اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

چگونه بشقاب ها را درون آشپزخانه مرتب کنیم؟

همان طور که همه می دانید درون آشپزخانه لوازم و وسایل بسیاری وجود دارد که هر یک از آنها کارایی متفاوتی دارند و باید بتوانید آنها را به بهترین شکل مدیریت کرده و درون کابینت های آشپزخانه بچینید. یکی از لوازمی که درون آشپزخانه وجود دارد بشقاب ها می باشند که در هر آشپزخانه ای حداقل در دو جنس متفاوت و تعداد به خصوصی وجود دارد. یک سرویس آن‌ معمولا برای استفاده دم دستی و روزمره است و یک سرویس هم برای پذیرایی از مهمانان وجود دارد.

جنس آنها هم چینی، سرامیک و یا آرکوپال هستند که نسبت به ضربه حساس و شکننده اند و هنگام ‌مصرف، شستشو و جابه جایی باید توجه کنید که باعث شکستگی و آسیب شان نشود. حال فکر می کنید بشقاب ها را درون آشپزخانه باید چطور مرتب کنید. توصیه می کنیم‌ تا انتهای مطلب را با دقت بخوانید، تصمیم داریم راهکارهای مختلف چیدمان بشقاب را به شما عزیزان بگوییم تا‌ به بهترین شکل قابل استفاده باشد و در دسترستان قرار داشته باشد.

انواع نظم دهنده |دسترسی |سلامتی

خرید نظم دهنده آشپزخانه

 ۱. بررسی و تفکیک بشقاب ها براساس کارایی

اولین مرحله در چیدمان بشقاب ها این می باشد که شما آنها را با دقت بررسی کنید. ابتدا تمام بشقاب هایتان را از کابینت ها خارج کنید، سرویس دم دستی تان را از سرویس پذیرایی تان جدا کنید. در این مرحله به ظرف هایتان دقت کنید و هر کدام از آنها لب پر بود یا ترک داشت را جدا کرده و بیرون بیاندازید زیرا در قسمت های شکسته و ترک خورده میکروب جمع می شود و برای سلامتی ضرر دارد. سپس ظروفتان را براساس کارایی تفکیک کنید و هر کدام از آنها را در کابینت های مجزایی بچینید. در ادامه با انتخاب درست کابینت اشاره می کنیم.

۲. برسی کابینت های آشپزخانه

بعد از اینکه بشقاب هایتان را تفکیک کردید بهتر است کابینت های آشپزخانه تان از لحاظ فضای هریک و میزان در دسترس بودن آن بررسی نمایید. تا بهترین طبقه ی کابینت را برای آنها در نظر بگیرید. بهترین روش این است که کابینت هایی که در دسترس شما هستند و به سینک ظرفشویی شما نزدیک هستند را در ابعادی که مناسب تعداد بشقاب های دم دستی تان هستند را انتخاب نمایید و بشقاب های دم دستی که به طور روزمره از آنها استفاده می کنید را درون آن بچینید. بعد از آن طبقه ای از کابینت که زیاد در در دسترس نیست و مناسب تعداد ظروف پذیرایی تان می باشد را برای بشقاب ها و سرو پذیرایی تان در نظر بگیرید.

انواع نظم دهنده |دسترسی |سلامتی

۳. نحوه ی چیدمان بشقاب ها

بعد از طی کردن این مراحل نوبت به چیدمان بشقاب ها می رسد. این مرحله اهمیت بالایی دارد و بهتر است آنها را نسبت به ابعاد و اندازه شان بچینید و طوری آنها را درون طبقات قرار دهید که زمان استفاده به راحتی در دسترس شما قرار داشته باشد و زمان برداشتن بشقابی خاص با دیگر بشقاب ها برخورد نکند تا موجب آسیب رسیدن به آنها شود.

۴. استفاده از جدا کننده و نظم دهنده ها

شکل ظاهری بشقاب ها به صورتی است که ‌می توانید زمان چیدمان  آنها را روی هم قرار دهید. بشقاب ها اندازه های متفاوتی دارند و باید آنهایی که هم اندازه یکدیگر هستند را روی هم ‌بچینید و اگر دوست دارید که کشو و کابینت های شما نظم بالایی داشته باشد و امکان برخورد آنها با یکدیگر به صفر برسد می توانید از نظم دهنده ها و جدا کننده های مخصوص استفاده کنید تا آنها یا یکدیگر برخوردی نداشته باشند و نظم و ترتیب نیز در طبقات رعایت شود.

انواع نظم دهنده |دسترسی |سلامتی

 اگر دقت کرده باشید در نحوه ی چیدمان ظروف در کنار داشتن نظم شان به این نکته تاکید داشتیم که طوری بچینید که آسیبی به بشقاب ها نرسد و آنها لب پر نشوند و  ترک بر ندارند. اما این‌ مسئله بیشتر به کیفیت ظروف بستگی دارد و اگر بشفاب های شما از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند با کوچکترین برخوردی شکسته نخواهند شد و اینقدر آسیب پذیر نخواهند بود.

اگر سالم بودن و عمر بالای آنها برای شما اهمیت دارد بهتر است بشقاب ها و سرویس ها غذای تان را از بین تولید کننده های برتر تهیه نمایید تا از کیفیت ساخت آنها خیالتان راحت باشد. سالوت از جمله تولید کننده هایی است که محصولات متنوع و کاربردی را با استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت با طراحی بی نظیر تولید می کند و برای فروش در اختیار طرفدارانش قرار می دهد و به همین دلایل خرید از آن بهترین تصمیم می باشد.

نتیجه گیری

همه به دنبال زندگی در محیط ‌منظم و مرتب هستند، زیرا در فضایی منظم شما در کنار داشتن آرامش، به لوازمتان به راحتی دسترسی دارید و انجام کار در آن ‌محیط برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود. یکی از این بخش ها آشپزخانه می باشد زیرا درون آشپزخانه لوازم بسیاری وجود دارد و کارهای زیادی نیز در آن انجام‌ می شود که نظم داشتن لوازم آن اهمیت بسزایی دارد.

یکی از لوازمی که به دلیل کارایی و جنس شان مرتب بودن و نحوه ی چیدمان آن از اهمیت بالایی برخوردار است بشقاب ها می باشند. زیرا آنها در دو مدل دم دستی و پذیرایی هستند که نگهداری درست آنها بسیار مهم است. به همین‌خاطر تصمیم به تهیه ی مقاله ای گرفتیم و نحوه ی صحیح چیدمان بشقاب ها را توضیح دادیم. امیدواریم مطالب مقاله برای شما مفید بوده و به چیدمان درست و منظم وسایلتان کمک کند.

نمایش بیشتر