اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

چرا تلویزیون ال جی به گوشی وصل نمیشه؟

گاهی می‌خواهید یک فیلم را از طریق تلفن‌همراه‌تان در تلویزیون ببینید و یا شاید بنا به هر دلیلی بخواهید گوشی خود را به تلویزیون ال جی وصل کنید، اما به‌محض‌اینکه قصد می‌کنید این کار را انجام دهید، متوجه می‌شوید که گوشی وصل نمی‌شود. دلایل مختلفی برای وصل‌نشدن گوشی به تلویزیون‌های ال جی وجود دارد؛ اما آیا این علت این اتفاق را می‌دانید؟ مشکل وصل‌نشدن گوشی از کجاست؟ آیا در صورت بروز این اتفاق باید اقدام به تعمیر تلویزیون ال جی یا گوشی موبایل کرد؟

 مرکز تعمیر تلویزیون ال جی
اتصال گوشی به تلویزیون ال جی

دلایل عدم اتصال گوشی به تلویزیون ال جی

در ادامه مهمترین دلایل وصل‌نشدن گوشی به تلویزیون ال جی را بررسی می‌کنیم و درباره آن‌ها به تفصیل توضیح می‌دهیم:

  • استفاده از کابل نامناسب

گاهی کابلی که برای انتقال داده‌ها به تلویزیون استفاده می‌کنید، دچار خرابی و مشکل است و به‌همین‌دلیل نمی‌تواند داده‌ها را به‌خوبی روی تلویزیون نمایش دهد. گاهی اوقات نیز کابل فقط مخصوص شارژ کردن گوشی است و نباید انتظار انتقال داده را از آن داشته باشید. پیشنهاد می‌دهیم برای انتقال فایل از کابل‌های اصل و سالم استفاده کنید تا محتوا‌هایتان سریع و بدون هیچ مشکلی روی تلویزیون نمایش داده شوند.

  • تنظیمات نادرست گوشی

برخی مواقع تنظیمات گوشی‌تان به‌نحوی است که نمی‌توان محتوای آن را داخل تلویزیون به‌نمایش درآورد؛ بنابراین لازم است تنظیمات آن را چک کنید. در واقع زمانی که گوشی را به‌دستگاه وصل می‌کنید، روی آن یک پیغام به‌نمایش در می‌آید که نحوه کاربرد گوشی را مشخص می‌کند. اگر در چنین حالتی قصدتان نمایش محتوا‌ها بر روی تلویزیون است، می‌توانید تنظیمات را از دستگاه رسانه‌ای MTP به MSC یا گزینه‌های دیگر تغییر دهید.

  • هنگ کردن گوشی موبایل یا تلویزیون

گاهی مشکل فنی خاصی برای تلویزیون یا گوشی پیش نمی‌آید، اما گوشی یا دستگاه تلویزیون به‌طور مداوم هنگ می‌کنند. شما می‌توانید ابتدا محتوای گوشی‌تان را روی تلویزیون دیگری به‌نمایش درآورید، اگر محتوا در آن دستگاه به‌نمایش در آمد، یعنی مشکل از تلویزیون فعلی‌تان است که هنگ می‌کند.

  • باگ‌های نرم افزاری

شاید بخواهید به‌روش CAST به تلویزیونتان وصل شوید؛ در این صورت اگر تلفن‌همراه به‌دستگاه وصل نشد، شاید مشکل از باگ‌های نرم‌افزاری باشد. در اصل شاید نرم‌افزار تلویزیون یا تلفن‌همراه‌تان به‌خوبی کار نکند. در این شرایط می‌توانید ابتدا برای لحظاتی تلویزیون‌تان را خاموش کرده و از پریز برق بکشید و دوباره آن را به برق وصل کنید.

اگر با انجام این کار باز هم متوجه شدید که گوشی به تلویزیون وصل نمی‌شود، پیشنهاد می‌دهیم تلویزیون یا تلفن‌همراه‌تان را ریست‌فکتوری کنید، چون ممکن است مشکلی برای آن‌ها پیش آمده باشد که معمولاً با ریست‌فکتوری به‌طور کامل حل می‌شود.

  • عدم پشتیبانی از گوشی موبایل

گاهی گوشی از قابلیت نمایش تصویر بر روی تلویزیون پشتیبانی نمی‌کند. معمولاً گوشی‌هایی با اندروید 4.2 بالا این قابلیت را دارند. همچنین در گوشی‌های آیفون باید به‌دنبال قابلیتی به نام Airplay بگردید. این قابلیت امکان اتصال گوشی‌های مختلف به تلویزیون‌های ال جی را فراهم می‌کند.

بعضی اوقات تلویزیون‌های ال جی از قابلیت Screen Mirroring پشتیبانی نمی‌کنند؛ به‌همین‌دلیل نمی‌توانند محتوای تلفن‌همراه را به‌نمایش درآورند. در این صورت پیشنهاد می‌دهیم که تلویزیونتان را عوض کنید یا از اندروید باکس‌ها استفاده کنید تا این قابلیت به تلویزیون‌تان اضافه شود. علاوه‌بر این شما می‌توانید با اضافه‌کردن کابل‌های مخصوص نمایش تلفن‌همراه، خیالتان را از بابت خرید تجهیزات گران‌قیمت مثل اندروید باکس‌ها راحت کنید.

  • تنظیم نبود دستگاه‌ها

برخی مواقع تلویزیون‌های ال جی تنظیم نیستند و به‌همین‌دلیل وقتی قصد دارید که تلفن‌همراه‌تان را به آن‌ها متصل کنید، این اتفاق نمی‌افتد. برای حل این مشکل می‌توانید به بخش Menu ->Network -> Mirroring بروید و این مشکل را برطرف کنید. اگر دکمه Screen mirroring بر روی کنترل نبود، دکمه Source را فشار دهید و سپس به‌دنبال گزینه Screen mirroring باشید.

 تعمیر تلویزیون ال جی
قابلیت Screen mirroring در تلویزیون ال جی
  • عدم اتصال گوشی و تلویزیون به شبکه‌‌ی یکسان

اگر تلویزیون ال جی و تلفن‌همراه‌تان به‌طور همزمان به یک شبکه وای‌فای متصل نباشند، ممکن است محتوای گوشی‌تان به‌هیچ‌عنوان بر روی دستگاه تلویزیون نمایش داده نشود. به بخش وایرلس تلویزیون و تلفن‌همراه‌تان بروید و از هماهنگ‌بودن تنظیماتشان اطمینان کافی به‌دست بیاورید.

  • عدم دادن مجوز دسترسی

گاهی مشکل به‌قدری پیش پا افتاده است که فکرش را نمی‌کنید. مثلاً شاید اصلاً مجوز دسترسی به تلویزیون یا تلفن‌همراه نداده‌اید، به‌همین‌دلیل تصویر گوشی روی تلویزیون ال جی نمایش داده نمی‌شود. در اغلب تلویزیون‌ها معمولاً برای نمایش محتوای موبایل یک پیغام به‌کاربر نمایش داده می‌شود که در این پیغام باید بر روی گزینه Allow کلیک کنید؛ دراین‌صورت مجوز‌های لازم را به تلویزیون خواهید داد و سپس موبایل بدون هیچ مشکلی می‌تواند به‌دستگاه وصل شود.

  • روشن بودن بلوتوث

روشن‌بودن بلوتوث تلفن‌همراه‌تان گاهی باعث می‌شود که در کارکرد وای‌فای نیز اختلالاتی به‌وجود بیاید. درچنین‌صورتی پیشنهاد می‌دهیم که بلوتوث تلفن‌همراه‌تان را خاموش کنید. در بسیاری از مواقع به‌محض خاموش‌کردن بلوتوث، محتوا بر روی تلویزیون نمایش داده می‌شود.

  • استفاده از vpn

فیلتر شکن‌ها معمولاً باعث می‌شوند که محتوای گوشی‌ها برروی تلویزیون‌ها نمایش داده نشوند. اگر فیلترشکنتان روشن است، آن را خاموش کنید و دوباره به تلویزیون ال جی‌تان متصل شوید. با این کار به‌احتمال زیاد به دستگاه وصل خواهید شد و مشکل برطرف می‌شود.

جمع بندی

در این مطلب درباره اینکه چرا تلویزیون ال جی به گوشی وصل نمی‌شود، صحبت کردیم و دلایل مختلفی را ذکر کردیم که هر کدام دلیلی موثق برای عدم اتصال گوشی به تلویزیون هستند.

اگر تمام راهکار‌ها را امتحان کردید اما همچنین موبایلتان وصل نشد، پیشنهاد می‌دهیم به‌سراغ تعمیرکار‌های حرفه‌ای تلویزیون بروید و از آن‌ها بخواهید که مشکل را برایتان حل کنند. تعمیرکاران تلویزیون‌های ال جی با علم و مهارتی که دارند کمکتان خواهند کرد که در مدت زمان کوتاهی بتوانید مشکل را حل کرده و بدون دغدغه به‌دستگاه‌تان وصل شوید.

نمایش بیشتر