اخبار بین المللی

راه‌اندازی آزمایشگاه مواد غذایی در منطقه مکران از سوی دانشگاه آزاد اسلامی

راه‌اندازی آزمایشگاه مواد غذایی در منطقه مکران از سوی دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان از راه‌اندازی آزمایشگاه مواد غذایی در منطقه مکران از سوی این دانشگاه خبر داد.

کامبیز نرماشیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا با اشاره به اهمیت بهره‌مندی جامعه از حوزه و دانشگاه و روش‌های علمی در مسیر حل مسائل و مشکلات اظهار کرد: با بررسی‌های صورت گرفته در حوزه توسعه استان سیستان و بلوچستان و شناسایی ظرفیت موجود در منطقه، راه‌اندازی آزمایشگاه مواد غذایی در جنوب این استان یکی از الزامات در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌های مهم و اساسی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در ماه‌های اخیر، موضوع مطالعه و کنکاش اعضای هیئت علمی و کارکنان این مجموعه آموزشی درباره کمک حل مسائل و مشکلات استان بوده است که تاکنون موفق شده گام‌ها و اقدامات عملیاتی در این باره داشته باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان با اشاره به اهمیت توسعه منطقه مکران براساس مطالبات مقام معظم رهبری تبیین کرد: منطقه مکران تعداد قابل توجهی کارخانه مواد غذایی را به خود اختصاص داده و داشتن آزمایشگاه مواد غذایی از نیازمندی‌های این منطقه بوده و دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با توجه به داشتن ظرفیت منابع انسانی متخصص و آگاه درراستای راه‌اندازی این آزمایشگاه اقدام کرده است.

نمایش بیشتر