اخبار ورزشیکسب و کار ایرانی

محاسبه حجم آب استخر

فرمول های خاصی برای پاسخ به این سوال که مساحت استخر چگونه بدست می آید ، بسته به شکل متفاوت خواهد بود و نسبت به آن شکل ، محاسبات می توانند آسان یا دشوار باشند. به عنوان مثال یک استخر مستطیل شکل که از نظر عمق در تمام مناطق یکسان باشد ، اندازه گیری آن بسیار آسان است ، در حالی که شکل منحنی نامنظم آن ممکن است بسیار دشوارتر باشد.در بعضی موارد ، محاسبه حجم آب استخر ممکن است یک برآورد حدودی باشد تا اندازه گیری یا محاسبه دقیق. اما تعدادی از فرمول های اساسی ریاضی وجود دارد که به شما نسبتاً دقیق روش اندازه گیری های مهم را ارائه می دهد.

برخی از اندازه گیری ها فقط به یک نوار اندازه گیری احتیاج دارند ، در حالی که برخی دیگر محاسباتی هستند که بر اساس آن اندازه گیری ها انجام می شوند. بهتر است اندازه گیری های خود را کمتر در نظر بگیرید. به عنوان مثال اندازه گیری طول استخری با 30.3 فوت ، آن را 30.25 فوت در نظر بگیرید.

نحوه محاسبه مساحت استخر

مساحت یک ستخر اندازه گیری مهمی است که هنگامی که می خواهید حجم آب را محاسبه کنید یا هنگام خرید روکش استخر شنا ، مورد استفاده قرار می گیرد. محاسبه مساحت یک استخر گرد ، مربع یا مستطیل به اندازه کافی آسان است ، اما برآورد سطح یک استخر منحنی نامنظم، کمی مشکل است.

مساحت استخر مستطیل یا مربع شکل

با فرم مربع یا مستطیل ، فرمول محاسبه مساحت استخر مستطیل طول ضرب در عرض می باشد. بنابراین استخری با طول 10 متر و عرض 5 متر دارای مساحت (50*10) 50 متر مربع خواهد بود.

استخر گرد

فرمول مساحت یک دایره عدد پی ضرب در توان دوم شعاع است که در آن “r” شعاع دایره می باشد. بنابراین اگر استخری به قطر متر دارید ، شعاع آن 5 متر می شود و فرمول بدین ترتیب محاسبه می شود:  3.14×25= 78.5 متر مربع.

Calculation of pool water volume

استخر هتل پارس تهران

استخر هتل پارس تهران، یک استخر سرپوشیده و شیک در تهران به شمار می‌رود که میزبان بانوان و آقایان است. در این مجموعه آبی امکانات زیادی وجود دارد که رضایت مشتریان را برای خود به دست آورده است برای نمونه می‌توانیم از سونا بخار آن نام ببریم که از گرمایش متناسبی برخوردار است و با سیستم قوی فعالیت می‌کند؛ جکوزی، حوضچه آب سرد، کلاس شنا و بوفه از دیگر خدمات این استخر باکیفیت است.

با هفته‌ای دوبار به استخر رفتن، سلامت و زیبایی را به خود هدیه دهید. در استخر فعالیت بدنی شما بیشتر می‌شود و قدرت شما افزایش پیدا می‌کند که باعث می‌شود در فعالیت‌های زندگی دیرتر خسته شوید و همیشه تنی سالم سالم داشته باشید. اگر در تهران ساکن هستید، خرید بلیط پردیسان نور تهران را نیز می‌توانید در به انجام برسانید که یکی از بهترین استخرهایی است که در شهر تهران قرار دارد.

استخر شهید صدوقی یزد

استخر شهید صدوقی یزد که به استخر اهرستان نیز معروف است، یک استخر سرپوشیده در شهر یزد، استان یزد است. این استخر برای بانوان و آقایان در سانس‌های جداگانه مناسب است و دارای امکانات مختلفی از جمله استخر بزرگسالان، استخر کودکان، سونای خشک و بخار، جکوزی، حوضچه آب سرد، بوفه و رختکن و حمام است.

