اخبار جامعهکسب و کار ایرانی

برای یادگیری زبان فرانسه از کجا شروع کنیم؟ 5 روش

اینکه کسی به شما بگوید بهترین روش موجود برای یادگیری زبان فرانسه، فلان است و فلان، بیشتر شبیه به جوک سال است! هر فردی بسته به ویژگی های روحی، میزان پشتکار و استعداد، سن و سطح خود، روش های یادگیری متفاوتی را می طلبد.

به این موضوع دقت کنید که یادگیری زبان فرانسه که در درجه متوسط سختی زبان های خارجی قرار دارد برای یک ایرانی با روزانه 4 ساعت تمرین حدود 9 ماه زمان می برد (برای رسیدن به سطح متوسط). اگر هم به زبان انگلیسی مسلط هستید این زمان به 7 ماه کاهش می یابد.  با  ما در آموزش زبان فرانسه در رشت همراه شوید.

1یک هدف تعیین کنید

برای داشتن شور و اشتیاق، باید یک دلیل قانع کننده برای یادگرفتن زبان داشته باشید. قبول شدن در یک امتحان، دلیل به اندازه ی کافی قانع کننده ای نیست. همچنین پیدا کردن یک کار هم دلیل کافی نیست. به یک دلیل بزرگ برای انجام اینکار نیاز دارید. اگر مشوق شما میتواند پول باشد، تصور کنید که زبان فرانسه چگونه میتواند شما را پولدار کند. خانه رویایی، ماشین رویایی و زندگی رویاییتان را تجسم کنید. اگر عشق محرک شماست، تصور کنید که چه انسان های فوق العاده ای را میتوانید در دیگر کشورها ملاقات کنید. به رابطه با خارجی های زیبا و جذاب فکر کنید!

2حداقل روزانه 4 ساعت تمرین

برای اینکه در عرض 2-3 ماه مسلط شوید، باید پشتکار زیاد داشته باشید؛ به عبارت دیگر شما باید 8-14 ساعت در روز زبان فرانسه تمرین کنید. بهتر است 1 ساعت لغت بخوانید، 1 ساعت مکالمات ساده کتاب ها را روبروی آینه با خود تمرین کنید. سپس 2 ساعت فرانسه گوش کنید و 2 ساعت متن های فرانسوی را بخوانید؛ و به همین ترتیب ادامه دهید. ؛ اما نگران نباشید چون خواندن هم به توانایی صحبت کردنتان کمک میکند. برای بعضی ها 2 ساعت خواندن و گوش کردن در روز کافی است؛ اما اگر میخواهید خیلی سریع به زبان مسلط شوید، بهتر است از روش ما استفاده کنید.

3زمان بندی درست مطالعه

4استفاده از موسیقی های مخصوص

تحقیقات جدید نشان داده است که هنگام مطالعه، سکوت کردن یا گوش دادن به موسیقی تمرکز را بالا می برد، بسیاری معتقدند بازی کردن و گوش دادن به نوع خاصی از موسیقی ”  ” می تواند به زبان آموزان برای بکار بردن بخشی اضافی از مغزشان به آنها کمک کند. برای این کار باید از موسیقی به عنوان صدای پس زمینه استفاده کنید یعنی ولوم را در حد 1 یا 2 نگه دارید و سپس زبان تمرین کنید.

5متون کتاب های فرانسه را بلند و شمرده بخوانید

بهترین کتاب های آموزش زبان فرانسه برای یادگیری سریع، آنهایی هستند که جملات کاربردی را از پایه آموزش می دهند. کافی ست که آنها را دانلود کنید و روی گوشی/سیستم خود بریزید و متون آنها را با صدای بلند و با سرعت آهسته بخوانید. بهترین کتاب ها در دو لینک زیر معرفی شده اند (از سطح مقدماتی شروع کنید):

6مکالمات پایه ای را روزانه تمرین کنید

نیازی نیست دنبال این عبارات بگردید. از انتهای همین پاراگراف آنها را دانلود کنید و در کامپیوتر و گوشی خود ذخیره کنید. اگر بدانید که چگونه باید سلام و خداحافظی کنید ، و همچنین برخی از سوالات اساسی را بپرسید، می توانید مکالمه ای کوتاه با هر کسی به زبان فرانسه داشته باشید.

