اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

بهترین نهال میوه برای مناطق سردسیر

امروزه تمامی مردم به دنبال راهی برای رسیدن به درآمد بالا و بلندمدت هستند.کشاورزی یکی از شغل های پردرآمد است که می توانید تا یک نسل از سود آن استفاده کنید! اما برای رسیدن به این درآمد بایستی بتوانید بهترین نهال میوه و یا نهال گردو ژنوتیپ با سود تجاری و عمر اقتصادی بالا را انتخاب کنید.نهال گردو و نهال بادام دو رقم نهال میوه با سود بی نظیر و درآمد بالا هستند که در ادامه به نقل از نهالستان نوین گردو به معرفی و بررسی بیشتر این دو نهال می پردازیم.

چرا نهال گردو و نهال بادام به عنوان بهترین نهال میوه معرفی شده اند؟

نهال گردو ژنوتیپ و نهال بادام اولین ارقام نهال میوه با بازدهی تجاری و عمر اقتصادی بسیار بالا هستند.این دو نهال نسبت به دیگر ارقام نهال میوه برتری هایی داشته که می توان به درآمد میلیاردی با عمر اقتصادی 100 ساله اشاره داشت. از طرفی بسیاری از نهال میوه در اقلیم سردسیر و کوهستانی از بین می روند اما نهال گردو و بادام مناسب مناطق سردسیر با مقاومت بسیار عالی هستند.

پرسودترین درخت میوه |در مناطق سردسیر چه بکاریم |در مناطق کوهستانی چه درختی بکاریم

پرسودترین نهال گردو  مناطق سردسیر کدامند ؟

شاید از بسیاری از باغداران و یا افرادی که در زمینه کشاورزی فعالیت دارند شنیده باشید به گردو طلای سبز می گویند! دلیل این نامگذاری می تواند سود بالای نهال باشد که تا مدت ها و نسل بعدی از این سود استفاده کنید و میزان درآمد آن برابر با فروش طلا است !

اما با توجه به ارزش و سود بالایی که  دارد یکسری اصلاحیاتی روی این نهال صورت گرفت که میزان مقاومت و باردهی نهال افزایش یافت.امروزه ارقام نهال گردو پیوندی زیر به بازار عرضه شد و به عنوان بهترین نهال گردو مناطق سردسیر  دنیا شناخته شده است.

نهال گردو چندلر پیوندی

از بهترین و بی نظیرترین ارقام نهال گردو با بازدهی بالا و عملکرد بی نظیر می توان به نهال گردو چندلر پیوندی اشاره داشت.این نهال از سال پنجم به بعد باردهی تجاری را آغاز کرده و میزان باردهی تا ۶ تن است.چندلر مناسب اقلیم سردسیر و معتدل می باشد.

نهال گردو فرنور پیوندی

نهال گردو فرنور پیوندی بهترین نهال گردو مناسب مناطق سردسیر و کوهستانی است که باردهی تجاری تا 5 تن در هکتار داشته و می توان این نهال را تا ارتفاع 3000 متر از سطح دریا کاشت.

نهال گردو کانادایی پیوندی

از بهترین ارقام نهال گردو مناطق کوهستانی می توان به نهال گردو کانادایی پیوندی اشاره داشت.این نهال باردهی تجاری داشته و مقاومت بسیار بالایی به سرما دارد.میزان باردهی 5 تن رقم خورده است.

تجاری ترین نهال بادام مناطق سردسیر کدامند ؟

  یکی از ارقام نهال میوه های مناسب مناطق خشک و سردسیر است.این نهال با توجه به خصوصیاتی که دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است.بادام جزو ارقام نهال میوه پرسود و تجاری می باشد که از سال های ابتدایی کاشت باردهی را شروع می کند.اما از بهترین ارقام نهال بادام مناسب مناطق سردسیر می توان به نهال های زیر اشاره داشت:

نهال بادام دیرگل

نهال بادام دیرگل یکی از مقاوم ترین ارقام نهال بادام مناطق سردسیر است.این نهال برای اقلیم کوهستانی و بسیار سرد توصیه می شود.باردهی بالا و تجاری داشته که به سرمای بهاره حساس نیست.

