اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

تعویض روغن گیربکس ام وی ام ۱۱۰

صفر تا صد روغن گیربکس ام وی ام 110

روغن گیربکس یک سیال است که قطعات متحرک درون گیربکس را روغن کاری می‌کند و مانع از اصطکاک آن‌ها می‌گردد. یکی از وظایف این روغن در گیربکس‌های اتوماتیک انتقال دادن نیرو از موتور به جعبه دنده و کاربرد دیگر خنک کردن گیربکس می‌باشد. روغن مورد استفاده در گیربکس خودکار و دستی با یک‌دیگر تفاوت دارند. روغن‌های ATF برای جعبه‌ دنده‌ های خودکار استفاده می‌شود. روغن گیربکس ام وی ام 110 و سایر خودروهای چینی انواع و حجم مختلفی دارد که در ادامه‌ی مقاله به آن می‌پردازیم. در انتها نیز تعمیر گیربکس mvm 110 را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اسب |ایران |بنزین

روغن گیربکس ام وی ام 110

ام وی ام 110 از دو پیشرانه 800 سی سی و 1100سی سی و 2 نوع گیربکس دستی و دنده اتوماتیک CVT استفاده می‌کند. این خودرو در آخرین مدل تولیدی خودش دارای مشخصات زیراست :

حجم  موتور(سی سی) : 998

تعداد سیلندر : 3

انتقال نیرو ( گیربکس): 5 دنده دستی

حداکثر سرعت: 150

ام وی ام 110 (MVM 110S SPORT)متناسب برای تردد های شهری می‌باشد و دارای مصرف سوخت پایینیمی‌باشد.

حجم روغن موتور MVM 110 با تعویض فیلتر روغن

موتور 800 سی سی : 3 لیتر

موتور 1000 * 1100 سی سی: 3.6 لیتر

سطح کیفی روغن گیربکس ام وی ام 110:

API : حداقل سطح کیفیت SJ را می‌توانید انتخاب کنید ولی پیشنهاد اویل بست انتخاب سطح SL  و SM است.

SAE: برای هوای گرم روغن موتور 20W50 و در هوای سرد و زمستانی روغن 10W40 توصیه می شود.

سطح کیفی روغن گیربکس MVM 110S :

دنده دستی : 2 لیتر روغن با سطح کیفیت 75W80 GL-4 و یا GL-5

دنده اتوماتیک: 2.5 لیتر روغن گیربکسCVT

حجم روغن ام وی ام 110

در ادامه به تمامی حجم روغن ام وی ام 110 و تمامی روغن ها شامل روغن گیربکس ام وی ام 110، هیدرولیک، ترمز و ضدیخ و فیلترهایی که برای خودرو ام وی ام 110 مناسب است می‌پردازیم. ام وی ام 110 تولید کشور چین است که در شرکت مدیران خودرو مونتاژ می‌شود.

این خودرو از یک پیشرانه 3 سیلندره 12 سوپاپ با حجم موتور 900 سی‌سی تنفس طبیعی استفاده می‌کند.  این خودرو برای انتقال نیرو از دیفرانسیل جلو استفاده می‌کند. بیشترین قدرتی که توسط این پیشرانه تولید می‌شود 51 اسب بخار در 5500 دور می‌باشد. همچنین این خودرو توانایی تولید 70 نیوتن متر گشتاور در 4500 دور را داراست. این خودرو از یک گیربکس 5 سرعته دستی استفاده می‌نماید.

 با توجه به مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد و تکنولوژی ساخت این خودرو کارشناسان فروشگاه تهران گیربکس مواردی که برای این خودرو متناسب است را گردآوری کرده و جهتع سهولت در خرید در یک صفحه به شما نمایش داده می‌شود. مواردی که در سرویس دوره‌ای این خودرو و اتوگیربکس باید به آن توجه کنید:

 • روغن گیربکس ام وی ام 110 باید هر 55000 کیلومتر تعویضبشود. حجم روغن گیربکس این خودرو برابر با دو لیتر و با درجه گرانروی 85W90 می‌باشد.
 • روغن موتور ام وی ام 110 می‌باست هر 8000 کیلومتر تعویض شود. حجم روغن ام وی ام 110 برابر با 3.4 لیتر می‌باشد. درجه گرانروی مورد نیاز این خودرو 20w50 می‌باشد.
 • فیلتر روغن ام وی ام 110 و فیلتر هوا ام وی ام 110 می‌بایست در هر سرویس دوره‌ای تعویض گردد.
 • فیلتر کابین ام وی ام 110 باید در هر فصل تعویضبشود.
 • صافی بنزین ام وی ام 110 بهتر است زیر نظر مکانیک و با توصیه مکانیک تعویض گردد.
 • روغن ترمز ام وی ام 110 زرد رنگ می‌باشد و باید هر 50000 کیلومتر تعویض گردد.
 • روغن هیدرولیک فرمان ام وی ام 110 درهر دوره تعویض روغن موتور احتیاج به بررسی دارد.
 • ضدیخ ام وی ام 110 سبزرنگ و هر 2 سال یک بار بایستی تعویض گردد.

