اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

در دبی از کجا خرید کنم؟

از بازارهای سنتی روباز تا مراکز خرید گسترده و مدرن! این صحنه‌ای از بازارهای دبی در سال‌های اخیر است. این شهر مرکز بزرگ‌ترین مراکز خرید مدرن جهان است اما در زیر نمای بیرونی مدرن آن، این شهر مملو از سوق‌ها، بازارچه‌ها و مراکز خرید روباز هم است. اگر در سفر به دبی تصمیم گرفته‌اید خودتان را نونوار کنید با ما همراه باشید. در این مطلب از شما با بهترین مراکز خرید دبی آشنا می‌شوید.

سوق‌های (بازارچه های) دبی بشناسیم

طلا دوست دارید؟ به بازارچه طلای دبی بروید

بازارچه طلای دبی بدون شک یکی از بهترین مراکز خرید دبی است که میلیون‌ها بازدیدکننده هر ساله در حال بازدید از ۳۸۰ غرفه و فروشگاه آن هستند. هر نوع جواهراتی بخواهید در این بازار پیدا می‌کنید. از آن‌جا که در دبی مالیات اندک است و این مرکز، از مراکز عمده‌ای برای تجارت بین‌المللی طلا است، قیمت‌ها آن معمولا مطابق با استاندارد جهانی است. این بازارچه توسط دولت اداره و نظارت می‌شود که به حفظ استاندارد و کیفیت طلای فروشی نظارت می‌کند.

مغازه‌های طلافروشی به ردیف هم در کوچه باریک این بازارچه قرار دارد و ویترین آن‌ها پر از گردنبند‌های طلایی، النگو‌ها و دستبندهاست. اگر طلا دوست دارید، برای خرید طلا در این بازارچه دبی تردید نکنید، طلاهای دبی ۲۴ عیار است و چون کارمزد ساخت دریافت نمی‌کنند، از ایران ارزان‌تر هستند. اما اگر طلا دوست ندارید حداقل برای تماشا به این بازارچه سر بزنید. سنگین‌ترین حلقه طلای جهان است به وزن ۶۴ کیلو در یکی غرفه‌های بازارچه در مرکز آن به نمایش گذاشته شده است.

ساعت کاری: هر روز از ۹:۳۰ صبح تا ۹:۳۰ شب

اصلا با چقدر آشنا هستید؟

اگر نیاز به تماس دارید، با راهنمای همه چیز را بدانید.

لباس‌های سنتی عربی برایتان جذاب هستند؟ به بازارچه پارچه دبی بروید

در مرکز تجاری قدیمی شهر دبی و روبروی بانک کریک دبی، غرفه‌های منسوجات با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف از جنس ساتن، ابریشم، پنبه و غیره خودنمایی می‌کنند. اینجا بازارچه پارچه دبی و یکی از بهترین مراکز خرید دبی برای پارچه و همچنین محلی برای خرید لباس‌های سنتی عربی است. بهترین لباس‌های سنتی عربی به دست ماهرترین خیاط‌های عربی با کم‌ترین قیمت در این بازار پیدا می‌شوند.

خیاط‌های این بازارچه در مدت چند روز کت و شلوار یا لباس سفارشی شما را با بهترین کیفیت به شما تحویل می‌دهند. این بازارچه یک بازار سنتی مرمت شده با یک سقف چوبی است که خرید از آن را حتی در گرم‌ترین روزهای سال تبدیل به تجربه‌ای دلپذیر می‌کند.

ساعت کاری: هر روز ۹ تا ۱۴ و ۱۶ تا ۲۱

دوست دارید را قبل از رفتن بدانید؟

خوراکی برای سوغات می‌خواهید؟ به بازارچه ادویه سر بزنید

بازارچه ادویه دبی در الراس به‌دلیل موقعیت قرارگیری آن در کنار خلیج فارس سال‌ها است با ادویه‌های عجیب و غریب از سراسر خاورمیانه پر شده است. از کنار این بازارچه که رد شوید، عطر ادویه‌ها و نمای رنگارنگ ظرف‌های ادویه ناخودآگاه شما را به‌سمت خود می‌کشد. در این بازار می‌توانید انواع ادویه‌جات و ترشی تا کفیر، کاری و لوازم پخت و پز، قهوه و هر سوغاتی خوراکی که بخواهید، تهیه کنید.

تنوع در این بازار آنقدر زیاد است که ادویه‌های کل دنیا را در این بازار می‌توان دید. از آنجاکه این بازار جزو جاذبه‌های توریستی دبی نیست، قیمت‌های آن بسیار مناسب است. پس خرید از آن را از دست ندهید.

ساعت کاری: هر روز ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

آیا اهل شور و هیجان هستید؟ پس را هم بشناسید.

اگر می‌خواهید در عطر خوش عربستان غرق شوید به بازارچه عطر دبی بروید

این بازارچه یکی از بهترین مراکز خرید دبی در منطقه بور است که با بیش از ۴۰ سال قدمت با غرفه‌های کوچک در خیابان پر پیچ و خم هفتم قرار دارد. در این غرفه‌ها انواع شیشه‌های رنگارنگ عطر، عود، بافور، عطر‌های ساخته شده با طلا، عطر‌های جامد با بوی چوب مناسب هر شخصیتی پیدا می‌شود. عطرهای موجود در بازار مطابق دستور العمل‌های منتقل شده از نسلی به نسل دیگر ساخته می‌شوند. برخی از آنها بر پایه الکل و برخی دیگر بر پایه روغن هستند. در این‌جا حتی می‌توانید درخواست بدهید تا عطر دلخواهتان را برایتان درست کنند.

ساعت کاری: هر روز ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

بازارچه مدینه، تفسیری مدرن از شهر سنتی عربی

بازارچه مدینه با ۷۵ فروشگاه به‌عنوان یکی از پاساژهای دبی در منطقه ساحلی جمیرا قرار دارد در این مجتمع دو هتل و حدود ۵۰ بار و رستوران وجود دارند. علاه بر خرید می‌توانید در محدوده بازارچه با قایق‌های سنتی سفر کنید. این بازارچه در شب بسیار دیدنی است چون برج‌های بادی بالای این بازارچه شب‌ها روشن می‌شود. همه چیز از تی‌شرت گرفته تا اسباب‌بازی‌ها، سخت‌افزار و نوت‌بوک‌ها و… در این بازار به‌فروش می‌رسد.

آدرس: جمیرا، جاده الصفوه

ساعات کاری: همه روزه ۱۰ صبح تا ۱۱ شب

وب‌سایت: .

و این هم که قرار است سفرتان را آسان‌تر کند.

مراکز خرید دبی را بشناسید

می‌خواهید بزرگ‌ترین مرکز خرید دنیا را ببینید؟ به دبی مال بروید

دبی مال بزرگ‌ترین مرکز خرید جهان و یکی از بهترین مراکز خرید دبی در محوطه برج خلیفه است. دبی مال با مساحت ۲۰۰ برابر زمین فوتبال، ۱۲۰۰ فروشگاه را در خود جای داده است. از فروشگاه‌های لوکس گرفته تا غرفه‌های خیابانی. این بازار انقدر وسیع است که بهتر است برای بازدید از آن از سیستم حمل و نقل داخل فروشگاه استفاده کنید. فروشگاه‌های برندی مثل لوئیز ویتون، پرادا، گوچی و… همه در این مرکز خرید وجود دارند.

ساعات کاری: همه روزه ۱۰ صبح تا ۱۲شب

وب‌سایت:

گردش با شناختن که به‌صرفه است بسیار جذاب است.

لیست بهترین مراکز خرید دبی بدون امارات مال MOE تکمیل نمی‌شود

آدرس: جاده شیخ زاید

ساعات کاری: هر روز از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب

وب‌سایت:

برای دیدن یکی از قدیمی‌ترین پاساژهای دبی به بورجومان بروید

 

اگر هنوز از دیره خارج نشدید، حتما به مرکز خرید سینی سنتر دیره بروید

سیتی سنتر دیره هم یکی از قدیمی‌ترین مراکز خرید دبی است که در لیست بهترین پاساژهای دبی قرار دارد. سیتی سنتر دبی قبل از ساخته شدن مراکز خرید ابن بطوطه، امارات مال و دبی مال بزرگ‌ترین مرکز خرید در شهر دبی بود. این مرکز با وسعت حدود ۱۲۳۰۰۰ مترمربع، بیش از ۳۷۱ فروشگاه، ۱۱ سینما با ظرفیت ۳،۰۰۰ نفر، دو فودکورت، سالن بولینگ، شهربازی سیاره جادویی، سوپر مارکت کارفور و یک هتل پنج ستاره دارد.

 

فسیوال سیتی مال، محبوب‌ترین مرکز خرید دوبی

فستیوال سیتی مال دبی یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید دبی است که با بیش از ۴۰۰ فروشگاه با فروشگاه‌های مارک‌های لوکس بین‌المللی و محلی، ۹۰ رستوران و کافه محلی و بین‌المللی و یک سینما ۱۸ صفحه‌ای دارد که بر اساس جدیدترین روش‌ها اداره می‌شود. رستور‌ان‌های این مرکز خرید، شرایط پذیرایی در فضای باز را برای مشتریان فراهم کردند تا بازدیدکنندگان بتوانند با چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز از نهر دبی از خوردن غذایی لذیذ لذت ببرند.

شهربازی با چرخ و فلک بزرگ، رقص فواره‌های آب با موسیقی و لیزر، شبیه‌سازی پرواز، سینما و هتل از جاذبه‌های دیگر این پاساژ هستند.

آدرس: فستیوال سیتی دوبی

ساعات کاری: همه روزه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

وب‌سایت:

دوست دارید بزرگ‌ترین بازار اقتباسی را ببینید؟ به بازار ابن بطوطه بروید

در کنار این فروشگاه‌ها می‌توانید از سینما، سالن بولینگ، شهربازی sky zone و پارک Chuck E Cheese’s لذت ببرید. مرکز خرید ابن بطوطه ۲۹ رستوران و غذاخوری و فودکورت و ۲۷ کافی شاپ دارد که اگر گرسنه شدید می‌توانید از خوردن غذا در آنها لذت ببرید.

آدرس: جاده شیخ زاید

ساعات کاری: ۱۰ صبح تا۱۲ شب

وب‌سایت:

بهشت مراکز خرید دبی، مرکز خرید مرکاتو را ببینید.

نام مرکاتو از لغت ایتالیایی به معنای بازار گرفته شده است. مرکز خرید مرکاتو به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید دبی، مکانی واقعا شگفت‌انگیز است. این مرکز به گونه‌ای طراحی شده است بر اساس معماری دوره رنسانس در ایتالیا، مانند یک شهر مدیترانه‌ای به نظر برسد. مرکاتو با بیش از ۱۴۰ فروشگاه هر ساله ده‌ها هزار گردشگر از سراسر جهان را به خود جلب می‌کند.

آدرس: جاده ساحلی جمیرا

ساعات کاری: همه روزه ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

وب‌سایت:

مارینا مال نسخه‌ای از بزرگ‌ترین مراکز خرید اروپا

آدرس: جاده شیخ زاید

ساعات کاری: ۱۰ صبح تا ۱۲ شب

وب‌سایت:

وافی مال؛ بازاری منحصربه فرد در دبی

ویژگی اصلی منطقه وافی، وافی مال، در سال ۱۹۹۷ افتتاح شد. این مرکز با ۲۰۰ فروشگاه یکی از محبوب‌ترین مراکز خرید دبی است و بنای آن بر اساس بناهای مصری ساخته شده و بزرگ‌ترین پنجره با سبک اسلامی در آن قرار دارد.

علاوه بر فروشگاه‌های معروف مد مرکز سلامتی، مرکز سرگرمی برای کودکان، تئاتر سه بعدی، شبیه‌ساز پرواز و پارک اسکیت در این مجموعه قرار دارند. رستوران‌ها مختلفی در این مال به‌سبک‌های اسپانیایی، ایتالیایی، تایلندی، چینی، هندی و انگلیسی غذا سرو می‌کنند.

ساعات کاری: همه روزه ۱۰ صبح تا ۱۰ شب به جز پنج‌شنبه و جمعه که ۱۲ شب تعطیل می‌شود.

وب‌سایت:

دراگون مارت؛ بزرگ‌ترین مرکز خرید چینی خارج از چین

بدون شک خرید از دراگون مارت یکی از مهیج‌ترین خریدهای شما در دبی خواهد بود. گفته شده این مرکز خرید از ارزان‌ترین پاساژ‌های دبی است که در آن انواع لوازم چینی به‌فروش می‌رسند. این مرکز خرید بزرگ به دو بخش دارگون مارت یک و دو تقسیم می‌شود که شامل ۵۰۰۰ فروشگاه هستند. در این مرکز خرید همه چیز از سخت‌افزار تا ماشین‌آلات، پوشاک، اسباب‌بازی، لوازم الکترونیک و چیزهایی دیگر وجود دارد.

