اقتصادیکسب و کار ایرانی

ورق آلومینیوم از کجا بخریم؟

ابعاد ورق آلومینیوم |قیمت ورق آلومینیوم دیجی کالا |قیمت ورق آلومینیوم کیلویی

ورق آلومینیوم از سری ورق‌های تولید شده توسط فرایند نورد گرم هستند که دارای ضخامتی بین ۰/۲ الی ۰/۰۰۶ میلی متر بوده که دارای میزان انعطاف پذیری خیلی خوبی بوده اند. در واقع این محصولات بی نظیر در بازار بسیار سبک بوده و دارای ظاهری جذاب می‌باشند که همین موارد سبب شده اند تا به عنوان محصول پر فروش در بازار از آن‌ها یاد شود. در ادامه جهت داشتن خرید مطمئن به پاسخ این سوال پر تکرار که گفته می‌شود ورق آلومینیوم از کجا بخریم پاسخ داده ایم تا توسط بازرگانی‌های معتبر اقدام به خرید مستقیم و بدون واسطه نمائید.

نکات مهم خرید ورق آلومینیومی

استفاده از انواع ورق آلومینیومی در صنایع مختلف، اهمیت زیادی دارد و برای پروژه‌های ساختمانی و صنعتی جایگاه خوبی پیدا کرده اند. در ادامه از سری نکات مهم خرید ورق آلومینیومی را ذکر کرده ایم تا با انواع آلیاژ ورق آلومینیومی نیز آشنا شوید.

 1. نوع آلیاژ آلومینیوم

آلومینیوم دارای انواع مختلفی است که هر یک از آلیاژ‌های نام برده تنها مصارف مشخصی در صنعت دارند. انواع آلومینیوم به دو دسته کار شده و ریختگی تقسیم می‌شوند که در ادامه ویژگی‌های هر یک را نام برده ایم:

آلیاژ‌های سری ۱۰۰۰

این سری از آلیاژ‌ها دارای ۹۹ درصد آلومینیوم هستند که به عنوان ورق منعکس کننده نور نیز استفاده می‌شوند. در واقع این محصول هادی الکتریسیته بوده و بسیار نرم و چکش خوار نیز می‌باشند. از این محصولات جهت ساخت لوله‌های ظریف آلومینیومی و قطعات الکتریکی استفاده می‌شود.

آلیاژ آلومینیوم سری ۲۰۰۰

این نوع آلیاژ‌ها نیز ترکیبی از عناصر آلومینیوم و مس هستند که دارای استحکام، مقاومت به خوردگی و جوشکاری خیلی خوبی بوده اند. در واقع آلیاژ‌های سری ۲۰۰۰ به این صورت هستند که برای تولید قطعات ماشینکاری بسیار مناسب بوده اند. همچنین قابلیت عملیات حرارتی بی نظیری داشته که می‌توان خواص مکانیکی مورد نظر را وابسته به نوع و کاربرد به دست آورد.

آلیاژ آلومینیوم سری ۳۰۰۰

این نوع آلیاژ‌ها ترکیبی از آلومینیوم و منگنز هستند که به دلیل ترکیب منگنز دارای دوام و کیفیتی بالا هستند. این محصول دارای استحکامی متوسط بوده و کارپذیری خوبی دارند.

آلیاژ آلومینیوم سری ۴۰۰۰

این سری از آلومینیوم‌ها دارای کاربردی کم بوده و با ترکیباتی همچون سیلیسیم به تولید می‌رسند. این نوع آلیاژ کمترین کاربرد را در مصارف مختلف دارند.

آلیاژ آلومینیوم سری ۵۰۰۰

آلیاژ‌های آلومینیوم منیزیم، پایه آلیاژ‌های عملیات حرارتی ۵۰۰۰ را تشکیل می‌دهند که با انجام عملیات حرارتی و با تغییرات ریز، استحکام آن‌ها افزایش پیدا می‌کند.

آلیاژ آلومینیوم سری ۶۰۰۰

از دسته معروف ترین آلیاژ‌های موجود، آلومینیوم کار پذیر است که دارای عناصری همچون منیزیم و سیلیسیم هستند که به همین دلیل قابلیت شکل پذیری و استحکام خیلی خوبی نیز دارند. معروف ترین این آلیاژ‌های موجود سری ۶۰۶۱ و ۶۰۶۳ هستند که برای ساخت پروفیل درب و پنجره ساختمانی کاربردی بوده اند.

