اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

چک لیست کامل و نکات کلیدی جهت بازسازی ساختمان

وقتی به تغییر ظاهر فکر می کنید، لزوماً منظور شما تغییر ظاهر قدیمی به ظاهر جدید نیست. بهتر است ابتدا بازسازی ساختمان انجام شود تا از آسیب بیشتر به ساختمان و زیرساخت های آن جلوگیری شود. به این معنی که قسمت های آسیب پذیر خانه را بررسی کنید و اگر مشکلی دارند آن ها را برطرف کنید و سپس به فکر تغییر ظاهر خانه باشید.

جهت اطلاعات بیشتر در موردهزینه های بازسازی ساختمان کلیک کنید

به عنوان مثال، لوله کشی، سیستم های مختلف تاسیسات مانند سرمایش و گرمایش، مقاوم سازی و کنترل برق از مهم ترین زیرساخت هایی هستند که می توان در فرآیند بازسازی خانه تغییر داد.

بازسازی می تواند شامل افزودن فضاهای ذخیره سازی در قسمت های مختلف خانه، تغییر کابینت آشپزخانه یا رنگ آنها، روکش دیوار، افزودن یا برداشتن گچ و بسیاری از مواردی باشد که ما در صنعت ساخت و ساز آن را نجاری می نامیم.

برق |پوشش |تعمیر

بنابراین، اگر تصمیم شما برای بازسازی نهایی است، یک قلم و کاغذ بردارید و یک چک لیست از بازسازی منزل تهیه کنید. ابتدا تمام قطعاتی را که نیاز به بازسازی دارند فهرست کنید، سپس قطعاتی را که فکر می کنید نیاز به تعمیر دارند، سپس چیزهایی که به دکوراسیون داخلی خانه اضافه می شوند و در نهایت تغییرات خارجی را فهرست کنید.

مراحل بازسازی ساختمان

امروزه بازسازی ساختمان اهمیت زیادی پیدا کرده و تمایل به داشتن خانه ای شیک و زیبا در حال افزایش است. فرآیند بازسازی ساختمان یک کار تخصصی است و آن کار را باید به متخصص سپرد، زیرا بدون تخصص کاری پرخطر و با صدمات جبران ناپذیر است. اگر شما هم می خواهید خانه ای شیک و مطابق سلیقه خود داشته باشید و قصد بازسازی و مرمت آن را دارید بهتر است این کار را به گروهی از متخصصان بسپارید، گروه مهندسی و معماری آرکامُد بهترین مشاوره را در زمینه سبک و دیزاین ارائه می دهد.

برق |پوشش |تعمیر

موارد دیگر با شما عزیزان است. در ادامه مراحل بازسازی ساختمان را توضیح می دهیم:

  1. مشورت با افراد نخبه و متخصص

اولین قدم شروع مشاوره با افراد نخبه و متخصص، شرکت های فعال در زمینه نوسازی ساختمان است. گاهی اوقات یک ساختمان بسیار فرسوده و مستهلک می شود یا اسکلت آن آسیب دیده است، بنابراین مشاوره مهم است، در غیر این صورت خطرات جدی را به دنبال دارد.

  • مشاوره با افراد نخبه و کارشناسان نوسازی ساختمان

برای شروع بازسازی باید مراحل تحقیق و طراحی را طی کنید و با مشورت طراح مدارک را تهیه کنید. بر این اساس یک تولید کننده واجد شرایط و با تجربه را انتخاب کنید و در مورد هزینه ها و تمامی مراحل با آنها مشورت کنید.

انتخاب سازنده مهمتر از انتخاب طراح است، زیرا یک سازنده واجد شرایط تمام نکات ایمنی را رعایت می کند. در زمان تعیین شده کار را تحویل می دهد و مقررات مذکور را نیز رعایت می کند. هزینه قبلاً توافق شده و تصمیم

گرفته شده است. بهترین راه برای انتخاب طراح، مقایسه رزومه طراحان داخلی است. پرسیدن و تحقیق از دیگران راه دیگری برای انتخاب طراح برای خانه شماست.

