اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

4 دلیل برای انتخاب لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن به دلیل ویژگی های آن که عمدتاً در 4 جنبه زیر منعکس می شود در صنعت معدن محبوبیت دارند:

  1. سیستم های لوله پلی اتیلن هم در برابر مواد شیمیایی و هم مقاوم در برابر خوردگی هستند. هنگامی که شما با تهاجمی ترین مواد از ساینده، تهاجمی ترین مواد از دوغاب گرفته تا اسیدها، بازها و نمک های خورنده برخورد می کنید، لوله های پلی اتیلن به دلیل مقاوم بودن در برابر مواد شیمیایی و خوردگی عملکرد خوبی دارند. آنها را برای استفاده نه تنها برای توزیع آب در اطراف فرآیندهای معدن، تامین آب معادن و بازیابی آن، بلکه در خطوط لوله باطله، استخراج مواد معدنی و کاربردهای تصفیه مناسب می کند.
  2. سیستم لوله پلی اتیلن برای تامین آب آشامیدنی معدن ایده آل است لوله پلی اتیلن از نظر فیزیولوژیکی غیر سمی است و نسبت به مواد سنتی مانند لوله های فولادی که می توانند به شدت آسیب ببینند در برابر خوردگی گالوانیکی مقاوم تر است.
  3. لوله پلی اتیلن از نظر وزن بسیار سبک تر از مواد جایگزین است. سقفی نصب شده سیستم های لوله پلی اتیلن همچنین در برابر شوک حرارتی مقاوم هستند و در سخت ترین شرایط محیطی مقاومت می کنند و بین -40 درجه سانتیگراد و +60 درجه سانتیگراد کار می کنند.
  4. لوله های پلی اتیلن برای صنعت معدن به راحتی نگهداری می شوند لوله های پلی اتیلن دارای استحکام ذاتی و مقاومت در برابر ضربه هستند، اما به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا بتوانند پس از نصب با نشست طبیعی زمین کنار بیایند. به دلیل سوراخ بسیار صاف، احتمال مسدود شدن آنها کمتر است. اگر حجم زیادی از مایع در حال حمل و نقل باشد، اصطکاک بسیار کم وجود دارد، به این معنی که کشش یا تلاطم کمتر در نرخ جریان بالا و مقاومت بیشتر در برابر پوسته شدن نسبت به مواد جاذب آب، به این معنی که آنها راحت تر نگهداری می شوند..

اتصال و ذخیره سازی لوله برای معدن

روش اتصال لوله معدن پلی اتیلن

  1. اتصال لب به لب داغ: اتصال لب به لب داغ عمدتاً از دستگاه جوش لب به لب مخصوص برای اتصال لوله ها استفاده می کند.
  2. اتصال استیل-پلاستیک: برای اتصال می توان از فلنج ها، رزوه های رزوه دار و غیره استفاده کرد.
  3. اتصال سوکت: عمدتاً از اتصال سوکت مخصوص استفاده کنید.

حمل و نقل و ذخیره سازی لوله معدن پلی اتیلن

هنگام حمل لوله، باید سعی کنید از ضربه و پرتاب شدید جلوگیری کنید. لوله نشتی پلی اتیلن مدفون از کشیدن و خراشیدن توسط اجسام تیز و سخت و همچنین آلودگی های نفتی و شیمیایی اکیداً ممنوع است. لوله های استخراج پلی اتیلن باید تا حد امکان دور از منابع حرارتی و مناطق آلوده به نفت و مواد شیمیایی نگهداری شوند. زمین در انبار باید صاف و دارای تهویه مناسب باشد. اگر در فضای باز انباشته شده باشد، باید پوشش هایی وجود داشته باشد. لوله ها باید به صورت افقی منظم روی هم چیده شوند و ارتفاع انباشتگی نباید بیش از 1.5 متر باشد.

استفاده و نگهداری از لوله های معدن پلی اتیلن

اتصال فلنج انواع  لوله پلی اتیلن از مواد پلی اتیلن ضد الکتریسیته ساکن و مقاوم در برابر شعله ساخته شده است. ریشه فلنج و بدنه لوله مستقیماً به یکدیگر جوش داده می شوند. ریشه فلنج مجهز به فلنج فلزی شل است و لوله مستقیماً فلنج و پهن می شود. ریشه فلنج را شکل دهید و سپس فلنج فلزی شل را ببندید.

روش اتصال مانند خطوط لوله معمولی است، فلنج و فلنج را می توان با پیچ و مهره متصل کرد و خود آب بندی نیازی به افزودن واشر ندارد.

اگر نصب محل دفن زباله انجام نشود، لوله های معدن پلی اتیلن باید ثابت شوند (پشت بند، براکت، آویز و غیره) تا اطمینان حاصل شود که لوله ها تحت تأثیر فشار یا چکش آب (چکش هوا) به صورت محوری حرکت نمی کنند. به منظور جلوگیری از تغییر شکل خط لوله یا کشیده شدن از اتصال فلنج.

از آنجایی که صلبیت لوله های استخراج پلی اتیلن از لوله های فولادی کمتر است، لازم است از تاب خوردن و خمش لوله های استخراج پلی اتیلن تحت فشار در هنگام ثابت جلوگیری شود. هنگام نصب عمودی، فاصله بین دو نقطه ثابت نباید بیشتر از 2 متر باشد.

هنگام نصب افقی، فاصله بین دو نقطه ثابت باید باشد: ≤1100mm برای خطوط لوله Φ110~Φ160. ≤1500 میلی متر برای خطوط لوله Φ160 × Φ225.

اصل نصب اتصالات لوله پلی اتیلن برای معادن در جایی است که سیال در زانوها، سه راهی ها و کاهنده های اتصالات لوله به شدت تغییر می کند. که باعث ایجاد نوسانات و نیروهای ضربه ای می شود و باعث ایجاد لرزش در اتصالات لوله می شود. این مکان ها همچنین نیروی رانش ایجاد شده توسط فشار سیال را تحمل می کنند. باید با براکت پایه فشاری یا مانند آن ثابت شود. آن را با تکیه گاه های سیمانی یا آجری ثابت کنید و لوله ها یا اتصالات لوله را مانند تثبیت شیر ​​در پایه ها قرار دهید.

تمیز کردن فشار بالا برای تمیز کردن و مراقبت از لوله های معدن پلی اتیلن استفاده می شود: جت های آب فشار قوی بالای 50 مگاپاسکال برای جدا کردن و تمیز کردن کثیفی سطح داخلی لوله های معدن پلی اتیلن با جت های آب پرفشار استفاده می شود. این فناوری عمدتاً برای خطوط لوله با فواصل کوتاه استفاده می شود و قطر خط لوله باید بیشتر از 50 سانتی متر باشد.

فناوری پیگینگ PIG بر نیروی محرکه تولید شده توسط پمپ تکیه دارد تا PIG (pipe pig) را به سمت جلو در لوله هدایت کند و خاک انباشته شده در لوله معدن پلی اتیلن را از لوله تخلیه کند تا به هدف تمیز کردن برسد.. تمیز کردن شیمیایی لوله های معدن پلی اتیلن استفاده از عوامل شیمیایی برای تبدیل موقت لوله ها و استفاده از لوله های موقت و ایستگاه های پمپ گردشی برای انجام تمیز کردن شیمیایی چرخه ای از دو سر لوله ها است..

چگونه لوله معدن پلی اتیلن را تمیز کنیم؟

با توجه به خاص بودن عملیات، لوله معدن ممکن است نیاز به تمیز کردن به موقع داشته باشد. اما چگونه آن را تمیز کنیم؟ چندین روش برای حل آن وجود دارد. مانند تمیز کردن شیمیایی، تمیز کردن اسپری آب با فشار بالا، روش تمیز کردن اولتراسونیک، تمیز کردن خوک. و غیره، به جزئیات مراجعه کنید لطفا اینجا را کلیک کنید.

نمایش بیشتر