اقتصادیکسب و کار ایرانی

TRC20 یا ERC20 کدام بهتر است؟

تتر یک ارز دیجیتال یا استیبل کوین با ارزش ثابت یک دلار است. ما این ارز دیجیتال را با نام اختصاری USDT می شناسیم و در شبکه تتر متولد شد. Tether برای ساده سازی معاملات ارزهای دیجیتال و کاهش هزینه های تراکنش در دنیای ارزهای دیجیتال معرفی شد. تتر در حال حاضر محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در بین فعالان ارزهای دیجیتال است. این محبوبیت باعث شده است که بلاک چین‌های مختلف هویت تتر خود را بپذیرند. Trc20 Tether و ERC20 Tether دو نوع از این نوع سکه هستند. صرافی بیت ارز هر کدام از انواع تتر را برای خرید و فروش ارائه میکند. همچنین برای دنبال کردن اخبار ارز دیجیتال میتوانید به همین صرافی مراجعه کنید.

در مورد استیبل کوین ها چطور؟

قبل از شروع مقاله اصلی، باید به طور مختصر توضیح دهیم که استیبل کوین ها چیستند تا بهتر آنها را بشناسیم. چرا خرید تتر و سایر استیبل کوین ها همیشه محبوب است؟ این ارزهای دیجیتال برای کنترل نوسانات شدید بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شده اند. استیبل کوین ها از پشتیبانی طلا، دلار یا سایر کالاهای مشابه برای کنترل قیمت استفاده می کنند. با این حال، بسیاری از مردم بر این باورند که این درست نیست و این ارزهای دیجیتال مانند ارزهای فیات ناامن هستند و این فرض را که پشتوانه دارند را رد می کنند. حال با فرض اینکه این درست است و استیبل کوین ها پشتیبانی دارند. آنها را می توان به 4 دسته اصلی تقسیم کرد:

استیل کوین توسط ارز فیات پشتیبانی می شود

استیبل کوین با پشتوانه کالا

استیبل کوین با پشتیبانی ارز دیجیتال

ثابت بی فایده

تتر استیبل کوین با پشتوانه دلار

تتر یک استیبل کوین است که توسط دلار پشتیبانی می شود و به آن USDT نیز می گویند. ارزش statscoin در یک دلار ثابت است. هدف از ایجاد تتر مقابله با نوسانات بازار ارزهای دیجیتال بود و به دلیل کاربردی بودن و مبتنی بر بلاک چین های مختلف، محبوبیت زیادی در بین معامله گران پیدا کرد و امروزه حجم تراکنش های این ارز دیجیتال روز به روز در حال افزایش است. . .

در ابتدای معرفی این ارز دیجیتال در بازار، تتر در رده سی ام ارز دیجیتال قرار داشت. اما با توجه به افزایش تعداد تراکنش ها با این توکن ها، محبوب ترین ها در لیست ارزهای رمزپایه رتبه اول را به خود اختصاص دادند.

محبوبیت Tether منجر به ظهور انواع مختلف Tether شده است. توکن ERC20 مبتنی بر بلاک چین اتریوم و تتر TRC20 مبتنی بر بلاک چین TRON از معروف ترین و گسترده ترین تترها در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

ERC20 Tether چیست؟

ERC20 یک توکن عمومی در پلتفرم بلاک چین اتریوم است که برای عملکردهای پرداخت در این بلاک چین استفاده می شود. و به عنوان یکی از توکن های ابزار شبکه، ERC20 همچنین می تواند برای پرداخت برای کالاها و خدمات استفاده شود. به عبارت دیگر، اگر قصد دارید سکه‌ها را به آدرس شخص دیگری در شبکه اتریوم منتقل کنید یا ارز دیجیتال را از این شبکه به کیف پول خود واریز کنید. هر توکن ERC20 را می توان استفاده کرد و این آدرس انتقال توکن مبتنی بر صفر است.

این نشانه قابل تعویض است. می توان آن را با نمادهای همان استاندارد جایگزین کرد.

قابل انتقال؛ erc20 را می توان از یک آدرس به آدرس دیگر منتقل کرد. استفاده و انتقال این علامت مستلزم مقدار مشخصی از تولید است. قبل از استفاده یا انتقال erc20 به آدرس دیگری، باید مقدار مشخصی ایجاد شود.