امکانات استخر شهید صدوقی یزد:

 • استخر بزرگسالان به ابعاد 25 متر در 15 متر و عمق 120 سانتی متر تا 220 سانتی متر
 • استخر کودکان
 • سونای خشک و بخار
 • جکوزی
 • حوضچه آب سرد
 • بوفه
 • رختکن و حمام

استخر منحنی نامنظم

وقتی می خواهید مساحت استخر با شکل کلیه یا شکل منحنی نامنظم دیگر را محاسبه کنید ، اوضاع کمی پیچیده می شود. ساده ترین راه برای تقریبی سطح ، رسم شکل استخر روی کاغذ گراف ، با استفاده از مقیاسی است که در آن مثلا یک مربع نشان دهنده 1 متر است. با ساده شمردن تعداد مربع هایی که شکل کلیه اشغال می کند ، می توانید سطح استخر خود را از نزدیک تخمین بزنید.

محاسبه حجم آب استخر

ماهیت محاسبه حجم آب استخر، داشتن مساحت و ضرب آن در عمق است. این محاسبه حجم یک استخر در متر مکعب را به شما می دهد. اما حجم استخر معمولاً با گالن اندازه گیری می شود ، بنابراین برای تبدیل هر متر مکعب به گالن ایرانی ، کافی است اندازه بدانید که هر گالن ایرانی 3.78 لیتر می باشد و هر متر مکعب 1000 لیتر می باشد. در نتیجه با تقسیم ساده می توانید میزان حجم محاسبه شده را به گالن تبدیل نمایید.

حجم استخر مستطیل یا مربع شکل

با یک استخر کاملاً مربع یا مستطیل شکل که در هر نقطه دارای یک عمق ثابت باشد ، می توان محاسبه را به صورت “S x D = V” فرموله کرد ، جایی که S نشان دهنده مساحت و D نمایانگر عمق است. بنابراین یک استخر با مساحت 120 متر مربع و 2 متر عمق متوسط ، 240 متر مکعب آب را در خود نگه می دارد.

اگر استخر شما ته شیب داشته باشد چه می کنید؟ برای اکثر اهداف ، روش توصیف شده در اینجا هنگامی که شما نیاز به تخمین حجم و ظرفیت گالن دارید ، به خوبی کار خواهد کرد. اگر استخری با انتهای عمیق یا ته شیب دارید ، می توان با ترسیم استخر و تقسیم آن به بخشهای مختلف ، دقت بیشتری داشت و سپس حجم ها را به صورت جداگانه محاسبه کرد و آنها را با هم جمع کرد.روش دیگر به سادگی اندازه گیری استخر در عمیق ترین قسمت و در کم عمق ترین قسمت و گرفتن میانگین دو اندازه گیری به عنوان است. اگر نیازی به دقت دقیق در محاسبه خود نداشته باشید ، این روش ممکن است خوب باشد.

استخر گرد

برای محاسبه حجم یک استخر گرد ، دوباره مساحت را همانطور که در بالا توضیح داده شد بدست آورید ، سپس آن را در عمق ضرب کنید. استخری با قطر 10 متر مکعب و عمق 2 متر 157 متر مکعب حجم خواهد داشت.

استخر منحنی نامنظم

با استخری که به شکل کلیه یا شکل نامنظم است ، روش تقریباً یکسان است : مساحت تخمینی سطح را برداشته و در عمق ضرب کنید. سپس ، این اندازه گیری را با استفاده از مقیاس ها به لیتر تبدیل کنید.

معرفی موج های آبی مشهد توسط استخر بلیط

برای دریافت تخفیفان موج های آبی مشهد می توانید از روش های زیر استفاده کنید

مراجعه حضوری به مجموعه:

 • در برخی از مواقع، مجموعه موج های آبی مشهد به صورت حضوری تخفیف های ویژه ای برای بلیط ها ارائه می دهد.
 • برای اطلاع از این تخفیف ها می توانید به وب سایت یا صفحه اینستاگرام مجموعه مراجعه کنید.

نکات:

 • تخفیف های موج های آبی مشهد به طور مرتب تغییر می کنند.
 • قبل از خرید بلیط، حتماً از جدیدترین تخفیف ها اطلاع پیدا کنید.
 • برخی از تخفیف ها فقط برای روزهای خاصی از هفته یا ساعات خاصی از روز ارائه می شوند.
 • در هنگام استفاده از تخفیف، به شرایط و ضوابط آن توجه کنید.

اگر شما اولین بار است که تصمیم گرفتید به سرزمین موج های آبی مراجعه کنید، باید به دنبال معرفی موج های آبی مشهد توسط استخر بلیط باشید تا با امکانات و سانس های این سرزمین برای بانوان و آقایان آشنا شوید.امکانات سرزمین موج های آبی مشهد بسیار برای یک تفریح جذاب در ایران مناسب است. در این سرزمین استخر و کافه های زیادی وجود دارد که شما می توانید در آنجا حضور پیدا کنید.

نمایش بیشتر