اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

مزایا و عوارض کربن تراپی برای لک صورت چیست؟

همان طور که می دانید پوست در زیبایی افراد نقش بسیار زیادی دارد. اما به هر حال مواردی مانند ژنتیک، افزایش سن، تغییرات هورمونی و… بر روی آن تاثیر گذاشته و باعث ایجاد مشکلاتی مانند چین و چروک ‌ها، لکه های پوستی، ترک ها و… می گردد. امروزه از روش های متفاوتی برای بهبود و جوانسازی پوست استفاده می شود. یکی از بهترین و پرطرفدارترین این روش ها استفاده از گاز کربن می باشد. البته این روش با نام کربوکسی تراپی شناخته می شود.

جالب است بدانید که امروزه جوان سازی و بهبود پوست با استفاده از کربوکسی تراپی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. زیرا با توجه به تحقیق و پژوهش هایی که در این حوزه انجام شده است مشخص گردیده که کربوکسی تراپی برای ترک پوستی، لک صورت، کبودی زیر چشم، جوان سازی پوست و… تاثیر بسیار بالایی دارد‌. علاوه بر آن این روش از جمله روش ‌های غیرتهاجمی و بدون عوارض نیز شناخته می شود. همچنین دقت داشته باشید که کربوکسی تراپی برای لک صورت یا ترک های پوستی را می‌ توان از جمله روش های مقرون به صرفه و موثر دانست.

در ادامه این مطلب قصد داریم که اطلاعات بیشتری در مورد کربوکسی تراپی برای ترک پوستی و همچنین کربوکسی تراپی برای لک صورت و مزایای آن ها در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

بارداری |پزشک |پژوهش

کربوکسی تراپی برای ترک پوستی و لک صورت: 

‏عوامل متعددی میتوانند روی پوست تاثیر گذاشته و باعث بروز مشکلاتی در آن شوند. از جمله این عوامل می‌توان به چاق و لاغر شدن متعدد یا گذراندن دوران بارداری که باعث بروز ترک‌های پوستی می‌شوند و همین‌طور افزایش سن، تغییرات هورمونی یا دوران بلوغ که باعث ایجاد لکه صورت می‌گردند اشاره نمود.

البته توجه داشته باشید که زمینه‌های ژنتیکی نیز می‌‌توانند در ایجاد مشکلات پوستی نقش بسیار زیادی داشته باشند. به همین دلیل امروزه روش‌‌های مختلفی برای بهبود مشکلات پوستی وجود دارد که یکی از جدیدترین و بهترین این روش‌ها کربوکسی تراپی است. جالب است بدانید که کربوکسی تراپی برای ترک پوستی و لک صورت هم برای ترک و هم برای لکه‌های قدیمی و جدید مورد استفاده می‌گیرد. اما در هر صورت باعث بهبودی این مشکلات می‌گردد.

کربوکسی تراپی برای ترک پوستی در کلینیک لیلیان

از نکات مهم دیگری که باید در مورد کربوکسی تراپی برای لک صورت و ترک پوستی بدانید آن است که اولین بار این روش در دهه ۱۹۳۰ و کشور فرانسه مورد استفاده قرار گرفت. همچنین از این روش علاوه بر بهبود ترک‌های پوستی و لک‌های صورت می‌توان برای رفع و بهبود سیاهی زیر چشم، درمان سلولیت، جوانسازی پوست، بهبود وضعیت پلک‌ها و …. استفاده نمود. البته دقت داشته باشید که در کربن تراپی برای لک صورت و ترک پوستی از گاز دی اکسید کربن استفاده می‌گردد که این گاز به صورت طبیعی در بدن نیز تولید می‌شود. بنابراین هیچ گونه عوارضی به همراه نخواهد داشت و به عنوان یک روش ایمن و مطمئن شناخته می‌شود.

یک نکته مهم دیگر در مورد کربوکسی تراپی ترک پوست و لک صورت آن است که این روش را از جمله ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های جوانسازی و بهبود پوست می‌‌دانند که هر جلسه‌ درمانی آن تقریباً به ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

بارداری |پزشک |پژوهش
کربوکسی تراپی برای لک صورت

کربوکسی تراپی برای لک صورت و ترک پوستی به چه روشی انجام می شود؟ 

کربن تراپی برای هر یک از قسمت‌های بدن به صورت متفاوتی انجام می‌شود. اما در هر صورت مکانیزم کلی آن در اکثر مواقع به یک شکل می‌باشد. به همین دلیل است  که جهت انجام کربوکسی تراپی برای لک صورت و ترک پوستی ابتدا بیمار تحت معاینه قرار می‌‌‌گیرد تا مشکلات پوستی به خوبی تحت بررسی قرار بگیرند. پس از مشخص شدن مشکلات تعداد جلسات درمانی مورد نیاز مشخص می‌شود. البته توجه داشته باشید برای آنکه به نتیجه دلخواه برسید باید حتما دوره درمان را به طور کامل طی کنید.

