اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در این مقاله قصد داریم درباره و مدارک ثبت شرکت مسئولیت محدود صحبت کنیم. ثبت شرکت با مسئولیت محدود، حداقل با حضور دو شریک امکان‌پذیر است و برای تحویل سرمایه به شرکت فقط اقرار مدیرعامل کفایت می‌کند و نیاز به ارائه سند بانکی نیست. همچنین لازم نیست که اعضای هیات مدیره جزو شرکا باشند و حتی الزامی به معرفی هرساله اعضای هیات مدیره نیست.

آموزش تصویری ثبت شرکت با مسئولیت محدود |تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود |ثبت شرکت با مسئولیت محدود آنلاین

اینها جزو دلایلی است که ثبت شرکت با مسئولیت محدود را پرطرفدار ساخته، اما از سوی دیگر موضوعاتی وجود دارد که را با حساسیت‌ها و ظرافت‌هایی مواجه می‌سازد. به این معنا که شما در کنار مزایای فراوان این شرکت، باید با مخاطرات و تهدیدات احتمالی هم آشنا باشید، تا در آینده سرتان کلاه نرود و یا دچار اختلافات حقوقی و زیان‌های ناشی از عدم اطلاع نشوید.

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • حداقل دو عضو داشته باشید (یک نفر به عنوان مدیرعامل و یک نفر به عنوان هیات مدیره)
 • حداقل سرمایه مورد نظر 100 هزار تومان می باشد.
 • مدیرعامل و اعضا هیات مدیره هیچگونه سو پیشینه ای نداشته باشند.

در صورتی که تعداد شرکا ۱۲ نفر یا بیشتر باشد باید هیات نظار تشکیل شود. که این افراد شامل سه نفر خارج از هیات مدیره هستند؛ هیات نظار باید هر سال حداقل یکبار جلسه مجمع عمومی را برپا کنند، و بررسی‌های دقیق درباره سرمایه نقدی و غیرنقدی شرکت، اسناد و صندوق شرکت و ابهامات و ایرادات احتمالی در فعالیت شرکت را در دستور کار قرار دهند.

مدارک ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در ادامه مدارک ثبت شرکت مسئولیت محدود برای ثبت شرکت را شرح می‌دهیم:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضا
 • دو نسخه فرم تقاضانامه، اساسنامه و شرکتنامه به همراه امضاء سهامداران
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اخذ مجوزات لازم در رشته هایی که حتما نیاز به مجوز داشته باشد.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در ادامه چند تا از مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود را شرح می‌دهیم:

 1. مرحله اول: تکمیل و ارسال مدارک به سامانه ثبت شرکتها، پس از ارسال درخواست شما به دست کارشناس اداره رفته و مدارک شما به دقت مورد بررسی قرار میگیرد.
 2. مرحله دوم: تایید نام و تایید مدارک توسط سامانه
 3. مرحله سوم: تنظیم و ارسال مدارک به همراه سایر مدارک مورد نیاز توسط وکیل پایه یک دادگستری خبره
 4. مرحله چهارم: پیگیری مداوم پرونده از طریق وکیل پایه یک دادگستری خبره در اداره ثبت شرکتها
 5. مرحله پنجم: دریافت شماره ثبت و روزنامه رسمی و ارسال برای شما توسط کارشناسان مجرب هلدینگ پارسه

در مرحله آخر با توجه به تایید مدارک شما توسط اداره می توانید آگهی تاسیس شرکت خود را در روزنامه های رسمی و کثیرالانتشار منتشر کنید. پس از تاسیس شرکت شما جهت اعمال تغییرات در روزنامه رسمی باشد صورتجلسه ثبت تغییرات شرکت را به امضا تمامی اعضا هیات مدیره برسانید تا آن تغییرات به اساسنامه شما الحاق شود.

مدت زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 • در روز اول پس از دریافت مدارک از مشتری، پرونده تکمیل و ارسال خواهد شد.
 • پس از ارسال مدارک طی 3 یا 4 روز کاری تایید نام انجام خواهد شد.
 • پس از دریافت تاییدیه نام شرکت طی 1 روز کاری مدارک امضا شده توسط متقاضی به اداره ارسال خواهد شد.
 • سپس طی 6 الی 8 روز کاری آگهی شما در روزنامه رسمی چاپ خواهد شد.

در مجموع تاسیس و ثبت شرکت شما در هلدینگ پارسه طی 10 الی 13 روز انجام خواهد شد.

تکمیل مدارک ???? ???? 1 روز کاری
ثبت اولیه درخواست ???? ???? 1 روز کاری
دریافت تاییدیه نام ???? ???? 2 روز کاری
پست اصل مدارک به سازمان و دریافت تاییدیه پستی ???? ???? 2 الی 3 روز
دریافت تاییدیه و ثبت شرکت خدماتی شما در روزنامه رسمی کشور ???? ???? 4 روز کاری

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

همانطور که میدانید ثبت شرکت مسئولیت محدود نیازمند پرداخت هزینه های دولتی می باشد که شما در هر مرحله باید آنها را پرداخت کنید مجموع با مسئولیت محدود وابسته به هزینه در هر مرحله می‌باشد که متقاضی باید آن را به سازمان ثبت پرداخت نماید.