نحوه تعویض روغن گیربکس ام وی ام ۱۱۰

یکی از مهم ترین عوامل برای مراقبت از گیربکس خودرو، تعویض به موقع روغن گیربکس است. معمولا روغن گیربکس خودروهای چینی را بین۳۰ هزار تا ۴۰ هزار تعویض می نمایند. پیشنهاد می‌شود برای تتعویض روغن گیربکس اتوماتیک ام وی ام 110  به تعمیرگاه‌های معتبر مراجعه کرده و حتما از کیفیت روغن گیربکس مورد استفاده اطمینان حاصل کنید.

مشاوره و عیب یابی رایگان

مشاوره و عیب یابی رایگان یکی از مزیت های همکاری با گروه تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک است و فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

علت روغن ریزی گیربکس ام وی ام 110

به طو کلی روغن‌ریزی در هر ماشینی اکثرا در بالا و پایین موتور ماشین اتفاق می‌افتد که هرکدام دلیل بسیار مهمی دارد و باید در اولین فرصت به دنبال برطرف کردن این مسئله بود. معمولادلیل نشتی روغن از بالای موتور، سرسیلندر موتور است که موجب خرابی واشر سرسیلندر می‌شود.علت این نشتی گاهی به دلیل بی توجهی تعمیرکار در بستن پیچ و مهره‌ها پس از تعویض روغن موتور می‌باشد.

حال اگر در بخش پایینی سرسیلندر نشتی روغن وجود داشته باشد، دلیل آن می‌تواند خرابی واشر قالپاق سوپاپ ویا معیوب بودن کاسه نمد میل سوپاپ باشد. توجه داشته باشید که اگر کاسه‌نمد میل‌لنگایراد داشته باشد ما شاهد روغن ریزیفراوانی از موتور خواهیم بود.

دلایل رایج روغن ریزی از موتور خودرو:

 1. روغن ریزی کاسه نمدهای دو سرمیل لنگ، کانال‌های میل لنگ
 2. سویچ فشار روغن فیلتر روغن
 3. واشردرب سوپاپ و کارتل
 4. عدم تعویض به‌موقع فیلتر روغن
 5. نشت روغن موتور قبلیبعد از تعویض روغن به دلیل عدم تمیز کردن موتور هنگام تعویض روغن
 6. هرزشدن و گشاد شدن پیچ کارتل روغن

علل نشت روغن گیر بکس در ماشین های ام وی ام:

 1. افزایش دمای جعبه دنده‌: یکی از وظایفروغن گیربکس ام وی ام 110، کاهش دادن دمای جعبه دنده موقع تعویض دنده می باشد. حال اگر پس از تعویض های مکرر دنده متوجه پایین آمدن سطح روغن گیربکس ماشین‌تان شده اید، ممکن است گیربکس ماشینتان دچار داغی و نشتیبشود.
 2. ایراد در محفظه‌‌ی روغن: یکی دیگر از دلایل نشتی روغن گیربکسصدمه دیدن محفظه‌ی آن است که می‌تواند به علل مختلفی مانند برخورد جسم سخت با آن و….ایجادگردد.
 3. خرابی مبدل گشتاور: هر نوع خرابی مبدل گشتاور می‌تواند باعث نشتیحجم زیادی روغن گیربکس شود.
 4. تعویض دنده کند: اگر در موقع تعویض دنده فشار هیدرولیکی لازم برای تعویض دنده ایجادنشود، دنده هر دفعه کند‌تر تعویض میگردد و اگر این موضوع ادامه پیدا کند، موجب نشت روغن گیربکس می شود.
 5. کاسه نمد آسیب دیده: برای تامین فشارهیدرولیکی مورد نیاز گیربکس، این قطعه از چندین کاسه‌ی نمد که با گذشت زمان فرسوده‌ می‌شوند، استفاده می‌کند. آسیب دیدگی کاسه نمد‌ها می‌تواندیکی از علل نشتی روغن گیربکس باشد.

    تعویض نکردن مرتب روغن: یکی از ساده‌ترین دلایل نشتی روغن گیربکس ماشین،عدم تعویض مرتب روغن گیربکس آن است.

