اخبار جامعهکسب و کار ایرانی

رویه کوبی مبل در تهران چگونه انجام می‌شود؟

این خبر شامل این عناوین است مخفی

رویه کوبی مبل چیست؟

امروزه خرید مبلمان بر عکس سال های قبل که فقط مناسب افراد ثروتمند و خانه های بزرگ و لوکس بود به عنوان یکی از اساسی ترین لوازم مورد نیاز برای داشتن دکوراسیونی بسیار مناسب می باشد که علاوه بر این که می تواند باعث شیک جلوه دادن منزل باشد باعث راحتی افراد در نشستن و بلند شدن نیز مورد استفاده قرار بگیرد. معمولا مبلمان های امروزی با طراحی های خاص و نوع رنگ بندی و پارچه هایی که دارند بیشتر برای باشکوه تر جلوه دادن منازل و اجرای دکوراسیون های مجلل کاربرد دارند.

بیشتر افراد در خرید مبلمان با توجه به قیمت های بالایی که دارد ممکن است دچار نگرانی هایی از بابت خرابی و یا تعمیر کنند که باید بگوییم تمامی شرکت های تولید کننده و یا وارد کننده مبلمان خدمات مناسبی را در جهت ارائه می دهند. ما در این بخش به تعریف و هدف از رویه کوبی در مبلمان می پردازیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای مطلب همراه ما باشید. صنعت مبل یک صنعت بسیار مستحکمی است که دارای حرفه ها و شاخه های زیادی است یکی از حرفه های مهم در این صنعت که بر روی ظاهر مبل تمرکز دارد حرفه سرسخت و پیچیده رویه کوبی مبل است و معمولا به فردی که متخصص انجام این کار باشد نیز رویه کوب مبل گفته می شود.

آموزش |انتظار |انرژی

هدف از انجام رویه کوبی و مزیت ‌های رویه کوبی چیست؟

همان طور که می دانیم با توجه به قیمت های بسیار بالای مبلمان امکان خرید و تعویض آن برای بسیاری از افراد غیرممکن است و همه افراد نمی توانند تا طبق مد روز مبلمان های متنوع و زیبایی را داشته باشند و از ان جایی که بیشتر افراد علاقه ریادی به نو شدن دارند در این جا رویه کوبی مبل مناسب ترین و بهترین راه کار برای این دسته از افراد است.

مبل کوثر با سال ها تجربه ارائه دهنده خدمات رویه کوبی می باشد برای اطلاع از هزینه ها می تواتید به مراجعه کنید و یا برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مهم ترین کار هایی که در رویه کوبی انجام می شود شامل تعویض کلاف، فوم مبل، پارچه مبل، اسفنج، لایکو، فنر ها و کوسن مبل است که تمامی این موارد بر روی انواع مبل ( مبل راحتی،  مبل استیل و تخت خوابشو و . . . ) به بهترین شکل ممکن توسط تعمیر کاران و رویه کوب کاران مبل کوثر انجام می گیرد همان طور که گفتیم مهم ترین مزیت رویه کوبی مبل راهی برای نوسازی مبلمان قدیمی یا صندلی ‌های ناهارخوری و اداری قدیمی است که بیشتر افراد به علت فرسودگی پارچه و یا هر مشکل دیگری بدون استفاده در گوشه ای خانه رها کرده اند.

از این رو یک متخصص رویه کوب می تواند تا شما را در داشتن مبلمانی جدید با طرح و رنگ تازه بی نیاز کند و کمک کند تا دکوراسیون منزل تان را به بهترین شکل ممکن تغیر دهید. بیشترین تغییرات در رویه کوبی مبل تغییراتی است که بر روی کلاف مبل انجام می‌شود تا به این ترتیب پروسه تعمیر یک مبل صورت بگیرد.

با توجه به مواردی که در تعریف رویه کوبی و مزیت های آن گفته شد در صنعت مبلمان رویه کوبی به 2 شکل انجام می شود رویه کوبی و ساخت مبلمان جدید و مورد دوم نیز رویه کوبی و تعمیر مبلمان قدیمی است که تماما توسط افراد متخصص در این زمینه انجام می شود.

رویه کوبی مبل تعمیری قدیمی

 همان طور که گفتیم یکی از شاخه های صنعت مبل رویه کوبی نام دارد و در اصل این کار کلی ترین کارهایی است که بر روی کلاف خام مبل برای رسیدن  به مرحله ی تکمیل و آماده سازی  آن انجام می شود. همان طور که در رویه کوبی مبلمان جدید از ابزار آلات نو سالم استفاده می شود در رویه کوبی مبل تعمیری نیز پس از شکافتن پارچه مبل تمامی محتویات فرسوده را از آن خارج و در صورت تعمیر فریم مبل ابتدا ان را تعمیر کرده سپس به رویه کوبی مبل قدیمی می پردازند.