در کل پزشک جهت انجام کربوکسی تراپی برای ترک پوستی و لک صورت از یک مخزن کربن استفاده می‌کند که مخزن آن به یک تنظیم کننده جریان با نوعی لوله پلاستیکی وصل می‌باشد. بعد از آن پزشک میزان جریان گاز کربن را به خوبی و با دقت بالا تنظیم می‌کند. سپس گاز کربن با کمک تنظیم کننده جریان به لوله‌های استریل وارد می‌شود. البته دقت داشته باشید که این لوله‌ها بسیار خاص هستند و در انتهای آن‌ها یک فیلتر وجود دارد. این فیلتر باعث می‌گردد تا هرگونه ناخالصی که در گاز وجود دارد قبل از رسیدن آن به بدن و پوست شخص جدا گردد. پس از آن، گاز کربن با کمک سرنگ بسیار باریک و کوچکی به زیر پوست تزریق می‌شود.

کربوکسی تراپی برای لک صورت در کلینیک زیبایی لیلیان

در نتیجه عملیات کربوکسی برای لک صورت و ترک پوستی به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. بهتر است بدانید که کربوکسی برای ترک پوستی و لک صورت از جمله روش‌‌هایی می‌باشد که درد بسیار کمی دارد. البته بعضی از پزشکان برای افرادی که حساسیت بالایی نسبت به درد دارند از کرم‌های بی حس کننده مانند لیدوکائین استفاده می‌کنند.

بارداری |پزشک |پژوهش
روش انجام

هزینه کربوکسی تراپی ترک پوست یا لک صورت:

هزینه کربوکسی تراپی ترک پوست یا لک صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که می‌ تواند بر روی قیمت کربوکسی تراپی برای ترک پوست یا کربوکسی تراپی برای لک صورت تاثیر گذار باشد می‌ توان به وسعت ناحیه تحت درمان، میزان دستمزد پزشک، امکانات کلینیک و موقعیت جغرافیایی آن، شدت مشکلات، تعداد جلسات لازم برای بهبودی و…. اشاره نمود. به همین دلیل هزینه کربوکسی ترک پوستی یا لک صورت پس از مشورت با پزشک و معاینه تعیین خواهد شد.

ماندگاری کربوکسی تراپی ترک پوستی و لک صورت: 

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی ترک پوستی و لک صورت در افراد مختلف یکسان نمی باشد. اما به طور کلی می ‌توان مدت ماندگاری کربوکسی تراپی برای لک صورت را بین ۸ تا ۱۲ ماه دانست. البته شما می ‌توانید میزان ماندگاری کربوکسی تراپی برای ترک پوستی و لک صورت را افزایش دهید. برای این کار پیشنهاد می شود هر ۶ ماه یک بار از کربن تراپی استفاده نمایید.

البته دقت داشته باشید که مدت ماندگاری این روش به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به سن شخص اشاره نمود. در واقع تاثیر آن برای افرادی که بین ۲۰ تا ۴۵ سال سن دارند ممکن است تا ۱۲ ماه نیز باقی بماند. اما تاثیر آن در افرادی که سن بیشتر از ۴۵ سال دارند کمتر خواهد شد. پس این افراد ممکن است پس از گذراندن شش تا هشت ماه نیاز به تزریق دوباره داشته باشند.

بارداری |پزشک |پژوهش
مدت ماندگاری

کلینیک لیلیان: 

به این نکته توجه داشته باشید که انجام کربوکسی تراپی ترک شکم و لک صورت باید حتما توسط پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه انجام گردد. بنابراین باید حتماً به کلینیک های معتبر و پزشک متخصص مراجعه نمایید. یکی از بهترین کلینیک ها جهت انجام کربوکسی تراپی برای لک صورت و همچنین کربوکسی تراپی برای ترک پوستی را می توان کلینیک لیلیان دانست. زیرا در این کلینیک از مجهزترین و همین طور بهترین دستگاه ها برای انجام کربن تراپی استفاده شده است. همچنین تیم پزشکی که در این کلینیک حضور دارند از باتجربه ترین و معروف ترین پزشکان می باشند. علاوه بر آن می توانید قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی از مشاوران حاذق و حرفه ای این کلینیک کمک بگیرید و اطلاعات کاملی در مورد کربن تراپی به دست آورید.

نمایش بیشتر