آسان |آموزش |آموزش زبان فرانسه pdf رایگان

7به کلاس آموزشی بروید (اگر نه، این فایل آموزشی را دانلود کنید)

دقت کنید که برای یادگیری اصول مکالمه می توانید به کلاس بروید که یا اگر وقت یا هزینه کلاس را ندارید خیلی راحت کلیپ های آموزش مکالمه زبان فرانسه که توسط تیم ما برای دانلود رایگان در اختیارتان قرار داده شده اند را دانلود کنید و به جای کلاس از آنها استفاده کنید. (اصول پیشرفت سریع در یادگیری مکالمه زبان فرانسه و بسیاری مکالمات ضروری زبان فرانسه در آنها توسط اساتید مجرب توضیح داده شده اند):

8این اپلیکیشن را نصب کنید

بهترین اپلیکیشن موجود در دنیا برای تقویت زبان فرانسه از همه نظر (بخصوص مکالمه و لغات)! خیلی راحت آن را روی گوشی اندروید یا آیفون خود نصب کنید و از سطح مبتدی شروع کنید. فقط کافی ست که روزانه به 3-4 مکالمه آن گوش کنید و بعد از اتمام هر مکالمه سعی کنید آن را تکرار کنید (اگر نتوانستید هم اشکالی ندارد، همان گوش کردن به مکالمات فوق العاده شما را راه می اندازد).

9جملات این pdf را روزانه تمرین کنید

این پی دی اف بدون ترجمه شامل عبارات روزمره بوده وبسیار بسیار پر کاربرد است. اگر روزانه چندین ساعت هم روی این پی دی اف وقت بگذارید، اشتباه نکرده اید. این پی دی اف به زبان فرانسه می باشد و اگر معنای واژه ای را نمی دانید، از گوگل ترنسلیت استفاده کنید (به هیچ وجه از جزوه هایی که معنای فارسی را درکنار جملات یا کلمات قرار می دهند استفاده نکنید چون یادگیری شما را تا 40 درصد به تاخیر می اندازند-معنای لغات و جملات را خودتان پیدا کنید)  تا هم مترادف های آن کلمه را بیاموزید و هم تلفظ، همچنین گوگل ترنسلیت آن کلمه را در قالب جمله به شما نشان می دهد که بسیار بسیار به یادگیری شما کمک خواهد کرد.

10فیلم ها و انیمیشن های فرانسوی را تماشا کنید

فیلم ها و انیمیشن های معرفی شده در انتهای همین پاراگراف را دانلود کنید و در مواقع بیکاری تان آنها را تماشا کنید. روش دقیق تماشای فیلم و انیمیشن برای تقویت زبان فرانسه هم در داخل مطالب خودشان توضیح داده شده است (هر چند فقط تماشای آنها به شکل معمول هم بسیار مفید است). در حالی که برنامه را تماشا می کنید، زیرنویس ها را به زبان فارسی روشن کنید. هر فیلم/انیمیشن را حداقل دو بار تماشا کنید. بار دوم با زیر نویس فرانسه و بار سوم بدون زیرنویس. همین!

11خواندن داستان/رمان به صورت شمرده

کتاب های داستان و رمان یکی از بهترین ابزار سرگرم کننده برای یادگیری مکالمه زبان فرانسه هستند. همیشه یک کتاب فرانسه با خود به همراه داشته باشید و بخوانید. این کتابها درس های قدرتمندی هستند و به شما کمک میکنند که سریعتر یاد بگیرید. باید رمان های فرانسوی آسان بخوانید، میتوانید از رمان های فرانسوی زیر شروع کنید. به طور کامل وقتتان را برای خواندن کتاب های درسی هدر ندهید:

12به فرانسه سفر کنید یا از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید

اگر شرایط لازم برای این کار را دارید ، سفر به کشور فرانسه می تواند یک تجربه عالی از غرق کردن خودتان در زبان جدید باشد. وقتی همه اطرافیان شما فرانسوی صحبت می کنند، می توانید به جای فکر کردن به زبان فارسی، شروع به تفکر با زبان فرانسه کنید.