نهال بادام آذر

نهال بادام آذر دیرگل یکی از محبوب ترین ارقام نهال بادام مناطق سردسیر است.این نهال از ارقام دیرگل بوده که از سن 4 سالگی باردهی را شروع کرده و در سن 7 سالگی از هر درخت می توان 40 کیلوگرم بادام پوست کاغذی برداشت کرد.

نهال بادام خوشه ای

نهال بادام خوشه ای یکی از ارقام نهال بادام مناطق سردسیر با باردهی خوشه ای بی نظیر است.این نهال زودبازده بوده و به سرمای بهاره حساس نمی باشد.بادام خوشه ای را می توان در ارتفاعات 700 تا 1500 متر کاشت.

جمع بندی آخر

نهال گردو و نهال بادام دو نمونه از پرفروش ترین ارقام نهال کشاورزی هستند که به دلیل باردهی تجاری, کیفیت بالا و عمر اقتصادی بلند مدتی که دارند به عنوان بهترین نهال شناخته شده اند.البته  نیز جزو ارقام نهال میوه پربازده با سود تجاری است که عمر تجاری آن نسبت به گردو و بادام کمتر است. به نقل از نهالستان نوین گردو به معرفی کامل نهال گردو و بادام مناطق سردسیر پرداختیم.

نهالستان نوین گردو بزرگترین مرکز تولید و عرضه انواع نهال میوه بدون واسطه و با تضمین قیمت و کیفیت می باشد.این مرکز تمامی ارقام نهال را با شناسه معتبر عرضه می کند.جهت خرید و مشاوره رایگان نهال می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

ویژگی های بهترین نهال درخت میوه:

اگر بخواهیم از بین ده ها نهال زراعی و غیر زراعی صفت بهترین نهال را به نهالی نسبت دهیم، آن نهال باید چه ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشد؟ بهترین درخت میوه، نهالی است که بیشترین باردهی را داشته باشد یا اینکه کمتر بیمار شود؟ یا اینکه بتواند در مناطق کم آب رشد کند؟واقعا خصوصیات بهترین درخت میوه، چیست؟

تمامی این سوال ها ممکن است در ذهن شما را به عنوان یک کشاورز و علاقه مند به این زمینه نقش بسته باشد و به دنبال بهترین و باکیفیت ترین نهال برای مزارع خود باشید. باید بگویم این ها سوالاتی است که شاید تمام کشاورزان آن را بارها و بارها از افراد مختلف پرسیده باشند.

اما به جواب معقولی نرسیده باشند. در این مقاله میخواهیم به شبهات پایان دهیم و به طور کامل و تخصصی به صورت عمومی در مورد بهترین نهال میوه و ویژگی های آن صحبت کنیم، پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا جواب سوال هایی که ذهنتان را مشغول کرده را بگیرید.

بهترین درخت میوه از نظر سود و درامد چه نهالی است؟

کشاورزان قدیمی تر شاید برای، کمتر به سود دهی و در آمد از آن فکر می کردند. زیرا میدانستند که همه درختان بارده و درختان میوه، سود دهی خوبی دارند. اما امروزه و کشاورزان جدید نظرات و افکار متفاوتی دارند.

امروزه کشاورزان بیشتر با فکر سود دهی یک محصول و یا درامدی که می تواند برای آنها به همراه داشته باشند فکر می کنند که فکر درست و اقتصادی است. اما سوال اصلی این است آیا می توان انتظار درامد زیاد از تمامی درختان را داشته باشیم؟

جواب این سوال قطعا خیر می باشد. چرا که بعضی از درختان به ذاته محصولات ارزان قیمت تولید می کنند و تولید آنها سود زیادی را برای کشاورزان به همراه ندارند. از طرفی زحمت کاشت، داشت و برداشت این گونه از درختان نیز پایین تر است.

