اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

پروتز باسن چیست و چگونه انجام می‌شود؟

عمل پروتز باسن: انواع و چگونگی جراحی + ماندگاری و مراقبت

عمل پروتز باسن چیست و چگونه انجام می‌شود؟ چه کسانی کاندیدای جراحی بزرگ کردن باسن توسط دکتر پروتز باسن در کرج هستند؟ روش‌های جراحی پروتز باسن چیست؟ سایز نرمال و استاندارد پروتزهای باسن چقدر است؟ بزرگ کردن باسن چه مزایایی دارد؟ ماندگاری و طول عمر عمل پروتز باسن چقدر است؟ اقدامات قبل و بعد از جراحی بزرگ کردن باسن چیست؟ ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد عمل پروتز باسن بیشتر توضیح بدهیم و به تمامی این سوالات نیز در hip prosthesis youtube پاسخ بدهیم. در صورتی که تمایل به انجام این جراحی دارید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

استاندارد |انجام پروتز باسن |بزرگ کردن باسن

عمل پروتز باسن چگونه انجام می‌شود؟

پروتز باسن یکی از روش‌های متداول برای بزرگ کردن باسن محسوب می‌شود که با کمک این جراحی می‌توان به باسن صاف و بد فرم زیبایی و جذابیت بخشید. این پروتزها از طریق عمل جراحی زیبایی و ایجاد برش‌های کوچکی در ناحیه خط باسن در زیر بافت‌های عضله‌ای جای می‌گیرند. بر اساس نیاز و خواسته بیمار، پروتزها می‌توانند در اندازه و حجم‌های متفاوتی باشند که انتخاب آن در جلسه مشاوره و با مشورت پزشک متخصص صورت می‌گیرد. معمولا جنس پروتزهای باسن از سیلیکون انعطاف پذیر است که باعث می‌شود تا در زمان قرار گیری در زیر بافت باسن حالتی طبیعی و زیبا به آن ببخشند. انجام این جراحی با توجه به شرایط بیمار می‌تواند با کمک بیهوشی عمومی و یا با بیحسی موضعی انجام گیرد.

انواع پروتز باسن

اواع پروتزهای باسن برای جراحی بزرگ کردن باسن را می‌توان به دو دسته پروتز سیلیکونی و پروتز الاستیکی تقسیم نمود، که هر کدام از آن‌ها برای افراد با شرایط و نیازهای متفاوت مناسب می‌باشد. در ادامه به نقل از hip prosthesis twitter به توضیح این دو مورد پرداخته شده است:

پروتز سیلیکون ژلی

پروتز سیلیکون ژلی بیشتر برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دارای بافت عضلانی سفت و محکمی در ناحیه باسن خود هستند. با کمک این جراحی می‌توان به باسنی خوش فرم و زیبا دست یافت.

پروتز سیلیکونی الاستیک

پروتزهای سیلیکونی الاستیک برخلاف پروتزهای ژلی بیشتر برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دارای عضلات شل و بدفرمی در ناحیه باسن خود هستند. این افراد با انجام این جراحی می‌توانند به باسن خوش فرم و در نهایت اندامی جذاب دست پیدا کنند. انتخاب نوع پروتز مناسب برای جراحی بزرگ کردن باسن به شرایط فرد، نیاز و خواسته‌های وی و همچنین نظر پزشک متخصص پس از انجام بررسی‌های لازم بستگی دارد.