 • هزینه روزنامه رسمی: اگر تا کنون اقدام به ثبت شرکت کرده باشید میدانید که عمده ترین و اصلی ترین معیار تعیین قیمت ثبت شرکت هزینه روزنامه رسمی آن می باشد که چیزی حدود 700 الی 800 هزار تومان است و این باید متقیما به سازمان پرداخت شود تا آگهی تاسیس شما در روزنامه رسمی کشور چاپ گردد. لازم بذکر است که این هزینه ممکن است با توجه به مقدار خط های آگهی، تعداد بند ها و پاراگراف ها میزان طول نام و… متفاوت باشد و تا 900 هزار تومان نیز افزایش یابد.
 • هزینه پست: با توجه به اینکه مدارک شما باید فقط و فقط از شرکت پست ملی به سازمان ارسال گردد، این انحصار برای شرکت پست وجود دارد و ممکن است هزینه ها افزایش داشته باشد.
 • هزینه تعیین نام
 • حق الثبت و حق الدرج
 • لوازم اداری

مزایای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. ثبت آسان و راحت در کمترین زمان
 2. نیاز به 2 عضو
 3. استفاده از تسهیلات بانکی و ضمانت نامه های بانکی
 4. تعیین وظایف هر شخص در شرکت
 5. در این نوع شرکتها میزان مسئولیت هر فرد در برابر سود و زیان و مشکلات حقوقی برابر میزان سهام آن شخص در شرکت است.
 6. دردسر های مالیاتی کمتر نسبت به سایر شرکت ها
 7. چون در این شرکت های نیازی نیست همه اعضا سهامدار باشند نقل و انتقال و تغییرات راحت تر صورت می پذیرد.

گاهی ثبت شرکت مسئولیت محدود برای افرادی که با چنین واژه‌ای آشنایی مناسبی ندارند، می‌تواند تصور محدودیت در مسئولیت را ایجاد کند که در واقع با حقیقت چنین شرکت‌هایی فاصله بسیار داشته و مفاهیم دیگری را شامل می‌شود. برخی از شباهت ها و یا تفاوت‌های شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود عبارتند از:

 • در شرکت سهامی خاص تعداد سهامداران حداقل سه نفر و در مسئولیت محدود حداقل دو نفر هستند.
 • هر دو شرکت دارای شرط سرمایه اولیه به میزان حداقل صد هزار تومان هستند.
 • هر دو شرکت نیازمند گواهی عدم سوپیشینه برای تمامی اعضا شرکت می باشد.
 • در شرکت سهامی خاص باید دست کم ۳۵درصد از سرمایه، به صورت نقدی در حساب بانکی به نام شرکت تا مدت مشخصی نگهداری شود؛ اما در شرکت با مسئولیت محدود نیازی به ارائه سند بانکی نیست.
 • انتخاب بازرس اصلی و علی‌البدل در شرکت سهامی خاص اجباری است اما در ثبت شرکت با مسئولیت محدود اختیاری است.
 • درباره مدت مدیریت در این شرکت‌ها نیز باید گفت که در شرکت سهامی خاص مدت مدیریت حداکثر دو سال است که قابلیت تمدید دارد اما در شرکت با مسئولیت محدود، مدیران برای مدت نامحدود انتخاب می‌شوند و البته این امکان وجود دارد که در اساسنامه، مدت زمان مشخصی برای فعالیت مدیران در نظر گرفته شود.

شرکت سهامی خاص چیست؟

شرکت سهامی خاص شرکتی است که در آن سرمایه تبدیل به سهام می‌شود، و هر فرد به اندازه سرمایه خود دارای مسئولیت است. برای تاسیس یک شرکت سهامی خاص حضور حداقل سه سهامدار و دو بازرس ضرورت دارد و در این شرکت‌ها سهامداران و بازرسان نباید نسبت فامیلی داشته باشند.

همچنین در نامگذاری این نوع شرکت‌ها باید عنوان «سهامی خاص» قبل یا بعد از نام شرکت قید شود. از سوی دیگر باید 35 درصد از مقدار کل سرمایه شرکت سهامی خاص در یک حساب بانکی که به نام شرکت است بلوکه شود که البته این وجه پس از ثبت شرکت، قابل برداشت خواهد بود.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری راجب دارید کلیک کنید!

تعریف شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود چیست و چگونه می‌توانم آن را ثبت کنم؟ تعداد شرکا در این نوع شرکت ها چند نفر است؟ شرایط سرمایه در ثبت این شرکت چیست؟ شرکت با مسئولیت محدود چه تفاوتی با شرکت سهامی خاص دارد؟ اینها از جمله سوالاتی است که در ذهن شما نقش بسته و ما پاسخش را برای شما داریم.

