اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

ملزومات سفر به دبی

یکی از مهم ترین دغدغه های روز های قبل از سفر، جمع کردن وسایل سفر است. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که بهتر است چه وسایلی با خود به دبی ببریم.وسایل سفر دبی را باید با توجه به شرایط آب و هوا، اقامتگاه و اماکن گردشگری که قرار است بروید، جمع کنید. ما در این مقاله برخی وسایل مورد نیاز در دبی را برایتان بیان کرده ایم.

برای سفر به دبی چقدر پول ببریم |برای سفر به دبی دلار ببریم یا درهم |تجربه سفر به دبی نی نی سایت

وسایل مورد نیاز سفر به دبی

مدارک شناسایی و پول

یکی از مهم ترین وسایلی که باید در هر سفر همراهتان باشد، مدارک شناسایی است. پاسپورت(به تاریخ پاسپورت دقت کنید)،کارت ملی، کارت پول و یا پول نقد، بلیط هواپیما، ویزای مقصد، کارت واکسیناسیون کرونا، بیمه نامه مسافرتی، اگر قصد اجاره خودرو دارید گواهینامه و مدارک لازم جهت اجاره ماشین کیا در دبی ، وسایلی است که حتما باید به همراه داشته باشید.

لباس متناسب

بعد از مدارک شناسایی، یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای سفر دبی لباس متناسب و شیک است. قسمت های لاکچری شهر دبی ویژه ی خانواده های اصیل و پولدار است و محدودیت هایی وجود دارد.

به همین دلیل اگر شما هم قصد رفتن به رستوران ها و مراکز لاکچری شهر دبی را دارید بهتر است لباس باز به سبک غربی نپوشید و حتما پیراهن های بلند و تی شرت و شلوارهای خنک به همراه داشته باشید تا محدودیتی در رفت و آمد نداشته باشید.

روسری و شال

یکی از جاذبه های مذهبی شهر دبی مسجد شیخ زائد است. برای بازدید از این بنای با شکوه زنان باید لباس های پوشیده بپوشند و باید موهای خود را با روسری و یا کلاه بپوشانند و آقایان باید لباس و شلوار موجه به تن کنند.

لباس شنا

محدودیت های پوشش در سواحل آبی و پارک آبی کمتر می شود. اگر شما هم اهل آفتاب گرفتن و ساحل گردی هستید بهتر است کاملا مجهز باشید. برای شنا و آفتاب گرفتن در این سواحل، مایو و لباس مناسب شنا با خود به همراه داشته باشید. البته اگر نمی خواهید زیاد آفتاب بگیرید و یا دچار آفتاب سوختگی نشوید بهتر است یک رویه ی سبک با خود داشته باشید.

لباس صحراگردی

اگر به  و بیابان گردی علاقه مند هستید بهتر است از کفش و شلوار بلند مناسب استفاده کنید تا از گزند نیش حشرات در امان بمانید. در این منطقه هیج محدودیتی در پوشش وجود ندارد. هوای کویر در شب بسیار خنک است پس اگر قصد دارید کمپ کنید حتما با خود لباس گرم به همراه داشته باشید.

شارژر

شارژر یکی از وسایل مهم در هر سفری است. در سفر به دبی حتما شایکی از مهم ترین دغدغه های روز های قبل از سفر، جمع کردن وسایل سفر است. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که بهتر است چه وسایلی با خود به دبی ببریم. وسایل سفر دبی را باید با توجه به شرایط آب و هوا، اقامتگاه و اماکن گردشگری که قرار است بروید، جمع کنید. ما در این مقاله برخی وسایل مورد نیاز در دبی را برایتان بیان کرده ایم.

وسایل مورد نیاز سفر به دبی مدارک شناسایی و پول یکی از مهم ترین وسایلی که باید در هر سفر همراهتان باشد، مدارک شناسایی است. پاسپورت(به تاریخ پاسپورت دقت کنید)،کارت ملی، کارت پول و یا پول نقد، بلیط هواپیما، ویزای مقصد، کارت واکسیناسیون کرونا، بیمه نامه مسافرتی، اگر قصد اجاره خودرو دارید گواهینامه و مدارک لازم جهت اجاره ماشین، وسایلی است که حتما باید به همراه داشته باشید. لباس متناسب بعد از مدارک شناسایی، یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای سفر دبی لباس متناسب و شیک است.