13زبان را با زندگی روزمره تان ترکیب کنید

هنگامی که به یادگیری زبان فرانسه می پردازید، مهم است که این زبان را به بخشی از زندگی روزمره تان تبدیل کنید. شما می توانید به هر درس یا جلسه تمرینی را که در برنامه تحصیلی خود قرار داده اید، بپردازید، اما اگر همه ی کاری که برای یادگیری زبان انجام می دهید؛ همین باشد، پیشرفت تان به اندازه کافی نخواهد بود.

هنگام یادگیری هر زبان خارجی، تکرار و ثبات مهم است. سعی کنید اغلب به زبان فرانسه و استفاده از آن فکر کنید، حتی اگر فقط برای چند دقیقه یا چند ثانیه باشد.

14به موزیک فرانسوی گوش دهید

در مواقع بیکاری یا به عنوان آهنگ پس زمینه، گوش دادن به موسیقی که متن ترانه های آن فرانسوی باشد؛ روش خوبی برای عادت کردن به نحوه تلفظ صداهای فرانسوی است و تکرار متن آهنگ ها به شما در یادگیری سریع مکالمات و کلمات کمک می کند. موسیقی های آهسته تر را انتخاب کنید تا بتوانید راحت تر کلمات را درک کنید.

15لکچرها (سخنرانی ها)ی TED را گوش کنید

این گفتگوها فوق العاده هستند زیرا به شما کمک میکنند با مردم طبیعی و راحت صحبت کنید. آنها سخنرانی خود را آماده کرده اند اما آنرا کلمه به کلمه نمیخوانند. پس باید وقفه های معمول و حالت های طبیعی فرانسوی سخن گفتن را بیاموزید. روزانه حداقل یک لکچر 20 دقیقه ای را گوش کنید. ابتدا یک بار با زیرنویس فارسی و بار بعد با زیرنویس فرانسوی. این موضوع خودبخود باعث می شود بعد از گذشت حدود یک ماه، از جملاتی که در این سخنرانی ها استفاده می شود شما نیز در مکالمه های خود استفاده کنید. ( بصورت کاملا ناخودآگاه).

16به رادیو گوش کنید و جملات ساده را تکرار کنید

رادیوی زیر را در مرورگر خود ذخیره کنید و هر روز حداقل 20 دقیقه به آن فقط گوش کنید (اگر می خواهید بهتر یاد بگیرید، بعد از شنیدن هر جمله ی ساده، سعی کنید آن را خیلی سریع مثل طوطی تکرار کنید):

17نکات دیگر

مطالب کاربردی عبارات فرانسوی

ترفندهای زبان فرانسه (کلی)

دانلود منابع مفید زبان فرانسه

هر سوالاین مطلب از زبان یکی از بهترین و باتجربه ترین مدرسان الیور سرگی بیان می شود. ابتدا چه منابعی را باید مطالعه کرد؟ بهتربن عناوین برای کسانی که می خواهند از صفر شروع کنند، کدام است؟ چه ترتیبی را در مطالعه باید رعایت کرد؟ در این جا من لیستی از این عناوین را به ترتیب قرار داده ام. هدف من این است که لیستی از نکات آموزشی مربوط به گرامر و واژه ها در اختیار زبان آموزان قرار دهم. در این لیست مطالب به ترتیب اولویت آمده است.

1چگونه شروع می کنید؟

زمانی که شروع به یادگیری زبان فرانسه می کنید، می توانید به صورت خود آموز این کار را انجام دهید یا این که آموزشگاهی را انتخاب کنید و آموزش ببینید.