انتخاب نوع پارچه رویه کوبی مبل

تعویض رویه مبلمان از جمله کارهایی است که هر چند سال یک بار در خانه ها انجام می‌شود که هدف بیشتر افراد از رویه کوبی مبلمان و استفاده از پارچه مبل هایی با رنگ بندی و طراحی جدید است رنگ و طراحی زیبای پارچه مهم ترین مورد در انتخاب آن است که برای داشتن ترکیبی بسیار ایده آل با سایر اجزای دکوراسیون منزل بایستی به آن دقت داشت.

در انتخاب پارچه مبل توجه به نوع مبلمان نیز بسیار اهمیت دارد معمولا مبلمان راحتی که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند بایستی از پارچه های بسیار مقاوم و ضخیم تهیه شوند زیرا همان طور که گفتیم خانواده ساعات بیشتری را در آن می گذارند.

بعضی از پارچه ها نیز با توجه به رنگ بندی و طراحی های جذابی که دارند ممکن است از نظر بافت و نوع جنس کیفیت مطلوبی را نداشته باشند که باید برای فضا های کم مصرف تر مورد استفاده قرار بگیرند. پس توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب و خرید پارچه رویه کوبی مبل توجه به رنگ و طرح و جنس پارچه بسیار الزامی و مهم است. علاوه بر این موارد نگهداری از رویه کوبی نیز در طول سال های استفاده از مبلمان از اهمیت زیادی برخوردار است.

همان طور که گفتیم هدف از رویه کوبی مبلمان نو کردن صندلی های قدیمی و کاناپه هایی است که ممکن است برای ما یادآور خاطرات زیادی از دوره همی های خانوادگی داریم. در روکوبی مبل مهم ترین تغییراتی که بر روی انواع مبلمان صورت میگیرد تعویض و نوسازی پارچه تشک ها و پشتی ها، فوم و فنر ها است که روکوب کار تمامی این موارد را به صحیح ترین شکل ممکن تعویض می کند و همه چیز نو می شود که به این پروسه روکوب کاری مبل گفته می شود.

مطمئنا شناختن پارچه مبلی باکیفیت یکی از شاخص ترین کار هایی است که یک متخصص خبره رویه کوبی به آن مهارت دارد و با توجه به شناختی که از خواص و کیفیت و قیمت فوم های متنوع دارد می تواند در انتخاب گزینه مناسب کمک زیادی به مشتری کند و می تواند تا حدود زیادی از هزینه ها کمتر کند. از جمله عواملی که بر روی قیمت رویه کوبی تاثیر گذار است نوع پارچه می باشد چرا که علاوه بر دستمزد رویه کوبی تعیین کننده میزان دقت و مهارت استادکار است.

نکات مهم در رویه کوبی انواع مبلمان

جالب است بدانید که رویه کوبی مهم ترین هنر تعمیرکار است و معمولا مهم ترین و آخرین کار در تعمیر مبلمان انجام همین کار است که این کار با توجه به اهمیتی که دارد باید با دقت بالا و توسط متخصص این حرفه انجام شود. زیرا این کار در واقع تمام کننده و نشان دهنده همه مراحل است.

در رویه کوبی باید تمامی مراحل به صورت دقیق و منظم انجام شود زیرا کوچک ترین اختلالی در یکی از مراحل تعمیر مبل در قسمت رویه کوبی تاثیر می گذارد، از این رو بهتر است تا برای تعمیر مبلمان خود از متخصصان این حرفه در مبل کوثر استفاده کنید متخصصان روکوب کار مبل کوثر می توانند تا با تعمیر حرفه ای تمامی ایراد های موجود توسط سایر تعمیرکاران را در مراحل تعمیر با رویه کوبی مناسب پوشانند.

برای نتیجه گیری بهتر است تا از یک شرکت تعمیر مبلمان استفاده کنید و در انتخاب ابزار و پارچه برای رویه کوبی مبل خساست به خرج ندهید و اجازه دهید تا تعمیرکار مبل و یا روکوب کار شرکت بهترین نوع متریال را برای رویه کوبی به کار ببرد.