آدرس: شرق جاده شیخ زاید، جاده الاویر

ساعات کاری: ۱۰ صبح تا ۱۲ شب

وب‌سایت:

مرکز خرید خارج از دهکده را داخل شهر دبی ببینید

مرکز خرید اوت‌لت ویلج، مرکزی برای خرید ارزان در دبی است. این پاساژ برخلاف بقیه مراکز خرید اوت‌لت، در منطق مرکزی جبل علی قرار دارد. بیش از ۱۰۰ برند مختلف در این اوت‌لت فروشگاه دارند. از برندهای معروف این پاساز می‌توان از نام‌های آدیداس، کیت اسپاد، مایکل کرز، تومی، آلدو، روبرتو کاوالی، پلیس و تامی هیلفیگر را نام برد. از عطر و لوازم آرایشی گرفته تا لباس و لوازم جانبی، توسط برندهای معتبر بین‌المللی در این مرکز خرید با قیمت‌های باورنکردنی به‌فروش می‌رسند.

آدرس: جبل علی

 زمان بندی: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

وب‌سایت:

سیتی سنتر میردیف؛ مرکز خرید مود علاقه ساکنان محلی دبی

مکان: جاده شیخ محمد بن زاید، دبی

ساعات کاری: همه روزه ۱۰ صبح تا ۱۰ شب به‌جز پنج‌شنبه و جمعه که ۱۲ شب تعطیل می‌شود.

وب‌سایت:

مرکز الغوریر در قلب دبی قدیم

مرکز الغوریر در سال ۱۹۸۲ در منطقه دیره و قلب دبی قدیم تاسیس شد. با گذشت سال‌ها، این مرکز به یکی از مراکز خرید مهم و مرکز توریستی در دبی تبدیل شده است. در این مرکز می‌توانید از ۳۵۰ برند مختلف مد و پوشاک، جواهرات، عطر، دکوراسیون منزل، لوازم آرایش و زیبایی، لوازم الترونیک و… خرید کنید. این مرکز علاوه بر فروشگاه‌ها بیش از ۵۰ رستوران، هشت سالن سینما و منطقه‌ای تفریحی برای کودکان دارد.

آدرس: جاده الریگا

ساعات کاری: همه روزه ۱۰ صبح تا ۱۰ شب، به‌جز پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها که تا ۱۲ صبح باز است.

وب‌سایت:

دوست دارید مرکز خریدی کاملا متفاوت در دبی را ببینید؟ پس از بازار شناور دبی دیدن کنید

بی نظیر‌ترین بازار در بین مراکز خرید دبی بازار شناور دبی است. این بازار در نهر دبی واقع شده و در لنگرگاه السیف قرار دارد. ۱۷ بوتیک شبیه به قایق در این بازار انواع وسایل از مارک های محلی و بین‌المللی را به‌فروش می‌رسانند. تمام قایق‌ها به کولر مجهز است پس نگران گرمی تابستان نباشید.

بازار شناور دبی در سال اول تاسیس خود حدود ۹ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب کرده است و انتظار می‌رود این آمار در سال‌های بعدی افزایش داشته باشد.

پایان سخن

دبی را با داشتن ۹۶ مرکز خرید، می‌توان بهشت عاشقان خرید نامید. علاوه بر بازارهای محلی، مراکز خرید دبی آنقدر زیاد است که بعید است در یک سفر بتوانید از همه آن‌ها دیمراکز خرید دبی همیشه به‌عنوان پرطرف‌دارترین مکان‌های توریستی این شهر محسوب می‌شود. این مراکز تنها مکان‌هایی برای خرید نیستند، آن‌ها مجموعه‌ای از مغازه‌ها، کالاهای شگفت‌انگیز، رستوران‌ها و کافه‌ها، مراکز تفریح و بازی و سرگرمی و… هستند که برای ساعت‌ها مسافران دبی را سرگرم و شگفت‌زده خواهند کرد. در واقع حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، این ساختمان‌های عظیم با معماری متحیر‌کننده، شما را جذب خود می‌کنند. ازآنجایی‌که دبی از دیرباز تاکنون از مهم‌ترین مقاصد توریستی در همسایگی کشورمان محسوب می‌شود، علاوه بر جاذبه‌های دیدنی و منحصر‌به‌فردی که روزبه‌روز نیز درحال توسعه هستند، مراکز خرید بی‌نظیری وجود دارد که گشت‌وگذار در آن‌ها، یکی از کارهایی است که باید در سفر به این شهر انجام دهید.

البته یافتن بهترین پاساژهای دبی برای مسافران کمی دشوار است و احتمال دارد به دلیل تنوعی که دارند، گیج‌کننده باشد. ازاین‌رو، در این مطلب از  قصد داریم تعدادی از بهترین مراکز خرید دبی را معرفی کنیم.

مرکز خرید وافی که در خیابان عود ميثاء واقع شده است، در سال 2001 تأسیس شد. وافی مال یک مرکز خرید منحصربه‌فرد در بین مراکز خرید دبی است.این پاساژ با طراحی به سبک مصری به دلیل معماری هرمی‌شکل، مجسمه‌های خیره‌کننده ابوالهول، سقف شیشه‌ای و همچنین با مجموعه آثار هنری که دارد، در سراسر منطقه شناخته‌شده است. وافی مال دبی تقریباً 350 فروشگاه پوشاک، صنایع‌دستی، دکور و غیره دارد که ازنظر کالای عرضه‌شده بسیار متنوع هستند.

 • آدرس مرکز خرید وافی مال: دبی، أم هرير 2، خیابان عود ميثاء
 • ساعت کاری مرکز خرید وافی مالیکشبه تا پنجشنبه از 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه از 10 صبح تا 12 شب

موقعیت مرکز خرید وافی مال

مرکز خرید وافی مال، از بهترین مراکز خرید دبی وافی مال دبی

یکی از بهترین مال های دبی،  است که در جاده شیخ زائد قرار گرفته و به افتخار کاشف عرب یعنی ابن‌بطوطه طراحی شده است. این مرکز خرید به شش بخش هند، چین، تونس، مصر، ایران (پرشیا) و اندلس تقسیم شده است. طراحی این بخش‌ها از ساختمان‌های مناطقی الهام گرفته شده‌اند که ابن‌بطوطه به آن‌ها سفر کرده است. مرکز خرید ابن‌بطوطه نزدیک به 275 فروشگاه دارد. فروشگاه‌های موجود در این مرکز خرید شامل برندهای مد بین‌المللی، شرکت‌های پیشرو الکترونیک، لوازم آرایشی، مبلمان، دکوراسیون منزل، لوازم جانبی و غیره هستند.