قسمت های لاکچری شهر دبی ویژه ی خانواده های اصیل و پولدار است و محدودیت هایی وجود دارد. به همین دلیل اگر شما هم قصد رفتن به رستوران ها و مراکز لاکچری شهر دبی را دارید بهتر است لباس باز به سبک غربی نپوشید و حتما پیراهن های بلند و تی شرت و شلوارهای خنک به همراه داشته باشید تا محدودیتی در رفت و آمد نداشته باشید. روسری و شال یکی از جاذبه های مذهبی شهر دبی مسجد شیخ زائد است. برای بازدید از این بنای با شکوه زنان باید لباس های پوشیده بپوشند و باید موهای خود را با روسری و یا کلاه بپوشانند و آقایان باید لباس و شلوار موجه به تن کنند. لباس شنا محدودیت های پوشش در سواحل آبی و پارک آبی کمتر می شود.

اگر شما هم اهل آفتاب گرفتن و ساحل گردی هستید بهتر است کاملا مجهز باشید. برای شنا و آفتاب گرفتن در این سواحل، مایو و لباس مناسب شنا با خود به همراه داشته باشید. البته اگر نمی خواهید زیاد آفتاب بگیرید و یا دچار آفتاب سوختگی نشوید بهتر است یک رویه ی سبک با خود داشته باشید. لباس صحراگردی اگر به و بیابان گردی علاقه مند هستید بهتر است از کفش و شلوار بلند مناسب استفاده کنید تا از گزند نیش حشرات در امان بمانید. در این منطقه هیج محدودیتی در پوشش وجود ندارد.

هوای کویر در شب بسیار خنک است پس اگر قصد دارید کمپ کنید حتما با خود لباس گرم به همراه داشته باشید. کلاه به همراه داشتن کلاه آفتابگیر و لبه دار یکی از لوازم مورد نیاز مسافرت دبی در بهار و تابستان است تا از صورت شما را در برابر آفتاب سوزان دبی و اشعه ماورای بنفش محافظت کند. در فصل های پاییز و بهار در ساعات میانی روز بهتر است از کلاه استفاده کنید.

عینک آفتابی برای سفر به دبی بهتر است یک عینک آفتابی مناسب که در برابر اشعه UV مقاوم باشد به همراه داشته باشید. بهتر است عینکی که با خود به سفر دبی می برید، مدلی باشدکه علاوه بر چشم، زیر چشم را هم محافظت کند. لوازم بهداشتی یکی از ملزومات سفر، به همراه داشتن لوازم بهداشتی شخصی است. اگر داروی خاصی مصرف می کنید حتما با خود به همراه داشته باشید.

اما کدام لوازم بهداشتی در دبی بیشتر به کار می آید؟ مرطوب کننده به دلیل گرمای زیاد شهر دبی پوست و شنا در آب های شور خلیج فارس، پوست رطوبت خود را از دست می دهد. پس به همراه داشتن یک مرطوب کننده مناسب الزامی است.

کرم ضد آفتاب پماد و اسپری ضد نیش حشرات اگر می خواهید از سفر دبی لذت ببرید و درتمام طول سفر مشغول خاراندن بدن خود نباشید بهتر است از پماد و یا اسپری ضد حشرات استفاده کنید. لباس زیر و جوراب اضافی به دلیل رطوبت و گرمای زیاد شهر دبی بهتر است، لباس زیر و جوراب بیشتری با خود ببرید. حتما به گردش های یک روزه شهر دبی هم که میروید یک لباس زیر و جوراب اضافی به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم سریعا لباستان را تعویض کنید. بطری و قمقمه آب بهتر است در سفر به دبی یک قمقمه آب به همراه داشته باشید تا هزینه هایتان کمتر شود.

در دبی مکان های زیادی وجود دارد که می توانید بدون پرداخت هزینه ایی قمقمه و بطری آب خود را پر کنید. شارژر شارژر یکی از وسایل مهم در هر سفری است. در سفر به دبی حتما شارژر لب تاب و گوشی، دوربین را بردارید. لوازم مورد نیاز برای رفتن به دبی قبل از سفر باید دقت کنید چه لوازمی مورد نیازتان است و از برداشتن لوازم غیر ضرور و اضافی خود داری کنید زیرا فقط بار سفرتان را سنگین می کنید. به عنوان مثال نیازی نیست در سفر دبی سشوار بردارید زیرا در هر هتلی سشوار وجود دارد. و همچنین دقت کنید که وسایل ممنوعه مانند مواد شیمیایی، مواد مخدر و برخی داروهای ممنوعه را با خود همراه نبرید.

لوازم مورد نیاز برای رفتن به دبی

قبل از سفر باید دقت کنید چه لوازمی مورد نیازتان است و از برداشتن لوازم غیر ضرور و اضافی خود داری کنید زیرا فقط بار سفرتان را سنگین می کنید. به عنوان مثال نیازی نیست در سفر دبی سشوار بردارید زیرا در هر هتلی سشوار وجود دارد. و همچنین دقت کنید که وسایل ممنوعه مانند مواد شیمیایی، مواد مخدر و برخی داروهای ممنوعه را با خود همراه نبرید.

 

نمایش بیشتر