شما با استفاده از متریال درجه یک و لوازم مرغوب و با کیفیت تحت نظر یک روکوب کار متخصص می توانید تا سالیان زیادی از مبلمان خود استفاده نمایید ممکن است که این کار برای شما هزینه بالایی را داشته باشد اما فراموش نکنید که این هزینه در مقایسه با هزینه خرید مبلمان بسیار ناچیز است و شما با استفاده از متریال های درجه یک برای رویه کوبی منجر به افزایش کیفیت و دوام مبلمان خود خواهد شد و جای نگرانی برای تان وجود ندارد زیرا نیازی نیست تا در کوتاه مدت مبل های خود را مجددا برای رویه کوبی به کارگاه بسپارید و دوباره هزینه پرداخت کنید.

همان طور که در بخش های ابتدایی و در تعریف رویه کوبی مبل گفتیم هدف از رویه کوبی مبل به منظور انجام تعمیرات مبل است که بیشتر برای مبلمانی صورت می گیرد که مایل به فروش و تعویض آن نیستیم که توسط یک رویه کوب ماهر و با هدف  جایگزینی محتویان سالم به جای محتویات کهنه در مبلمان می شود.

در صنعت مبلمان این کار بسیار حساس و دقیق است که بایستی توسط افراد باتجربه در این زمینه انجام شود و  رویه کوب باید از مهارت بالاتری در این زمینه برخوردار باشد تا قادر باشد رویه کوبی را بدون هیچ گونه نقصی انجام دهد.

مبلمان کوثر با استفاده از متریال هایی با کیفیت و درجه یک و متخصصان رویه کوبی تمامی نیاز های شما را در زمینه تعمیر و نوسازی مبلمان به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. با توجه به کارنامه درخشان این شرکت تمامی قیمت ها با توجه به کیفیت بسیار بالایی که دارند در مقایسه با سایر شرکت های تعمیر مبل بسیار منصفانه و مقرون بصرفه است.

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که مبلمانی که با تازگی خریده اید، رویه آن دیگر مثل سابق براق و درخشنده نباشد. یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای مبلمان پیش بیاید خراب شدن، پاره شدن یا کهنه شدن رویه مبلمان است. مبلمان منازل شما دایما در حال استفاده است. رویه مبلمان بیشترین تماس را با محیط اطراف دارد و بیشتر از بدنه مبل در معرض آسیب و کثیفی قرار می‌گیرد.

در مواقعی که رویه مبلمان شما مانند سابق نیست،لازم است که رویه مبلمان خود را تعویض کنید. البته در مواقعی که میخواهید در دکوراسیون منزل خود تغییر ایجاد کنید میتوانید رویه مبلمان خود را تغییر دهید. اما از آنجا که مبلمان کالای ارزانی نیستند به طور حتم برای تعویض مبلمان هزینه های گزافی به شما تحمیل میشود.

می‌توانید به جای عوض کردن مبلمان، تنها به تعویض روکش مبل خود اکتفا کنید. البته توجه داشته باشید که تعویض رویه مبلمان تنها در صورتی امکان پذیر و به صرفه است که کلاف مبلمان شما سالم باشد و تنها رویه آن آسیب دیده باشد.

رویه کوبی مبل چیست ؟

سوال اصلی که شاید خیلی از افراد پاسخ آن را ندانند این است که اصلا “رویه کوبی مبل چیست“. اگر بخواهیم به زبان ساده رویه کوبی را تعریف کنیم , در اصل به عمل چسباندن پارچه به مبل رویه کوبی می گویند. اما به طور کلی به مجموعه کارهایی که بعد از رنگ کاری روی کلاف (اسکلت مبل) انجام میشود تا ساختار مبل تکمیل شود هم با همین نام یاد میکنند.
اضافه کردن یا تعوض فنر ها , چسباندن اسفنج و فوم روی کلاف , اندازه گیری , برش و دوخت پارچه و در نهایت وصل کردن پارچه روی مبل را رویه کوبی میگویند. رویه کوبی یکی از اجزای مهم صنعت مبلمان است که توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام میشود. به افرادی که تمامی خدمات رویه کوبی مبلمان را انجام میدهند،رویه کوب گفته میشود.

یکی از اصلی ترین عنصری که به هنگان تعویض رویه مبملمان اهمیت زیادی دارد، میزان تخصص ،مهارت و تجربه فرد رویه کوب است. اگر افراد در این حوزه از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشند، میتوانند خدمات رویه کوبی مبلمان شما را با کیفیت عالی انجام دهند. چه بسا هستند کسانی که به دلیل نداشتن تجربه و تخصص لازم مواد اولیه بسیار گرانقیمت مانند پارچه مبل را به شکل ناشیانه ای برش می زنند, میدوزند و در آخر کاری بی کیفیت با هزینه زیاد به مشتریان ارایه دهند.