 • آدرس مرکز خرید ابن بطوطه: دبی، جبل علی، خیابان شیخ زائد
 • ساعت کاری مرکز خرید ابن بطوطه10 صبح تا 10 شب

موقعیت مرکز خرید ابن‌بطوطه

مرکز خرید ابن‌بطوطه از پاساژهای دبی نمای داخلی مرکز خرید ابن‌بطوطه

در این مجموعه که از بهترین پاساژهای دبی محسوب می‌شود، علاوه بر خرید می‌توان از انواع سرگرمی‌ها مانند مجموعه سینمای سینستار، سالن‌های بازی، سالن‌های بولینگ و موارد دیگر بهره‌مند شد. بزرگترین کارفور دبی هم در مرکز خرید امارات واقع شده است که جاذبه دیگری برای عاشقان خرید در دبی است.

 • آدرس امارات مال: دبی، البرشا، خیابان شیخ زائد
 • ساعت کاری امارات مال:  جمعه، شنبه و یکشنبه‌ها از ساعت 10 صبح تا 12 شب؛ دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح تا 11 شب

موقعیت امارات مال روی نقشه

امارات مال، از بهترین مراکز خرید دبی مرکز خرید امارات مال

به‌جرئت می‌توان گفت که بهترین مرکز خرید دبی است و جزو بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان نیز به شمار می‌آید. این مرکز خرید در منطقه مرکز شهر دبی (داون تاون) واقع شده است و می‌توانید به‌راحتی با وسایل  مانند مترو یا اتوبوس، خودتان را به آن برسانید. این مرکز خرید مجلل در مجموعه پروژه برج خلیفه قرار گرفته و با این برج مشهور فاصله بسیار کمی دارد.

 • آدرس دبی مال: دبی، بعد از برج خلیفه، خیابان شیخ زائد
 • ساعت کاری دبی مالجمعه، شنبه و یکشنبه از 10 صبح تا 12 شب، دوشنبه تا پنجشنبه از 10 صبح تا 11 شب

موقعیت مرکز خرید دبی روی نقشه

دبی مال، از بهترین مراکز خرید دبی مرکز خرید دبی مال

 • آدرس مرکز خرید نخیل مال: دبی، پالم جمیرا، ال هیلالی
 • ساعت کاری مرکز خرید نخیل مال: یکشنبه تا پنجشنبه 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه 10 صبح تا 12 شب.

موقعیت نخیل مال روی نقشه

مرکز خرید نخیل مال، از پاساژهای دبی مرکز خرید نخیل مال

 • آدرس سیتی سنتر دیره: دبی، پورت سعید
 • ساعت کاری سیتی سنتر دیرهیکشنبه تا پنجشنبه از 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه از 10 صبح تا 12 شب

موقعیت سیتی سنتر دیره روی نقشه

سیتی سنتر دیره، از بهترین مراکز خرید دبی مرکز خرید سیتی سنتر دیره

 • آدرس مرکز خرید برجمان: دبی، المنخول، خیابان خلید بن الوالد
 • ساعت کاری مرکز خرید برجمان: یکشنبه تا پنجشنبه از 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه از 10 صبح تا 12 شب

موقعیت مرکز خرید برجمان روی نقشه

مرکز خرید برجمان از مراکز خرید دبی  مرکز خرید برجمان یکی از بهترین مراکز خرید دبی

 •  آدرس مرکز خرید مرکاتو: دبی، جمیرا، خیابان جمیرا بیچ
 • ساعت کاری مرکز خرید مرکاتویکشنبه تا پنجشنبه از 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه از 10 صبح تا 12 شب

موقعیت مرکز خرید مرکاتو روی نقشه

مرکز خرید مرکاتو در دبی مرکاتو از پاساژهای دبی

تجربه خرید در فضای باز را برای شما فراهم می‌کند. سیتی واک در تقاطع جاده الصفا و جاده الوصل قرار دارد و طولانی‌ترین خیابان خرید در دبی است که بسیاری از مغازه‌های بزرگ در همه رده‌های قیمتی در مساحتی بیش از 13000 متر مربع قرار گرفته‌اند. چیزی که مرکز خرید سیتی واک را بسیار خاص می‌کند، فضای بیرونی آن است. موقعیت مکانی این مرکز خرید دبی که بین ساختمان‌های بلند با منظره قرار دارد، آن را بسیار شگفت‌انگیز و منحصر‌به‌فرد می‌کند. در این مرکز خرید با مغازه‌های گوناگونش، می‌توانید از محصولات معمولی مانند عسل گرفته تا برندهای بین‌المللی لباس را ببینید. همچنین، علاوه‌بر رستوران‌ها و کافه‌هایی که برای رفع خستگی وجود دارند، مراکز بازی و سرگرمی مانند سینما هم دیده می‌شود.

 • آدرس مرکز خرید سیتی واک: دبی، الوصل
 • ساعت کاری مرکز خرید سیتی واک: دوشنبه تا جمعه از 10 صبح تا 10 شب، شنبه و یکشنبه از 10 صبح تا 12 شب

موقعیت مرکز خرید سیتی واک

سیتی واک یکی از مراکز خرید دبی مرکز خرید سیتی واک

یکی از بهترین مراکز خرید دبی امارات جایی نیست جز که در سال 2007 افتتاح شد و امروزه تبدیل به یکی از پرطرف‌دارترین مراکز خرید در دبی شده است. دلیل پرطرف‌دار بودن این مرکز خرید را می‌توان در یک عبارت گفت «اجناس برند با قیمت پایین». وجود تخفیف‌های 90درصدی باورنکردنی و خریدهای به‌صرفه و اقتصادی از 240 فروشگاه این مرکز خرید، توانسته اوت لت مال دبی را به یکی از بهترین پاساژهای دبی تبدیل کند. از لباس‌های مختلف زنانه و مردانه و بچه‌گانه با برندهای مطرحی مثل ورساچه و دی‌اندجی گرفته تا انواع صنایع‌دستی، لوازم الکترونیکی، عطر و ادکلن، مبلمان و جواهرات با بیش از 1200 برند باعث شده تا اوت لت مال دبی، هر خریداری را راضی به هتل بازگرداند. درضمن این مکان فقط به خریدوفروش محدود نمی‌شود و مانند سایر مراکز خرید دبی امکانات فراوانی مانند رستوران، فودکورت و محل بازی کودکان هم دارد.

