اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

آیا استفاده از منابع در سرور اختصاصی ایران محدودیتی دارد؟

سرورهای اختصاصی در مقایسه با سایر سرورها از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و همین مسئله باعث می‌شود که کاربران زیادی از آن استفاده کنند. یکی از بحث‌های مهم در مورد این سرور، مربوط به منابعش است. در این مقاله قصد داریم به سوال «آیا استفاده از منابع در سرور اختصاصی ایران محدودیتی دارد؟» پاسخ دهیم.

استفاده از منابع در سرور اختصاصی ایران

زمانی که نام سرور اختصاصی به میان می‌آید، به اشتراک‌گذاشتن منابع سرور از بین می‌رود. در سرور اختصاصی تمام منابع به صورت کاملا اختصاصی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. این مورد باعث افزایش بهره‌وری و عملکرد سرویس می‌شود که بدون شک مورد تایید هر کاربر است.

دیتاسنترهای سرور اختصاصی ایران، در داخل کشور قرار دارند. این مورد هیچ‌گونه دخل و تصرفی در نوع استفاده از منابع نخواهد داشت؛ می‌توانید به صورت اختصاصی از منابعی که در اختیار دارید استفاده کنید.

استفاده از منابع در سرور اختصاصی محدودیتی ندارد و با خیالی راحت می‌توانید از آن بهره بگیرید. از آن‌جایی که منابع سرورهای اختصاصی با کاربران دیگر به اشتراک گذاشته نمی‌شود، می‌توانید تنظیمات و پیکربندی دلخواه خود را روی سرور ایجاد کنید.

می‌توانید تا جایی که سخت‌افزار سرور قدرت و توان داشته باشد، از آن استفاده کنید؛ این عبارت، نشان‌دهنده محدود نبودن کاربر در استفاده از منابع سرور اختصاصی ایران است. اینکه یک سرور در موقعیت جغرافیایی ایران باشد یا اروپا یا کشورهای آمریکایی، ارتباطی با محدودیت در استفاده از منابع ندارد و کاربر بدون هیچ محدودیتی می‌تواند از آن استفاده کند.

همانطور که در مقاله ی نقد و بررسی سرور اختصاصی به همراه سخت افزار های استفاده شده در آن گفتیم، در دسترسی به بخش‌های مختلف، کنترل، مدیریت و استفاده از منابع VDS، کوچک‌ترین محدودیتی وجود ندارد و کاربران می‌توانند از منابع به صورت کامل و اختصاصی استفاده کنند. این درحالی است که برای استفاده از منابع سخت‌افزاری در سرورهای مجازی و سرورهای اشتراکی، محدویت‌هایی وجود دارد.

آیا استفاده از سرور اختصاصی ایران برای تمام سایت‌ها مناسب است؟

اگر بحث هزینه و البته مدیریت نسبتا دشوار سرورهای اختصاصی را کنار بگذاریم، پاسخ به این سوال «بله» است؛ اما بدون شک نمی‌توان این دو فاکتور را نادیده گرفت چرا که هزینه همواره جزء دغدغه‌های کاربران بوده است.

استفاده از سرور اختصاصی ایران برای سایت‌های بزرگی که ترافیک زیادی در روز دارند، پیشنهاد می‌شود؛ اما سایت‌های کوچک و تازه تاسیس تا زمانی که ترافیک زیادی جذب نکنند، نیازی به استفاده از سرورهای اختصاصی ندارند. استفاده از VDS ایران برای سایت‌های نوپا موجب افزایش هزینه‌ها می‌شود در حالی که لزومی برای استفاده از آن وجود ندارد.

توجه داشته باشید که برای مدیریت سرورها باید دانش فنی داشته باشید. در غیر این صورت مدیریت سرور برایتان سخت می‌شود و احتمالا با بسیاری از بخش‌های آن به مشکل می‌خورید.

سایت‌هایی که با مشکل سرعت و امنیت مواجه هستند و ایراد را از سرویس میزبانی خود می‌دانند، بهتر است از سرور اختصاصی استفاده کنند. VDS با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، وضعیت سرعت سایت را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد و سطح امنیت را هم بالا می‌برد. با استفاده از این سرور، دیگر نیازی به استفاده از ابزارهای اضافه برای افزایش سرعت و امنیت نخواهید داشت.

جمع بندی نهایی

در این مقاله به بررسی محدودیت‌های کاربر در استفاده از منابع سرور اختصاصی ایران پرداختیم. هیچ‌کدام از کاربران در استفاده از منابع سرورهای اختصاصی (تفاوتی در ایران یا خارج بودن سرور وجود ندارد) با محدودیتی مواجه نیستند و می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

نمایش بیشتر