اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

استفاده از نرم افزار کرک شده در خارج

کسانی که قصد سفر یا مهاجرت به خارج از ایران را دارند و به همراه خود وسایل الکترونیک مانند لپ‌تاپ را می‌برند، باید برای جلوگیری از بروز مشکل قبل از سفر نسبت به خرید لایسنس ویندوز اورجینال از سایت‌های معتبر اقدام کنند؛ زیرا برخلاف کشور ما در بسیاری از کشورهای خارجی قوانین کپی‌ رایت رعایت می‌شود و افراد باید همه نرم‌افزارهای مورد نیاز خود از جمله ویندوز را به صورت قانونی خریداری و فعال‌سازی کنند‌. در غیر این صورت به عنوان مجرم شناخته شده و تحت پیگرد قانونی و قضایی قرار می‌گیرند.

قانون کپی رایت در کانادا |قوانین دانلود در آلمان

امروزه نرم افزار ها نقش بسیار مهمی را در زندگی روزمره افراد و کسب و کار ها ایفا می کنند. برخی از نرم افزار های تخصصی، به عنوان ابزار های ضروری برای بسیاری از مشاغل به شمار می روند و استفاده از آنها می تواند به افزایش بهره وری و بهبود کیفیت کار کمک کند.

با این حال، قیمت بالای بسیاری از اینگونه نرم افزار های تخصصی، استفاده از آنها را برای بسیاری از افراد و کسب و کار ها دشوار کرده است. در چنین شرایطی و با توجه به قیمت بالای برخی از نرم افزار ها، سفارش کرک نرم افزار می تواند راه حل مناسبی برای این مشکل باشد.

با خرید ویندوز 7 اصلی، خرید ویندوز 10 اصلی و خرید ویندوز 11 اصلی و نصب آن روی لپ‌تاپ خود، هنگام استفاده از آن در مکان‌های عمومی کشورهای خارجی با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد. در این مقاله قصد داریم درباره لزوم خرید لایسنس ویندوز اورجینال قبل از سفر به خارج و پیامدهای عدم رعایت قوانین کپی‌ رایت در خارج از ایران صحبت کنیم.

خرید لایسنس ویندوز اورجینال برای رعایت قوانین کپی رایت در خارج

به مجموعه‌ای از حقوق که به صورت انحصاری متعلق به شرکت تولیدکننده یک محصول منحصربه‌فرد و اصل است و هر گونه الگوبرداری، کپی، نشر یا تکثیر آن یک غیر قانونی تلقی می‌شود، قوانین کپی رایت می‌گویند. در هر کشور قوانین کپی رایت با کشورهای دیگر متفاوت است.

اگر جزو افرادی هستید که قصد سفر یا مهاجرت به خارج از ایران را دارند و می‌خواهند به همراه خود لپ‌تاپ ببرند، نباید روی لپ‌تاپ خود از ویندوزهای کرک شده و غیر اورجینال استفاده کنید؛ زیرا به دلیل استفاده از نرم‌افزارهای غیرمجاز و عدم رعایت قوانین کپی رایت ممکن است در فرودگاه کشور مقصد شناسایی شده و جریمه نقدی شوید. بنابراین برای خروج از کشور حتما یک نسخه از ویندوز اوریجینال را مثل  تهیه کنید و دیگر نگران این اتفاق‌ها نباشید.

به عنوان مثال در ایالات متحده جریمه نقدی عدم رعایت قوانین کپی رایت 250 هزار دلار یا پنج سال زندان است. در این کشور اگر کسی برای بار دوم قانون کپی رایت را رعایت نکند به ده سال حبس محکوم می‌شود‌.‌

در استرالیا نیز اگر شرکتی قوانین کپی رایت را رعایت نکند باید 585 هزار دلار جریمه نقدی بپردازند و این جریمه برای افراد معمولی 17 هزار دلار است. برخلاف ایران که در آن رعایت قوانین کپی رایت هیچ اهمیتی ندارد و مردم برای کاهش هزینه‌های خود از نرم‌افزارهای کرک شده استفاده می‌کنند، در کشورهای خارجی قانون کپی رایت به صورت سخت‌گیرانه‌ای اجرا می‌شود؛ بنابراین قبل از سفر با خرید لایسنس ویندوز اورجینال خیال خود را راحت کنید. در حال حاضر  اوریجینال هم طرفداران زیادی پیدا کرده است که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از آن استفاده کنید و دیگر نگران چیزی نباشید.

خرید لایسنس ویندوز اورجینال قبل از سفر به خارج چه مزایایی دارد؟

افرادی که قبل از سفر به خارج برای خرید لایسنس ویندوز اورجینال از سایت‌های معتبر اقدام می‌کنند از مزایای مختلفی بهره‌مند می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر است. شاید بپرسید این موارد شامل ویندوز 7 هم می‌شود که کمی قدیمی‌تر است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله؛ با  هم از تمامی مزایای زیر برخوردار می‌شوید.

افزایش امنیت داده‌ها و اطلاعات موجود در لپ‌تاپ

با پیشرفت تکنولوژی تعداد افراد سودجو و سارق که از اطلاعات شخصی موجود در لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی دیگران سوء استفاده می‌کنند، روز به روز در حال افزایش است. با توجه به این موضوع داشتن امنیت برای حفظ و نگهداری از فایل‌های شخصی، عکس‌های خصوصی و اطلاعات بانکی امر مهمی به شمار می‌رود‌. امروزه اکثر افراد برای پرداخت‌های مالی و انجام امور بانکی خود نیز از لپ‌تاپ و کامپیوترهای شخصی خود استفاده می‌کنند.

بسیاری از ایرانی‌ها به دلیل تحریم‌ها و عدم وجود نمایندگی شرکت مایکروسافت در ایران نسخه‌های غیراصلی و کرک شده ویندوز را به صورت رایگان روی سیستم خود نصب می‌کنند. آن‌ها گمان می‌کنند که با استفاده از یک آنتی ویروس امنیت سیستم خود را تامین می‌کنند. اما بهترین راهکار برای افزایش امنیت داده‌ها و اطلاعات موجود در لپ‌تاپ و کامپیوتر شخصی، جلوگیری از هک شدن، افزایش امنیت، افزایش سرعت ویندوز و دسترسی به آپدیت‌های ویندوز خرید لایسنس ویندوز اورجینال است‌.

کمک به رعایت قوانین کپی رایت

خرید لایسنس ویندوز اورجینال و قانونی بودن استفاده از این نرم‌افزار برای افرادی که به خارج از ایران سفر می‌کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد‌؛ زیرا همانطور که در بخش‌های قبلی مقاله هم اشاره کردیم، استفاده از ویندوز کرک شده و رایگان در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا به عنوان جرم تلقی شده و مشکلات زیادی را برای آن‌ها به بار می‌آورد. به طور کلی نسخه اصلی ویندوز نسبت به نسخه‌های کرک شده آن پایداری بیشتری دارد و به راحتی می‌توان آن را آپدیت کرد. این در حالیست که نرم‌افزار کرک شده ویندوز قابلیت به‌روزرسانی موفق را ندارد.

کاهش هزینه‌های خرید ویندوز

یکی دیگر از مزایای خرید ویندوز 7 اصلی، خرید ویندوز 10 اصلی و خرید ویندوز 11 اصلی و نصب آن روی سیستم خود قبل از سفر به خارج این است که به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند. با توجه به کاهش ارز ریال در مقابل دلار و ارز کشورهای عضو اتحادیه اروپا قیمت نرم‌افزار ویندوز در خارج از ایران بسیار گران‌تر از ایران است‌؛ بنابراین خرید لایسنس ویندوز اورجینال در داخل ایران هزینه‌های کمتری به همراه دارد.

بسیاری از ایرانیان ساکن در خارج از کشور نیز برای کاهش هزینه‌های خود و تمدید نرم‌افزارهای خود از جمله ویندوز به سایت‌های معتبر ایرانی ارائه‌دهنده لایسنس یا کد فعال‌سازی ویندوز مراجعه می‌کنند.

برخورداری از پشتیبانی شرکت مایکروسافت

یکی دیگر از مزایای بسیار مهم خرید لایسنس ویندوز اورجینال در زمان سفر به خارج این است که افراد با این اقدام از پشتیبانی شرکت مایکروسافت به عنوان شرکت سازنده نرم‌افزار ویندوز بهره‌مند می‌شوند.

برخورداری از پشتیبانی یک نرم‌افزار مانند ویندوز مزیت بسیار مهمی است که در ویندوزهای کرک شده و غیر اصل وجود ندارد. اگر کاربران در زمان استفاده از ویندوز با مشکلی روبه‌رو شوند، به راحتی می‌توانند با پشتیبانی فنی شرکت مایکروسافت تماس گرفته و مشکلات خود را مطرح کنند. اعضای تیم پشتیبانی به حل مشکل کاربران در اسرع وقت کمک زیادی می‌کنند.

