اخبار جامعهکسب و کار ایرانی

ارزان ترین آپارتمان های تهران کجاست؟

هر انسانی برای ادامه حیات با یک سری از نیاز ها رو به رو است. اما در میان تمام نیاز ها، نیاز به داشتن سرپناه شاید جزو 3 نیاز اصلی و بسیار مهم برای زندگی باشد. با توجه به افزایش قیمت و شدت افزایش قیمت ها در بازار مسکن، برطرف کردن نیاز به اقامتگاه به یک مشکل و معضل بزرگ تبدیل شده است. در پایتخت کشورمان تهران نیز برخی برای سکونت و اجاره آپارتمان با مشکل مواجه هستند. حتی برخی با به صورت موقت، نیاز به سرپناه را برای خود برطرف می کنند.

اما بسیاری از افراد هستند که با این حال به خاطر رونقی که در بازار کار تهران وجود دارد، سعی می کنند به نوعی در ارزان ترین آپارتمان های تهران ساکن شوند. ما برای آنکه بتوانید با کمترین هزینه و با در نظر گرفتن حداقل ها زندگی خود را در تهران آغاز کنید، باید از همین حالا شروع به جمع اوری اطلاعات راجب ارزانترین مناطق تهران برای سکونت کنید. در این مطلب به خوبی اطلاعات مورد نیاز شما در این خصوص را برایتان به اشتراک خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید.

معرفی ارزان ترین مناطق تهران برای مسکن

گفتیم که قبل از سفر و یا حتی مهاجرت به تهران، باید ابتدا اطلاعات لازم در خصوص ارزان ترین مناطق این استان را به دست بیاورید. البته این کار را به افرادی توصیه می کنیم که سعی دارند با حداقل بودجه اقدام به خرید آپارتمان در تهران کنند و یا کمترین میزان اجاره بها را برای زندگی در تهران بپردازند. در صورتی که قصد دارید با حداقل هزینه ها در تهران اقامت داشته باشید باید از طرف مناطق و محله های شمال تهران فاصله بگیرید و به طرف جنوب استان تهران بروید. البته اجاره آپارتمان مبله در تهران نیز کاملا کارساز خواهد بود.

مناطق شمالی پایتخت مانند: زعفرانیه، فرمانیه، تجریش و الهیه، جزو گران ترین مناطق پایتخت هستند. دلیل آن هم قرار گیری در مناطق شمالی پایتخت است. اما هر چقدر به طرف محله های جنوبی مانند جنوب شرق، جنوب غرب و جنوب تهران می روید، قیمت خانه ها کاهش خواهد یافت. جنوب شرق تهران ارزانترین بخش برای زندگی است. اگر بخواهیم از دید مناطق 22 گانه شهرداری تهران معرفی کنیم، باید بگوییم مناطق 20، 19، 18، 17، 16 و 15 ارزانترین مناطق شهرداری تهران را تشکیل می دهند. برای اینکه کمی بهتر با این موضوع آشنا شویم، قصد داریم در ادامه چند مورد از محله هایی که در این مناطق قرار دارند را از نظر قیمت در بازار مسکن با یکدیگر بررسی کنیم.

شوش

شوش یکی از ارزان ترین و شاید گفت در بین تمامی محله های تهران، ارزان ترین منطقه برای زندگی است. این محله جزو قدیمی ترین محله های تهران شناخته می شود که در سال 1306 رشد و نمو پیدا کرده است.در زمان آغاز احداث این محله، شوش رونق و شکوه بسیار خوبی داشت اما رفته رفته این شکوه از بین رفت. در حال حاضر شوش به هیچ عنوان شکوه سابق خود را ندارد.

در پاسخ به سوال؛ ارزانترین آپارتمانهای تهران کجاست؟ باید بگوییم اکثر ان ها در شوش قرار گرفته اند. البته باید بگوییم که این محله جزو مناطق منزوی تهران کنونی به حساب می آید. شما می توانید یک آپارتمان یا خانه نوساز حدود 65 متری را که دارای 2 اتاق خواب، انباری، آسانسور و پارکینگ می باشد را تنها با داشتن حدود 300 میلیون تومان خریداری کنید. اگر بخواهید یک آپارتمان 80 متری که حدود 10 سال از سال ساخت آن می گذرد را خریداری کنید نیز بودجه مورد نیاز شما برای خرید آن حدود 400 میلیون تومان خواهد بود.

آپارتمان |اجاره آپارتمان 30 تا 50 متری در تهران |اجاره آپارتمان 60 متری در تهران

قیامدشت

قیامدشت یکی از مناطق مهاجر نشین تهران به حساب می آید. افرادی که برای اولین بار از شهرستان به طرف تهران مهاجرت می کنند و بیشتر به قصد کار به این شهر می آیند، در قیامدشت ساکن خواهند شد. قیامدشت جزو محله هایی است که در منطقه 15 تهران واقع شده است. خرید یا اجاره آپارتمان در قیامدشت را به افرادی توصیه می کنیم که چندان حساسیتی روی محیط زندگی خود ندارند.

در بازار کنونی مسکن نیز قیمت آپارتمان در قیامدشت نسبت به شوش کمی بالاتر است. برای مثال اگر بخواهید یک آپارتمان 100 متری را که در سال 1380 در قیامدشت ساخته شده است، خریداری کنید باید حدود 400 میلیون تومان هزینه کنید. یا حتی می توان گفت شما برای خرید یک آپارتمان 200 متری که دارای 3 اتاق خواب میباشد نیز باید میلیون تومان هزینه کنید.در مجموعه قیامدشت نیز در کنار شوش جزو مناطق و محله های ارزان تهران برای زندگی است.

یاخچی اباد

همانطور که در قسمت های قبلی به ان اشاره کردیم، گفتیم که منطقه 16 تهران نیز به خاطر اینکه درگروه مناطق جنوبی تهران قرار می گیرد، جزوی از ارزان ترین آپارتمان های تهران را در خود قرار داده است. یاخچی آباد یکی دیگر از محله های قدیمی تهران است که در منطقه 16 پایتخت قرار گرفته است. همان طور که از نام این محله کاملا پیداست، اکثر ساکنین این محله افراد ترک زبان هستند. بنابر این توصیه می کنیم چنانچه ترک زبان هستید و به دنبال اقامت در یکی از ارزان ترین مناطق تهران هستید حتما محله یاخچی آباد را انتخاب کنید. قیمت اجاره آپارتمان در یاخچی آباد با اجاره سوئیت در قزوین و بالاشهرش مساوی است.

یا اپارتمان 100 متری در یاخچی آباد که دارای دو اتاق خواب، انباری، پارکینگ، حیاط اختصاصی و آسانسور است را می توانید بین 400 الی 450 میلیون تومان خریداری کنید. البته این قیمت برای خانه های نوساز است. می توانید خانه هایی که بیش از 10 سال از سال ساخت آنها می گذرد را با همین متراژ اما با داشتن تنها 300 میلیون تومان خریداری کنید. با این اوصاف پیشنهاد میکنیم حتما قبل از خرید به موقعیت جغرافیایی آپارتمان مد نظر خود توجه داشته باشید. این مناطق و محله هایی که برایتان معرفی کردیم نه تنها برای خرید بلکه برای اجاره آپارتمان نیز کمترین هزینه را از شما صرف خواهند کرد.

نمایش بیشتر