اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

بهترین کیف مدرسه را از کجا بخریم؟

خرید کیف مدرسه با فرارسیدن فصل مدرسه بازار داغی دارد. یکی از اصلی ترین دغدغه های والدین انتخاب کیف مناسب برای کودکانشان است. انتخاب کیف نادرست باعث ایجاد مشکلات فراوانی از جمله آسیب به ستون فقرات و مشکلات حرکتی در کودکان می‌شود.  به همین دلیل خرید یک کیف مناسب برای سلامتی کودک و دانش آموز مهم است. نکته مهم دیگر جنس و نوع دوخت کیف است.

با توجه به شرایط اقتصادی، خرید کیف مدرسه با کیفیت و دوام می‌تواند گزینه ای هوشمندانه و اقتصادی باشد. برای خرید کیف مدرسه مناسب باید به سه سوال زیر پاسخ دهیم:

  • کیف مدرسه مناسب چه ویژگی هایی دارد ؟
  • چگونه یک کیف مدرسه مناسب انتخاب کنیم؟
  • کیف مدرسه را از کجا بخریم؟

در ادامه به این سه سوال پاسخ خواهیم داد با ما همراه باشید.

آرتروز |استاندارد |الکترونیک

ویژگی های یک کیف مدرسه مناسب و استاندارد

1- سبک باشد

اولین نکته ای که باید راجع به کوله در نظر بگیرید وزن کیف است. کیف مدرسه به علت استفاده مداوم و قرار گرفتن کتاب و وسایل زیاد دانش آموزان به خودی خود وزن زیادی پیدا میکنه. حال اگر خود کیف هم از جنس پارچه سنگینی باشد شرایط کمی سخت میشود (وزن کیف خالی برای کودکان دبستانی متوسط 500 گرم و نوجوانان دبیرستانی متوسط 1 کیلوگرم در نظر گرفته می‌شود). کیف مدرسه خوب نباید سنگین و حجیم باشد زیرا با قرار دادن مقدار زیادی وسیله باعث از بین رفتن طراحی کوله و فشار بیشتر بر ستون فقرات می شود.

وزن استاندارد برای حمل کیف مدرسه پر شده، باید کمتر از 10% وزن حمل کننده کیف باشد (برای کودکان دبستانی متوسط وزن 3 کیلوگرم مناسب است). حمل کیف های سنگین احتمال افزایش غیرطبیعی قوس کمر و وارد شدن فشار بیش از حد به عضلات کمر، شانه و گردن را افزایش می دهد. حمل کیف های سنگین به مرور زمان باعث بروز مشکلاتی چون آرتروز شانه، فشار بر عضلات گردن و پشت، قوس ستون ‌فقرات و ناراحتی هاي‌ عضلانی و استخوانی در نواحی اطراف کیف می شود.

2- بیش از حد بزرگ نباشد.

یکی از مهم ترین معیارهای استاندارد بودن کیف مدرسه ابعاد کیف است. یک کیف مدرسه استاندارد باید با توجه به سن و ساختار بدنی و مقطع تحصیلی دانش آموز انتخاب شود. کیف مدرسه نباید از عرض شانه های دانش آموز بزرگ تر باشد. بهتر است طراحی کیف به گونه ای باش که 10 سانتی متر از انحنای کمر کودک، کوتاه تر باشد.

آرتروز |استاندارد |الکترونیک

3- جنس کیف مدرسه باید محکم و با دوام باشد

کیف مدرسه ها را معمولا از جنس برزنت یا چرمی میدوزند زیرا بچه ها معمولا وسایلشان را به هم ریخته در کیف می ریزنند. به همین خاطر بهتر است جنس کیف محکم باشد تا صدمه ای به پشت او وارد نشود. همچنین با قرار گرفتن اشیاء سنگین درون این کیف ها، کیف به آسانی فرم و شکل اولیه اش تغییری نمیکند. همچنین بعضی از کیف های برزنتی و چرمی از قابلیت ضد آب بودن برخوردارند که این مزییت خوبی به حساب می‌آید.

4- قابل شستشو بودن کیف مدرسه

کیف مدرسه به دلیل استفاده مداوم در محیط مدرسه، خیلی زود به زود کثیف می‌شود. کودکان معمولا در مدرسه کیف خود را روی زمین قرار میدهند و توجهی به نظافت و نگهداری کیف های خود نمیدهند. از طرف دیگر تمیزی و نظافت کیف مدرسه رابطه مستقیمی با سلامت کودک شما دارد.

پس از ویژگی های ضروری یک کیف مدرسه خوب قابل شستشو بودن آن است. با توجه به آمار، کودکان پسر توجه کمتری نسبت به کودکان دختر در نگهداری و تمیزی کیف مدرسه خود دارند. با این حساب بهتر است کیف مدرسه پسربچه ها را هر 25 تا 30 روز یک بار و کیف دخترها را هر 35 تا 40 روز یک بار بشویید.

5- بند کیف مدرسه

از آنجایی که وزن کیف مدرسه کاملا روی شانه های قرار میگیرد، پس بندهای کیف مدرسه جزء نکاتی است که باید به آن توجه کرد. بند های خوب و استاندارد باعث پخش مساوی و یکدست وزن کیف روی شانه ها میشود و کیف را در وضعیت مناسبی نگه میدارند. همچنین فاصله بین بندها نیز باید استاندارد باشد تا به گردن کودک آسیب نرسد. بند کیف مدرسه باید قابل تنظیم و نرم باشد (دارای ابر) تا شانه ها را تحت فشار نگذارد و آسیبی به آنها نزند. هرچقدر بند کوله کوتاه و پهن باشد فشار کمتری به دانش آموز وارد می شود. بندها نباید باریک باشند و حداقل 5 تا 7 سانتی متر پهنا داشته باشند.

6- طرح کیف مدرسه

آرتروز |استاندارد |الکترونیک

در طرح کیف مدرسه به چند چیز دقت کنید: تعداد جیب های کیف، رنگ کیف، و طرح رو کیف

تعداد جیب های زیاد در ابعاد مناسب برای کیف مدرسه خوب است زیرا بچه ها میتوانند به راحتی وسایل خود را درون آنها از هم جدا قرار‌دهند، مانند کلید، دستمال کاغذی، پول، دفترچه یادداشت و …

 تعداد 3-4 جیب برای یک کیف یا کوله پشتی مناسب مدرسه منطقی و مناسب به نظر می رسد.

انتخاب کردن رنگ کیف مدرسه از آن دسته انتخاب های هوشمندانه برای مادرها است. کودکان کم سن و سال اغلب در تمیز نگهداشتن کیف های خود موفق نیستند و نمیتوان از آن ها انتظار داشت که این کار را به خوبی  انجام دهند اما میتوان کاری کرد این موضوع کمتر به چشم بیاید.

معمولا سعی کنید برای انتخاب رنگ کیف کودکان سراغ کیف هایی با رنگ های روشن مانند سفید، طوسی، کرمی، لیمویی، نارنجی … نروید زیرا به وضوع کوچک ترین کثیفی را نشان میدهند. بجای آنها از رنگ هایی که کمتر کثیف میشوند مانند سرخابی، قرمز، آبی، بنفش و … استفاده کنید. البته انتخاب طرح و رنگ باید به خود دانش آموز سپرده شود.

حالا که با ویژگی های یک کیف مدرسه خوب و استاندارد آشنا شدیم بهتره ببینیم چه کیفی مناسب فرزند عزیز شماست. با توجه به نکاتی که گفته شده باید اندازه، جنس، رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

براساس جدول زیر میتوانید ابعاد حدودی کیف مناسب با ساختاربدنی کودک عزیزتان را انتخاب کنید.

میانگین اندازه کیف براساس سن کودک و نوجوان

عرض (سانتی متر) طول (سانتی متر) سن
12.7 23.3 4
22.4 25.4 5
26.9 26.5 6
31.4 27.5 7
35.8 29.6 8
40.3 30.7 9
44.8 31.8 10
49.3 32.8 11
53.8 32.8 12
58.2 32.8 13
62.7 36.0 14
67.2 37.0 15
71.7 38.1 16
76.2 40.2 17
80.6 40.2 18

کیف مدرسه را از کجا بخریم؟

شما میتوانید هم از طریق خرید حضوری و هم از طریق خرید آنلاین به کیف مورد نظر خود برسید. در ادامه ویژگی های یک خرید آنلاین موفقیت آمیز و لذت بخش را بررسی میکنیم.