ابعاد ورق آلومینیوم |قیمت ورق آلومینیوم دیجی کالا |قیمت ورق آلومینیوم کیلویی

 1. ضخامت و اندازه

ورق‌های آلومینیومی در ضخامت‌ها و اندازه‌های مختلفی در دسترس هستند. قبل از خرید، نیازمندی‌های خود را ارزیابی کنید و ضخامت و اندازه مناسب برای پروژه خود را تعیین کنید.

 1. نوع تولید ورق

ورق‌های آلومینیومی به دو صورت رول و شیت تولید می‌شوند. رول‌ها به صورت پیچیده شده به فروش می‌رسند و شیت‌ها به صورت تکه‌های مستقل در دسترس هستند. مطمئن شوید که نوع تولیدی که برای پروژه خود نیاز دارید را انتخاب کنید.

 1. کیفیت سطح

برخی از ورق‌های آلومینیومی با روکش‌های مختلفی مانند روکش معمولی، روکش ضدخش و روکش ضد زنگ عرضه می‌شوند. بسته به نیازهای خود، کیفیت سطح را انتخاب کنید.

 1. تأییدیه‌و استانداردها

مطمئن شوید که ورق‌های آلومینیومی مورد نظرتان با استانداردهای صنعتی و مشخصات فنی مربوطه مانند ASTM یا EN سازگاری دارند یا خیر! همچنین، تأییدیه‌های کیفیت و تست‌های لازم را بررسی کنید.

 1. قیمت و بودجه خرید

همیشه مقایسه قیمت‌ و کیفیت‌ تأثیر به سزایی بر خرید شما خواهد داشت. حتما مقایسه قیمت‌ها و بودجه‌بندی مناسب را در نظر بگیرید.

 1. تأمین کننده معتبر

از تأمین کننده‌گان معتبر و با سابقه خرید کنید. تحقیق کنید و بازخوردها و نظرات مشتریان را در مورد تأمین کنندگان بررسی کنید تا اطمینان حاصل نمائید که کیفیت مطلوبی را ارائه می‌دهند.

 1. خدمات پس از فروش

اطمینان حاصل کنید که تأمین کننده خدمات پس از فروش مناسبی را ارائه می‌دهد. این مورد شامل مواردی مانند پشتیبانی فنی، تعویض و بازگشت کالا و تأمین قطعات یدکی است.

 1. بررسی کیفیت ورق

قبل از خرید، از نمونه‌هایی از ورق آلومینیومی که قصد خرید آنها را دارید، بگیرید و کیفیت آنها را بررسی کنید. این مورد شامل بررسی سطح، ضخامت، سختی و خواص مکانیکی دیگر است.

 1. استفاده از منابع معتبر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات فنی، روش‌های آزمایش و استانداردها، از منابع معتبر مانند استانداردها، منابع صنعتی و مشاوران متخصص استفاده نمائید.

 1. حمل و نقل و بسته‌بندی

اطمینان حاصل کنید که ورق‌های آلومینیومی به درستی بسته‌بندی شده‌اند و در حمل و نقل دچار خسارت نمی‌شوند. همچنین، هزینه حمل و نقل را در نظر بگیرید و از روشی استفاده کنید که مقرون به صرفه است.

ابعاد ورق آلومینیوم |قیمت ورق آلومینیوم دیجی کالا |قیمت ورق آلومینیوم کیلویی

ورق آلومینیوم از کجا بخریم؟

با توجه به نکات فوق می‌توانید یک تصمیم هوشمندانه برای خرید ورق آلومینیوم بگیرید! در واقع برای خرید این محصولات تنها خرید خود را از طریق بازرگانی‌های معتبر و معتبر انجام دهید تا قابلیت مرجوع کالا و تضمین کیفیت نیز وجود داشته باشد. جهت خرید انواع ورق آلومینیوم و سایر محصولات دیگر می‌توانید خرید خود را از طریق بازرگانی ثامن تجارت انجام دهید و برای داشتن خریدی اصولی، با کارشناسان متخصص سایت ارتباط بر قرار کنید.

نمایش بیشتر