مزایای تعویض رویه مبل و رویه کوبی مبل

امروزه با توجه به افزایش چشم‌گیر قیمت‌ها، خرید مبلمان نو کمی سخت شده است. اگر مبلمان قدیمی شما تقریبا سالم است و فقط رویه آن رنگ و رو رفته شده و یا از رنگ آن خسته شده‌اید می‌توانید با هزینه‌ای مناسب تعویض رویه مبل را انجام دهید و مبلی نونوار داشته باشید. به طور کلی تعمیر مبل در قیاس با خرید مبلمان تازه هزینه کمتری می‌برد و در اکثر مواقع نیز مشکلاتی که برای مبل‌های قدیمی پیش آمده است مانند شکسته شدن پایه‌ها و قسمت‌های دیگر، تخریب اسفنج ها، پارگی و یا پوسته پوسته شدن رویه ، خراب شدن فنر‌ها، از بین رفتن و فشردگی بیش از حد فوم‌ها، پریدگی رنگ چوب ها و …. با انجام تعمیرات، کاملا بر طرف می شوند.

سپاردن کار به کاربلد رویه کوبی

البته برای انجام هر کدام از این تعمیرات و همچنین تعویض رویه مبل در تهران باید کار را به کاردان و متخصص این امر بسپارید. اگر در موردی مبل اشتباهی تعمیر شود مشکلاتی مانند درست نزدن پارچه به اجزای داخلی، وارد کردن ضربه به کلاف و اسفنج و…، از بین بردن بافت داخلی و چندین دلیل دیگر به وجود می‌آید. گاهی اوقات پیش آمده است که به دلیل کشش زیاد هنگام رویه کوبی، پارچه پس از مدتی استفاده دچار پارگی شده است یا از محل نصب در رفته و شل شده است.

پس برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات این چنینی باید تعویض رویه را به افراد کاربلد بسپاریم. یکی دیگر از مزایای تعویض رویه مبل مناسب بودن هزینه‌های آن برای افرادی است که به تغییر دکور علاقه زیادی دارند و خیلی سریع از یکنواختی دکوراسیون منزل خسته می‌شوند. این افراد می‌توانند به کمک رویه‌کوبی مبل و تعویض رنگ و یا حتی ‌دل و جنس پارچه رویه و ، تغییراتی اساسی در نمای منزل خود ایجاد کنند.

رویه‌کوبی را به چه کسانی بسپاریم؟

رویه کوبی مبل فرایند مهمی است و باید توسط افراد متخصص و کاربلد اتفاق بیفتد  و گرنه نتیجه نهایی آنقدر برایتان جذاب نخواهد بود. رویه کوبی مبل در تهران نیز از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است زیرا در این شهر گرد و غبار زیادی وجود دارد و رویه کوبی مبل در این شهر از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر قصد رویه کوبی دارید این مطلب را تا انتها بخوانید تا با هر آنچه که باید قبل از رویه کوبی بدانید آشنا شوید. با مبل تاپ تا انتها همراه باشید.

امروزه دیگر به علت توجه بیشتر افراد به سلامتی و راحتی، مبل‌ها از اهمیت بیشتر برخوردار هستند. دیگر مبل‌ها به نوعی به یکی از وسایل ضروری و پر اهمیت در خانه تبدیل شده است و جز وسایل اصلی و اولیه است که هر کسی در هنگام چندمان خانه به آن فکر می‌کند. اما ممکن است به دلایل مختلفی مانند: مدتی استفاده یا خرید مبل دسته دوم یا برای عوض کردن رویه مبل نیاز به خدمات رویه کوبی مبل داشته باشد تا بتوانید دوباره از همان مبل قدیمی و راحتی و زیبای خود لذت ببرید.

رویه کوبی مبل در تهران چگونه انجام می‌شود؟

رویه کوبی فرایندی است که در آن رویه کوب، رویه مبل قدیمی شما را باز می‌کند و پس از برسی اسکلت قدیمی مبل میزان تعمیراتی که باید انجام شود را می‌سنجد. گاهی تنها با عوض کردن اسفنج و فوم و کلاف داخل مبل کار تمام شود و گاهی نیز ممکن است اسکلت مبل نیاز به تعمیرات بسیار اساسی داشته باشد.

