اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

لایت باکس چیست و نقش آن در تبلیغات چیست؟

لایت باکس چیست ؟ به طور مختصر می توان گفت که لایت باکس ها همان تابلوهای تبلیغاتی هستند که درخیابان ها ومکان های عمومی قرار گرفته شده اند که با نورپردازی که درآن انجام شده است باعث جذب مخاطبان می شود و در انتقال پیام تبلیغاتی نیزموثراست. مجموعه تهران لایت باکس در این مقاله شما را با لایت باکس وکاربردهای آنها آشنا کند.

اسنپ |ال ای دی |انرژی

لایت باکس چیست ؟

لایت باکس ها در واقع جعبه نورداری می باشد که درتابلو سازی و بازارهای تبلیغاتی کاربرد دارد.این لایت باکس های درشکل های ایستاده ، آویزان ودیواری طراحی شده است و دردوشکل سالنی و تبلیغات محیطی مورد استفاده قرارگرفته اند. بدنه آنها ازجنس آلومینیوم آنالیز شده یا با طراحی رنگ الکترواستاتیک پروفیل لایت باکس تولید می شود. نوع چاپ تصاویردرلایت باکس چاپ یو وی می باشد.

روش ساخت لایت باکس

ساختن یک لایت باکس روش های متفاوتی دارد ولی اصلی ترین روشی که در اکثر شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد به این صورت است. درساخت لایت باکس ابتدا باید ازیک قاب یا جعبه استفاده کنند ، بعد تصویر تبلیغاتی برای لایت باکس خودمون طراحی و چاپ می کنیم.

جنس تصویر لایت باکس مهم است،زیرا تصویر انتخاب شده باید طوری باشد که نورازخودش عبور دهد. پشت تصویر تبلغاتی نور ال ای دی قرارمی دهیم که رنگ نوری که ازمنتشرمی کند تاثیربسیاری دارد. همچنین برای حفاظت تصویراز یک پوشش شیشه ای استفاده می کنیم.جنس کاغذ های که روی آنها تصاویر ومطالب چاپ می شود از پی وی سی است. لایت باکس ها از نظر سختی انواع مختلفی دارند که بر اساس نیاز ما می توانند تصاویر را بر روی جنس های مختلف چاپ کنند.

کاربرد تابلو لایت باکس

تاثیرگذاری لایت باکس ها کاملا بستگی به خلاقیت طراح آن دارد، لایت باکس ها را می توان در هر زمان و مکانی مورد استفاده قرار داد ولی تاثیر گذاری آن کاملا بستگی به فرد طراح دارد. چگونگی استفاده از رنگ های مختلف و نورپردازی در این لایت باکس ها می تواند بر روی مشتری تاثیر بسیار خوبی بگذارد. همانطور که می دانید قاب هایی که برای لایت باکس ها مورد استفاده قرار می گیرد از جنس پلاستیک و یا آلومینیوم می باشد.

استفاده کردن از این دو ماده می تواند به خوبی از لایت باکس ها مراقبت کند و شما می توانید با خیال راحت آن را در مناطق باز بگذارید. استفاده از این لایت باکس ها می تواند خیال شما را راحت کند که در صورت تغییرات آب و هوایی تبلیغ شما به مشکل نمی خورد و می تواند پابرجا بماند. این تابلوهای درمکان های بسیاری کاربرد دارد که به چندنمونه از آنها اشاره می کنیم:

 • کافی شاپ ها ورستوران ها
 • فروشگاه ها ومراکز خرید
 • نمایشگاه های هنری وتخصصی
 • مطب پزشکان
 • داروخانه ها
 • آرایشگاه ها
 • سوپرمارکت ها
 • ایستگاه های مترو

مزایای لایت باکس

 • مصرف برق آنها کم است.
 • ازلحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.
 • تبلیغات داخل باکس قابل تعویض می باشد.
 • این لایت باکس هامقاومت بالایی دارند.
 • کیفیت آنها به صرفه است.
 • نور در داخل این باکسها به صورت یکسان پخش می شود.
 • نسبت به دیگر روش ها انرژی کم تری مصرف می کنند.
 • ضخامت آنها بسیار کم می باشد.