اگر بخواهیم معیار درستی را برای بهترین نهال پرسود؛ داشته باشیم، باید بدانیم که چه محصولات کشاورزی از ایران به دنیا صادر می شود. زیرا همیشه محصولات صادراتی، درامدی چند برابری از سایر محصولاتی که در ایران فروخته می شوند دارد.

محصولاتی مثل:

  1. پسته،
  2. گردو،
  3. زرشک،
  4. بادام،
  5. عناب
  6. و فندوق از جمله خشکبار صادراتی کشور عزیزمان ایران است که به مقصد بسیاری از کشور های دنیا محصولات آن صادر می شود. در نتیجه بهترین درختان تولید میوه خشکبار چند مورد فوق می باشد.

میوه هایی مثل هلو، انجیر، گیلاس، گلابی، انار، سیب، شلیل، به، زرد آلو و آلبالو از جمله میوه های صادراتی می باشند که تمامی نهال های آن در مجموعه آریا نهال موجود است و به فروش می رسد.

حال که با بهترین نهال های سود ده و اقتصادی آشنا شدید باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. به هیچ عنوان هر نهالی با توجه به اینکه سود ده است و می تواند برای شما منفعت زیادی داشته باشد نمی تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

زیرا هر نهال مناسب یک منطقه کشت  مناسب و با آب و هوای منحصر به فرد است. در نتیجه باید با توجه به محل زندگی و کشت نهال های مورد نظر اقدام به خرید و سرمایه گذاری روی انها کنید. در ادامه مطلب در مورد بهترین نهال مناسب منطقه و آب و هوای محل زندگی شما به طور کامل توضیح خواهیم داد.

از نظر بیماری و هزینه های جلوگیری از آن، بهترین نهال؛ چه ویژگی هایی دارد؟

همه ی شما کشاورزان عزیز و زحمت کش می دانید که اگر عمده باغ و مزارع شما دچار بیماری و آفات گسترده شود، چه خسارات سنگینی می تواند برای شما به همراه داشته باشد.

این درحالی است که شما با فکر سود دهی و فروش خوب از محصولات، بهترین نهال را برای مزارع خود کشت کرده اید اما در صورت مواجه با آفات و بیماری ها، متحمل خساراتی خواهید شد که تا سال ها گریبان گیر شما خواهد شد.

هزینه های سموم و مواردی مثل کود دهی که به منظور پیشگیری و یا مبارزه با آفات و بیماری های وارده به مزارع شما است، بسیار سنگین است. در نتیجه باید قبل از خرید نهال، بهترین نهال و کم هزینه ترین آن از نظر هزینه های نگهداری که مهمترین آنها هزینه بیماری ها است، برای شما به صرفه باشد.

با توجه به علم امروز و گسترش صنعت کشاورزی و دانش گیاه پزشکی امروزه بیشتر نهال های کشاورزی از چندین مرحله اصلاح نژاد و یا ژنوم ادیتینگ که پیشرفته ترین عمل در جهت مقاوم سازی ژن درختان و نهال های کشاورزی در برابر بیماری و مقاوم سازی آنها است، بیشتر نهال های کشاورزی کمتر بیمار می شود.

نهال گردو، پسته، انگور و بادام چهار مورد از ده ها بسیار مقاوم در برابر بیماری ها و آفات است که هزینه های نگهداری از آنها پایین تر از سایر نهال های کشاورزی است. در نتیجه می توان آن ها را بهترین نهال از نظر مقاومت در برابر بیماری ها و آفات دانست.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید که محلی که تصمیم به خرید نهال مورد نظر را از آن دارید باید دارای مدارک معتبر باشد. همچنین از علم روز دنیا در جهت پرورش و نگهداری و مقاوم سازی نهال ها استفاده کند. مجموعه آریا نهال این افتخار را دارد که سال های سال در این زمینه پیشرو و صاحب سبک است و شما عزیزان به راحتی و با خیال آسوده می توانید نهال های مورد نظر خود را به صورت اینترنتی و حضوری از مجموعه آریا نهال تهیه کنید.

نمایش بیشتر