اقتصادی

افزایش ظرفیت پارکینگ هواپیماها در فرودگاه امام(ره) با بهره‌برداری از اپرون جدید

افزایش ظرفیت پارکینگ هواپیماها در فرودگاه امام(ره) با بهره‌برداری از اپرون جدید

مدیرکل دفتر تامین و تجهیز فرودگاهی معاونت بهره برداری از افزایش ظرفیت پارکینگ هواپیماها در فرودگاه امام با بهره برداری از اپرون جدید، همزمان با آغاز پروازهای ایام اربعین خبر داد. 

  به گزارش خبرگزاری کردوار نیوز، علیرضا اطیابی بیان داشت: با اتمام عملیات عمرانی توسعه اپرون مسافری شهرفرودگاهی امام، نصب سامانه های روشنایی آن آغاز شد. 

وی گفت: با توجه به اینکه عرض این اپرون ۲۵۰ متر است، تامین روشنایی استاندارد برای آن نیازمند محاسبات دقیق و بکارگیری تجهیزات ویژه بود که این مساله با تلاش ها و اقدامات همکارانم در اداره مهندسی برق و روشنایی باند به نتیجه مطلوب رسید. 

اطیابی ادامه داد برای روشنایی این اپرون علاوه بر به کارگیری ۳۰ دستگاه پروژکتور فرودگاهی، برق رسانی به ۵ برج نوری که این پروژکتورها روی آن نصب شده نیز صورت گرفته و در حال حاضر این بخش از فرودگاه آماده پذیرش هواپیماها است. 

مدیرکل دفتر تامین و تجهیز فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اضافه کرد با بهره برداری از اپرون جدید، ۱۳ محل پارک هواپیما به ظرفیت فرودگاه امام افزوده می شود.

وی خاطر نشان کرد بهره برداری از اپرون جدید و افزایش ظرفیت پارک هواپیماها همزمان با آغاز عملیات پروازهای اربعین سهولت مدیریت ترافیک پروازی فرودگاه در زمان پیک پروازها را به دنبال دارد.

گفتنی است، بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به عنوان پر ترافیک ترین ایستگاه پروازی عملیات اربعین در کشور تمام ظرفیت خود را برای تسهیل تردد زائران به عتبات عالیات و خدمت رسانی هرچه بهتر به آنان به کار گرفته است‌.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.