اقتصادی

پاکستانی‌ها به جای پراید این خودروی ژاپنی را سوار می‌شوند/ عکس

به گزارش خبرگزاری کردوار نیوز، بنابر گزارش وبسایت economy.pk خودروی سوزوکی آلتو، پرفروش‌ترین خودروی پاکستان است؛ سوزوکی آلتو یک خودروی kei است که از سال 1979 توسط سوزوکی تولید می شود.

خودرو kei یک رده ژاپنی جهت معرفی خودروهای سایز کوچک با قدرت موتور پایین و مصرف سوخت کم است؛ این اصطلاح معادل اصطلاح خودرو شهری در اروپا و خودرو کامپکت در آمریکای شمالی است. توجه به این قبیل خودروها بعد از جنگ جهانی دوم افزایش یافت.

این مدل که در حال حاضر در نسل نهم خود قرار دارد، اولین بار در سال 1979 معرفی شد و در بسیاری از کشورهای جهان ساخته شده‌است. آلتو به عنوان یک وسیله نقلیه تجاری مشتق از Fronte ابداع شد، اما با گذشت زمان پلاک Alto محبوبیت پیدا کرد و در سال 1988 به طور کامل جایگزین نام Fronte شد. نشان آلتو اغلب بر روی خودروهای مختلف در ژاپن و در بازارهای صادراتی استفاده شده‌است، جایی که خودروی شهری محسوب می‌شود.

پاکستانی‌ها به جای پراید این خودروی ژاپنی را سوار می‌شوند/ عکس

نسل هشتم سوزوکی آلتو از سال 2014 در بازار خودرو حضور دارد؛ اکنون نهمین نسل از این کِی کار (کلاس خودروهای بسیار کوچک ژاپن) با تغییراتی در طراحی ظاهری و به همراه فناوری هیبرید خفیف در پیشرانه، رونمایی شده است.

پاکستانی‌ها به جای پراید این خودروی ژاپنی را سوار می‌شوند/ عکس

تناسبات و فرم جعبه‌ای بدنه آلتو نسبت به قبل، بدون تغییر باقیمانده اما زوایای تیزگوشه به منحنی تغییر کرده که مثال بارز آن را می‌توان در فرم چراغ‌های جلو مشاهده کرد. نوار کرومی بالای لوگوی سوزوکی، ورودی هوا، اجزای مستطیلی سپر جلو، ضربه‌گیر روی درها، کاهش ارتفاع دستگیره درهای عقب نسبت به مدل قبلی و افزایش ابعاد شیشه‌های عقب، مهم‌ترین تغییرات نمای جلو و جانبی آلتو 2022 است.

پاکستانی‌ها به جای پراید این خودروی ژاپنی را سوار می‌شوند/ عکس

البته گستره تغییرات به نمای عقب هم ادامه پیدا کرده چراکه غیر از اعمال تغییر در سپر عقب، چراغ‌های عقب هم به محل بالاتر منتقل شده است. همچون نمای خارجی، فضای داخلی آلتو 2022 هم تغییرات نسبتا زیادی را تجربه کرده که دو قطعه بزرگ با روکش رنگی از بقیه واضح‌تر است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در کردوار نیوز مراجعه کنید.

227227

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.