اقتصادیکسب و کار ایرانی

مقایسه سرخ کن نینجا AF100 و AF160؛ کدام را بخرم؟

سرخ کن نینجا یکی از پرفروش‌ترین و باکیفیت‌ترین سرخ کن‌‌های موجود در بازار است که توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب کند. سرخ کن‌های نینجا در مدل‌های معمولی و دوقلو ساخته شده که هر کدام دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند. سرخ کن‌های نینجا مدل AF100 و AF160 جزو پرفروش ترین مدل‌های نینجا هستند که مشتریان بسیاری دارند. در این مطلب قرار است تا به مقایسه این دو سرخ کن بپردازیم و نقاط ضعف و قوت هر کدام را بررسی کنیم. پیش از پرداختن به نقاط تفاوت آن‌ها، خوب است تا با هر یک از سرخ کن‌ها آشنا شوید.

 تفاوت سرخ کن نینجا af100 و af160

سرخ کن نینجا AF100

یکی از سرخ کن‌های حرفه‌ای و باکیفیت موجود در بازار سرخ کن نینجا مدل AF100 است که از محبوبیت بالایی برخودار است. ظرفیت سرخ کن بدون روغن نینجا af100 برابر با 3.8 لیتر است و برای خانواده‌های کم جمعیت گزینه مناسبی است.  ابعاد این سرخ کن حرفه‌ای 35*28*34 سانتی‌متر است و برای استقرار نیاز به فضای چندانی ندارد.

جنس بدنه این سرخ کن از ترکیب پلاستیک و استیل ساخته شده و علاوه بر زیبایی از مقاومت قابل قبولی برخودار است. رنگ این محصول مشکی و دستگیره روی سبد سرخ کن از استیل ضدزنگ تعبیه شده که بر زیبایی این محصول افزوده است.

 سرخ کن نینجا af100

سرخ کن نینجا AF100 با قدرت 1550 وات تولید شده است که در مقایسه با رقیبان خود، توان مصرفی و قدرت بالایی دارد. سیستم پخت سرخ کن AF100 از نوع کانوکشن است که به کمک المنت‌های تعبیه شده حرارت مورد نیاز تولید و توسط فن‌های دستگاه، باعث سرخ شدن و مغز پخت شدن مواد غذایی می‌شود. سرخ کن نینجا AF100 مجهز به پنل تنظیمات دیجیتالی است که به شما این امکان را می‌دهد که علاوه بر انتخاب برنامه‌های پیش فرض، دما و مدت زمان پخت را شخصی سازی کنید.

سرخ کن نینجا AF100 مجهز به 4 برنامه پخت پیش فرض به شرح زیر است:

سرخ کردن بدون روغن (Air Fry): این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که مواد غذایی را بدون روغن سرخ کرده و نوش جان کنید.

  • کبابی کردن (Roast): با این برنامه قادر هستید تا مواد غذایی خود را کبابی کنید.
  • گرم کردن مجدد (Reheat): از این برنامه برای گرم کردن مجدد غذاهایی از جمله پیتزا، نان، پیراشکی، کلوچه، لازانیا و … می‌توانید استفاده کنید.
  • خشک کردن میوه و سبزیجات (Dehydrate): با این برنامه می‌توانید آب موجود در مواد غذایی را گرفته و آن‌ها را خشک کنید. به کمک این برنامه قادر هستید تا انواع میوه و سبزیجات را در منزل خشک کنید.

سرخ کن نینجا AF160

سرخ کن نینجا AF160 یکی دیگر از محصولات این برند حرفه‌ای است که در بین مخاطبان بسیار محبوب شده است. جنس بدنه این محصول نینجا از ترکیب پلاستیک و استیل ساخته شده که علاوه بر افزایش مقاومت دستگاه، باعث زیبایی آن شده است.

ظرفیت سرخ کن نینجا AF160 برابر 5.2 لیتر است که برای خانواده‌های 3 تا 5 نفره گزینه مناسبی است. ابعاد سرخ کن نینجا AF160 برابر 36*25*32 سانتی‌متر است و برای استقرار نیاز به فضای چندانی ندارد.

توان مصرفی این محصول نینجا 1750 وات است که نسبت به سایر برندهای مشابه، از قدرت بالاتری برخودار است. سرخ کن AF160 نیز از سیستم کانوکشن (چزخش هوا گرم) برای طبخ مواد غذایی استفاده می‌کند. حرارت مورد نیاز سرخ کن توسط المنت‌ها تولید می‌شود و توسط فن‌های داخل محفظه، هوای گرم تولید شده در اطراف مواد غذایی میچرخد و باعث سرخ شدن آن‌ها می‌شود.

 سرخ کن نینجا af160

سرخ کن نینجا AF160 دارای 6 برنامه پخت پیش فرض به شرح زیر است:

  • سرخ کردن بدون روغن (Air Fry): این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که مواد غذایی را بدون روغن سرخ کنید.
  • کبابی کردن (Roast): به کمک این برنامه قادر هستید تا انواع مواد غذایی و سبزیجات را کبابی کنید.
  • پخت و پز (Bake): از این برنامه می‌توانید برای طبخ انواع نان، کیک، شیرینی، کوکی، کلوچه و … استفاده کنید.
  • گرم کردن مجدد (Reheat): به کمک این برنامه می‌توانید انواع مواد غذایی از جمله پیتزا، لازانیا، کیک، نان، شیرینی و … را مجدد گرم کنید.
  • خشک کردن میوه و سبزیجات (Dehydrate): با این برنامه قادر هستید تا انواع میوه و سبزیجات را خشک کنید.

پنل تنظیمات دیجیتالی یکی دیگر از امکانات سرخ کن نینجا AF160 است که علاوه بر انتخاب برنامه پخت پیش فرض، قادر هستید تا دما و مدت زمان پخت را تنظیم کنید.

اکنون که با سرخ کن نینجا AF100 و AF160 آشنا شده‌اید، در ادامه به بیان تفاوت این دو مدل سرخ کن پرداخته‌ایم.

تفاوت سرخ کن نینجا AF160 و AF100 چیست؟

ظرفیت سرخ کن AF160 بیشتر است

ظرفیت سرخ کن AF100 برابر 3.8 لیتر و ظرفیت سرخ کن AF160 برابر با 5.2 لیتر است.

ابعاد سرخ کن AF100 بزرگتر است

ابعاد سرخ کن AF100 برابر 34*25*35 سانتی‌متر و ابعاد سرخ کن AF160 برابر با 32*25*36 سانتی‌متر است.

قدرت سرخ کن AF160 بالاتر است

سرخ کن AF100 با قدرت 1550 وات و سرخ کن AF160 با قدرت 1750 وات تولید شده است.

برنامه پخت سرخ کن AF160 بیشتر است

تعداد برنامه پخت پیش فرض در سرخ کن نینجا AF100 برابر 4 عدد و در سرخ کن نینجا AF160 برابر با 6 عدد است.

نتیجه گیری؛ سرخ کن نینجا AF100 بهتر است یا AF160؟

سرخ کن نینجا AF100 و AF160 هر دو از مدل‌های پرفروش و شناخته شده برند نینجا هستند. و اگر قصد خرید سرخ کن نینجا را دارید با توجه به نیاز خود یکی از مدل‌های فوق را انتخاب و خریداری نمایید.

نمایش بیشتر