اگر به صورت خود آموز شروع می کنید، ابتدا باید اولویت هایتان را در نظر بگیرید. آیا می خواهید به فرانسه مسافرت کنید؟ آیا می خواهید شعر و ترانه به زبان فرانسوی بنویسید؟ با توجه به هدفی که دارید باید تمرکز خود را متناسب با آن مهارت ها از جمله نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن بیشتر کنید؛ مثلا اگر می خواهید به فرانسه مسافرت کنید و با فرانسوی ها ارتباط برقرار کنید باید بیشتر تمرکز شما روی شنیدن و صحبت کردن باشد.

اگر برای یادگیری به آموزشگاه بروید، مربی به شما برنامه آموزشی می دهد و مطابق آن برنامه شما باید مطالعه کنید.

2برنامه آموزشی سنتی یادگیری زبان فرانسه برای سطح مقدماتی

سرفصل/عناوین یادگیری زبان فرانسه برای سطح مقدماتی (A1) شامل این موارد است:

هنگام یادگیری مطالب بالا تعدادی واژه مفید و کاربردی نیز خواهید آموخت. علاوه بر آن در دل مکالمه هایی که هرجلسه هنگام شروع کلاس با شما صحبت می شود، تعدادی واژه جدید وجود دارد. اگر فرانسوی را به منظور برقراری ارتباط با فرانسوی ها می آموزید می توانید غیر از ثبت نام در کلاس های آموزشی راه های مفید دیگری را نیز امتحان کنید.

3آموختن زبان فرانسه با یک روش هوشمند =گوش دادن به فایل های صوتی

اولین قدم برای مطالعه زبان فرانسوی به منظور برقراری ارتباط با فرانسوی ها این است که شما همزمان با مطالعه کتاب ها به فایل های صوتی نیزگوش بدهید. تقریبا غیر ممکن است که شما بتوانید فرانسوی را فقط با مطالعه کتاب و بدون گوش دادن به فایل های صوتی یاد بگیرید .

اگر هدف شما این است که با فرانسوی ها ارتباط برقرار کنید باید این زبان را هم در سطح کوچه و خیابان و هم در سطح رسمی تر یاد بگیرید. مراقب باشید!

4اولویت بندی کنید

در مرحله بعد شما باید اولویت بندی کنید زیرا که نمی توانید همه کارها را یکباره انجام دهید. با توجه به این که انواع وسایل یادگیری در دسترس شما هست خیلی راحت می توانید تماشای ویدئویی را نیمه رها کنید و به سراغ تماشای فیلم دیگری بروید. از هرکدام مقدار کمی یادبگیرید و به دانش خود اضافه کنید.

یکی از متدهای سنتی اولیه این است که ابتداباید همه واژه ها و زمان های گرامری را مطالعه کرد و به شما را به همراه تلفظ های صحیح آموزش می دهند. اگر شما زبان فرانسوی را به منظور برقراری ارتباط با فرانسوی ها می آموزید، واین در حالی است که شما فارسی زبان هستید، در زیر نکاتی را مطرح می کنم که بسیار می تواند برای شما موثر باشد.

صرف فعل در زبان فرانسه در حال ازبین رفتن است. بله درسته که صرف فعل نقش مهمی در زبان فرانسه دارد اما شما می توانید برای کارهای روزانه فقط از زمان حال استفاده کنید.

از جمله های مثبت و منفی به جا و درست استفاده کنید. شما ممکن است در حالت عادی ساختارها را خیلی خوب متوجه شوید، اما مهم این است که بتوانید آن ها را در گفتار صحیح و روان به کار ببرید. برای رسیدن به این هدف باید بارها و بارها تکرار کنید.

غذا، مسافرت، خانواده، آب و هوا، شغل و سرگرمی ها. این ها از پرکاربرتربن موضوعاتی هستند که به طور روزانه به کاربرده می شوند. سلامتی هم می تواند موضوع مهمی باشد، البته ممکن است شما نتوانید در مورد این موضوع با یک گارسون یا …بحث کنید؛ بنابراین

اساس هر گفت و گویی پرسش است. اگر شما نتوانید سوالی را بپرسید یا بفهمید، هرگز نمی توانید با آدم ها ارتباط برقرار کنید. راه های زیادی برای برقراری ارتباط در زبان فرانسه وجود دارد.