 • آدرس مرکز خرید اوت لت مال دبی: دبی، خیابان العین، مسیر 66
 • ساعت کاری مرکز خرید اوت لت مال دبی: یکشنبه تا پنجشنبه از 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه از 10 صبح تا 12 شب

موقعیت دقیق اوت لت مال

اوت لت مال دبی

 • آدرس مرکز خرید مارینا مال دبی: دبی، خیابان شیخ زائد، خروجی 32
 • ساعت کاری مرکز خرید مارینا مال دبی: یکشنبه تا چهارشنبه از 10 صبح تا 10 شب، پنجشنبه، جمعه و شنبه از 10 صبح تا 11 شب

موقعیت دقیق مارینا مال دبی

دبی مارینا مال دبی از بهترین پاساژهای دبی

اگر در حال قدم‌زدن در راستای نهر دبی باشید، به یکی از مال های دبی به نام فستیوال مال بر می‌‎خورید. این مرکز خرید زیبا روبه آب واقع شده و طراحی داخلی منحصربه‌فردی دارد. در دبی بیش از 400 فروشگاه قرار گرفته که بعضی از آن‌ها نماینده شعب فروشگاه‌هایی خاص مثل ایکیا، هایپرمارکت پاندا، آرمانی، گپ و زارا هستند. همان‌طور که از برندهای موجود در فستیوال سیتی مال دبی پیداست، مثل سایر پاساژهای دبی فقط محدود به پوشاک نمی‌شود و شما می‌توانید مغازه‌های وسایل ورزشی، ساعت، زیورآلات و مبلمان هم در این مرکز خرید ببینید. در ضمن شعب رستوران‌های مطرحی مثل کی‌اف‌سی در این مال قرار دارند. بعضی از رستوران‌های مرکز خرید فستیوال سیتی در جایی قرار گرفته‌اند که حین صرف غذا می‌توانید از منظره زیبای اسکله خور دبی هم لذت ببرید. از تفریحات دیگر این مال می‌توان به شبیه‌ساز پرواز، سینما، شهربازی و چرخ‌وفلک همراه با آب‌نمای موزیکال و لیزر اشاره کرد.

 • آدرس مرکز خرید فستیوال سیتی مال دبی: دبی، فستیوال سیتی، خیابان کرسنت
 • ساعت کاری مرکز خرید فستیوال سیتی مال دبی: از دوشنبه تا پنجشنبه از 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه و یکشنبه از 10 صبح تا 12 شب

موقعیت دقیق فستیوال سیتی مال

فضای بیرون فستیوال سیتی مال

 • آدرس مرکز خرید دراگون مارت: دبی، کنار شهر بین‌المللی (اینترنشنال سیتی)، جاده العویر، بعد از خروجی شیخ زائد
 • ساعت کاری مرکز خرید دراگون مارت: یکشنبه تا پنجشنبه از 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه از 10 صبح تا 11 شب

موقعیت دقیق دراگون مارت

فضای داخلی دراگون مارت

این مرکز خرید یکی از جدیدترین مال های دبی است که در سال 2022 افتتاح شد. هیلز مال دبی که در محیطی سرسبز قرار گرفته با طراحی مدرن و زرق‌وبرق خاص خودش، تبدیل به یکی از جاهای دیدنی دبی برای گردشگران شده است. ازآنجایی‌که بیشتر مراکز خرید در دبی برندهای مطرح جهان را درون خود جای داده‌اند این مرکز خرید هم از این قاعده مستثنا نیست و 650 مغازه و تعداد بسیار زیادی خرده‌فروشی از برندهای برتری مثل سفورا، دایسو، زارا، پوما و فلایینگ دایسر دارد. یکی دیگر از شاخصه‌های دبی هیلز مال که گردشگران را به خود جلب کرده، وجود ترن هوایی سریعی در محیط داخلی پاساژ است. علاوه‌بر آن سالن‌های سینما پیشرفته روکسی با بزرگ‌ترین صفحه‌نمایش خاورمیانه طرف‌داران فیلم دیدن را به سمت خود کشانده است. پارک دبی هیلز هم با امکانات تفریحی نظیر زمین‌های بسکتبال و تنیس و میزهای پینگ‌پنگ در نزدیکی‌های این مال واقع شده که مکان مناسبی برای پیک‌نیک و استراحت توریست‌ها است. این مرکز خرید در نقطه‌ای از شهر دبی واقع شده که هرکسی از هرجای ممکن می‌تواند با ماشین به آن دسترسی داشته باشد.

 • آدرس مرکز خرید دبی هیلز مال: دبی، تقاطع جاده الخیل و ام سقیم
 • ساعت کاری مرکز خرید دبی هیلز مال: از یکشنبه تا پنجشنبه از 10 صبح تا 11 شب، جمعه و شنبه از 10 صبح تا 12 شب

موقعیت دقیق دبی هیلز مال

دبی هیلز از مراکز خرید دبی

خرید تور دبی از ساده‌ترین راه

خرید کردن یکی از دلایل مهم سفر برای بعضی از مسافران است و با توجه به وجود این مراکز خرید پرامکانات در دبی، نمی‌شود از خیر خرید و دیدن مراکز خرید گذشت. اگر دغدغه مدیریت هزینه‌هایتان را دارید، تنوع در لست‌سکند به شما کمک می‌کند با قیمت مناسب‌تری سفر کنید و بخشی از هزینه‌هایتان را به خرید اختصاص دهید. کافی است وارد بخش تورها شوید و با بررسی آن‌ها، بهترین تور را انتخاب کنید.

