اقتصادیکسب و کار ایرانی

مزایای هوشمند سازی استخر

ساختمان‌های مجهز به استخرهمیشه برای مردم جذابیت خاصی دارند. چه این استخر به صورت اختصاصی برای یک خانواده باشد، چه بصورت مشاعات ساختمان و برای استفاده همزمان چندین واحد مسکونی. در کنار جذابیتی که استخرها برای کاربرانشان دارند، در برخی موارد، نگهداری از آنها برایشان ممکن است دشوار و هزینه بر باشد. برای آگاهی از مزایای هوشمند سازی استخر همچون داشتن استخری با آبی شفاف و زلال با دمای مناسب و سایر موارد به ادامه این مقاله می پردازیم.

استخر هوشمند |سیستم های هوشمند |سیستم هوشمند استخر

با توجه به اینکه بیشتر ویلاهای استخردار خارج از شهر هستند و ساکنین ویلاها به صورت مداوم از آنها استفاده نمی‌کنند، داشتن استخری تمیز و قابل استفاده در تمام سال کمی دشوار است. تصور کنید برای تعطیلات آخر هفته قصد سفر به همراه دوستان و خانواده خود به ویلایتان را دارید.بسیاری از مردم دغدغه این را دارند که به محض ورود به ویلا نمی‌توانند از استخر استفاده کنند. برای مثال اگرسفرتان در فصل زمستان باشد، چند ساعتی صرف گرم شدن آب استخرخواهد شد.

نظافت و تمیز کردن استخر و کار کردن دستگاه تصفیه آب هم ممکن است یک روز به طول بیانجامد.در چنین شرایطی عملا یک روز از سفر، صرف تمیزکاری و کارهای مربوط به استخر خواهد شد. در مواقعی هم ممکن است یکی از افراد معتمد خانواده یک روز قبل به سراغ استخر برود ومشغول آماده سازی استخر برای ورود مهمانان شود. خب راه حل خوبی به نظر می‌رسد اما مشکلات و هزینه‌های خاص خودش رو هم به همراه دارد. دستمزدی که بایستی به صورت روزانه و یا ماهانه به سرایدار داده می‌شود، امنیت ویلا و ساختمان و … همگی دلایلی هستند که از جذابیت این راهکار کم می‌کنند.

کنترل از راه دور

اولین و مهم‌ترین مزیتی که استخر هوشمند دارد، قابلیت کنترل شدن آن از راه دور است. کنترل کردن استخر از راه دور و تنها با فشردن یک دکمه و از طریق موبایل یا تبلت شخصی برای کاربر بسیار جذاب و کارآمد است. تصور کنید یک روز قبل از عزیمت به سمت ویلا از راه دور بتوانید دستگاه تصفیه آب را روشن کنید تا به محض رسیدن به ویلا بتوانید از آب تمیز استخر استفاده کنید. روشن کردن سیستم گرمایش آب در فصل زمستان، آن هم از راه دور، قطعا برای کاربر جذاب و کارآمد است. با این روش دیگر نگران هزینه‌های مربوط به نگهداری استخر و قابل استفاده نبودن آن در طول سال نخواهید بود.

تصفیه آب هوشمند

تمیز بودن آب استخر یکی از دغدغه‌هایی است که ساکنین ویلاهای استخردار دارند. تمام لذت استفاده از استخر به تمیزی و شفافی آبی است که در آن شنا می‌کنیم. با استفاده از سیستم تصفیه آب هوشمند در طول سال آبی زلال و شفاف و عاری از هرگونه میکروب و آلودگی خواهید داشت.

تصفیه آب هوشمند در چندین مرحله صورت می‌گیرد و خیال کاربران از تمیزی آب استخر راحت خواهد بود. با استفاده از تصفیه هوشمند به محض کثیف شدن آب سیستم آلارم می‌دهد و به صورت اتوماتیک آب شروع به تصفیه می‌شود.تصفیه هوشمند آب استخر به صورت مکانیکی،شیمی،حرارتی و فیزیکی انجام می‌شود.

به کمک سیستم تصفیه آب هوشمند دیگر نباید نگران هزینه‌ها بود و برای داشتن استخری تمیز نیازی به استفاده مداوم از دستگاه تصفیه نیست. کاربر می‌تواند یک روز قبل از اینکه عازم شود، از راه دور دستگاه را روشن کند و در بدو ورود لذت استفاده از استخر با آبی تمیز را ببرد.

کاهش هزینه‌ها و قبوض مصرفی در استخر هوشمند

استخر هوشمند |سیستم های هوشمند |سیستم هوشمند استخر

یکی دیگر از مزایای استخر هوشمند کاهش قبوض مصرفی و هزینه‌های جانبی است. برخی برای داشتن استخر تمیز و قابل استفاده در طول سال مجبور به پرداخت هزینه‌های زیادی هستند. با هوشمند کردن استخر دیگر نیازی به این هزینه‌های جانبی نیست و با یکبار هزینه هوشمند کردن برای یک عمر می‌توان لذت استتفاده مداوم از استخر را در طول سال تجربه کرد. با کاهش انرژی مصرفی بالطبع قبوض هم کاهش قیمت خواهند داشت که برای کاربر بسیار جذاب و کارا خواهد بود.

امنیت بالا

داشتن امنیت برای استخر جزء واجبات است. استخر هوشمند دارای سیستم نظارت و هشداردهی است و در صورت وقوع کوچکترین اتفاقی سیستم تشخیص داده و آلارم می‌دهد. تصفیه هوشمند استخر سیستم نظارت بر دمای آب را دارد و با کوچکترین تغییراتی به کاربر هشدار می‌دهد.تمام این آپشن‌ها به کاربر امکان نظارت دقیق را می‌دهد تا بتواند از بروز کوچکترین مشکلی جلوگیری کند.

سیستم هشدار تعویض فیلترها

برای داشتن آبی تمیز باید فیلترها به موقع تعویض گردند.در استخرهای هوشمند در صورت نیاز به تعویض فیلترها،سیستم به کاربر هشدار می‌‌دهد تا تعویض فیلترها در زمان مناسب صورت گیرد. با توجه به مطالبی که به آنها اشاره کردیم می‌توان هوشمند کردن استخر را کاری به صرفه و کارآمد در ساختمان توصیف کرد. اگر شما هم قصد هوشمند کردن استخر خود را دارید با همکاران ما در شرکت گوزن زرد تماس بگیرید.

طی یک جلسه مشاوره رایگان با همکاران تیم فنی شرکت، با توجه به نیازها و خواسته‌هایتان می‌توانید بهترین تصمیم را برای ساختمان خود بگیرید. همینطور می‌توانید کیفیت و متریال محصولات مختلف را در شوروم شرکت از نزدیک بازدید کنید و برند مورد نظرتان را انتخاب کنید. ما در شرکت هوشمند سازی ساختمان گوزن زرد با سابقه ده سال فعالیت در این حوزه با اکثر برندهای مطرح دنیا همکاری داریم. شما می‌توانید به راحتی برند مورد نظر خود را از بین دهها برند موجود در بازارانتخاب کرده و استخر خود را هوشمند کنید.

نمایش بیشتر