اخبار جامعهکسب و کار ایرانی

چه موادی برای ساخت درب آکاردئونی استفاده می‌شود؟

نحوه ساخت درب آکاردئونی

حتما تا به حال به راه های مختلفی برای افزایش امنیت درب ورودی آپارتمان خود فکر کرده اید. یکی از بهترین تضمین ها برای محافظت از منزل شما خرید درب آکاردئونی تهران است. این درب به دلیل اینکه پس از بسته شدن فضای کمی را اشغال می کند. خریداران زیادی را به خود جذب می کند. در این مقاله با شرکت کوروش همراه باشید تا با نحوه ساخت درب آکاردئونی بیشتر آشنا شوید.

آپارتمان |استاندارد |امنیت

چگونه درب آکاردئونی ایمن بسازیم؟

نرده های آکاردئونی شبیه درب های کشویی تاشو هستند. این درب ها اغلب برای محافظت از درب ورودی ساختمان ها، آپارتمان ها و مغازه ها استفاده می شوند.

حفاظ آکاردئونی

همچنین در مواردی مانند مغازه ها، انبارها و مکان های دیگر برای اطمینان از ایمنی مکان ها استفاده می شود. ساختار اصلی حفاظ آکاردئونی تسمه های فلزی است که با استفاده از دستگاه برش در اندازه های مختلف به قطعات کوچکتر بریده شده و سپس با پین های فلزی به یکدیگر متصل می شوند. امروزه با توجه به افزایش سرقت، بسیاری از افراد برای محافظت از منازل، ورودی پارکینگ ها و حتی مراکز خرید و مغازه ها از حفاظ درب منزل استفاده می کنند با نحوه ساخت درب آکاردئونی با ما همراه باشید.

نحوه ساخت درب آکاردئونی

حتما تا به حال به راه های مختلفی برای افزایش “امنیت درب ورودی آپارتمان” خود فکر کرده اید. یکی از بهترین تضمین ها برای محافظت از منزل شما خرید درب آکاردئونی اصفهان است.

این درب به دلیل اینکه:

پس از بسته شدن فضای کمی را اشغال می کند خریداران زیادی را به خود جذب می کند. در این مقاله با حفاظ کوروش همراه باشید تا با نحوه ساخت درب آکاردئونی بیشتر آشنا شوید.

چگونه درب آکاردئونی ایمن بسازیم؟

نرده های آکاردئونی شبیه درب های کشویی تاشو هستند. این درب ها اغلب برای محافظت از درب ورودی ساختمان ها، آپارتمان ها و مغازه ها استفاده می شوند.

حفاظت از مغازه ها، انبارها

همچنین در مواردی مانند مغازه ها، انبارها و مکان های دیگر برای اطمینان از ایمنی مکان ها استفاده می شود. ساختار اصلی حفاظ آکاردئونی تسمه های فلزی است که با استفاده از دستگاه برش در اندازه های مختلف به قطعات کوچکتر بریده شده و سپس با پین های فلزی به یکدیگر متصل می شوند.

مراحل ساخت درب آکاردئونی

و در اسکلت فلزی قرار می گیرد که مانند ریل در امتداد محور عرض درب حرکت می کند، بنابراین حداقل فضا را در راه پله ها و راهروها اشغال می کند و مزاحمتی ایجاد نمی کند. عزیز کل مراحل ساخت درب آکاردئونی را در فیلم زیر مشاهده می کنید.

حفاظ سازدهنی

از تعداد زیادی اتصال یا پرچ تشکیل شده است، این جزئیات باعث می شود. حفاظ به صورت کشویی یا فلپر انعطاف پذیر باشد و حالت آکاردئونی داشته باشد. اما این اتصالات با پرچ های فولادی درجه ۵ محکم می شوند.

پرچ ها فولادی

درست است که این نوع پرچ ها فولادی هستند اما قدرت دارند. دزدها معمولاً خودکار و مداد با خود می برند، اما ممکن است کسی با گرفتن مته درب سازدهنی را باز کند. برای این کار کافی است روکشی به شکل پرچ مخفی بخرید. در این نوع ساخت، یک نوار اضافی به تسمه های سازدهنی عمودی اضافه می شود تا سارقان به راحتی پرچ ها را جدا نکنند و کمتر به چشم می آید. شما می توانید با صرف مبلغی ناچیز از محیط کار یا خانه خود محافظت کنید تا نگران ورود سارقان نباشید.

