایمنی، و همکاری با تولیدکننده‌های معتبر لباس کار، آماده خدمت‌رسانی به شما است. می‌توانید برای سفارش لباس کار نسوز محصولات موجود در فروشگاه را بررسی کرده و لباس مورد نیازتان را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

منبع: skanwear.com

نمایش بیشتر