اخبار جامعهکسب و کار ایرانی

با مراحل ساخت استخر در ویلا آشنا شوید

ساخت استخر در ویلا می‌توانند سبب شود تا شما بتوانید یک آخر هفته دلچسب را در کنار دوستان و خانواده تجربه کنید. زمانی که شما در روزهای گرم تابستان به فکر یک تفریح ایده آل هستید، یک آب‌تنی در حیاط ویلا می‌تواند تفریحات شما را تکمیل کند. اما چیزی که در این میان همیشه حائز اهمیت بوده و هست، روش و مراحلی است که شما برای احداث استخر به کار می‌برید. یعنی ممکن است شما از بهترین متریال‌ها و طراحی برای تجهیز آن استفاده کنید اما در پایان کار استخر شما با مشکلات فنی و ساختاری زیادی رو به رو باشد.

آشنایی |استاندارد |برق

به همین منظور برای آشنایی بیشتر شما با تمامی مراحل ساخت استخر در ویلا و سایر تجهیزات آن مانند لوله کشی استخر، نصب پمپ، طراحی کلی و…را برای شما عزیزان به طور کامل مورد بررسی قرار داده‌ایم، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مراحل ساخت استخر

شما برای این که بتوانید یک پروژه موفق در حوزه ساخت استخر داشته باشید باید با مراحل ساخت آن به خوبی آگاه باشید. در ادامه شما شاهد مهم‌ترین مراحل احداث استخر خانگی خواهد بود. سعی کنید تمامی مراحل را به دقت مطالعه کنید و در صورت داشتن هرگونه ابهامی می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

لوله کشی استخر

یکی از مهم‌ترین مراحلی که در ساخت یک استخر بسیار مهم و حیاتی است، لوله کشی آن است. در واقع اگر هنگام ساخت استخر، لوله کشی شما به وسیله افراد کاربرد انجام نشود، شما مجبور می‌شوید به طور مکرر برای تعمیرات استخر خود اقدام کنید.

در واقع همان طور که می‌دانید انواع مختلفی از لوله‌ها وجود دارد که هر کدام از آن‌ها برای فعالیت خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند اگر انتخاب نوع لوله اشتباه باشد و یا نحوه اتصال آن‌ها به یکدیگر صحیح نباشد، مشکلاتی مانند نشتی، خرابی لوله کشی، عدم فشار آب مناسب و …رخ خواهد داد.

موتورخانه استخر

طراحی موتورخانه استخر از دیگر مراحل پر اهمیت در ساخت یک استخر خانگی است. موتورخانه استخر مجموعه‌ای دستگاه‌های مختلف است که برای تامین جریان آب مناسب و همچنین تصفیه مناسب آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال هنگام طراحی موتورخانه برای جریان آب موارد مختلفی مانند حجم آب استخر و نوع استفاده از آن مورد بررسی قرار می‌گیرد. علاوه بر نوع طراحی، متریال‌های استفاده شده در ساخت موتورخانه نیز بسیار مهم است به همین دلیل سعی کنید حتما از کیفیت و ماندگاری محصولاتی که خریداری می‌کنید، اطمینان حاصل فرمایید.

آشنایی |استاندارد |برق

انتخاب محل مناسب برای ساخت استخر

شاید این مرحله از نظر شما چندان اهمیت نداشته باشد اما باید به شما بگوییم که اگر محلی که می‌خواهید برای احداث استخر انتخاب کنید دارای شرایط استاندارد نباشد، در میانه راه مجبور به جا به جایی استخر و انتقال پروژه به محل مناسب خواهید داشت. برای مثال استخری که قصد احداث آن را دارید نباید زیر درختان، روی لوله کشی فاضلاب، سیم تلفن و کابل برق باشد. همچنین باید انتخاب محل به گونه‌ای باشد بتوان عمق و ابعاد مورد نظر کارفرما را بتوان در آن محل اجرا کرد.