درب آکاردئونی ساده

در این نوع درب از لت های ۲۰*۵ سانتی متری استفاده می شود

درب آکاردئونی دوجداره:

 در این درب تسمه های ایستاده داخل قرقره درب آکاردئونی به صورت دو لایه و با جوش به یکدیگر متصل می شوند.

درب آکاردئونی دوبل

در یک درب تاشو دوبل برای محافظت از پرچ ها یک تسمه اضافی بر روی پرچ درب آکاردئونی گذاشته می شود. راهی برای نفوذ سارقان به این مدل وجود ندارد.

درب آکاردئونی ایتالیایی:

مدل ایتالیایی دارای تعداد زیادی تسمه مورب داخل کلاف در است.

درب حلزونی آکاردئونی

وزن این درب تقریباً ۴۵ کیلوگرم است و استحکام آن از وسط پوشش محافظ افزایش می یابد. طراحی آکاردئون درب به نوع آهنی آن محدود نمی شود. از موادی مانند ام دی اف و پی وی سی نیز ساخته شده است. اما درب های آهنی به دلیل دوام و استحکام بالا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

نوع نرده

این نوع نرده ها در طرح های مختلفی از جمله ۳ در، ۴ در، ۵ در و یا تمام در می باشند. گل به معنای تعداد ۲ ردیف الماس افقی ممتد روی آستر در است. محافظ آکاردئونی معمولاً دارای ویژگی های استانداردی است.

حفاظ‌ها به قفل‌های استانداردی

این حفاظ‌ها به قفل‌های استانداردی نیاز دارند که مانند قفل‌های کتابی باز باشند یا پنهان و در خود درب تعبیه شوند. از مشخصات استاندارد درب آکاردئونی ضد سرقت می توان به وزن ۸۰-۳۰ کیلوگرم در متر مربع با توجه به مدل و استحکام آن اشاره کرد.

درب های آکاردئونی

درب های آکاردئونی معمولا دارای مقاطع جانبی به ابعاد ۵۰*۳۰ سانتی متر می باشند که ابعاد درب آکاردئونی استاندارد ۵۰*۵۰ سانتی متر بوده و قسمت لت صاف و با کیفیت می باشد. این نوع درب دارای پیچ و اتصالات با کیفیت و همچنین کمربند ایمنی می باشد. در طراحی آن از جوشکاری SMAW استفاده شده است. دارای قفل با کیفیت، بادوام و قابل اعتماد است. برای ساخت آکاردئون درب ابتدا باید ابعاد و چارچوب درب را اندازه بگیرید.

اسکلت فلزی

و در اسکلت فلزی قرار می گیرد که مانند ریل در امتداد محور عرض درب حرکت می کند، بنابراین حداقل فضا را در راه پله ها و راهروها اشغال می کند و مزاحمتی ایجاد نمی کند. عزیز کل مراحل ساخت درب آکاردئونی را در فیلم زیر مشاهده می کنید.

حفاظ سازدهنی

حفاظ سازدهنی از تعداد زیادی اتصال یا پرچ تشکیل شده است. این جزئیات باعث می شود حفاظ به صورت کشویی یا فلپر انعطاف پذیر باشد و حالت آکاردئونی داشته باشد. اما این اتصالات با پرچ های فولادی درجه ۵ محکم می شوند. درست است که این نوع پرچ ها فولادی هستند اما قدرت دارند.

درب سازدهنی

دزدها معمولاً خودکار و مداد با خود می برند. اما کسی با گرفتن مته درب سازدهنی را باز کند. برای این کار کافی است روکشی به شکل پرچ مخفی بخرید. در این نوع ساخت، یک نوار اضافی به تسمه های سازدهنی عمودی اضافه می شود تا سارقان به راحتی پرچ ها را جدا نکنند و کمتر به چشم می آید. شما می توانید با صرف مبلغی ناچیز از محیط کار یا خانه خود محافظت کنید تا نگران ورود سارقان نباشید. در این نوع درب از لت های ۲۰*۵ سانتی متری استفاده می شود درب آکاردئونی دوجداره: در این درب تسمه های ایستاده داخل قرقره درب آکاردئونی به صورت دو لایه و با جوش به یکدیگر متصل می شوند.

در یک درب تاشو دوبل برای محافظت از پرچ ها یک تسمه اضافی استفاده میشود. حال بر روی پرچ درب آکاردئونی است. راهی برای نفوذ سارقان به این مدل وجود ندارد. درب آکاردئونی ایتالیایی: مدل ایتالیایی دارای تعداد زیادی تسمه مورب داخل کلاف در است.

نمایش بیشتر