لایت باکس ها صفحات نورانی و دارای تصویرهای تبلیغاتی هستند که به چند طریق می‌توان از آن‌ها استفاده کرد:

استفاده کردن از لایت باکس ها می تواند در ویترین ها و دکور ها گزینه بسیار مناسبی باشد و شما می توانید محصولات خود را به شیک ترین و با کلاس ترین روش موجود معرفی کنید.

استفاده از لایت باکس ها مدتی طولانی است که در داروخانه ها رواج پیدا کرده است و حتما شما تا به حال با آن مواجه شده اید ، در داروخانه ها به منظور معرفی کردن محصولات و دارو ها و کرم ها و لوازم آرایشی از لایت باکس ها استفاده می کنند.

در برخی از فروشگاه های بزرگ از لایت باکس ها استفاده می شود ، جدیدترین لباس های طراحی شده می تواند به خوبی در این لایت باکس ها مورد نمایش قرار بگیرند و توجه مشتریان را به خود جلب کند.

انواع لایت‌ باکس ها

لایت ‌باکس‌ها انواع مختلفی دارند که ازلحاظ  ابعاد و نوع پارچه لایت ‌باکس، جنس چارچوب، انواع نورپردازی تقسیم بندی شده اند. در این بخش به معرفی انواع لایت باکس ها می پردازیم.

·         لایت باکس فضای خارجی

لایت باکس های فضای خارجی همانطور که از اسمشان پیدا است برای فضاهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل لایت باکس ها با پایه های فلزی که دارند در مکان های عمومی و محیط باز مورد استفاده قرار می گیرند مانند : پارکینگ ها و نمایشگاه ها و پارک ها و…

·         لایت باکس کریستالی

نوع دیگری از لایت باکس ها مورد استفاده قرار می گیرد که به نام لایت باکس کریستالی شناخته می شود. این لایت باکس ها به دلیل اینکه از دولایه پلکسی ساخته شده اند توانایی چاپ تصویر بر روی بک لایت را دارند. این مدل مزیت های خوبی دارد که می تواند مشتری را قانع به خریدنش کند و آن هم این است که شما می توانید تصویر خود را مانند یک طرح بر روی آن چاپ کنید و علاوه بر آن می توانید این تصاویر را تعویض کنید. چگونه ؟ با باز کردن پیچ هایی که در اطراف لایت باکس مورد استفاده قرار گرفته است.

·         لایت باکس اسنپ فریم

باکس های اسنپ فریم ضخامت کمتری نسبت به سایر باکس ها دارد، استفاده از این لایت باکس ها به درد کسب و کار هایی می خورد که نیازمند به تصویر گذاری به صورت فیلم دارند. این تابلو ها نسبت به سایر رقبای خود از قیمت کمتری برخوردار هستند و به خوبی در بازار امروزه مورد استفاده قرار می گیرند مانند : سینماها ، سالن ها بزرگ ، فروشگاه ها و…. همچنین برای اینکه این لایت باکس صدمه ای نبیند و از مشکلات احتمالی جلوگیری کند از صفحه پلکسی گلاس استفاده می شود.

لایت باکس چیست از نوع اسکرول

لایت باکس های اسکرول از مقاومت بالایی برخوردار هستند و این مقاومت به دلیل این است که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است. در جلوی این لایت باکس یک درب شیشه ای نصب شده است و می تواند در آن تابلو ها و بنر هایی را برای مشاهده مشتریان قرار دارد. این تابلو ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند ولی در حالت عادی نیز اندازه بزرگری دارند و می توان در ساختمان های بزرگ و خیابان ها از آن استفاده کرد.

لایت باکس چیست از نوع آلومینیومی

لایت باکس های آلومینیومی در واقع از فریم های آلومینیوم استفاده می کنند  با پهنایی بین ۶ تا ۱۳ سانتی متر تولید می شوند. در این لایت باکس ها تصویر میان دو طلق شیشه ای قرار می گیرد و از استحکام بالایی برخوردار است.

لایت باکس چیست فریم لس

این نوع لایت باکس ها ضخامت کمی دارند و برخی از بازاریان به آن تابلو بدون قاب می گویند، این لایت باکس ها قابلیت عوض کردن تصویر را نیز دارند. به دلیل آلومینیومی که درش استفاده می شود وزن بسیار سبک و کمی دارند و می توان به راحتی آن را حمل کرد. این لایت باکس ها از قیمت بالایی نسبت به مدل کریستالی برخوردار هستند.

نمایش بیشتر