اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

چه نوع ایزوگامی بهتر است؟

ویژگی های بهترین برند ایزوگام

برخی از موارد در زمان خرید ایزوگام وجود دارد که بدون انجام آزمایش هم می تواند به معنای کیفیت بالای ایزوگام باشد، در ادامه به مواردی که در زمان خرید بهترین ایزوگام دلیجان باید به آن توجه کنید خواهیم پرداخت:

  • یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین ویژگی های بهترین برند عایق رطوبتی دلیجان این است که وزن هر یک از رول های ایزوگام از سی و نه کیلو بیشتر باشد.
  • ویژگی مهم دیگر بهترین برند عایق رطوبتی دلیجان ایزوگام نشان ملی استاندارد داشته باشد و بتوان آرم استاندارد بودن را بر روی آن دید.
  • مورد دیگر این است که بهترین برند ایزوگام دلیجان بعد از نصب کیفیت خود را به بهترین شکل ممکن چه در مناطق سردسیر و چه در مناطق گرمسیر حفظ می کند.
  • از دیگر ویژگی های بهترین ایزوگام برای دیوار، استخر و غیره در انواع فویل دار، ساده، چهار لایه و دو لایه این است که ضخامت خوبی یعنی بین 3 و هشت دهم میلی متر تا پنج میلی متر داشته باشد

در ابتدا بهتر است که به تعریفی از ایزوگام بپردازیم. ایزوگام از قیر و الیاف‌های مصنوعی گوناگونی تولید می‌شود که بسیار مقاوم هستند و با گرما دادن، می‌توان آن‌ها را به سطوح موردنظر چسباند. این نوع کفپوش پشت بام، از نفوذ رطوبت و آب به سطح زیرین خود جلوگیری می‌کند. بهترین ایزوگام باید حدود ۱۰سال برای شما کار کند. شما می‌توانید از این محصولات در ایزولاسیون دیوارها و همچنین مرحله‌ی پی و فونداسیون نیز از آن استفاده کنید. در گذشته از روش‌‌های سنتی جهت عایق سازی ساختمان استفاده می‌شد.

اما امروزه استفاده از بهترین ایزوگام برای عایق سازی، بسیار رایج شده. برای این که تشخیص دهید بهترین ایزوگام باید چگونه باشد ابتدا باید یک ایزوگام استاندارد را بشناسید. در ادامه مشخصات یک ایزوگام استاندارد ذکر شده است.

ایزوگام استاندارد

بهترین ایزوگام باید دارای استانداردهای لازم باشد. در واقع ایزوگام استاندارد، ایزوگامی است که با معیارهای سازمان ملی استاندارد، همخوانی داشته باشد. استانداردهایی که باید رعایت شوند عبارتند از:

مواد اولیه باکیفیت

  • قیر پلیمری مرغوب
  • وزن و ضخامت استاندارد
  • کیفیت
  • استقامت
  • تولید محصول مطابق آب و هوا

در زمان تولید ایزوگام از نظر فیزیکی باید استانداردهای زیر رعایت شود

ضخامت و وزن ایزوگام استاندارد، در وهله اول می‌تواند نشان دهنده‌ی مشتری مداری برند سازنده‌ی آن ایزوگام باشد. طبق استانداردهای اعلام شده، وزن یک رول ایزوگام باید چیزی بین ۳۷ تا ۴۲ کیلوگرم باشد. ایزوگام‌ها توسط متخصصان در آزمایشگاه‌ها، تست و ارزیابی می‌شوند تا شرکت تولید کننده بتواند بهترین ایزوگام را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

استاندارد |برند |بهترین ایزوگام برای پشت بام

خصوصیات بهترین ایزوگام

در این قسمت باید خدمت شما عارض شویم که اگر می خواهید بدانید که بهترین نوع ایزوگام بازار چیه؟ باید خدمت شما بگوییم که بهترین ایزوگام برای دیوار، پشت بام و دیگر جاها ایزوگامی است که دارای خصوصیت های زیر باشد:

در جواب به سؤال ایزوگام چه نوعیش خوبه، باید بگوییم که ایزوگام با کیفیت و خوب مقاومت خوبی در برابر اسیدهای شیمیایی و گازها دارد.

یک ایزوگام عالی و در واقع بهترین برند ایزوگام دلیجان و سایر شهرها برندی می باشد که نقطه اشتغالی برابر با ۲۵۰ درجه سانتی گراد داشته باشد.

یک پاسخ دیگر به سؤال بهترین ایزوگام بازار این است که یک ایزوگام عالی باید مقاومت عالی در برابر گرما داشته باشد (تا دمای ۱۲۰ درجه)

مقاومت ایزوگام مرغوب و خوب در مقابل سرمای هوا باید تا منفی پنج درجه سانتی گراد باشد.

نوعی ایزوگام خوب به کار رفته در منطقه های سردسیر و یا گرمسیر باید ضخامتی برابر با  ۴ میلی متر داشته باشد.

بدون شک روی یک ایزوگام باکیفیت و مرغوب که می تواند بهترین برند ایزوگام دلیجان و یا سایر شهرها باشد موارد و مشخصاتی از جمله علامت استاندارد، نوع عایق، تاریخ تولید محصول و کارخانه تولید کننده ایزوگام درج شده است.

یک ایزوگام با کیفیت به هیچ عنوان با تا کردن نمی شکند.

یکی از ویژگی های مهم بهترین ایزوگام مصرفی در مناطق سردسیر و گرمسیر قدرت کششی بالای آن است. براستی، یک ایزوگام مرغوب به هیچ وجه دچار پارگی نمی شود.

نمایش بیشتر