خلاقیت با وسایل دور ریختنی

این خبر شامل این عناوین است مخفی
1 ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون منزل

کاردستی ساختن نیاز به کمی ابتکار دارد و یک سری وسایل ساده که اگر این وسایل از بین وسایل دورریختنی انتخاب شوند، آنچه که امروز قصد معرفی آن را داریم ساخت کاردستی با مواد بازیافتی و دور ریختنی است که می تواند فرهنگ صرفه جویی را نیز به کودک آموزش دهد.ساخت کاردستی کودکان از جمله فعالیت های جذابی است که اغلب والدین سعی می کنند آموزش های متنوعی در این زمینه را به کودکان آموزش دهند. از وسایل و مواد اولیه مختلفی می توان برای ساخت کاردستی برای کودکان استفاده نمایید.

ایده کاردستی با وسایل دور ریختنی 2024؛ برای مقاطع تحصیلی مختلف(تنوع بالا)جدید - گلی خانوم

ساخت کاردستی با مواد بازیافتی و دور ریختنی می تواند فرهنگ صرفه جویی را نیز به کودک آموزش دهد. همانگونه که می دانید ساخت کاردستی با مواد دور ریختنی و بی استفاده می تواند تا حد زیادی باعث به وجود آمدن خلاقیت و ابتکار در کودکان شود.

ساختار چرتکه دانش آموزی ۱۷ ردیفه | چرتکه سوروبان متشکل از اجزایی است که هر یک جزء معناداری از پیکره چرتکه سوروبان را تشکیل می دهد.ساختار ساده و هوشمندانه ای که قابلیت های زیادی را به آن اضافه کرده که هم اکنون پس از گذشت سالها چرتکه سوروبان علاوه بر پوشش بسیاری از اعمال محاسباتی ریاضی می تواند با شیوه ای صحیح تاثیر به سزایی در آموزش و افزایش توانایی ذهنی خصوصا در دوران رشد مغزی داشته باشد.

کاردستی ساختن نیاز به کمی ابتکار دارد و یک سری وسایل ساده که اگر این وسایل از بین وسایل دورریختنی انتخاب شوند، ساخت کاردستی جالب تر و لذت بخش تر خواهد بود.وسایل دور ریختنی را دور نریزید و با خلاقیت و ابتکار خود از آنها وسایل زیبا و تزیینی و یا کاردستی های زیبا برای کودکان بسازید.ساخت کاردستی با مواد بازیافتی ایده جالب و قابل توجهی است که به راحتی و با کمترین امکانات می توان آن را تهیه کرد.

ایده‌های خلاقانه برای دکوراسیون منزل

کمی خلاقیت با وسایل دور ریختنی کافی است تا چیزهای زیبایی بسازیم. کمی ذهنتان را آزاد بگذارید و به وسایل دورریختنی جور دیگری نگاه کنید. از خودتان بپرسید با وسایل دور ریختنی چه بسازیم که خانه‌مان را زیباتر کند؟ در ادامه ۱۳ ایده نوشته‌ایم که شاید کمکتان کنند پاسخی برای «با وسایل دور ریختنی چی درست کنیم» برسید.

۱. ساختن آباژور با بطری پلاستیکی و نخ کنفی

آباژور یکی از وسایلی است که هر خانه‌‌ای را زیباتر می‌کند. این چراغ‌های آویز به ایوان و فضای بیرونی خانه نمایی فوق‌العاده می‌بخشند. البته لازم نیست آباژورهای گران بخرید؛ می‌توانید با استفاده از وسایل ساده‌ای مثل طناب و بطری‌های پلاستیکی برای خودتان آباژوری قشنگ و چشم‌نواز بسازید.نخ کنفی یا مکرومه را دور بطری پلاستیکی بچسبانید، آن را رنگ‌آمیزی کنید و از نتیجه کار لذت ببرید. فقط باید کمی خلاق باشید.