رویه کوبی مبل در تهران توسط شرکت‌های مختلفی انجام می‌شود و هر کدام خدمات مختلفی ارائه می دهد. اما در این بین افرادی هم وجود دارد که فقط برای پول درآوردن هستند و هیچ اهمیتی به کیفیت کار نمی دهند. سعی کنید از این افراد دوری کنید.

هزینه رویه کوبی مبل؟

هزینه رویه کوبی مبل با توجه به فاکتور‌های مختلفی سنجیده می‌شود. قیمت این خدمات معمولا با توجه به عواملی مانند: نوع پارچه، میزان خرابی مبل، تعداد مبل، میزان کار، نوع مبل، خدمات خاصی و تعمیراتی که مبل نیاز دارد و …. بیشترین چیزی که روی هزینه رویه کوبی مبل تاثیر می‌گذارد پارچه است چون خود پارچه هزینه بر است و با توجه به نوع پارچه دقت و سختی کار نیز بیشتر می‌شود.

ممکن است این رویه کوبی هزینه زیاد یا کمی بردارد اما قطعا از هزینه خرید یک مبل نو بسیار ارزان‌تر در می آید و بسیار به صرفه‌تر است. همچنین این مورد را هم در نظر داشته باشید که امروزه قیمت همه چیز بالا رفته و دیگر قیمت‌ها مانند گذشته نیست و توان خرید پایین‌تر آمده است. بنابراین رویه کوبی مبل یک انتخاب عالی برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی است.

قیمت رویه کوبی چقدر است؟ متوسط هزینه ها

در بالا به عواملی که بر روی قیمت تاثیر می‌گذارد اشاره کردیم اما در این بخش یک عدد نسبی می‌گوییم تا یک پیش فرضی از هزینه مورد نظر داشته باشید.

مبل با حجم کار متوسط و خرابی‌های کم متوسط هزینه آن بین – الی -میلیون هزارتومان می‌باشد.

با حجم کار زیاد و خرابی متوسط هزینه آن بین -الی -میلیون هزارتومان می‌باشد.

مبل با حجم کار متوسط اما خرابی زیاد هزینه آن بین – الی – میلیون هزارتومان می‌باشد.

با حجم کار زیاد و خرابی زیاد هزینه آن بین – الی – میلیون تومان می‌باشد

عوامل موثر بر قیمت رویه کوبی

عوامل مختلفی بر هزینه نهایی رویه کوبی مبل تاثیر میگذارد. در ادامه این عوامل را برای شما بازگو میکنیم.
1-کیفیت پارچه مبل
2-مواد اولیه به کار رفته
3-دستمزد
4-رنگاری مبل

۱- پارچه مبل

مهمترین بخش هزینه شما برای تعویض رویه مبل مربوط به پارچه مبل است.البتهه امروزه پارچه مبلمان در رنگ ها کیفیت و جنس مختلفی تولید و در بازار عرضه شده است. پس با توجه به نوع پارچه ای که انتخاب میکنید قیمت آن مشخص میشود. توجا داشته باشید که پارچه های مبلی بر اساس ظرافت , کیفیت قیمت گذاری می شوند.

2- مواد اولیه

این بخش از کار به طور معمول توسط مشتری قابل مشاهده نیستند. اما افراد با تجربه و منصف از مواد اولیه با کیفیت استفاده میکنند. توجه کنید که نوع فوم و زیر سازی که قرار گرفتن پارچه روی مبل به کار میروند، تاثیر مستقیمی بر روی عمر مفید مبلمان شما دارد.

3- دستمزد رویه کوبی

دستمزد رویه کوبی با توجه به نوع پارچه و میزان مهارت و ظرافت به کار رفته در مبلمان میتواند متفاوت باشد.
تمامی موارد بالا به صورت مستقیم روی هزینه رویه کوبی تاثیر دارند. با توجه به سفارش شما و کیفیت و ظرافتی که انتظار دارید هزینه رویه کوبی میتواند متغییر باشد. هر چقدر مواد اولیه کیفیت بیشتری داشته باشند و ریز کاری های کار بیشتر باشد هزینه نیز بیشتر خواهد شد.

4- رنگ کاری

یکی دیگر از مراحل رویه کوبی مبلمان مرحله رنگ کاری است. البته باید گفت که هزینه مربوط به رنگ کاری از رویه کوبی جدا است. اما به طور کلی روی هزینه تعمیر مبل تاثیر زیادی دارد.

