اقتصادیکسب و کار ایرانی

چگونه درآمد دلاری از برنامه نویسی داشته باشیم؟

10 روش برای کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی

امروزه با بالا رفتن دلار و ارزشمند شدن آن در ایران، بسیاری از افراد به کسب درآمد دلاری از طریق اینترنت و دورکاری می پردازند. یکی از شغل های جدید و پردرآمد در ایران در سال های اخیر، برنامه نویسی است. اگر مهارت برنامه نویسی دارید می توانید از این مهارت به عنوان یک شغل تمام وقت استفاده کرده و کسب درآمد از برنامه نویسی داشته باشید. همچنین اگر هنوز مبتدی بوده و در حال یادگیری برنامه نویسی هستید نیز با انتخاب روش های درست پول سازی و کسب درآمد ارزی از برنامه نویسی می توانید در وقت خود صرفه جویی کرده و درآمد قابل توجه ای داشته باشید.

نکته مهم در کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی، نقد کردن درآمدتان است. برای این منظور چند راه حل وجود دارد یا باید کسی را داشته باشید که حساب ارزی داشته باشد و درآمدتان به حساب او واریز شود یا برای نقد کردن درآمد دلاری خود باید از شرکت های واسطه استفاده کرده و درصدی از درآمدتان را به آن ها پرداخت کنید.

اما بهترین راه برای نقد کردن درآمد دلاری از برنامه نویسی و فریلنسری، ایجاد حساب بین المللی است. افتتاح حساب بین المللی در ترکیه علاوه بر نقد کردن درآمد ارزی دارای مزایای زیادی است که با مراجعه به سایت سون لرن می توانید اطلاعات کاملی به دست آورید. در ادامه با ما همراه باشید، 10 روش برای کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی، نکات مهم در کسب درآمد ارزی از برنامه نویسی و بهترین روش های کسب درآمد دلاری از پایتون را به شما معرفی می کنیم.

آموزش |آموزش برنامه نویسی |استارت‌آپ

نکات مهم در کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی

اگر قصد کسب درآمد ارزی از برنامه نویسی را دارید باید یکسری نکات مهم و کلیدی را به خاطر سپرده و انجام دهید تا به درآمد و سود بالایی برسید. برخی از این نکات مهم عبارتند از:

  • رزومه قوی: برای خود یک رزومه قوی بسازید و در سایت های انجام کارهای فریلنسری ثبت کنید تا سریعتر به شما اعتماد کرده و پروژه دریافت کنید.
  • مدیریت پروژه: یکی از کارهای مهم در کسب درآمد ارزی از برنامه نویسی، مدیریت پروژه است. با مدیریت پروژه می توانید پروژه های زیادی را همزمان گرفته و در زمان معین شده به مشتری تحویل دهید.
  • یادگیری مداوم: سعی کنید همیشه خود را در حوزه کاریتان به روز کنید و بیشتر یاد بگیرید. با یادگیری مداوم به یک برنامه نویس قوی تبدیل شده و حرفی برای گفتن خواهید داشت.
  • وقت شناسی و خوش قولی: در کار فریلنسینگ، وقت شناسی و خوش قولی بسیار حائز اهمیت است. زیرا کسی دوست ندارد با یک فریلنسر بدقول کار کند.

چگونگی کسب درآمد ارزی از برنامه نویسی

کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم امکان پذیر است. در روش مستقیم شما بلافاصله بعد از یادگیری مهارت برنامه نویسی، درآمد کسب خواهید کرد. اما در روش غیرمستقیم با هدف سرمایه گذاری بلندمدت به کسب مهارت برنامه نویسی پرداخته و با گذشت زمان نتیجه را خواهید دید. حال این سوال برایتان پیش می آید که چگونه از برنامه نویسی کسب درآمد داشته باشید؟ در این مقاله بهترین راه های کسب درآمد از برنامه نویسی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید از این مهارت خود در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید به منبع مقاله مراجعه نمایید.

·         یک برنامه نویس مستقل (فریلنسر) باشید.

امروزه فریلنسرینگ در ایران به عنوان یک شغل دائم در حال گسترش است. اما باید بدانید کار فریلنسری نسبت به کارهای سنتی به زحمت، صبر و توجه زیادی نیاز دارد. یکی از شایع ترین کارهایی که امروزه برنامه نویسان برای کسب درآمد دلاری انجام می دهند، فریلنسری است. با این کار هم مهارتتان در برنامه نویسی بهبود یافته و هم افزایش اعتماد به نفس خواهید داشت. زمانی که توانستید در منزل کسب درآمد از برنامه نویسی داشته باشید و قادر به پرداخت قبوض خود باشید، آن وقت است که می توانید به این کار به عنوان یک کار تمام وقت آزاد بنگرید.