ممکن است که این جملات و سوال ها ساختارهای دستوری کاملا درستی نداشته باشند اما این جملات به صورت روزانه در بین مردم به کار می روند. به عنوان کسی که می خواهد از نقطه صفر شروع کند، چیزهای زیادی برای مطالعه وجود دارد و این باعث می شود که شما احساس پیشرفت کنید. اما اگر اطلاعات را اولویت بندی نکنید، نمی توانید خوب مطالب را یاد بگیرید: خیلی زود مطالب را فراموش خواهید کرد و همه چیز خراب می شود. بهتر است سرعت یادگیری را کم کنید، یک متد خاصی را دنبال کنید و مطالعه مفیدی داشته باشید.

5بهترین روش برای شروع یادگیری زبان فرانسوی: موضوعات را به ترتیب لیست کنید

من 20 سال است که به بزرگسال های انگلیسی زبان، فرانسوی آموزش می دهم. در این جا شما را از بهترین روش های تدریجی آموزش زبان فرانسوی آگاه می کنم. در این جا ساختارهای دستوری را آموزش می دهم و به شما پیشنهاد می کنم اگر می خواهید به فرانسه سفر کنید، یادگیری این ساختار ها را شروع کنید.

1 اولین هدف: رسمی بودن: ضمایر فاعلی vous, tu ، مفهوم صرف فعل

2 اولویت دوم. آموختن صحیح تلفظ ها و تمیزدادن واژه ها در نوشتار و گفتار.

3 اولویت سوم: به کاربردن جملات ابتدایی در کنار یکدیگر. یادگرفتن تلفظ صحیح LE,LA,LES و توجه به تفاوت آن ها

4 اولویت چهارم: حروف تعریف. کاربرد UN,UNE,DES. LE و LA,LES. آموختن تفاوت بین اسم و صفت

6 اولویت ششم: اعداد و زمان

7 اولویت هفتم. آموختن توصیف وسایل مختلف و سوال پرسیدن

6شروع مطالعه فرانسوی. مطالبی که در مرحله بعد باید مطالعه کنید

اکنون که شما مطالب را دسته بندی کردید و پایه زبان را متوجه شدید، می توانید این فرایند یادگیری را تکمیل کنید.

به کار گیری واژه ها و صرف فعل ها (البته فقط زمان حال؛ زیرا که شما هنوز زمان های دیگر را یاد نگرفته اید!). . یادگیری اصطلاحات جنبه سرگرمی نیز دارد.

مراقب باشید. تلفظ های فرانسوی شما هنوز نوپا هستند، ابتدا تلفظ واژه ه ها را خوب یادبگیرید و سپس آن را حفظ کنید. بنابراین برای یادگیری تمام چیزها از جمله واژه و فعل، حتما از فایل های صوتی استفاده کنید.

و این که اگر به منظور برقراری ارتباط با فرانسوی ها می خواهید زبان آن ها را یادبگیرید، باید خیلی تمرین کنید. یک ترس بزرگی در بین زبان آموزان هنگام صحبت کردن، وجود دارد. هنگام صحبت کردن ممکن است که تپق هم بزنید و این گاهی موجب خنده آدم ها می شود… این ها چیزهایی هست که شما به آن ها عادت خواهید کرد. این قسمتی از سفر شما خواهد بود؛ بنابراین من به شما پیشنهاد می کنم که یک معلم خصوصی بگیرید و با او تمرین کنید.

حتما بخوانید و دانلود کنید

شما باید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید اما ارتباط با یک شخص بومی فقظ این اعتماد به نفس را کم می کند زیرا او پیوسته اشتباه های شما را می گوید و می خواهد شما را تصحیح کند.

به دنبال یک معلم حرفه ای دراسکایپ باشید. شما می توانید ابتدا برای یک درس از معلم کمک بگیرید و اگر او توانست به شما کمک کند این روند را ادامه دهید.

در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما و سایر زبان آموزان فرانسه به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر