اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

نقشه آسانسور روم لس

الماس آسانسور متخصص آسانسورهای روملس در ایران

باعث افتخار شرکت الماس آسانسور است که جز معدود شرکت‌های ایرانی باشد که به صورت تخصصی در زمینه نصب و اجرای آسانسورهای روملس فعالیت می‌کند. مونتاژ و نصب آسانسور MRL به دلیل سیستم پیچیده و تخصصی، نیازمند داشتن دانش و آگاهی کافی است.

ما تضمین می‌دهیم که آسانسورهای روملس شما را با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای شما اجرا کنیم. نصب آسانسور روملس علاوه بر اینکه باعث می‌شود تجربه‌ای متفاوت از حرکت با آسانسور را داشته باشید، در کاهش هزینه‌های آتی سرویس و نگهداری شما نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

الماس آسانسور متخصص آسانسورهای روملس در ایران می‌باشد که پروژه‌های خود را با بهترین قطعات اروپایی مونتاژ کرده تا مطمئن باشد آسانسور شما تا سالیان سال برای شما کار خواهد کرد. ما مفتخریم که با دو دهه فعالیت و سابقه درخشان، بیش از 1200 پروژه موفق را در سراسر ایران اجرا کرده‌ایم.

بخش زیادی از پروژه‌های اجرایی توسط شرکت الماس آسانسور مربوط به آسانسور روملس می‌باشد، لذا می‌توانید با مراجعه به بخش پروژه‌های اجرا شده، بخشی از سوابق اجرایی اخیر را مشاهده نمایید. شما همچنین می‌توانید با مراجعه حضوری نسبت به بازدید از پروژه‌های اجرا شده قبلی اقدام نمایید.

آسانسور mrl چیست |آسانسور روملس وزنه پشت |آموزش نصب آسانسور روملس

هر آنچه در مورد آسانسور روملس لازم است بدانیم

هر روز با پیشرفت تکنولوژی در تمامی زمینه‌ها، آسانسورها نیز شاهد پیشرفت و کارایی بیشتری خواهند شد. آسانسور روملس یا MRL یکی از است که با توجه به نیاز و کاربرد اسانسور، می‌تواند گزینه مناسبی برای ساختمان شما باشد.
آسانسور روملس، آسانسورهایی هستند که فاقد موتورخانه هستند و نیازی به فضای مجزا جهت تجهیزات موتور و تابلو فرمان ندارند. این آسانسورها برای ساختمان‌هایی که دارای محدودیت و نداشتن فضای کافی هستند، مناسب است. این آسانسورها نسبتا جدید هستند و جایگزین مناسبی برای آسانسورهای سنتی هیدرولیک یا کششی می‌باشند. شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که آیا خرید آسانسور روملس کار عاقلانه‌ای است؟ یا اینکه از نظر ایمنی میتوان به آنها اعتماد کرد؟
اگر علاقه‌مند هستید تا در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید، پیشنهاد میکنیم تا انتها با ما همراه باشید. در این مطلب سعی کردیم شما را هر چه بیشتر با آسانسور MRL آشنا کنیم تا با مقایسه با دیگر آسانسورها بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

جایگذاری موتور آسانسور روملس در پروژه اجرا شده توسط الماس آسانسور

تاریخچه آسانسورهای روملس

اولین مدل این آسانسور توسط در سال 1996 به منظور صرفه جویی در فضای ساخت طراحی شد. طراحان، موتور آسانسور را به طور مستقیم در بالای بالابر قرار دادند. این یک انقلاب در طراحی آسانسور بود که از آن زمان تاکنون مزایایی را برای ساختمان‌های کوچک تا متوسط ​​ارائه کرده است.

امروزه آسانسور MRL به طور گسترده در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما تنها در چند سال گذشته است که این طرح در کشورمان محبوبیت پیدا کرده و در ساختمان‌ها نصب می‌شود. در ابتدا به دلیل جدید بودن فناوری این نوع آسانسور و تعداد کم تولیدکنندگان تجهیزات، زیاد مورد توجه اشخاص قرار نگرفت.

اما در حال حاضر و پس از گذشت چند سال، آسانسورهای روملس پیشرفت های زیادی داشته اند. اکثر تولید کنندگان در حال حاضر این مدل ها را ارائه می دهند. در حال حاضر می توانید آسانسور MRL را در اکثر اندازه ها و سرعت های مورد نیاز برای ساختمان های مدرن پیدا کنید. در حال حاضر خرید آسانسور روملس یکی از گزینه های اولیه افراد برای ساختمان‌های خود می‌باشد.

در طی ۱۰ سال گذشته تولید کنندگان آسانسور بر موانع پذیرش محصولات MRL غلبه کرده اند.هم اکنون سایر تولید کنندگان در حال بازاریابی نسخه های خود از آسانسور MRL هستند و محصول ارائه شده برای بسیاری از ابعاد و سرعت ها گسترش یافته است.

در واقع می توان گفت آسانسور روملس گزینه مناسبی برای جایگزینی آسانسورهای قدیمی است.

عموما در ساختمانهایی که امکان استقرار موتورخانه آسانسور در بالای چاه آسانسور وجود نداشته باشد یا حتی باعث برهم خوردن زیبایی طراحی بنای ساختمان گردد، از آسانسورهای روملس استفاده می شود. بنابراین تمامی سیستم موتور و سیستم کنترل آسانسور در چاه آسانسور و در اورهد (بالاسری) چاه آسانسور نصب می گردد. باید توجه داشت که فناوری روز دنیا به سمت طراحی و نصب آسانسورهای بدون موتورخانه حرکت می نماید.

مزایای آسانسور روملس ( MRL):

دلایل زیادی برای استفاده از آسانسور MRL در ساختمان شما وجود دارد. از هزینه کمتر تا صرفه جویی در فضا، این آسانسورها می توانند راه حل مناسبی برای چالش های رایج در ساخت و ساز ارائه دهند.

از آنجایی که آسانسور MRL به یک اتاق مجزا برای قرار دادن موتور خود نیاز ندارد، فضای بسیار کمتری نسبت به آسانسورهای سنتی اشغال می کند. این کار طراحان و معماران را برای طراحی آسانتر می‌کند تا از فضای اضافی استفاده بهتری ببرند و آزادی عمل بیشتری را برای آنها فراهم می‌کند.

آسانسورهای روملس تا 80 درصد انرژی کمتری نسبت به استاندارد مصرف می کنند. این یک امتیاز بزرگ برای این آسانسور محسوب می‌شود که هزینه انرژی را بشدت کم می‌کند. علاوه بر این، آسانسورهای روملس کششی از روغن استفاده نمی‌کنند که باعث کاهش هزینه ها و خطرات آتش سوزی می شود.

  • مناسب برای ساختمان های کوچک و متوسط

صرفه‌جویی در فضا برای یک ساختمان کوچک یا متوسط ​​می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. آسانسورهای MRL با در نظر گرفتن محدودیت های فضایی در ساختمان های کوچکتر طراحی شده اند. اگر ساختمان شما متراژ لازم جهت ساخت اتاقک موتور خانه ندارد، خرید آسانسور روملس می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

از آنجایی که موتور و تابلو فرمان را می توان در بالای بالابر نصب کرد، آسانسور روملس می‌تواند گزینه مناسبی برای مناطقی باشد که دچار سیل می‌شوند. ارتفاع بالابر، موتور و تجهیزات آسانسور را از آب دور نگه داشته و مانع آسیب به آنها می‌شود.

نیاز به هزینه نکردن جهت ساخت اتاق مجزا و همچنین دیگر تجهیزاتی که در آسانسورهای استاندارد استفاده می‌شود، همگی باعث صرفه جویی در هزینه نصب آسانسور روملس می‌شود. یک آسانسور MRL می تواند به شکل محسوس در هزینه ساخت پروژه به شما کمک کند.

آسانسورها روملس به طور قابل توجهی نسبت به دیگر آسانسورها بی صدا هستند. این ویژگی می‌تواند برای ساختمان‌های کوچک بسیار مفید باشد.

  • یکپارچگی و کپسوله شدن تمامی تجهیزات آسانسور در یک چاه واحد

 آیا آسانسورهای روملس ایمن هستند؟

آسانسورهای MRL سالهاست که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند و با محبوبیتی که توانسته‌اند بدست آورند، در ساختمان‌های زیادی نصب شده‌اند. با افزایش تعداد نصب، آمار تصادف و خطرات ناشی از سقوط کاهش یافته و یا ثابت مانده است.
این به این معناست که امروزه با وجود نصب تعداد بیشتری از آسانسورهای MRL در ساختمان‌ها، آمار بروز خطرات بیشتر نشده که نشان دهنده ایمن بودن آنهاست. آسانسورهای روملس به اندازه آسانسورهای دیگر ایمن هستند.