سخن آخر

همان‌طور که اشاره کردیم، مراکز خرید دبی از جاهای دیدنی این شهر محسوب می‌شوند و بسیاری از گردشگران زمان قابل توجهی از سفرشان را در این پاساژها می‌گذرانند. هرچند مراکز خرید در شهر دبی بسیار متنوع و زیاد هستند، اما در این مطلب سعی کردیم تعدادی از بهترین و معروف‌ترین مجموعه‌های خرید این شهر را معرفی کنیم که البته کمی نام‌آشناتر از دیگر مناطق خرید هستند. معمولا افرادی که را تهیه می‌کنند، فرصت بیشتری برای گردش و دیدن این مراکز خرید دارند. مراکز خرید متعدد و وسیع شهر دبی آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید تبدیل کرده است. با این‌که دبی بهترین و مدرن‌ترین مراکز خرید را در اختیار دارد، مقصدی مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای خرید محسوب نمی‌شود و بسیاری از افرادی که با به این شهر شگفت‌انگیز سفر می‌کنند، خرید کردن را دوست دارند اما ترجیح می‌دهند ارزانترین مراکز خرید دبی را انتخاب کنند که بودجه سفرشان فقط صرف خرید نشود. اغلب برندهای جهانی در بیشتر مراکز خریدش شعبه دارند اما قیمت‌های نجومی اجناس آن‌ها، فرصت خرید را از مسافران، دریغ می‌کند.

با اینکه بیشتر لوکس هستند و در آنها نمی‌توان خریدی مقرون‌به‌صرفه را تجربه کرد، اما هستند بازارها و مجموعه‌هایی که نسبت به این پاساژهای غول‌پیکر، کالاهای ارزان‌تری را به فروش می‌رسانند و خرید از آن‌ها می‌تواند تجربه شیرینی را برای عاشقان خرید به وجود آورد. علاوه بر این، حراج‌ها و فستیوال‌هایی که در ماه رمضان و فصول مختلف برگزار می‌شود، فرصت خرید ارزان در دبی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. با فرض این موضوع که شما در خارج از این فستیوال‌ها به دبی سفر کردید و به دنبال خریدی ارزان هستید، در این مطلب از به معرفی ارزانترین مراکز خرید دبی خواهیم پرداخت.

ارزانترین مراکز خرید دبی

به صورت کلی برای خریدی ارزان در دبی نباید به دنبال مراکز خرید لوکس و مهم شهر باشید. این مجموعه‌های بزرگ به غیر از زمان حراج یا فستیوال‌ها، در مواقع عادی، اجناسشان را با قیمت‌های گران می‌فروشند. البته این موضوع برای ما ایرانی‌ها بیشتر اهمیت خواهد داشت، زیرا با توجه به متغیر بودن نرخ ریال نسبت به درهم، گاهی این قیمت‌ها عجیب و غریب به نظر می‌رسند، در حالی که برای یک مسافران اروپایی شاید بسیار مقرون‌به‌صرفه باشند. در دبی مراکز خریدی وجود دارند که به ارزان بودن معروفند. این مراکز خرید به دلایلی از جمله فروش کالاهای اوت لت، کالاهای درجه دو، کالاهای چینی و …. امکان خریدی ارزان‌تر را در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

در این مرکز خرید، اجناس مختلف از لباس گرفته تا لوازم الکترونیکی و اقلام ارزان قیمت اما با کیفیتی پایین‌تر از محصولات مارک‌دار به فروش می‌رسد. برای بازدید از دراگون مارت توجه داشته باشید که این مرکز خرید بسیار بزرگ و وسیع است و می‌توانید ساعت‌ها پیاده‌روی کنید و به مغازه‌های مختلف آن سر بزنید.

 • ساعت کاری دراگون مارت: 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه 10 صبح تا 11 شب
 • آدرس دراگون مارت: جاده ال اویر، اینترنشنال سیتی

موقعیت دقیق دراگون مارت

دراگون مارت از ارزانترین مراکز خرید دبی دراگون مارت

وافی مال یک مرکز خرید است که در مجموعه مصری وافی سیتی دبی واقع شده است. این مرکز خرید یکی از ارزانترین مراکز خرید در دبی نیز شناخته می‌شود. بیش از 300 فروشگاه، کالاهای برندهای بین‌المللی و برندهای متفرقه و مقرون‌به‌صرفه را به فروش می‌رسانند. معماری شگفت‌انگیز این مرکز خرید، شما را مجذوب خود خواهد کرد. علاوه بر این‌ها، تعداد زیادی از فروشندگان سراسر جهان برای فروش سوغاتی‌های سنتی کشورشان در این مرکز خرید گرد هم آمده‌اند و کالاهایی مانند ست چای‌خوری، فانوس، قالیچه ترکی و غیره را با قیمت‌های بسیار اقتصادی به مشتریان ارائه می‌کنند.

 • ساعت کاری مرکز خرید وافی مال: 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه 10 صبح تا 12 شب
 • آدرس مرکز خرید وافی مال: ام هریر 2، جاده اود متا

موقعیت وافی مال

وافی مال از ارزانترین مراکز خرید دبی مرکز خرید وافی مال

قدمت به زمان‌های قدیم برمی‌گردد، زمانی که مراکز خرید در شهر دبی کمیاب بودند و افراد علاقه‌مند به خرید قصد داشتند کالاهای ارزان بخرند. در آن زمان، بندر آبی واقع در نزدیکی مرکز خرید دیره برای واردات بهترین محصولات به دبی استفاده می‌شد. با بازگشایی مراکز خرید غول‌پیکر، سیتی سنتر دیره همچنان برندهای مقرون‌به‌صرفه‌ای از لوازم الکترونیکی، ابریشم، لباس و محصولات دست‌ساز محلی را به فروش می‌رساند و یکی از ارزانترین مراکز خرید دبی به شمار می‌‌آید. اگر به دنبال خرید موبایل یا لپ تاپ هستید، ابزارهای الکترونیکی در مرکز خرید سیتی سنتر دیره بسیار ارزان و خوش قیمت هستند.

 • ساعت کاری مرکز خرید دیره: ساعت 10 صبح تا 12 شب و جمعه، شنبه و یکشنبه 10 صبح تا 1 بامداد
 • آدرس مرکز خرید دیره: پورت سعید، خیابان هشتم

موقعیت مرکز خرید سیتی سنتر دیره

مرکز خرید سیتی سنتر دیره مرکز خرید سیتی سنتر دیره از مراکز خرید ارزان در دبی

از دیگر مراکز خریدی که می‌توان در آن خرید ارزان کرد، مرکز خرید الکرامه است. بهترین محصولات مانند انواع کیف دستی، ساعت‌های مچی، کفش‌های فوق العاده شیک و بهترین سوغاتی‌ها در فروشگاه‌های کوچک این مرکز خرید یافت می‌شود. در این مرکز خرید موفق می‌شوید با بهترین قیمت خرید کنید، چرا که امکان چانه‌زنی بسیار زیاد است و همین چانه‌زنی‌ها باعث شده است مرکز خرید الکرامه یک مرکز خرید ارزان در دبی محسوب شود. مرکز خرید الکرامه در محله قدیمی دبی در نزدیکی خور دبی واقع شده است و با مراکز خرید پر زرق‌وبرق مال‌های دبی یک دنیا فاصله دارد.