TRC20 Tether چیست؟

TRC20 چیست؟ به عبارت بسیار ساده، TRC20 یک استاندارد ایجاد توکن در بلاک چین ترون است. جاستین سان، مدیر عامل Tron، تبلیغات زیادی در مورد این پروژه انجام داد و سعی کرد کاربران اتریوم را به پروژه Trc20 جذب کند. با شبیه‌سازی توکن‌های استاندارد پروژه به توکن‌های اتریوم و انتخاب نام‌های مشابه برای توکن‌های بلاک چین، سعی در جذب طرفداران این بلاک چین به Tron و Tether TRC20 داشت.

کمیسیون سرعت بالا و بسیار کم (و گاهی صفر) از ویژگی های اصلی TRC20 است. پذیرش و خروج در این پروژه در بلاک چین ترون صورت می گیرد و آدرس پذیرش آن با T شروع می شود.

این توکن و مقیاس آن شباهت های زیادی با توکن های بلاک چین اتریوم دارند و توکن ERC20 را می توان به راحتی با استفاده از پروتکل TRC20 به شبکه ترون منتقل کرد.

اخبار ارز دیجیتال |ارز |ارز دیجیتال

مقایسه کلی بین ERC20 و TRC20 چیست؟

اولین تفاوت بین توکن ها مکانیسم اجماع در بلاک چین آنهاست. بلاک چین اتریوم از روش استخراج برای اجماع استفاده می کند و در بلاک چین اتریوم این فرآیند از طریق استیکینگ انجام می شود.

سرعت و اندازه کارمزد تراکنش یکی دیگر از نقاط تمایز بین Tether TRC20 و ERC20 است. در بلاک چین اتریوم، کارمزد تراکنش ها قبلاً افزایش یافته است. در همین حال، در بلاک چین ترون، کارمزد تراکنش بسیار کم و مقرون به صرفه است.

همچنین سرعت تراکنش ها در شبکه ترون بسیار سریعتر از شبکه اتریوم است. در بلاک چین اتریوم، هر 25 ثانیه یک تراکنش انجام می شود. اما در بلاک چین ترون این عدد به 2000 تراکنش در ثانیه می رسد.

تفاوت بعدی این دو نوع تتر میزان پشتیبانی در کیف پول ها و صرافی های مختلف است. Erc20 در بسیاری از کیف پول ها و صرافی ها تایید شده است و می توان از آن در این پلتفرم ها استفاده کرد. اما تتر Trc20 هنوز آنقدر محبوب نیست و کیف پول ها و صرافی های محدودی از این سکه پشتیبانی می کنند.

به طور خلاصه می توان گفت که با توجه به هزینه و سرعت تراکنش ها، تتر در بلاک چین ترون در شرایط فعلی بهتر از تتر در بلاک چین اتریوم است و تنها مزیت ERC20 نسبت به TRC20 بسیار شناخته شده است. که منجر به حمایت بسیاری از کیف‌پول‌ها و صرافی‌ها شده است، با این حال، انتخاب و استفاده از انواع اوراق قرضه کاملاً شخصی است و به دیدگاه بازار معامله‌گران و معاملات بستگی دارد.

TRC20 یا ERC20 کدام بهتر است؟

در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم که trc20 چیست، اما اغلب یک چالش جدی وجود دارد که TRC20 یا ERC20 کدام بهتر است؟ قبلاً اشاره کردیم؛ توکن‌های تتر یا استیبل کوین‌ها پس از محبوبیت ارزهای دیجیتال و افزایش حجم تراکنش‌ها با آن‌ها ایجاد شدند. هدف این سکه ها تسهیل در معاملات و کاهش هزینه ها بود و امروزه به یک سرمایه مهم در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل شده اند.

در این زمان TRC20 Tether و ERC20 Tether نسبت به سایر رقبا محبوبیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند و حجم معاملات آنها بسیار بالاست. اگر سرعت و هزینه تراکنش ها برای شما به عنوان یک معامله گر مهم است، می توانید با توجه به اولویت خود از یکی از این دو توکن برجسته به عنوان ابزار معاملات ارز دیجیتال استفاده کنید. هر دو Tethertron و Ethereum Tether در Valax پشتیبانی می شوند. می توانید تراکنش های Tether خود را در مکانی امن و راحت در وب سایت انجام دهید.

نمایش بیشتر