۲. تزئین گلدان با شلوار جین قدیمی

به‌جای اینکه شلوار جین قدیمی را در سطل زباله بیندازید، از آن برای زیباترکردن فضاهای داخل منزل یا باغچه استفاده کنید. شلوار جین را به‌اندازه گلدان ببُرید و دور آن بپیچید، سپس گل‌ها و گیاهان دلخواهتان را در گلدان بکارید. اگر گلدان بزرگ بود، می‌توانید از قسمت کمر شلوار هم استفاده کنید. در اینترنت نمونه‌های زیادی هستند که می‌توانید ازشان الهام بگیرید.

۳. درست‌کردن جاشمعی با مواد بازیافتی

جاشمعی یکی از کاربردی‌ترین وسایلی است که تقریبا در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. البته لازم نیست آن را بخرید و می‌توانید با استفاده از ظروف شیشه‌ای بازیافتی جاشمعی‌های فوق‌العاده زیبایی بسازید. شیشه مربا، ترشی و سایر ظروف شیشه‌ای را بردارید، کمی تزئینشان کنید و از نتیجه کار لذت ببرید.

۴. کاردستی با بطری نوشابه کوچک

تزئین اتاق کودک با استفاده از بطری‌های بازیافتی اصلا کار سختی نیست. فقط باید بطری را رنگ‌آمیزی کنید و یک سبد کوچک به آن اضافه کنید تا تبدیل به بالون کوچکی شود که برای تزئین اتاق کودک عالی است.

۵. تبدیل تی‌شرت‌های قدیمی به پیش‌بند آشپزخانه

به‌جای اینکه تی‌شرت‌های قدیمی‌تان را دور بیندازید، ازشان پیش‌بندهای زیبا درست کنید. فقط کافی‌ است تی‌شرت‌ کهنه را به‌شکل پیش‌بند قیچی کنید و بعد با چند کوک ساده از آن پیش‌بندی شیک بسازید.

۶. درست‌کردن کیف‌دستی از کت چرمی قدیمی

اگر از کت‌های چرمی قدیمی‌تان استفاده نمی‌کنید، دلیل نمی‌شود آنها را دور بریزید. به‌جای این کار، می‌توانید با آنها کیف‌های چرمی زیبا و بادوام بدوزید و ازشان برای خریدهای روزانه استفاده کنید یا آنها را به عزیزانتان هدیه بدهید. درست‌کردن این کیف‌های چرمی بسیار راحت است و به مهارت خاصی نیاز ندارد.

۷. تبدیل کردن کارگاه چوبی گلدوزی به آویز گل‌وگیاه

کارگاه‌های چوبی گلدوزی (همان حلقه‌هایی که رویشان پارچه کشیده می‌شود) را به‌ هم بچسبانید، سپس داخل حلقه‌ای که درست شده است یک تکه چوب بگذارید. حالا آویزی چوبی برای نگهداری گلدان‌های سرسبز کوچکتان دارید.

۸. درست‌کردن کیف با لباس‌های جین

جین پارچه‌ای بسیار بادوام برای ساخت کیف‌ است. این پارچه‌ها در هر خانه‌ای پیدا می‌شوند و با کمی خلاقیت می‌توانید لباس‌های جین قدیمی را بُرش بزنید و با آنها کیف‌هایی جذاب بدوزید.

۹. درست‌کردن روبالشی‌ با لباس‌های کهنه

لباس‌های کهنه را دور نیندازید؛ می‌توانید با چند بُرش و کوک ساده برای خودتان روبالشی درست کنید. این روبالشی‌های بامزه را می‌توانید در اتاق‌خواب یا حتی اتاق نشیمن به‌عنوان رویه کوسن استفاده کنید.

۱۰. تبدیل‌کردن قوطی‌های کنسرو به گلدان

قوطی‌های کنسرو بیشتر از هر چیز دیگری دور انداخته می‌شوند. این قوطی‌ها بهترین گزینه برای ساخت کاردستی‌اند. قوطی‌های حلبی کنسرو را رنگ کنید، سپس قلمه‌ گیاه محبوبتان را در آنها بکارید.

