اقتصادی

چرا باید پایتون را قبل از سال ۲۰۲۵ یاد بگیرم؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری آنلاین، احتمالاً شنیده‌اید که عصر دیجیتال درحال ظهور است، زمانه‌ای که دیگر تمام کارهای سنتی توسط هوش مصنوعی و ربات‌ها مدیریت و انجام می‌شود؛ زمانه‌ای که اگه از الان بار خودتان را نبندید قطعاً یک ربات کارتان را از شما خواهد گرفت. امروز، روزی است که باید از خودتان بپرسید، چرا باید پایتون را یاد گرفت؟ زبانی که در تمام زمینه‌های عصر دیجیتال ریشه دارد و بخش مهمی از آینده پیش رو است.

پایتون چیست؟

گوشتان احتمالاً با زبان‌های برنامه‌نویسی آشنا هست، زبان‌هایی که همه جا صحبت از سختی آن‌ها زده می‌شود؛ پایتون یکی از همان زبان‌هاست، اما زمانی که صحبت از سختی آن می‌شود کمی زیاده روی شده در حالی که اینطور نیست.

یادگیری زبان پایتون به گونه‌ای آسان است که اگر حتی مقدار کمی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید می‌تونید خیلی خوب و راحت به آن مسلط شوید؛ حتی اگه انگلیسی هم بلد نباشید، مجموعه‌هایی مثل آکادمی آموزش برنامه نویسی سبزلرن وجود دارند که آموزش پایتون را بصورت کاملاً رایگان و به زبان کاملاً ساده به شما آموزش می‌دهند.

کاربرد پایتون چیست؟

پایتون از جمله زبان‌هایست که می‌توان گفت همه جا کاربرد دارد؛ از مباحث امنیت و تست نفوذ گرفته تا مباحثی مثل طراحی وب و تحلیل داده و بازار داغ هوش مصنوعی که این روزها بسیار سروصدا کرده است.

پایتون از آن دسته زبان‌هایی است که آنقدر قدرت بالایی دارد که یادگیری پایتون در ۵ سال اخیر، از ۲۵ میلیون برنامه نویسی که در دنیا وجود دارد حدوداً ۸ میلیون آن‌ها برنامه نویس پایتون هستند؛ چیزی حدود یک سوم و این واقعاً عدد چشم گیری است.

شما با یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون می‌توانید در زمینه‌های زیر فعالیت کنید:

وب و اینترنت

ساخت اپلیکشن‌های موبایل

بازی سازی

یادگیری ماشین

امنیت و تست نفوذ

تحلیل داده

داده کاوی

هوش مصنوعی

و…

تمام مواردی که نام بردم فقط بخش کوچکی از زمینه‌های کاری زبان پایتون است.

و اما به سوال اصلی ماجرا رسیدیم که چرا باید زبان پایتون را یاد بگیریم؟

چرا باید زبان پایتون را یاد بگیریم؟

احتمالاً شما هم سرعت پیشرفت دنیای دیجیتال رو در ۱۰ سال اخیر دیدید و امروزه که پیشرفت آن به نقطه‌ای رسیده که هوش مصنوعی خیلی از افراد رو از کار بیکار کرده است؛ افرادی که سال‌ها زحمت کشیدند و تجربه کسب کردند و امروز تکنولوژی تحت عنوان هوش مصنوعی وجود دارد که با کمتر از نیم سال زحمات افراد زیادی را بر باد داده.

حتماً وقتی به نانوایی محله خودتان برای خرید نان می‌روید دیده‌اید که نه خبری از شاطر است، نه خبری از خمیرزن، تنها یک نفر با مدیریت چند دستگاه مغازه خودش را می‌گرداند.

قطعاً نه من، نه شما دوست نداریم که این اتفاق گریبان گیر زندگی ما شود. پس چه تصمیمی باید بگیریم؟ یادگیری زمینه‌هایی که بخش از آینده است و آینده را شکل می‌دهد، یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون قطعاً می‌تواند برای ما یکی از انتخاب‌های درستی باشد که امسال می‌توایم آن را شروع کنیم.

