اخبار استانی

بالغ بر ۷۰۰۰ تن “عسل” در کرمانشاه تولید شد

کردوار نیوز/کرمانشاه معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از تولید بالغ بر هفت هزار تن عسل در استان خبر داد.

سیروس نوروزی در گفت و گو با کردوار نیوز، تعداد کندوهای زنبورعسل استان را بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته در آنلاین ماه امسال ۶۳۸ هزار و ۵۷۴ کندو اعلام کرد. 

نوروزی با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۳۸۵۲ زنبورستان داریم، گفت: امسال هفت هزار تن عسل در زنبورستان‌های استان کرمانشاه تولید شد. 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال همچنین ۶۹ کیلو ژل رویال، ۳۵ هزار و ۶۳۰ کیلو گرده گل، ۱۴۹ هزار و ۲۹۰ کیلو موم، ۷۳۹۱ کیلو بره موم و ۱.۱ کیلو زهر نیز در زنبورستان های استان تولید شد.

نوروزی با بیان اینکه بیشترین زنبورستان‌های استان در شهرستان‌های صحنه، کرمانشاه و کنگاور قرار دارند، افزود: همه شهرستان‌های استان کرمانشاه زنبورستان دارند. در شهرستان سنقروکلیایی یک واحد پرورش ملکه زنبور عسل هم داریم.

وی پرورش دهندگان زنبور عسل استان کرمانشاه را جزو تولیدکنندگان برتر در سطح کشور دانست و گفت: عسل تولیدی در کرمانشاه از نظر کیفیت جزو عسل‌های مرغوب در کشور به شمار می رود.

وی ادامه داد: عسل تولیدی در استان به واسطه شرایط اقلیمی و وجود باغات زیاد در سطح استان از نظر کیفی مرغوبیت بالایی داشته و جزو عسل های با بازارپسندی بالا در کشور است.

نوروزی سپس با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار زنبورستان ها در افزایش تولیدات زراعی و باغی در کنار درآمدزایی، به کشاورزان توصیه کرد در جهت افزایش کمی و کیفی تولیدات خود به ویژه تولیدات باغی حتما در کنار کار کشاورزی و باغبانی کار زنبورداری را هم انجام دهند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر