اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

کلید مینیاتوری

قطع کننده مدار یا فیوز مینیاتوری که به انگلیسی MCB به معنای مدار شکن مینیاتوری می گویند، وسیله ای محافظ است که در مدارهای الکتریکی و تابلوهای صنعتی بسته می شود و آنها را از افزایش جریان الکتریکی محافظت می کند. اگر جریانی بیش از جریان نامی از فیوز عبور کند، واکنش فیوز قطع جریان الکتریکی و به اصطلاح فیوز خواهد بود که از تمام تجهیزات الکتریکی محافظت می کند.

کلید مینیاتوری آمپرال یا MCB برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر اتصال کوتاه و جریان اضافه طراحی شده اند. اصطلاح “کوچک” به اندازه فشرده آنها در مقایسه با قطع کننده های مدار معمولی اشاره دارد. عملکردهای اصلی میکرو کلید عبارتند از:

عملکرد خودکار: مینی مدار شکن به صورت خودکار عمل می کند و در صورت بروز عیب مانند اتصال کوتاه، مدار را قطع می کند.

قابل تنظیم مجدد: پس از قطع یا قطع شدن مدار، کلید مینیاتوری را می توان به راحتی ریست کرد و مدار را به حالت کار خود بازگرداند.

عملکرد مغناطیسی و حرارتی: کلیدهای مینیاتوری از ترکیب مکانیزم های مغناطیسی و حرارتی برای خاموش شدن استفاده می کنند. جزء مغناطیسی به اضافه جریان های ناگهانی واکنش نشان می دهد، در حالی که جزء حرارتی به اضافه بارهای طولانی مدت واکنش نشان می دهد.

قابلیت استفاده مجدد: برخلاف فیوزهای یکبار مصرف، کلیدهای مینیاتوری را می توان چندین بار پس از خاموش شدن استفاده کرد که باعث می شود در مدت زمان طولانی کارایی داشته باشند.

برای خرید سوئیچ های مینیاتوری یا استعلام قیمت با آمپرال تماس بگیرید.

نمایش بیشتر