شرکت با مسئولیت محدود عبارت است از شرکتی که حداقل بین دو نفر با اهداف تجاری تشکیل می‌شود و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه‌شان تبدیل به سهام شود، به میزان سرمایه خود مسئول قروض و تعهدات شرکت خواهند بود.

شرکت با مسئولیت محدود هرچند پرطرفدار است اما پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های خاص خود را دارد که اگر به آنها توجه نشود، می‌تواند آینده شغلی، اجتماعی و اقتصادی یک شخص یا چند نفر را با تهدید و مخاطره مواجه سازد. از جمله ساده‌‎ترین موضوعاتی که باید در ثبت شرکت با مسئولیت محدود به آن توجه داشت این است که در نام شرکت حتما باید عبارت «با مسئولیت محدود» قید شود.

نکته مهم دیگر اینکه نام هیچ یک از شرکا نباید در نام شرکت قید شود و اگر قید شود به این معنا خواهد بود که آن شخص برای پرداخت تمام بدهی‌های شرکت دارای مسئولیت و تعهد است و در مقابل اشخاص ثالث، مسئولیت تضامنی دارد؛ به عبارتی این شخص حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت.

سوالات متداول کاربران در خصوص شرکت های مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود بهتر است یا سهامی خاص؟

به طور قطع نمیتوان گفت که کدام بهتر است و کدام را ثبت کنید ما در این محتوا بصورت کامل برای شما همه چیز را شرح داده ایم و شما باید با توجه به کسب و کار خود و شرایط خود بهترین نوع شرکت را انتخاب کنید اگر هنوز دارای سوال و سردرگمی هستید کارشناسان ما با مشاوره بصورت رایگان شما را راهنمایی خواهند کرد.

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود چقدر است؟

هزینه تاسیس شرکت با توجه به هزینه هایی که در بخش باید پرداخت گردد تعیین میشود و از 1 الی 2 میلیون متغیر است.

بعد از تاسیس شرکت باید چه کارهایی انجام داد ؟

بعد از ثبت شرکت شما باید کسب و کار خود را شروع کنید اما در این حین نیازمند مجوز هایی مانند کد اقتصادی، کارت بازرگانی و… با توجه به فعالیت های کسب و کار خود خواهید شد

مراقب باشید! همه مثل هم نیستند!

ثبت شرکت با مسئولیت محدود، مانند هر فعالیت و اقدام دیگری، متخصص خودش را می‌طلبد. چون ریزه‌کاری‌هایی وجود دارد که هر کسی به آنها آشنا نیست.

موضوعاتی همچون پرداخت‌های ظاهری سرمایه، وجود نقص یا تله حقوقی در اساسنامه و صورتجلسات اولیه، شیوه تنظیم اصولی اساسنامه و اسناد دیگر برای حفظ سرمایه و اعتبار شما و نیز چگونگی تعامل موسسات خصوصی و نهادهای دولتی با این نوع شرکت، از جمله مسائل مهمی هستند که متخصصان و کارشناسان ثبت شرکت در موسسه پارسه، توضیحات و پاسخ‌های مناسبی درباره آنها به شما ارائه خواهند داد.

هرچند شما مطالب فراوانی در سایت‌های مختلف درباره شیوه فعالیت و یا ثبت شرکت با مسئولیت محدود می‌خوانید اما واقعیت این است که نمی‌توان یک نسخه کلی برای همه متقاضیان پیچید! چون هر شخصی همچون شما شرایط خاص و ویژه خودش را دارد و قرار است با فرد یا افرادی شراکت داشته باشد که آن افراد نیز شرایط منحصربه‌فرد خودشان را دارند.

بسیار مهم است که شما یک مشاور و متخصص ثبت شرکتها را فقط برای خودتان داشته باشید تا با اطمینان و بدون هراس، شرکت با مسئولیت محدود خود را ثبت کرده و به مسیر موفقیت‌های نامحدود خود با اعتماد به نفس و اطمینان کافی ادامه دهید.

توصیه حرفه‌ای و انسان‌دوستانه

ما این اطلاعات را به عنوان کلیات در اختیار شما قرار دادیم که امکان مطالعه اولیه را داشته باشید اما همانطور که پزشکان نمی‌توانند برای همه مراجعان یک نسخه واحد بپیچند و مشاغل دیگر نیز مدعی ارائه یک راهکار ثابت برای همگان نیستند، ما نیز به هیچ وجه به شما توصیه نمی‌کنیم که منحصرا بر اساس نوشته‌های ما یا دیگران برای ثبت شرکت جلو بروید.

بلکه توصیه حرفه‌ای و انسان‌دوستانه ما به شما این است که حتما با مشاور و متخصص ثبت شرکتها برای ثبت هر نوع شرکت از جمله شرکت با مسئولیت محدود مشورت کنید.

 

نمایش بیشتر