اخبار بین المللی

حمدان: تلاش آمریکا برای جدا کردن عملیات ارتش یمن از غزه شکست خورده است

یکی از رهبران جنبش حماس ضمن قدردانی از ارتش یمن، تأکید کرد تلاش‌های آمریکا برای جدا کردن عملیات دریای سرخ از غزه شکست خورده است.

به گزارش کردوار نیوز، اسامه حمدان، از رهبران جنبش حماس گفت: اظهارات عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن به معنای یک تعهد عادی و معمولی نیست بلکه حمایت جدی و ذوب شدن در مسئله فلسطین است و این چیزی است که دشمن از آن می‌ترسد.

وی در مصاحبه با المسیره گفت: کسی که درباره حمایت از قدس کوتاهی می‌کند در دفاع از مکه و مدینه نیز کوتاهی خواهد کرد. کسی که از فلسطین دست می‌کشد از سرزمین خود نیز دست خواهد کشید.

حمدان تأکید کرد: تلاش آمریکا برای جدا کردن عملیات دریای سرخ از غزه شکست خورده است. آمریکا برای جدا کردن عملیات مقاومت لبنان از غزه نیز تلاش کرد. دستپاچگی و آشفتگی آمریکا نشان دهنده میزان تاثیر عملیات ارتش یمن در دریای سرخ است. برخورد آمریکا در منطقه مسئله فلسطین را به وضعیت طبیعی خود به عنوان مسئله یک امت بازگرداند. تحرکات و تلاش مردمی در یمن پیامی به امت اسلامی و جهان است مبنی بر اینکه یمن می‌تواند کارهای بیشتری به خاطر ملت فلسطین انجام دهد. حضور مردمی در یمن نشان می‌دهد که آنها یک گروه مشخص نیستند بلکه ۴۰ میلیون انسان هستند.

وی درباره مذاکرات با رژیم صهیونیستی از طریق میانجیگران گفت: زمانی که پیشنهاد پاریس مطرح شد فهمیدیم که دشمن به این نتیجه رسیده است که فرصت پیروزی در جنگ را از دست داده است. به رغم اختلافات میان آمریکا و اسرائیل این دو طرف با هم همکاری می‌کنند. تصمیم ما برای برخورد مثبت با میانجیگران به معنای کوتاه آمدن از حقوقمان نیست. مقاومت در پاسخ خود تمام خواسته‌ها از توقف جنگ گرفته تا تبادل اسرا را توضیح داد. هیئت حماس که به قاهره رفته است در جریان پاسخی که به پاسخ حماس داده شده است، قرار خواهد گرفت.

حمدان تأکید کرد: دشمن اسرائیلی با پرونده رفح به عنوان تلاشی برای کسب زمان اضافی و فشار طی مذاکرات برخورد می‌کند. پایداری مقاومت و شکست آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در ایجاد یک ائتلاف عربی طرح کوچاندن اجباری ملت فلسطین را ناکام گذاشت.

وی درباره درگیری‌های غزه گفت: دشمن صهیونیستی ۳۰۰ تانک، نفربر و خودروی زرهی را برای حمله به غزه مستقر کرد و بعدا فهمید که مقاومت آن را شکار کرده است. شلیک موشک‌ها از اطراف غزه به اراضی اشغالی به این معناست که مقاومت قدرت زیادی دارد. تمام سربازان اسیری که در غزه هستند تابعیت‌هایی از کشورهای مختلف جهان دارند.

حمدان همچنین تاکید کرد: بر اساس برآورد مقاومت ۳۰ هزار شهرک نشین اسرائیلی مناطقشان را ترک کرده‌اند و به آن باز نخواهند گشت.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.