۵- موارد پیش بینی نشده در محاسبه قیمت

بعضی مواقع قیمت رویه کوبی مبل در انتهای کار متفاوت با قیمت توافق شده می شود که اصلی ترین دلیل آن نواسان قیمت مواد اولیه است.

چه خدماتی در رویه کوبی انجام می شود؟

رویه کوبی مبل راحتی، رویه کوبی مبل استیل، تعویض پارچه مبل، تعویض رویه مبل، تعویض فوم صندلی، تعمرات و رویه کوبی و ….. همگی جز خدماتی است که جز رویه کوبی به حساب می‌آید و افراد فعال در این زمینه برای شما انجام می دهند. البته نیاز به تعمیر تمامی این موارد نیست مگر آنکه برای قسمتی از مبل مشکلی به وجود آمده باشد و برای دوام و استحکام بیشتر نیاز به تعمیر کلی باشد.

پس از آنکه مبل را به تعمیرکار سپردید حتما به او بگویید که کدام اجزای مبل کار دارند تا برآورد قیمت را به صورت دقیق انجام دهد. گاهی اوقات قرار است فقط پارچه مبل تعویض شود اما تعمیرکار وقتی مبل را باز می‌کند می‌بیند در اسفنج، فوم و یا جز دیگری مسکلی به وجود آمده است و در صورت تعمیر نکردن به بقیه اجزای مبل نیز آسیب می‌رسد.

چگونه نوع پارچه مبل برای رویه کوبی مبل انتخاب می شود؟

یکی از مراحل مهم در رویه کوبی مبل انتخاب برای رویه کوبی است. معمولا افراد فقط به چندین فاکتور رنگ و طرح و جنس پارچه دقت می‌کنند در حالی که باید به عوامل دیگری مانند نوع مصرف مبل، نوع مبل، زیبایی، ضخیم و نازک بودن، دوام نیز توجه شود. در نظر داشته باشید که قرار نیست هر سال رویه کوبی مبل انجام دهید.

حتی ممکن است تا مدت ها بعد دیگر به انجام این خدمات رو نیاورید بنابراین پارچه ای را انتخاب کنید که دوام خوبی داشته باشد و بتواند در طول این مدت باقی بماند و باعث ایجاد خرج های اضافه برای شما نشود.

اگر مبلمان شما برای مهمان است بهتر است از پاچه های زیبا استفاده کنید و زیاد توجه ای به جنس آن نکنید. اما اگر این مبلمان برای استفاده همیشگی است و خیلی از آن استفاده می کنید باید به دوام و ضخامت پارچه توجه داشته باشید.

رویه‌کوبی مبل با انواع پارچه

رویه کوبی مبل با پارچه کتان: این پارچه برای رویه کوبی مبل‌های راحتی و ساده بسیار گزینه مناسبی است و در صورت شستشو نیز تغییر رنگ نمی‌دهد. همچنین کیفیت این پارچه در حد مناسب است و به علت تولید در کشور خودمان با کیفیت بسیار بالا هزینه آن نیز مقرون به صرفه است. همچنین این پارچه دارای طرح‌های مختلفی است که می‌توانید باتوجه به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید.

رویه کوبی مبل با پارچه چرم: پارچه‌های چرم نیز برای مبل‌های راحتی گزینه مناسبی به حساب می‌آیند اما کمی رسمی هستند و باید ببینید به سلیقه شما می‌خورد یا نه؟ و بعد تصمیم به انتخاب بگیرید. همچنین لکه و گرد و غبار خیلی راحت از روی آن پاک می‌شود اما لکه‌های چربی بسیار سخت پاک کی شوند.

رویه کوبی مبل با پارچه مخملی: پارچه‌های مخملی برای رویه کوبی گزینه بسیار عالی به حساب می‌آیند زیرا دارای رنگ و طرح‌های زیبایی هستند و همیشه جذاب و شیک باقی می‌مانند. در انتخاب پارچه به تراکم آن دقت کنید و سعی کنید از پارچه‌هایی با تراکم بالا استفاده کنید.

رویه کوبی با تعمیرات مبل چه تفاوتی دارد؟

رویه کوبی مبل به تمام کارهایی گفته می‌شود که بر روی کلاف مبل انجام می‌گیرد. این کارها را برای ساخت یک مبل یا تعمیر مبل انجام می‌دهند. تعویض فوم و اسفنج، اضافه کردن فوم و لایکو، تعویض و انداختن پارچه مبل، تعمیر اسکلت مبل و …. همگی جز کارهایی است که در رویه کوبی انجام می شود. درکل رویه کوبی به دو صورت یکی رویه کوبی مبل قدیمی و دیگری رویه کوبی و ساخت مبل جدید انجام می‌شود.

چگونه جنس رویه مبل را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب کردن جنس رویه مبل باید به چند نکته توجه کنید که پس از گذشت مدتی از انتخاب خود پشیمان نشوید. اولین نکته باید به هزینه پارچه دقت کنید و البته در این اوضاع اقتصادی مورد توجه هر فردی است که در عین خوب جنس پارچه، قیمت معقولی نیز داشته باشد. همچنین انتخاب پارچه با قیمت مناسب این مزین را دارا است که می‌توانید در مدت‌های کوتاهی پارچه را تعویض کنید.

مورد دوم جنس پارچه است، سعی کنید که در حین انتخاب پارچه علاوه بر قیمت به جنس آن نیز توجه داشته باشید. پارچه‌های بسیار زیادی هستند که قیمت مناسب و جنس خوبی دارند و برای سالیان کوتاهی عمر می‌کنند. همچنین اگر از نوع یا رنگ پارچه خسته شدید می‌توانید با پرداخت هزینه کمی نسبت به خرید مبلمان تازه، رویه کوبی جدید را انجام دهید.

نکته آخر که باید به آن توجه داشته باشید زیبایی پارچه است. شاید موردی پیش بیاید که پارچه شما جنس خوب و فیمت مناسب داشته باشد اما زیبایی لازم را نداشته باشد که برخی افراد در خلل این موضوع چشم پوشی می‌کنند و می‌گویند زیبایی مهم نیست و این یک تصمیم کاملا اشتباه است. اگر پارچه مبل زیبا نباشد پس از مدتی باعث دلزدگی می‌شود و مجبور به تعویض دوباره یا فروش می‌شوید.

برای خرید پارچه به تمامی موارد گفته شده دقت کافی را داشته باشید و فقط به یک تا دو نکته آن اهمیت ندهید. برای مثال شما پارچه‌ای زیبا و ارزان تهیه می‌کنید و پس از مدتی پارگی و خراب شدن پارچه را مشاهده می‌کنید که تمامی وقت، انرژی و هزینه شما به هدر می‌رود. به این مورد دقت داشته باشبد که شما برای جابه‌جایی مبل زحمت فراوانی کشیده‌اید و انرژی کامل را گذاشته‌اید پس با انتخاب پارچه ارزان قیمت زحمات خود را هدر ندهید.

رویه کوبی کار حساس است و فقط بخشی از حدود 20 درصد کار به سلیقه و انتخاب شما بر می‌گردد اما بخش بیشتر کار به خود فردی که دارد کار را انجام می‌دهد بستگی دارد. به همین دلیل اطمینان خاطر کامل را به جایی که دارید رویه کوبی مبل را به آن می‌سپارید باشد.

نکات اساسی در تعویض رویه مبل

نکته اساسی که در هنگام تصمیم گرفتن برای تعمیر مبلمان و یا رویه کوبی مبل در تهران باید به آن توجه کنید، سالم بودن بدنه و کلاف مبل قدیمی است. کارشناس و متخصص این کار می تواند با برانداز کردن مبل به شما بگوید که آیا ارزش تعمیر کردن دارد یا نه. انجام این بررسی قبل از تعمیر می‌تواند از هدر رفتن هزینه بیهوده جلوگیری کند.

در غیر این صورت مدت کمی پس از تعمیر دوباره مشکلات مبل تکرار می‌شوند و شما به هر حال ناچار به خریدن مبل تازه خواهید شد. نکته مهم دیگر در هنگام تعویض رویه مبل، انتخاب پارچه مناسب است. جنس پارچه‌ای که برای رویه مبل انتخاب می‌کنید بسیار اهمیت دارد. رنگ و طرح پارچه نیز بهتر است به گونه‌ای باشد که سریع کثیف نشود و یا پس از حوصله را سر نبرد.

بهترین پارچه مبلی چیست؟

برای تعویض رویه مبل می‌توانید از پارچه‌های متنوعی استفاده کنید . پارچه‌های مبلی در طرح‌ها و جنس‌های گوناگونی در بازار عرضه می‌شوند. با توجه به جنس این پارچه‌ها قیمت آن ها نیز متنوع است. مانند تمام محصولات دیگر، هرچه کیفیت پارچه بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر است.