گارانتی ۱ ساله تعمیرات

قطعات و تعمییرات خود را گارانتی کنید و یک سال ما همراه شماییم تا با خیال راحت محصولات و خدماتی با گارانتی داشته باشید.

قیمت روغن گیربکس ام وی ام 110

شما عزیزان می‌توانید روغن گیربکس ام وی ام 110 و سایر مدل‌های ام وی ام و همچنین خودروهای چینی دیگر را از فروشگاه تعمیرکار با قیمت مناسب و ارسال سریع تهیه کنید. بدین منظور با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. تعمیرگاه خودرو تعمیرکار با تمرکز و تخصص بر انواع گیربکس‌های اتومات، آماده خدمت‌رسانی مختلف به مراجعه‌کنندگان گرامی است. همچنین شما می‌تواند برای اطلاع از آخرین قیمت‌های محصولات و قطعات مد نظر خودتان، با کارشناسان ما در تماس بوده و پاسخ پرسش‌های خودتان را دریافت کنید.

حجم روغن ام وی ام 110

.در این صفحه به تمامی حجم روغن ام وی ام 110 و تمامی روغن ها شامل روغن گیربکس، هیدرولیک، ترمز و ضدیخ و فیلتر هایی که برای خودرو ام وی ام 110 مناسب است میپردازیم. ام وی ام 110 ساخت کشور چین است که در شرکت مدیران خودرو مونتاژ شده است.

در این صفحه به تمامی حجم روغن ام وی ام 110 و تمامی روغن ها شامل روغن گیربکس، هیدرولیک، ترمز و ضدیخ و فیلتر هایی که برای خودرو ام وی ام 110 مناسب است میپردازیم. ام وی ام 110 ساخت کشور چین است که در شرکت مدیران خودرو مونتاژ شده است. این خودرو از یک پیشرانه 3 سیلندر 12 سوپاپ با حجم موتور 900 سی سی تنفس طبیعی استفاده میکند. این خودرو جهت انتقال نیرو از دیفرانسیل جلو استفاده میکند.

حداکثر قدرتی که توسط این پیشرانه تولید میشود 51 اسب بخار در 5500 دور میباشد. همچنین این خودرو توانایی تولید 70 نیوتن متر گشتاور در 4500 دور را دارد. این خودرو از یک گیربکس 5 سرعته دستی استفاده میکند. با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره شد و تکنولوژی ساخت این خودرو کارشناسان فروشگاه تهران گیربکس مواردی که برای این خودرو مناسب است را گردآوری کرده و برای سهولت در خرید در یک صفحه به شما نمایش داده میشود.

مواردی که در سرویس دوره ای این خودرو باید به آن توجه شود:

    روغن گیربکس ام وی ام 110 باید هر 55000 کیلومتر تعویض شود. حجم روغن گیربکس این خودرو برابر با 2 لیتر و با درجه گرانروی 85W90 میباشد.

    روغن موتور ام وی ام 110 میباست هر 8000 کیلومتر تعویض شود. حجم روغن ام وی ام 110 برابر با 3.4 لیتر میباشد. درجه گرانروی مورد نیاز این خودرو 20w50 میباشد.

    فیلتر روغن ام وی ام 110 و فیلتر هوا ام وی ام 110 میبایست در هر سرویس دوره ای تعویض گردد

    فیلتر کابین ام وی ام 110 میباست در هر فصل تعویض گردد

    صافی بنزین ام وی ام 110 میباست زیر نظر مکانیک و با توصیه مکانیک تعویض گردد

    روغن ترمز ام وی ام 110 زرد رنگ میباشد و باید هر 50000 کیلومتر تعویض گردد

    روغن هیدرولیک فرمان ام وی ام 110 در هر دوره تعویض روغن موتور نیاز به بررسی دارد

    ضدیخ ام وی ام 110 سبز رنگ و هر دوسال یک بار باید تعویض گردد

  فروشگاه اینترنتی تهران گیربکس مفتخر است اعلام نماید برای اولین بار در ایران روغن موتور پس از عبور از شرایط بسیار سختگیرانه کنترل کیفیت توسط این فروشگاه به صورت آنلاین و ارسال به سراسر ایران عرضه میگردد. اصالت کالاهای خودرو mvm 110 با ضمانت فروشگاه اینترنتی تهران گیربکس پس از انجام مطالعه کامل در خصوص خودرو mvm 110 توسط کارشناسان فروشگاه تهران گیربکس تایید و توسط سامانه هوشمند فروشگاه تهران گیربکس به شما مشتری عزیز پیشنهاد گردیده است.

منبع مقاله: تعمیر گیربکس اتومات

نمایش بیشتر