عمل زیبایی باسن برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی می‌توان گفت که جراحی زیبایی پروتز باسن برای تمامی افرادی که تمایل به بزرگ کردن و خوش فرم شدن باسن خود دارند مناسب می‌باشد. اما کسانی که دارای شرایط زیر هستند می‌توانند به عنوان بهترین گزینه برای انجام این جراحی محسوب شوند:

 • افرادی که از ظاهر و فرم باسن خود رضایت ندارند و تمایل به اعمال تغییرات بر روی آن دارند.
 • افرادی که به صورت ژنتیکی و یا به دلیل لاغری دارای باسنی صاف و افتاده هستند.
 • کسانی که با کمک ورزش و رژیم‌های غذایی نتوانسته‌اند به فرم ایده آل خود دست یابند.
 • افرادی که از دخانیات و مشروبات الکلی استفاده نمی‌کنند برای انجام این جراحی در اولویت قرار دارند.
 • کسانی که توقعات و خواسته‌های منطقی و واقع بینانه‌ای از نتیجه جراحی خود دارند.
 • کسانی که از لحاظ روحی و جسمی از سلامت کامل برخوردار هستند.

✓ افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند و یا از داروهای خاصی استفاده می‌کنند برای انجام این جراحی بایستی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

هزینه پروتز باسن سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

قیمت عمل زیبایی پروتز باسن بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شوند، از این رو نمی‌توان یک هزینه ثابت و یکسانی را برای تمامی افراد در نظر گرفت. در ادامه به عوامل موثر بر روی هزینه جراحی بزرگ کردن باسن با پروتز اشاره شده است:

 • میزان هزینه دستمزد پزشک متخصص
 • هزینه بیمارستان و یا کلینیک خصوصی
 • هزینه اتاق عمل و پرسنل بیهوشی
 • نوع تکنیک جراحی برای بزرگ کردن باسن
 • نوع، اندازه و حجم پروتزهای مورد استفاده
 • هزینه عکس‌ها و آزمایشات قبل از جراحی

به صورت کلی می‌توان گفت، هزینه عمل پروتز باسن سال ۱۴۰۲ در حدود ۲۰  تا ۵۰ میلیون تومان می‌باشد. توجه داشته باشید که قیمت‌های ذکر شده در این مقاله تقریبی هستند و برای اطلاع از هزینه نهایی و دقیق آن بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

روش‌های جراحی پروتز باسن

عمل جراحی بزرگ کردن باسن با پروتز می‌تواند بر اساس تشخیص پزشک و بررسی‌های لازم، محل قرار گیری پروتزهای باسن به صورت سه ناحیه زیر باشد:

 • زیر عضلات باسن
 • لابه لای عضلات
 • زیر فاشیا

پروتزهای باسن در انداره و حجم‌های مختلفی در حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ سی سی و بر حسب نیاز بیمار یافت می‌شوند. در واقع حجم مورد نیاز برای جراحی به خواسته بیمار، اندازه لگن و قد بیمار بستگی دارد که در جلسه مشاوره و با انجام بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد.

انواع برش‌ها در جراحی پروتز باسن

برای قرار دادن پروتزهای باسن می‌توان برش‌های مختلفی را ایجاد نمود که انتخاب نوع برش مناسب برای هر فرد به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد. در ادامه به توضیح انواع برش‌های جراحی بزرگ کردن باسن پرداخته شده است:

 • ایجاد برش در ناحیه بالای هر دو باسن
 • ایجاد برش در قسمت تحتانی استخوان خارجی باسن
 • در ناحیه زیر باسن و محلی که به ران‌ها متصل می‌شود
 • در ناحیه خط باسن به گونه‌ای که برش‌ها قابل مشاهده نباشد

در برش منفرد بین چین دو باسن به دلیل اینکه فاصله مناسبی برای ایجاد این برش‌ها تا مقعد وجود دارد، احتمال بروز عفونت به شدت کاهش می‌یابد. همچنین به دلیل اینکه این برش‌ها در ناحیه تحتانی استخوان خارجی باسن ایجاد می‌شوند قابل مشاهده نمی‌باشد.

