اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

هزینه عمل کیست مویی با لیزر

هزینه در تهران و کرج چقدر است؟ یکی از دغدغه های اصلی افراد مبتلا به بیماری (کیست بالای شکاف باسن در قسمت دنبالچه) این است که هزینه چقدر است؟  و به دنبال پاسخ این سوال در سایت های مختلفی می گردند.

لازم است پیش از هر چیزی این را بدانید که قیمت دقیق درمان این عارضه چه با لیزر و چه عمل جراحی سنتی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی کامل آنها پرداخته و تاثیر بیمه تامین اجتماعی بر انواع روش های درمان را توضیح خواهیم داد.

مطلب پیشنهادی: (درمان قطعی و سرپایی)

روش درمانی هزینه درمان دوره نقاهت مدت زمان درمان
هزینه لیزر کیست مویی بین 5 تا 10 میلیون تومان 1 تا 2 هفته 30 دقیقه
هزینه عمل جراحی کیست مویی از 7 تا 12 میلیون 1 الی 2 ماه 45 دقیقه تا 2 ساعت

نحوه تعیین و محاسبه هزینه

یکی از بیماری های رایج نشیمنگاهی است که در افراد پر مو و کم تحرک به دلیل برگشتن مو در داخل پوست و رشد کردن آن اتفاق می افتد که معمولا با التهاب، عفونت، سوزش و خارش همراه است. هدف از درمان این عارضه خروج توده مویی، سوزاندن عفونت و ریشه کن کردن بیماری است. که در عمل با لیزر این کیست به طور کامل از بین می رود و هیچگونه زخم یا اسکار بر جا نمی گذارد.

هزینه دقیق در سال 1402 بین 5 تا 10 میلیون تومان در کلینیک ها و مراکز پزشکی مختلف بوده که طبق اندازه و عمق کیست ممکن است این قیمت متغیر باشد. این قیمت توسط پزشک بعد از معاینه دقیق مشخص می شود.

مطلب پیشنهادی:

لیزر درمانی یکی از نوین ترین روش ها برای درمان انواع بیماری های نشیمنگاهی از جمله است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده. از مزیت های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عمل به صورت سرپایی
 • درمان قطعی
 • طول درمان کمتر از یک ساعت
 • احتمال عود تقریبا صفر
 • ترمیم پوست بدون جای زخم، گوشت اضافه یا اسکار

تمام اینها مواردی هستند که بیماران لیزر را به عنوان روش جایگزین جراحی ترجیح می دهند. هزینه درمان با لیزر اصولا از قیمت جراحی به صرفه تر است اما تعیین دقیق هزینه بدون معاینه امکان پذیر نیست زیرا به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله:

 1. عمق کیست
 2. میزان عفونت
 3. تعداد کیست ها
 4. شرایط بیمار
 5. کلینیکی که برای درمان به آن مراجعه می کنید
 6. دستمزد جراح

مقایسه هزینه عمل لیزر در کلینیک با روش جراحی سنتی در بیمارستان

بنا به دلایل مختلفی هزینه لیزر کیست مویی و جراحی سنتی با روش باز یا بسته با یکدیگر تفاوت دارند. به طور کلی هزینه نسبت به به صرفه تر است اما اگر بخواهیم صرفا هزینه خود عمل را در نظر بگیریم، قیمت جراحی کمتر است. اما باید توجه کنید که تمام عوامل از جمله قیمت پانسمان کردن، بستری شدن در بیمارستان، قیمت دارو ها، دوره نقاهت طولانی تر و هزینه آزمایشات پیش از جراحی نیز باید سنجیده شوند. تمام مواردی که ذکر کردیم، همراه با هزینه عمل جراحی به تنهایی از درمان با لیزر بالاتر در می آیند.

در صورتی که فرد برای درمان با لیزر نیاز به انجام آزمایشات خاصی ندارد، هزینه بیهوشی را نمی پردازد و در بیمارستان نیز بستری نمی شود. زیرا عمل با لیزر در کلینیک های پزشکی به صورت سرپایی و در کمتر از یک ساعت انجام می شوند. در نتیجه شما می توانید پس از دو الی سه روز استراحت بعد از عمل به کارهای روزمره خود ادامه دهید. به علاوه اگر فرد تصمیم به درمان در بیمارستان با روش جراحی را داشته باشد، باید هزینه های زیر را نیز در نظر بگیرد:

 • هزینه داروی بیهوشی
 • هزینه تیم جراحی
 • هزینه های اتاق عمل و جراحی

آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه عمل کیست مویی را تقبل می کند؟

یکی از سوالات رایجی که تقریبا تمام بیماران از ما میپرسند، این است که آیا بیمه هزینه عمل کیست مویی را پوشش می دهد یا خیر؟ در این مورد خبر خوشی برایتان داریم! خوشبختانه بسیاری از بیمه های درمانی هزینه را تقبل می کنند. اما این در صورتی است که بیمار مجبور باشد در بیمارستان بماند. اما در صورتی که فرد تصمیم به درمان با لیزر داشته باشد، برخی از بیمه های تکمیلی آن را پوشش می دهند. ولی این امر به این معنا نیست که هزینه جراحی از عمل با لیزر مقرون به صرفه تر است. لازم است بدانید که در بسیاری از بیمارانی که با جراحی کیست خود را درمان می کنند، بازگشت مجدد وجود دارد و مجبور می شوند برای مرحله دوم از لیزر استفاده کنند. در نتیجه انگار 2 مرتبه هزینه درمان را می پردازند.

جهت درمان کیست مویی با لیزر با کارشناسان ما در تماس باشید.

هزینه درمان کیست مویی با لیزر و جراحی {1402}+ تعرفه بیمه | کلینیک زارعی

سوالات متداول درباره هزینه عمل کیست مویی

آیا بیمه تکمیلی هزینه عمل کیست مویی را می پردازد؟

بله. برخی از بیمه های تکمیلی این هزینه را تقبل می کنند.

آیا می توانم در کلینیک زارعی هزینه عمل را به صور قسطی پرداخت کنم؟

درمان کیست مویی با لیزر گران تر است یا جراحی سنتی؟

بستری در بیمارستان در عمل جراحی سنتی باعث شده تا هزینه های آن بالاتر باشند.

حدودا هزینه لیزر کیست مویی چقدر است؟

هزینه دقیق بعد از معاینه توسط پزشک مشخص می شود اما به طور کلی می توان گفت ک هزینه عمل کیست مویی با لیزر از حدود 3 میلیون به بالا است.

بیمه هزینه لیزر کیست مویی در بیمارستان خصوصی را پرداخت می کند؟

بیمه تامین اجتماعی خیر ولی اکثر بیمه های تکمیلی با بیمارستان های خصوصی برای این عمل طرف قرارداد هستند.

 

نمایش بیشتر