 • ساعت کاری مرکز خرید الکرامه: 10:30 صبح تا 10 شب
 • آدرس مرکز خرید الکرامه: الکرامه، خیابان 20 A

موقعیت مرکز خرید الکرامه

گردشگران ایرانی برای کرایه ماشین بدون راننده در دبی به دلیل نداشتن کارت‌های اعتباری خارجی می‌توانند، مبلغ کرایه و ضمانت اجاره ماشین کیا در دبی خود را به‌صورت نقدی در دبی پرداخت نمایند و یا معدل آن را به‌حساب بانکی شعبه ایران  واریز نمایند.

مرکز خرید الکرامه از ارزانترین مراکز خرید دبی مرکز خرید الکرامه

چنین ادعا می‌شود که بزرگترین مرکز تفریح و سرگرمی، خرید و گردشگری جهان است همچنین می‌توان گفت که این دهکده، اولین مقصد فرهنگی تفریحی، خانوادگی و خرید در منطقه است و با تخصیص مساحتی بالغ بر صد و شصت هزار متر مربع، سالانه پذیرای بیش از ۵ میلیون بازدیدکننده است. بخش وسیعی از حاشیه‌ این دهکده توسط غرفه‌هایی احاطه شده است که مناسب فعالیت‌هایی است که در اوقات خوش آب و هوا و خنک دبی، یعنی از نوامبر تا آوریل، قابل انجام هستند. پس اگر با همراه شدید، بازدید از این منطقه را از دست ندهید. غرفه‌های دهکده جهانی لباس‌های ارزان قیمت بسیاری از کشورها را به فروش می‌رسانند. این مرکز در تمامی ایام هفته مشغول به فعالیت است و بازدیدکنندگان می‌توانند به این مرکز خرید ارزان در دبی مراجعه کنند و در کنار بازدید از یک جای دیدنی از خریدی اقتصادی لذت ببرند.

 • ساعت کاری دهکده جهانی دبی: شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۴ بعدازظهر تا 12 شب و در روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل رسمی تا ساعت 1 بامداد.
 • آدرس دهکده جهانی دبی: خیابان شیخ محمد بن زاید

موقعیت دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی از مراکز خرید ارزان در دبی غرفه‌های دهکده جهانی

ارزانترین برندهای دبی

در دبی علاوه بر مراکز خرید مجلل و وسیع، فروشگاه‌های مستقل هم طرفداران بسیاری دارند. برخی از این فروشگاه‌ها که گاهی چند شعبه در سطح شهر دارند، کالاهای باکیفیت و قیمت مناسب را می‌فروشند و از مراکز خرید ارزان در دبی محسوب می‌شوند. در ادامه، دو فروشگاه به‌صرفه و مشهور در دبی را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر را بدانید، متوجه ارزن‌تر بودن این برندها در دبی می‌شوید.

از دبی چی بخریم |خرید چمدان در دبی |دبی چی ارزونه؟

برند آلمانی و خط تولید لباس برندز فور لس، لباس‌های ارزان و باکیفیت دارد. این فروشگاه با توجه به گرایش‌ها و سبک‌های جدید، انواع لباس‌های مردانه و زنانه را با قیمت‌های بسیار پایین به مشتریان عرضه می‌کند. مغازه‌های این برند به طور مداوم قیمت‌هایشان را به‌روز می‌کنند و آن‌ها را در محدوده به‌صرفه نگه می‌دارند تا گردشگرانی که بودجه کمتری برای خرید دارند را به خود جذب کنند. شعب این فروشگاه را می‌توان در بسیاری از مراکز خرید دبی یافت.

 • ساعت کاری فروشگاه‌های برندز فور لس اند چیبو: 10 صبح تا 10 شب، پنجشنبه، جمعه و شنبه تا 12 شب
 • آدرس یک شعبه از فروشگاه برندز فور لس اند چیبو: موتور سیتی، مرکز خرید بی اف ال

موقعیت یکی از فروشگاه‌های برندز فور لس اند چیبو

برندز فور لس، مرکز خرید ارزان در دبی فروشگاه برندز اند لس چیبو

 • ساعت کاری گاردروب: 10 صبح تا 8 بعدازظهر
 • آدرس گاردروب: جاده الوصل، ام سکیم 2

موقعیت فروشگاه گاردروب

گاردروب از مراکز خرید ارزان در دبی

اوتلت های دبی

دبی هم مانند بسیاری از کشورهای توریستی، مراکز خرید را برای خریدی به‌صرفه راه‌اندازی کرده است. بسیاری از فروشگاه‌های بین‌المللی اجناس از فصل خارج شده یا به هر دلیلی حراج شده را در این مراکز خرید ارزان دبی به فروش می‌رسانند. با مراجعه به این اوت لت ها در دبی می‌‎توانید اجناس مرغوب را با قیمت‌های مناسب تهیه کنید. در ادامه، بهترین اوتلت های دبی را معرفی خواهیم کرد.

 • ساعت کاری مرکز خرید اوت لت دبی: از ساعت 10 صبح تا 10 شب و جمعه و شنبه تا ساعت 12 شب
 • آدرس مرکز خرید اوت لت دبی: العین، جاده دبی، جاده 66

موقعیت اوت لت مال دبی

اوت لت مال از بهترین اوتلت های دبی دبی اوت لت مال

اوت لت ویلیج از ارزانترین مراکز خرید دبی است که تجربه خرید ارزشمندی را در محیطی متمایز و خیره‌کننده ارائه می‌دهد. این مجموعه چیزی بیش از یک مرکز خرید است و یک مقصد مد برای گردشگران دبی به شمار می‌آید. یک فودکورت بسیار وسیع در این مرکز خرید وجود دارد که خرید کردن را لذت‌بخش‌تر می‌کند. خیابان‌های اوت‌لت ویلیج تجربه یک سفر ایتالیایی را به مشتریانش هدیه می‌دهد. این مرکز خرید ارزان دبی مجموعه‌ای از فروشگاه‌های برندهای لوکس و بین‌المللی با قیمت‌های فوق العاده است.