  1. تخریب ساختمان

تخریب ساختمان باید زیر نظر کارشناسان و با رعایت اصول ایمنی، دقت و بررسی میزان مقاومت آن، انجام شود، در غیر این صورت خسارات جدی اعم از مالی و جانی زیادی متوجه مردم خواهد شد. تخریب هم به صورت کلی و هم جزئی انجام می شود.

  • تخریب و بازسازی ساختمان ها

برای مثال، مالک ساختمان ممکن است بخواهد فقط یک قسمت از ساختمان مانند اتاق نشیمن را بازسازی کند یا تغییری اساسی در ظاهر ساختمان ایجاد کند. عملیات تخریب باید کاملاً بر اساس تئوری کارشناسان انجام شود تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری شود.

  1. شروع به ساختن کنید

حالا بعد از تخریب، نوبت ساخت است. متخصصان با رعایت استانداردها و نکات ایمنی لازم در حال بازسازی ساختمان هستند. آنچه در اینجا مورد نیاز است نیازهای مشتری است که باید با توجه به نظرات آنها اعمال شود. مشتری یا مالک ساختمان نقاط ضعف و مشکلات خانه را گزارش می کند تا مهندسان بتوانند تعمیر و بازسازی آن را آغاز کنند.

  1. پالایش و زیباسازی ساختمان

در این مرحله در صورت نیاز به گچ کاری از مرغوب ترین و سفیدترین گچ استفاده می شود زیرا کیفیت آن به مرور زمان کاهش نمی یابد. در بازسازی و تعمیر خانه اغلب سقف کاذب کناف اجرا می شود. این نوع سقف به دلیل روکش تزئینی جلوه زیبایی به خانه می دهد.

نورپردازی در زیبایی خانه تاثیر بسزایی دارد. استفاده از چراغ های هالوژن و چراغ های رنگی به دلیل مصرف کم انرژی، ایده بسیار جالبی است.

برای کفپوش می توانید از انواع کفپوش ها: پارکت و لمینت استفاده کنید. برای پوشش دیوار می توان از کاغذ دیواری، پوستر دیواری و به خصوص رنگ سفید یا کرم استفاده کرد.و در نهایت انتخاب مبلمان و چیدمان خانه نقش بسیار مهمی در تاثیرگذاری دکوراسیون داخلی دارد.

نازک کاری و زیباسازی ساختمان در بازسازی ساختمان

  1. بازسازی داخلی خانه

این به مالک است که تصمیم بگیرد چگونه فضای داخلی خانه را بازسازی کند. این بازسازی شامل تغییرات در قسمت های مختلف خانه می شود.

  • بازسازی دیوار

هنگام بازسازی دیوارها ابتدا استحکام دیوارها بررسی می شود و در صورت نیاز به تخریب، تخریب انجام می شود. اگر قسمت آرماتور عاری از اشکال باشد، نازک کاری دیوارها را شروع می کنیم.

  • بازسازی کف

در بازسازی کف از انواع سنگ، سرامیک یا پارکت به عنوان کفپوش استفاده می شود. پلان کف باید با دیوارها و سقف مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، کفپوش اپوکسی، کفپوش لمینت، کفپوش سه بعدی، کفپوش PVC یا کفپوش وینیل نمونه هایی هستند که می توانند برای طراحی داخلی استفاده شوند.

  • بازسازی آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون منزل است. برای تجدید آن می توانیم کاشی های مستعمل، شیرآلات، سینک ظرفشویی، نصب کابینت های جدید و استفاده از پیشخوان و جزیره آشپزخانه به روز شده را تعویض کنیم. آشپزخانه های جدید و مدرن تاثیر زیادی در طراحی و دکوراسیون داخلی دارند.

 Archdaily   – گروه مهندسی و معماری آرکامد

برق |پوشش |تعمیر

نمایش بیشتر