برای خرید کیف مدرسه سایت های زیادی وجود دارند اما چیزی که مهم است معتبر بودن و اصالت آن سایت است. مطمئن شوید آن ساید دارای نماد اعتماد الکترونیک است. آدرس صفحه پرداخت آن سایت را نیز حتما چک کنید.

یک سایت خوب باید تمامی اطلاعاتی که یک خریدار در خرید حضوری با آنها مواجه میشود را پاسخ داده باشد مثل:

جنس، ابعاد، تنوع رنگی، قیمت، موجودی، تعداد جیب ها، دوبل بودن زیپ ها، برند محصول، امکان شستشو و …

در ادامه برای شما تعدادی از سایت های معتبر و پرکاربر خرید اینترنتی کیف مدرسه را معرفی میکنیم. البته در این مقاله از معرفی سایت های خارجی کیف و کوله پشتی صرفه نظر شده است.

پاپیون بگ

شماره یک لیست خرید آنلاین کیف مدرسه ما پاپیون بگ است. این سایت با سابقه بیش از 40 سال سابقه فروش تخصصی کیف به صورت حضوری و آنلاین شماره یک بازار خودش است. 0 تا100 کیف مدرسه ای های پاپیون بگ تولید خود پاپیون بگ است به همین دلیل مناسب ترین قیمت موجود بازار را دارد.

شما میتوانید هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین از این برند خرید کنید . به دلیل تخصصی بودن این سایت شما میتوانید در صورت خرید آنلاین از مشاوره تلفنی آنها استفاده نمایید و تمامی سوالات خود را با یانتخاب کیف مناسب بپرسید. همچنین میتوانید به صورت قسطی نیز از این پاپیون بگ خرید کنید و نهایتا تا سه روز بعد از ثبت سفارش کیف در دستان شماست.

برای خرید کیف های پاپیون بگ هم میتوانید از طریق سایت پاپیون بگ و هم از طریق سایت های دیجی کالا، باسلام و تیمچه … نسبت به خرید کیف مورد نظر خود اقدام نماید.

آرتروز |استاندارد |الکترونیک

دیجی استایل

شماره دو لیست ما دیجی استایل است. احتمالا اگر اهل خرید آنلاین باشید بارها اسم دیجیکالا را شنیده اید. دیجی استایل از جمله سایت های زیر مجموعه دیجی کالا می باشد که به طور اختصاصی در زمینه پوشاک فعالیت میکند. شما میتوانید کیف مورد نظر خود را از طریق این سایت خریداری نمایید.

پیک بگ

و اما در شماره سه لیست از کجا بخرم میرسیم به پیک بگ است. پیک بگ نیز یک سایت خوب و معتبر در زمینه فروش انواع مختلف کیف است. شما میتوانید با خیال راحت در این سایت کیف مورد نظر خود را انتخاب کرده وخریداری نمایید.

پارک بگ

در شماره چهارم لیست راجع به پارک بگ سخن خواهیم گفت . پارک بگ هم جزو سایت هایی است که قطعا میتوانید کیف دلخواه و مورد نظر خود را در آن با قیمت خوبی پیدا کنید. تنوع مدل و رنگ در این سایت طوری است که میتواند سلیقه های مختلفی را راضی کند.

برای خرید یک کیف مدرسه خوب و استاندارد بهتر است به تمامی نکاتی که بالا اشاره کردیم توجه نمایید تا بتوانید خریدی خوب و رضایتمند داشه باشید. برای خرید کیف مدرسه تنها بررسی شکل و ظاهر کیف کافی نیست باید نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید. امیدواریم که از این مقاله استفاده کرده باشید و خرید خوبی داشته باشید.

نمایش بیشتر