ایا می‌ توان عمل پروتزباسن و تزریق چربی را همزمان انجام داد؟

تزریق چربی به باسن برای فرم دهی و بزرگ کردن باسن استفاده می‌شود که برای انجام آن از چربی‌های اضافه در نواحی مختلف بدن برداشته شده و پس از خالص شدن و انجام بررسی‌های لازم بر روی آن به ناحیه باسن تزریق می‌گردد. حجم چربی مورد نیاز برای انجام این جراحی به خواسته و سلیقه بیمار و همچنین میزان بافت چربی اضافه در نواحی مختلف بدن مانند شکم، پهلوها و یا ران‌ها بستگی دارد.

اما در انجام جراحی بزرگ کردن باسن با پروتز، از پروتزهای سیلیکونی با ابعاد و حجم‌های مختلفی بسته به نیاز و خواسته بیمار استفاده می‌شود. این پروتزها با ایجاد برش‌های کوچکی در ناحیه مورد نظر در زیر بافت عضلات باسن جای می‌گیرند و به فرم دهی و جذابیت اندام کمک بسیاری می‌کنند.

✓ جراحی پروتز باسن و تزریق چربی به باسن بر اساس نیاز بیمار و تشخیص پزشک متخصص برای فرم دهی بهتر باسن و پر کردن نواحی مورد نظر ممکن است به صورت همزمان انجام گیرد.

انواع روش‌های بزرگ کردن باسن

بزرگ کردن باسن می‌تواند از طریق دو روش زیر انجام گیرد:

تزریق چربی

چربی‌های اضافه در نواحی مختلف بدن مانند شکم، پهلوها و یا ران‌ها با کمک میله باریکی به نام کانولا و حرکات ارتعاشی در بافت‌های چربی این نواحی برداشته می‌شوند. بافت‌های چربی که به ذرات کوچکتر تبدیل شده است با قدرت مکش از بدن خارج می‌شود و خالص سازی و استریل شدن بر روی آن صورت می‌گیرد. در نهایت با دقت فراوان و حساسیت بالا به باسن تزریق می‌گردد.

پروتز باسن

اما روش دیگری که برای بزرگ کردن باسن استفاده می‌شود، جراحی پروتز باسن است. در این روش بیمار نوع و اندازه پروتز را بر حسب نیاز و خواسته خود و همچنین نظر پزشک متخصص انتخاب می‌کند و با انجام عمل جراحی و ایجاد برش‌های کوچکی در ناحیه مورد نظر این پروتزها در داخل بافت عضلانی باسن جای می‌گیرند.

مزایای انجام عمل پروتز باسن

عمل جراحی بزرگ کردن باسن با مزایای بسیاری همراه است که این مسئله باعث شده تا طرفداران بسیاری در بین خانم‌ها پیدا کند. در واقع می‌توان گفت که جراحی پروتز باسن یک نوع جراحی زیبایی کم تهاجمی است که به راحتی می‌تواند فرد را به ظاهر اندام دلخواه خود برساند. نتایج به دست آمده از این عمل تا زمانی که به پروتزهای باسن آسیبی وارد نشود کاملا دائمی و ماندگار می‌باشد. همچنین می‌توان گفت که فرد پس از انجام این عمل هیچ گونه احساس خاصی در هنگام نشستن نخواهد داشت و به راحتی می‌تواند فعالیت روزانه خود را نیز انجام بدهد.

✓ عمل پروتز باسن به عنوان یک جراحی راحت و کم خطر برای افرادی محسوب می‌شود که با کمک ورزش‌های سنگین و رژیم‌های غذایی سخت نتوانسته‌اند به فرم ایده آل خود دست یابند.

سایز نرمال پروتز باسن چقدر است؟

سایز نرمال و استاندارد پروتز باسن را در حدود ۱۸۰ تا ۳۶۰ سی سی در نظر گرفته‌اند اما با درخواست و سلیقه بیمار این اندازه می‌تواند افزایش پیدا کند و تا حجمی برابر با ۵۰۰ سی سی نیز دربرداشته باشد. در واقع اندازه نرمال پروتزهای باسن بر اساس نیاز بیمار، اندازه لگن، قد بیمار و همچنین نظر پزشک متخصص تعیین می‌شود.

نمایش بیشتر