بازار کار پایتون چطور است؟

حالا که دنیا به سمت عصر دیجیتال در حال قدم برداشتن است، قطعاً نیاز به افراد متخصص بیشتر می‌شود و برای شما یک خبر خوش دارم؛ در زمانه‌ای که اطرافیان ما مشغول کارهای سنتی و قدیمی هستند که در آینده نه چندان دور، کارهای خود را بخاطر هم جهت نبودن با عصر دیجیتال از دست می‌دهند، اگر شما انتخاب کرده باشید که بخشی از این آینده باشید؛ هیچ نگرانی برای آینده شغلی خودتان نخواهید داشت.

اما یک نکته‌ای که لازم است به آن توجه کنید این است که اگر امروز اقدام به یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون یا هر رشته دیگر در زمینه‌های دیجیتالی نکنید قطعاً نسبت به افراد دیگر عقب‌تر خواهید ماند و زمانی که همه در آینده به این شغل هجوم بردند فرصت‌های شغلی شما نیز کمتر خواهد شد. پس بهترین تصمیم بنظر شما امروز شروع کردن نیست؟

یادگیری سریع پیاتون

شروع یادگیری ریکت برای علاقه مندان به دنیای وب

بخشی از یادگیری زبان پایتون همانطور که صحبت کردیم مربوط به حوزه وب است؛ شما قطعاً با انتخاب فریمورک‌هایی مثل جنگو قادر خواهید بود در زمینه وب فعالیت کنید؛ اما می‌خواهم با شما صادق باشم، برای فعالیت در زمینه وب و طراحی سایت قطعاً آموزش React انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

یادگیری ریکت قطعاً مزایای زیادی برای شما به همراه دارد؛ از جمله استخدام در اکثر شرکت‌هایی که نیاز به برنامه نویس دارند، در قدم دوم میزان حقوق شما به میزان چشم گیری بالا خواهد بود و همینطور شما با دیدن آموزش ریکت به یک سینیور دولوپر تبدیل خواهید شد و در زمینه طراحی وب اعتبار بالاتری نسبت به بقیه طراحان خواهید داشت و در قدم آخر می‌توانید پرروژه‌های شخصی خودتون رو با تکنولوژی قوی‌تری به نام ریکت بسازید.

آیا می‌توانم الان یادگیری ریکت را شروع کنم؟

ریکت یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه یک تکنولوژی است که پس از یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت، می‌توانید آموزش ریکت را شروع کنید. شما با مراجعه به آکادمی برنامه نویسی سبزلرن می‌توانید مسیر یادگیری خودتان را شروع کنید. و اگر نیاز به مشاور رایگان داشتید می‌توانید روی کمک این مجموعه حساب باز کنید. پشتیبان‌های آکادمی سبزلرن قدم به قدم در کنار شما هستند تا زمانی که شما مسیر یادگیری را با موفقیت بگذارنید و حتی در وصل شدن شما به بازار کار همراه شما خواهند بود.

سخن پایانی

با انتخاب یک مسیر درست آینده خود را روشن رقم بزنید. با صحبت‌هایی که داشتیم فهمیدید که چرا باید زبان پایتون را یاد بگیریم؟ و متوجه شدیم که مسیر آینده به کدام جهت در حال حرکت است و اگر امروز اقدام نکنیم ممکنه فاصله زیادی بین ما و آینده قرار بگیرد و قطعاً کسی که شغل آن بخشی از آینده نباشد محکوم به از بین رفتن است؛ هیچ کدام ما ترجیح نمی‌دهیم که زمانی که ۳۰ یا ۴۰ ساله باشیم؛ نه شغلی داشته باشیم نه درآمدی و آن زمان ممکن است برای یادگیری بسیار دیر باشد. پس حالا که فرصت آن وجود دارد و می‌دانیم مسیر آینده به کدام جهت است؛ انتخاب خودمان برای امروز و آینده این است که…

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری آنلاین در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نمایش بیشتر

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.