حفاری و آرماتوربندی محل ساخت استخر

پس از این که محل مورد نظر برای ساخت استخر انتخاب شد، نوبت به حفاری آن محل می‌رسد. حفاری زمین استخر به وسیله دستگاه‌های مختلف و اختصاصی برای این کار انجام می‌شود. ابعاد زمین و همچنین عمقی که برای حفاری زمین استخر تعیین می‌شود بسته به نظر کارفرما دارد. پس از این که حفاری به طور کامل انجام شد، نوبت به ارماتور بندی زمین استخر می‌رسد. آرماتوربندی استخر به این منظور انجام می‌شود که در ابتدا لوله‌های استخر در جای درست خود قرار بگیرند و سپس استخر نیز ظاهر مرتب و تمیزی داشته باشد.

کاشی کاری استخر

پس از این که تمام مراحل ساخت استخر به پایان رسید، نوبت به کاشی کاری آن می‌رسد. کاشی کاری استخر در مرحله اول سبب می‌شود تا آب استخر جذب زمین نشود و به طور مداوم قابل استفاده باشد. در مرحله دوم برای زیبایی و استخر استفاده می‌شود. کاشی استخر دارای رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی است که انتخاب آن بر عهده کارفرما بوده و در نهایت توسط کارشناس اجرا می‌شود.

بهترین روش برای ساخت استخر چیست؟

به طوری کلی اگر بخواهیم پاسخی برای این سوال بیان کنیم باید بگوییم که نمی‌توان هیچ روش خاصی را به عنوان بهترین روش برای ساخت استخر معرفی کرد چرا که انتخاب این روش بسته به نوع پروژه کارفرما دارد. نوع زمین، ابعاد پروژه، نوع متریال، شکل استخر و..همگی جز مواردی هستند که در نهایت تعیین می‌کنند که از کدام روش برای ساخت استخر باید استفاده شود.

آشنایی |استاندارد |برق

قیمت ساخت استخر چقدر است؟

قیمت ساخت استخر را می‌توان با توجه موارد زیادی تعیین کرد. برای مثال هر چه عمق استخر شما بیشتر باشد، به دلیل حفاری بیشتر، آرماتوربندی سخت‌تر و استفاده از متریال‌های بیشتر، قیمت کار تمام شده بیشتر خواهد شد. بهترین راه برای این که بتوانید یک قیمت دقیق و کامل برای پروژه خود به دست آورید این است که با شرکت تاسیسات کارا پمپ تماس گرفته و از مشاوره رایگان درباره قیمت گذاری پروژه خود بهره‌مند شوید.

بهترین شرکت تاسیسات استخر در تهران و کرج

همانطور که گفتیم شما برای این که بتوانید نتایج دلخواه خود را در نهایت پروژه خود دریافت کنید، باید از افراد خبره و حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. به همین منظور باید حتما قبل از انتخاب شرکت تاسیساتی مورد نظر خود برای ساخت استخر، نظرات کسانی که قبلا از خدمات آن‌ها استفاده کردند را بررسی کنید تا بتوانید در انتخاب خود بهتر تصمیم بگیرید.

شرکت کارا پمپ، با سال‌ها سابقه درخشان در حوزه تاسیسات استخر، توانسته است جز 5 شرکت برتر در حوزه تاسیسات استخر قرار بگیرد. شما می‌توانید تمامی خدمات مورد نیاز خود در حوزه ساخت و تجهیزات استخر را بدون هیچ گونه نگرانی به کارا پمپ واگذار کنید.

ساخت استخر خانگی، یک ایده تازه برای تفریحات سالم!

در کل در این مقاله سعی کردیم روش ساخت و احداث استخر را برای شما عزیزان شرح دهیم تا بتوانید در نهایت به یک شناخت کامل و کلی از ساخت استخر برسید. در ابتدا یک توضیح کوتاه راجب ساخت استخر برای شما عزیزان بیان کردیم و سپس مهم‌ترین مراحل آن مانند لوله کشی، طراحی موتورخانه و انتخاب محل احداث استخر به طور کامل با هم گفت و گو کردیم. اگر همچنان سوال و یا ابهامی در زمینه تاسیسات استخر برای شما عزیزان وجود دارد می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارا پمپ بهره‌مند شوید.

نمایش بیشتر