5 سایت برای کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی به شما معرفی می کنیم تا از این سایت ها پروژه های برنامه نویسی دریافت کرده و با انجام آن ها درآمد دلاری لذت بخشی داشته باشید. حتما قبل از هر کاری برای دریافت و نقد کردن درآمد دلاری و ارزی خود برای افتتاح حساب بانکی بین المللی اقدام کنید. این سایتهای معروف برای انجام کارهای فریلنسری عبارتند از: سایت Upwork- سایت Guru- سایت People Per Hour- سایت Freelancer و سایت Fiverr.

·         ایجاد دوره های آنلاین برای کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی

امروزه با توجه به اینکه کارهای زیادی با کامپیوتر انجام داده می شود، تقاضا برای یادگیری زبان های برنامه نویسی و آگاهی از علوم کامپیوتر افزایش پیدا کرده است. همچنین برنامه نویسان هم به دنبال کسب دانش بیشتر به صورت آنلاین در مورد برنامه نویسی هستند تا مهارت خود را افزایش دهند. می توانید از برنامه هایی مانند Coursera یا Udemy  برای فروش دوره های خود و کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی استفاده کنید.

·         ایجاد کانال یوتیوب

یکی از پربازدیدترین وب سایت های در جهان، یوتیوب است. با اشتراک گذاشتن ویدیوهای آموزشی خود در مورد برنامه نویسی در این وب سایت می توانید کسب درآمد از طریق یوتیوب داشته باشید. البته هرچه میزان اشتراک گذاری شما در این پلتفرم بیشتر باشد، بازدید بیشتری خواهید داشت و در نتیجه درآمدتان هم بیشتر خواهد بود.

·         استخدام در شرکت به عنوان برنامه نویس

یکی از امن ترین شغل ها برای یک برنامه نویس، استخدام در یک شرکت خصوصی یا استارت آپ است. اگر به عنوان یک برنامه نویس در یک شرکت استخدام شوید دارای حقوق و مزایای مشخصی خواهید بود و دیگر برای پیدا کردن پروژه مناسب نگرانی نخواهید داشت. اما مسئله مهم برای استخدام در این شرکت ها داشتن یک رزومه قوی و سابقه کار خوب است. پس ممکن است زمانی طول بکشد تا بتوانید یک سابقه کار و رزومه خوب برای خود جمع آوری کنید اما در مقابل چیزی که به دست می آورید ارزش دارد.

·         برای خود یک وبلاگ برنامه نویسی بسازید

با ساختن وبلاگ خود علاوه بر کسب درآمد در جامعه برنامه نویسان برای خود نامی خواهید ساخت و دیگران بهتر شما را می شناسند. با راه اندازی وبلاگ می توانید هم به عنوان یک برنامه نویس و هم از طریق فروش محصولات و تبلیغات کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.

·         شرکت در مسابقات برنامه نویسی (پیوستن به رقابت های کدنویسی)

در سراسر دنیا مسابقاتی در زمینه برنامه نویسی برگزار می شود. یکی از بزرگترین و محبوب ترین این مسابقات، مسابقه Topcoder است که مبلغ 10000 دلار جایزه می دهد. رقابت بین اعضای این سایت در سه زمینه توسعه، طراحی و الگوریتم ها (علوم داده ها) صورت می گیرد که بسته به وظیفه مورد نیاز و نوع مسابقه ممکن است چند ساعت یا چند روز طول بکشد. بنابراین یکی از روش های کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی شرکت در مسابقات برنامه نویسی است.

·         کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی با توسعه برنامه ها

یکی دیگر از راه های کسب درآمد ارزی از برنامه نویسی، توسعه دادن برنامه ها است. نکته مهم در توسعه دادن برنامه ها داشتن ایده عالی و درآمدزا است. اگر کیفیت ایده شما عالی باشد شانس به دست آوردن پول زیاد از طریق توسعه برنامه را خواهید داشت.

·         کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی با کار بر روی پروژه های منبع باز

تعداد کمی از افراد پروژه های منبع باز را راهی برای کسب درآمد از مهارت برنامه نویسی خود می دانند. اگر شخص بلندپروازی باشید از این طریق نیز می توانید کسب درآمد داشته باشید.

·         کسب درآمد ارزی با تاسیس یک شرکت برنامه نویسی

شاید تاسیس یک شرکت کاری دشوار و سنگین به نظر برسد. اما تمام برنامه نویسان مطرح دنیا روزی موقعیت مشابه شما را داشته اند که با تاسیس و ثبت شرکت توانسته اند خود را در جهان و در میان رقبا مطرح کنند. بنابراین اگر علاقه و مهارت برنامه نویسی و بودجه کافی برای راه اندازی و ثبت شرکت در اختیار دارید، حتما این کار را انجام دهید. زیرا تاسیس و ثبت شرکت یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی است.