معایب آسانسور روملس

شاید آسانسور روملس علاوه بر مزایای بسیار، معایبی هم داشته باشد که در برابر مزایای آن زیاد به چشم نمی‌آید. به عنوان نمونه مزیت اصلی آسانسور MRL خود یک چالش است! از آنجایی که موتور در داخل بالابر قرار دارد، دسترسی به آن در مواقعی که نیاز به تعمیر یا نگهداری دارد، دشوار است.
این امر نیازمند حضور متخصصین و افرادی است که با این نوع از آسانسورها آشنایی کافی داشته باشند.
در پایان لازم است به این موضوع توجه داشته باشید که نصب و راهنمایی آسانسور روملس نیازمند همکاری با شرکت معتبر و متخصص در زمینه مونتاژ این نوع از آسانسورها می‌باشد. با انتخاب درست از دریافت خدمات با کیفیت چه در هنگام نصب و چه خدمات پس از فروش، اطمینان حاصل کنید.

برخی از نمونه کارهای شرکت الماس آسانسور در زمینه آسانسورهای روملس

ردیف نام کارفرما آدرس مشخصات فنی
1 مهندس شفیعی صادقیه 2 دستگاه آسانسور روملس 8 توقف – ظرفیت 8 نفره
2 مهندس معصومی میدان اتریش ا دستگاه آسانسور روملس 6 توقف – ظرفیت 10 نفره
3 مهندس کاظمی کرج – جهانشهر ا دستگاه آسانسور روملس 8 توقف – ظرفیت 11 نفره
4 مهندس باقری پور بزرگراه آیت اله سعیدی ا دستگاه آسانسور روملس 7 توقف – ظرفیت 6 نفره
5 اداره برق تهران – منطقه 9 تهران آسانسور روملس 8 توقف – ظرفیت 8 نفره
6 مهندس مبشر لواسان 1 دستگاه آسانسور (MRL) – 5 توقف – ظرفیت 8 نفره
7 مهندس فلاحتی آیت اله کاشانی 1 دستگاه آسانسور (MRL) – 9 توقف – ظرفیت 10 نفره
8 تعاونی مسکن آرش ازگل ازگل 2 دستگاه آسانسور (MRL) – 12 توقف – ظرفیت 13 نفره
9 خانم موسوی نوشهر 1 دستگاه آسانسور (MRL) – 8 توقف – ظرفیت 10 نفره
10 آقای عرب زاده رامسر 1 دستگاه آسانسور (MRL) – 10 توقف – ظرفیت 8 نفره
11 مهندس تندری خیابان لنگری 1 دستگاه آسانسور (MRL) -13 توقف – ظرفیت 13 نفره
12 آقای ولی پور احمد آباد مستوفی 1 دستگاه آسانسور (MRL) – 9 توقف – ظرفیت 10 نفره
13 شرکت کیسون امین حضور 6 دستگاه آسانسور (MRL) – 5 توقف – ظرفیت 10 نفره
14 هتل های نیوگالا بازرگان 2 دستگاه آسانسور (MRL) – 14 توقف – ظرفیت 8-10 نفره


آسانسورهای گیرلس بدون موتورخانه

طراحی فشرده موتورهای گیرلس ابداع اثر گذاری دیگری را نیز ممکن ساخته است، حذف موتور خانه از ساختمان که در واقع یک تحول فنی و معماری قابل ملاحظه به شمار میرود ،زیرا نه تنها هزینه های ساخت و ساز را کاهش می دهد ، بلکه فضای ارزشمندی را آزاد نموده و ابتکار عمل طراحان معماری را افزایش می دهند .

در بدون موتور خانه، موتور به جای قرار گرفتن در فضای مجزا بالای در دیواره ی چاه تعبیه می شود با تکیه به قدرت مغناطیس و تلفیق اجزا موتور در ساختار دیسک مانند خود، با اشتغال کمترین فضای ممکن به سادگی کابین را با سرعت بالا در ساختمان های نسبتآ بلند به حرکت در می آورد.

کیفیت کالا هرگز به تنهایی کافی نیست . انتقال دانش فنی و ایجاد حس اطمینان با حضور مداوم و ارایه ی خدمات عمیق و گسترده ،لازمه ی تحقق رضایت مشتری هستند.

سوال اصلی در هنگام خرید محصول مهمی مثل تجهیزات آسانسور باید این باشد:

نصب، ضمانت ، ارایه خدمات و پشتیبانی این کالا بر عهده کدام شرکت یا سازمان معتبر است؟

 نمونه پلن های آسانسور روملس (MRL)

نمونه برنامه زمانبندی دو دستگاه آسانسور روملس:

نمایش بیشتر