اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

چه زمانی باید لیفت صورت انجام دهیم؟

چه زمانی باید لیفت صورت انجام دهیم؟

لیفت صورت، تزریق چربی و کاشت ابرو از جمله روش های زیبایی هستند که هر یک به نوعی می توانند بر زیبایی اثر بگذارند و باید با توجه به شرایط پوست و نیازهای هر شخص انتخاب شوند.

بهترین زمان انجام لیفت صورت

تصمیم برای انجام لیفت صورت به نیازها و هدف شما از جراحی زیبایی بستگی دارد. در اصل، لیفت صورت به منظور بهبود علائم پیری و افتادگی صورت انجام می‌شود. اما زمان مناسب برای انجام آن به عوامل زیر بستگی دارد:

 • علائم پیری: اگر علائم پیری در صورت شما ظاهر شده و شما احساس می‌کنید که ظاهر جوانی و تازگی صورت را از دست داده اید، ممکن است زمان مناسبی برای لیفت صورت باشد. علائمی مانند افتادگی پوست، چین و چروک‌های عمیق، کاهش تعریق صورت و کاهش حجم در نواحی مختلف صورت می‌توانند نشان دهنده نیاز به این روش زیبایی باشند.

 • سن شما: هرچند سن قطعی برای انجام لیفت صورت وجود ندارد، اما اکثراً افرادی که به این جراحی روی می‌آورند در سنین بالا و در حدود 40 تا 70 سال هستند. در این دوره از زندگی، علائم پیری و افتادگی صورت معمولاً ظاهر شده و لیفت می‌تواند نتیجه‌ای مطلوب در بهبود ظاهر جوانی صورت داشته باشد. اما همه‌ افراد در این رنج سنی برای انجام لیفت قرار نمی گیرند و هر فرد باید بر اساس ویژگی‌های شخصی خود و نیازهای ظرفیت‌های جسمانی خود تصمیم بگیرد.

 • میزان آسیب به پوست: لیفت صورت یک جراحی است که نیازمند برش و تنظیم بافت‌های پوستی است. بنابراین، وضعیت پوست شما نیز بر تصمیم برای انجام لیفت تأثیر می‌گذارد. اگر پوست شما سالم و به اندازه کافی ارتجاعی است، ممکن است لیفت گزینه خوبی باشد. اما اگر پوست دارای مشکلاتی مانند خشکی شدید، آسیب‌های ناشی از آفتاب، عفونت‌های پوستی و غیره باشد، قبل از اقدام به لیفت صورت، باید این مشکلات را رفع کنید.

تزریق چربی چگونه به بهبود کیفیت پوست کمک می کند؟

تزریق چربی روشی است که در آن چربی از نواحی دیگر بدن شما (مانند شکم یا ران) جمع‌آوری می‌شود و سپس در نواحی دیگری از بدن، به ویژه صورت، تزریق می‌شود. این روش به عنوان یک روش جایگزین برای پر کردن و حجم دهی به نواحی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش به چندین شکل مختلف، از جمله لیپوفیلینگ، میکروفیت و نانوفیت انجام می‌شود. تزریق چربی به بهبود کیفیت پوست در صورت شما کمک می‌کند به دلایل زیر:

 • پر کردن حجم: با تزریق چربی، میزان حجم و پرکردن نقاطی که به دلیل پیری و افتادگی به حجم خود را از دست داده‌اند، افزایش می‌یابد. این روش باعث می‌شود که چین و چروک‌ها کاهش یابند و پوست صورت صاف‌تر و جوان‌تر به نظر برسد.

 • تجدید ساختار: تزریق چربی می‌تواند به بهبود ساختار پوست کمک کند. چربی شامل سلول‌های بنیادی است که قابلیت تجدید و ترمیم پوست را دارند. این سلول‌های بنیادی می‌توانند به ترمیم و بازسازی بافت‌های پوست کمک کنند و باعث بهبود کیفیت پوست شوند.

 • افزایش تولید کلاژن: این روش ممکن است منجر به افزایش تحریک کلاژن در نواحی مورد نظر کمک کند. کلاژن یک پروتئین است که سازنده اصلی بافت‌های پوستی است و باعث حالت جوانی، انعطاف‌پذیری و کشسانی پوست می‌شود. با افزایش آمار کلاژن، پوست بهبود می‌یابد و علائم پیری و چین و چروک‌ها کاهش می‌یابند.

 • افزایش تغذیه و هیدراتاسیون: با تزریق چربی، علاوه بر افزایش حجم و پرکردن، تغذیه و هیدراتاسیون پوست نیز بهبود می‌یابد. چربی تزریق شده می‌تواند به عنوان یک منبع طبیعی از روغن‌ها و مواد مغذی برای پوست عمل کند و باعث افزایش رطوبت پوست شود.

آیا کاشت ابرو دوره نقاهت دارد؟

کاشت ابرو از جمله روش های زیبایی است که برای مدت کوتاهی دوره نقاهت دارد. این روش جراحی زیبایی بدین صورت است که موی لازم برای پیوند با ابرو از مناطق دیگری از بدن مانند پشت سر، جمع‌آوری می‌شوند و در نواحی کاشت ابرو گذاشته می شوند. پس از جراحی کاشت ، ممکن است شما نیاز به مراقبت و نقاهتی داشته باشید، که معمولاً شامل موارد زیر می‌شود:

 • استراحت: پس از جراحی، استراحت کافی برای بهبود و جلوگیری از آسیب به ناحیه کاشت ابرو بسیار مهم است. پزشک ممکن است توصیه‌های خاصی را درباره استراحت و فعالیت‌هایی که باید اجتناب کنید، مانند ورزش سنگین یا خم شدن بیش از حد صورت، به شما بدهد.

 • مراقبت از ناحیه کاشت: شما باید ناحیه کاشت را به دقت تمیز کرده و با توجه به مواردی که پزشک گفته است آن را تمیز نگه دارید. ممکن است پزشک به شما راهنمایی کند که چگونه ناحیه را شستشو کنید و از محصولات خاصی برای رطوبت‌رسانی و پوشش آن استفاده کنید.

 • مدیریت ترشحات: پس از جراحی، ممکن است در ناحیه کاشت ترشحاتی مثل خونریزی دیگر وجود داشته باشد. پزشک ممکن است توصیه‌های خاصی را درباره مدیریت این ترشحات و استفاده از دستورات خاص برای تغییر بانداژه‌ها و پانسمان‌ها به شما بدهد.

 • زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره: زمان بازگشت به فعالیت‌های روزمره ممکن است متفاوت باشد و به نحوه بهبود و تشکیل بافت‌های جدید بستگی داشته باشد. پزشک می‌تواند توصیه‌هایی را درباره زمان بازگشت به کار و استفاده از آرایش برای پوشش ناحیه کاشت به شما بدهد.

برای انجام کارهای زیبایی به کجا مراجعه کنیم؟

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعاتی را در مورد لیفت صورت، تزریق چربی و کاشت ابرو در اختیار شما قرار دهیم. اگر به دنبال مرکز معتبری برای اینکار هستید، می توانید به کلینیک هامانا مراجعه کنید و از خدمات گسترده آنها بهره مند شوید.

نمایش بیشتر