 • ساعت کاری اوت لت ویلیج: 10 صبح تا 10 شب، جمعه و شنبه تا 11 شب
 • آدرس اوت لت ویلیج: مینا جبل علی، جنب دبی پارک و ریزورت

موقعیت اوت لت ویلیج دبی

اوت لت ویلیج مرکز خرید ارزان دبی مرکز خرید اوت لت ویلیج، یکی از بهترین اوتلت های دبی

بازارهای ارزان دبی 

علاوه بر مراکز خرید لوکس، فروشگاه‌های بزرگ و اوتلت های دبی، بازارهای خیابانی و سنتی شهر نیز طرفداران بسیاری دارند. این بازارها به دلیل شیوه سنتی و به تصویر کشیدن فرهنگ شهر و همچنین کالاهای ارزان‌قیمت خود مشهورند. بسیاری از این بازارها انواع کالاها را عرضه می‌کنند و برخی مانند فقط به فروش یک کالا محدود می‌شوند.

بازار بور دبی یک بازار سنتی در دبی است. این بازار مملو از مغازه‌هایی است که طیف وسیعی از پارچه‌ها و منسوجات نفیس مانند مخمل، ابریشم، ساتن، ترمه، پشم و موارد دیگر را می‌فروشد. شما همچنین با بازدید از این بازار سنتی و مرکز خرید ارزان دبی، از دیدن لباس‌های هندی و شال‌های کشمیری لذت خواهید برد. اگر وقت دارید، پارچه‌ای که دوست دارید بخرید و لباس خود را به صورت سفارشی در یک خیاطی بازار برای خود بدوزید. در بازار بور دبی، سوغاتی‌های سنتی مانند کفش‌ها، تی‌شرت‌های دبی و سوغاتی‌های برج خلیفه را خواهید یافت که با قیمتی مناسب به فروش می‌رسند.

 • ساعت کاری بازار بور دبی: 10 صبح تا 10:30 شب
 • آدرس بازار بور دبی: الفهیدی

موقعیت بازار بور دبی

بازار بور دبی مرکز خرید ارزان در دبی بازار سنتی بور دبی

بازارهای سنتی در دبی، بخش مهمی از فرهنگ عربی را تشکیل می‌دهند. بیشتر این بازارهای شلوغ در منطقه قدیمی دبی واقع شده‌اند. بازار نایف هم از این قاعده پیروی می‌کند. نایف سوق که در منطقه دیره دبی واقع شده است، زمانی یک بازار شتر بود که بعدها به مرکز خرده فروشی منسوجات، چرم، لوازم الکترونیکی و سایر محصولات تبدیل شد. این بازار در طول دهه 1980 بازسازی گسترده‌ای شد تا مشتریانش افزایش یابند. در سال 2008، یک حادثه ناگوار آتش‌سوزی، بیشتر مغازه‌ها را در نایف سوق دبی ویران کرد. این بازار، امروزه حدود 200 مغازه دارد که محصولات متنوعی می‌فروشند. بازار نایف سوق بیشتر شبیه به یک مرکز خرید ارزان در دبی است تا یک بازار سنتی. اگر به دنبال خریدی ارزان هستید، این بازار مقصدی عالی برای خرید است.

 • ساعت کاری بازار نایف سوق: ساعت 9 صبح تا 10 شب
 • آدرس بازار نایف سوق: دیره

موقعیت بازار نایف سوق

بازار نایف مرکز خرید ارزان دبی بازار نایف دبی

خیابان الفهیدی به دلیل وجود فروشگاه‌هایی که ارزان‌ترین وسایل الکترونیکی، لباس‌های هندی، کفش، کیف پول، سوغاتی و موارد دیگر دارند، مشهور است. ابزارهای الکترونیکی مانند تلفن‌های همراه جدید، دوربین، لپ‌تاپ و لوازم خانگی، همگی با قیمتی مناسب در این خیابان به مشتریان عرضه می‌شوند. هنگام بازدید از خیابان الفهیدی، آماده باشید که بابت قیمت هر چیزی که می‌خرید چانه بزنید، زیرا این عمل در قیمت نهایی تاثیر بسزایی می‌گذارد. خیابان الفهیدی یکی از ارزانترین مراکز خرید دبی محسوب می‌شود.

موقعیت خیابان الفهیدی دبی

خیابان الفهیدی مراکز خرید ارزان دبی خیابان الفهیدی دبی

سخن آخر

اگر به دنبال خریدی ارزان در دبی هستید، می‌توانید به بازارها، مراکز خرید و اوتلت‌های دبی که در این مطلب معرفی شدند مراجعه کنید. البته بازارها و ارزانترین مراکز خرید دبی محدود به موارد یاد شده نیستند. در بسیاری از فستیوال‌ها و حراجی‌ها یا حتی روزهای خاص در مراکز خرید لوکس هم می‌توانید اجناسی مطابق با بودجه مورد نظرتان بیابید. ارزان بودن کالاها، دلیل بر بی‌کیفیت بودنشان نیست و گاهی می‌توان کالاهای مناسبی را در مراکز خرید ارزان دبی تهیه کرد. با این حال، دبی در میان کشورهای اطراف ایران، مقصدی لوکس به شمار می‌آید و نمی‌توان انتظار خریدی ارزان را در آن داشت.

تألیف: تیم نویسندگان لست‌سکند

 

در دبی علاوه بر مراکز خرید مدرن تعداد زیادی از بازارهای محلی مانند نیز فعالیت دارند که البته کمی سنتی‌تر از باقی موارد هستند. اگر شما هم تجربه خرید در این پاساژهای دبی را داشتید، می‌توانید در قسمت نظرات آن را با دیگر کاربران لست‌سکند که قصد سفر به این شهر توریستی را دارند به اشتراک بگذارید.

دن کنید. علی بابا در این مطلب به معرفی بهترین مراکز خرید دبی پرداخت تا در سفر بعدی بتوانید مدیریت بهتری برای خریدهای خود داشته باشید. اگر سوال یا پیشنهادی دارید، در بخش نظرات به ما اعلام کنید تا پاسخ بدهیم.

 

نمایش بیشتر