بهتر است از پارچه‌هایی استفاده کنید که لک و کثیفی به راحتی از روی آن ها پاک می‌شوند و به اصلاح کثیفی در خورد پارچه نمی‌رود. همچنین در هنگام خرید پارچه مبلی به رنگ پارچه نیز بسیار دقت کنید، بهتر است رنگی را انتخاب کنید که در طولانی مدت زیبایی بصری خود را از دست ندهد و به قول معروف چشم را نزند. همچنین در هنگام انتخاب طرح و رنگ پارچه مبلی به سبک دکوراسیون منزل خود و رنگ غالب دکوراسیون نیز دقت کنید.

نمونه‌ای برای پارچه مناسب مبل

برای مثال زمانی که در منزل از کاغذ دیواری و یا پرده های شلوغ استفاده شده است و یا اگر محیط خانه کوچک است، بهتر است که از پارچه های ساده برای رویه مبل استفاده کنید. در این صورت برای نما دادن به مبل می توانید از کوسن‌های طرح دار استفاده کنید. برای رویه مبل‌هایی که در طول شبانه روز مدام مورد استفاده قرار می‌گیرند یا اگر در خانه کودک خردسال دارید، بهتر است از پارچه مبلی رنگ تیره و به اصطلاح چرک تاب استفاده کنید.

در این صورت برای نمای بیشتر مبل می توانید کوسن‌هایی با رنگ و طرح‌های شاد روی مبل قرار دهید تا آن تیرگی را خنثی کند. در محیط‌های بزرگ و هم چنین در کنار دیوارهای تک رنگ و ساده نیز مانعی ندارد که از پارچه مبلی طرح دار و شلوغ استفاده کنید. جنس‌های مختلف پارچه که می‌توانید برای تعویض رویه مبل از آن‌ها استفاده کنید عبارتند از پارچه‌های کتان، مازراتی، مخمل، میکروفایبر، چرم مصنوعی و…

جنس انواع پارچه مبل برای شستشو

در هنگام انتخاب جنس پارچه مبلی حتما به سهولت شست و شو و البته کیفیت پارچه دقت کنید که در زمان کوتاه دوباره مجبور به تعویض رویه مبل نشوید. برای مثال پارچه‌های میکروفایبر که بافت محکمی دارند و از ترکیب نایلون و پلی استر تهیه می‌شوند شست و شوی بسیار راحتی دارند. همچنین لکه‌ها به راحتی از روی آن‌ها پاک می‌شوند اما شست و شوی پارچه‌های مازراتی دشوار است و مایعات به تمام بافت این نوع پارچه نفوذ می‌کنند.

در انتخاب چرم برای رویه مبل نیز به این موضوع مهم دقت کنید که هرچند مبل‌های چرمی زیبا هستند و پاک کردن لک‌ها از روی آن‌ها راحت تر به نظر می‌رسد اما به مرور زمان پوسته پوسته می ‌شوند و زیبایی خود را از دست می‌دهند و همچنین در نشستن‌های طولانی، مبل‌های چرمی باعث عرق کردن خواهند شد. پارچه‌های مخملی نیز انتخاب مناسبی می‌باشند، هم رنگ و طرح های بسیار گوناگونی دارند و هم هیچ وقت از مد نمی‌افتند.

هزینه تعویض رویه مبل چقدر می شود؟

هزینه تعویض رویه مبل و رویه کوبی با توجه به نوع مبل، میزان تعمیراتی که باید در اسکلت مبل انجام داد، میزان تغییراتی که باید قبل از تعویض رویه مبل انجام داد مانند تعویض فوم‌ها و یا تعمیر شکستگی‌ها و یا تعویض فنرها و … تعیین می‌شود. البته هزینه خرید پارچه مبلی نیز به دستمزد انجام این تعمیرات و دستمزد رویه کوبی اضافه خواهد شد. پس با توجه به نوع مبل، نوع پارچه، میزان پارچه‌ای که مصرف می‌شود، تعمیراتی که نیاز است و …. هزینه تعویض رویه مبل محاسبه خواهند شد.

جمع بندی

اگر شما قصد داردی که مبلمان منزل خود را تغییر دهید، باید هزینه های گزاف این تغییر را نیز در نظر بگیرید. اما با توجه به نکاتی که در این مطلب گفته شد، میتوانید با صرف هزینه کمتر مبلمان منزل خود را نو نوار کنید. پیشنهاد ما به شما استفده از خدمات مبل تاپ است. زیرا میتوانید با صرف هزینه کمتر بهترین خدمات و با کیفیت بالا را دریافت کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

نمایش بیشتر