جمع بندیبه نظر شما آیا می‌توان نرم افزار های کرک شده را روی نسخه اورجینال و قانونی سیستم عامل ویندوز که با استفاده از لایسنس (Product Key) فعال شده نصب کرد؟ آیا سرورهای مایکروسافت کاربری که دست به اقدام این چنینی می‌زند را بلاک یا بن نمی‌کنند؟ در این مقاله می‌خواهیم به طور جامع در رابطه با نصب نرم افزار کرک شده روی ویندوز اورجینال صحبت کنیم. با آی آر مایکروسافت استور همراه باشید.

همانطور که می‌دانید اگر کاربری بخواهد که از نسخه اورجینال سیستم عامل ویندوز استفاده کند باید یک لایسنس یا Product Key معتبر خریداری نمایید. با  از مزیت های متعددی بهره‌مند خواهید شد. به عنوان مثال تمام آپدیت های آن را مستقیما از سرورهای اصلی مایکروسافت دریافت می‌کنید یا برای استفاده از کامپیوترتان در خارج از کشور هیچ محدودیت و منع قانونی نخواهید داشت.

بهره‌مندی از پشتیبانی مایکروسافت، ثبات و سرعت عمل بهتر و همچنین امنیت بالاتر هم از دیگر مزیت های پایه‌ای هستند که با فعال سازی قانونی ویندوز می‌توانید از آن ها بهره‌مند شوید. اما در این بین یک سوال در ذهن کاربران ایجاد می‌شود! آیا نصب نرم افزار کرک شده روی ویندوز اورجینال امکانپذیر است یا کسانی که ویندوز را به صورت اورجینال و قانونی فعال کنند باید همیشه از نرم افزارهای اورجینال استفاده نمایند؟ در ادامه به این سوال مهم پاسخ می‌دهیم.

برخلاف تصور اغلب افراد، اورجینال بودن ویندوز هیچ محدودیتی را در قبال نصب دیگر نرم افزارها به همراه ندارد! یعنی هیچ فرقی نمی‌کند که شما روی ویندوز قانونی خودتان از ورژن کرک شده یک نرم افزار استفاده کنید یا از ورژن قانونی آن! اگرچه طبیعتا با نصب هر یک نرم افزار کرک شده، ریسک های امنیتی متعددی را به جان می‌خرید اما اینطور نیست که مثلا مایکروسافت کامپیوتر شما را بلاک یا بن کند!

چرا بهتر است همیشه از نرم افزار اورجینال استفاده کنیم؟

درست است که امکان نصب کردن نرم افزارهای کرک و غیر قانونی روی نسخه اورجینال و قانونی ویندوز وجود دارد و از این نظر هیچ محدودیتی برای کاربران اعمال نشده اما همیشه توصیه می‌شود که از ورژن های اورجینال نرم افزارهای مختلف استفاده به عمل آورید. اما چرا؟ طبیعتا هر ابزار کرکی که روی سیستم از آن استفاده شود، یک ابزار مخرب بوده و می‌تواند ویروسی یا ابزار جاسوسی باشد! در اینگونه مواقع که کاربر از ابزارهای غیرقانونی روی سیستم استفاده کند، امنیت اطلاعات وی زیر سوال می‌رود و به خطر می‌افتد!

تصور کنید شما بنا به حساسیت با خرید نسخه قانونی این سیستم عامل را روی کامپیوترتان نصب کرده باشید اما 5 برنامه کرک شده را روی آن نصب نمایید! طبیعتا در این شرایط 5 ابزار کرکی که روی سیستم نصب شده‌اند، می‌توانند تک تک برای شما مشکل امنیتی به وجود آورند. اگر در حین اجرای ابزارهای کرک، آنتی ویروس و فایروال سیستم عامل ویندوز را فعال بگذارید متوجه خواهید شد که سریعا با پیغام اطلاع رسانی تهدید ویروسی رو به رو می‌شود! بنابراین تا حد امکان هیچوقت از نرم افزارهای کرک شده استفاده نکنید.

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله در رابطه با نصب نرم افزار کرک شده روی ویندوز اورجینال صحبت کردیم. درست است که هیچ منعی برای نصب نسخه کرک شده برنامه های مختلف روی ویندوز اورجینال وجود ندارد اما اگر به دنبال امنیت بیشتر هستید، توصیه داریم هیچوقت از برنامه های کرک شده استفاده نکنید و همیشه از ورژن های قانونی و اورجینال برنامه ها استفاده به عمل آورید.

نمایش بیشتر