۱۱. خلاقیت با چوب

چوب‌های دورریختنی برای ساخت کاردستی بسیار مناسب‌اند. با این چوب‌ها می‌توانید استند رنگارنگ و زیبایی برای گلدان‌هایتان بسازید و آن را به نقطه کانونی دکوراسیون منزلتان تبدیل کنید.تخته‌های چوب را رنگ بزنید، بعد آنها را به‌شکل نردبان به‌ هم وصل کنید. حالا سطل‌های فلزی بازیافتی یا گلدان‌هایتان را به آن آویزان کنید.

۱۲. تبدیل کیسه‌های خرید به کیسه اسباب‌بازی بچه‌ها

اگر کیسه‌های خرید پارچه‌ای کهنه شده‌اند، آنها را به کیسه اسباب‌بازی بچه‌ها تبدیل کنید این‌طوری هیچ‌وقت این کیسه‌ها را دور نمی‌ریزید و آنها را به وسایلی مفید برای مرتب‌ماندن اتاق‌‌ بچه‌ها تبدیل می‌کنید.

۱۳. درست‌کردن گلدان‌های زیبا با لاستیک‌های خودرو

لاستیک‌ها را به‌سلیقه خودتان رنگ‌آمیزی کنید و داخلشان خاک بریزید. این‌طوری تعدادی گلدان زیبا، بسیار بادوام و مقرون‌به‌صرفه درست می‌کنید که به باغچه منزلتان نمای زیبایی می‌دهند.

ایده‌های خلاقانه برای ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی

با وسایل دور ریختنی چه بسازیم برای مدرسه؟ بیشتر والدین در عمرشان حداقل ۱ بار این سؤال را از خودشان پرسیده‌اند. ساخت کاردستی با وسایل دور ریختنی به خلاقیت نیاز دارد. برای این کار نیازی نیست وسایل گران‌قیمت بخرید. با استفاده از وسایل دورریختنی می‌توانید کاردستی‌های زیبا بسازید و در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی کنید.

۱. تبدیل‌کردن کاغذهای بازیافتی به گل‌های زیبا

تنها چیزی که برای ساخت این کاردستی خلاقانه لازم دارید کاغذ باطله یا روزنامه و چسب است. کاغذها را به‌شکل گل قیچی کنید و روی مقوا بچسبانید تا برای مدرسه بچه‌ها یک کاردستی قشنگ درست کنید.

۲. ساختن درخت کریسمس با شانه تخم‌مرغ

شانه تخم‌مرغ یکی از چیزهایی است که در تمام آشپزخانه‌ها پیدا می‌شود. آن را بُرش بزنید، سپس با کمک فرزندتان رنگش کنید و به‌شکل درخت دربیاورید.

۳. خلاقیت با چوب بستنی و بطری نوشابه

بطری‌های پلاستیکی نوشابه را دور نریزید و از آنها ظرف غذایی برای پرندگان بسازید. در بدنه بطری‌ نوشابه سوراخ‌هایی ایجاد کنید و چوب‌بستنی‌ها را از این سوراخ‌ها رد کنید. چوب‌بستنی‌ها جای نشستن پرندگان هستند. برای جذاب‌ترشدن این بطری‌ها، آنها را رنگ‌آمیزی یا با نوار‌های رنگارنگ تزئین کنید.

۴. ساختن توپک‌های خزه‌ای

این کاردستی برای بچه‌هایی که به مشارکت در تمام مراحل ساخت کاردستی علاقه دارند، بسیار جذاب است. برای ساخت این توپک‌های خزه‌ای باید خزه‌های اسفنجی را که از قبل خیس شده‌اند دور یک توپ پلاستیکی ببندید.  هدف از آموزش abacus ، آشنا کردن کودکان با محاسبات از طریق روش های ذهنی است.

سعی کنید خزه‌ها را با کمک نخ‌های پلاستیکی یا نوارهایی که از تی‌شرت‌های بازیافتی درست کرده‌اید روی توپ محکم ببندید تا گوی خزه‌ای درست شود. از نخ کنفی برای آویزان‌کردن این توپک استفاده کنید. هر چند روز یک‌ بار سطح توپک را با اسپری آب‌پاشی کنید تا سبز بماند.

 

منبع: پویا ابتکار صداقت

نمایش بیشتر