·         ساخت برنامه برای تلفن های همراه

یکی از راه های اصلی و مهم برای کسب درآمد از اینترنت، برنامه نویسی برای تلفن های همراه است. همواره این موضوع را در نظر داشته باشید که بهترین و موفق ترین برنامه ها همیشه یکی از مشکلات انسان را برطرف کرده اند. پس سعی کنید برنامه ای تولید کنید که کاربردی بوده و مشکلی را حل کند تا درآمدزا باشد. اگر قصد تولید برنامه هایی برای تلفن های اندروید را دارید باید به زبان جاوا در برنامه نویسی تسلط کامل داشته باشید. زیرا بهترین زبان برنامه نویسی برای کسب درآمد، جاوا است. اما اگر هدف اصلی شما کاربران ios هستند باید Swift یا Objective- C را به خوبی یاد بگیرید.

زبان برنامه نویسی پایتون چگونه است؟

برنامه نویسی پایتون، زبان برنامه نویسی شی گرایی است و دارای سطح بالایی بوده و برای توسعه نرم افزارهای کاربردی استفاده می شود. برنامه نویسی پایتون در عین سادگی بسیار قدرتمند است. خواندن و ترجمه کدهایی که برای زبان برنامه نویسی پایتون نوشته می شود توسط افراد بسیار راحت است.

برنامه نویسی پایتون دارای Dynamic Types (انواع پویا) و Dynamic Binding (انقیاد دهنده پویا) است. برنامه هایی که به زبان برنامه نویسی پایتون نوشته می شوند، ماژولار هستند به طوری که کدهای یک پروژه برای پروژه های دیگر هم قابل استفاده هستند. همچنین برنامه نویسان پایتون از ماژول ها و بسته ها برای برنامه نویسی استفاده می کنند و هنگامی که یک کاربر اقدام به توسعه بسته و ماژول می کند، سایرین نیز می توانند از آن استفاده کنند. در حقیقت می توانند به راحتی ماژول ها را ایمپورت یا اکسپورت کنند.

زبان برنامه نویسی پایتون مفسر استانداردی دارد که به صورت رایگان در اختیار همه کاربران قرار دارد. همه ابزارها در پلتفرم های اصلی قرار داشته و حالت انحصاری ندارند. بنابراین برنامه نویسی پایتون برای افرادی که نمی توانند برای توسعه برنامه هزینه پرداخت کنند، گزینه مناسبی است.

بهترین روش های کسب درآمد دلاری از پایتون

یکی از دغدغه های افراد کسب درآمد دلاری از پایتون است. باید بدانید بزرگترین غول های فناوری دنیا مانند یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام، گوگل، یاهو و موزیلا همواره به دنبال استخدام مهندسی هستند که در پایتون مهارت زیادی داشته باشد. همچنین برای ساخت وب سایت ها، تحلیل داده ها و توسعه از پایتون استفاده می شود. بنابراین در زمینه های مختلف می توان کار برنامه نویسی را با پایتون انجام داد. در ادامه شما را با بهترین روش های کسب درآمد دلاری و ارزی از پایتون آشنا می کنیم:

  • کسب درآمد دلاری از پایتون با ساختن اپلیکیشن های موبایل: برای برنامه نویسی اندروید از جاوا و کاتلین استفاده می شود. اما لازم نیست حتما از این زبان ها برای ساخت اپلیکیشن های مختلف تلفن همراه استفاده کرد. بلکه می توانید از فریم ورک Kivy در پایتون برای ساخت اپلیکیشن موبایل استفاده کنید.
  • درآمد ارزی با برنامه نویسی پایتون در دنیای اینترنت و وب: برای طراحی سایت از ASP یا PHP استفاده می شود. اما پایتون هم توانسته جایگاه خود را در این زمینه به دست آورده و با فریم ورک های مطرحی که دارد طراحی وب را پیشرفته تر و جذاب تر پیش ببرد.
  • آموزش برنامه نویسی پایتون: یکی از روش هایی که می توان با آن کسب درآمد از پایتون داشت، یاد دادن برنامه نویسی پایتون است. برنامه نویسی پایتون دارای کاربرد گسترده ای بوده و برای آموزش به مبتدیان گزینه بسیار مناسبی است. به گونه ای آموزش برنامه نویسی پایتون و آموختن آن راحت است که برخی از کشورهای جهان، برنامه نویسی پایتون را به صورت پایه ای به کودکان آموزش می دهند. زیرا یادگیری پایتون بسیار ساده تر و راحت تر از یادگیری دیگر زبان های برنامه نویسی است.
  • کسب درآمد دلاری از پایتون با ساخت بازی های رایانه ای: یکی از منابع درآمد اصلی در دنیا، بازی های رایانه ای هستند. معمولا برای ساخت این برنامه ها با هزینه پایین از ترکیب موتور Unity و برنامه C استفاده می شود. امروزه پایتون در این زمینه نیز حرف هایی برای گفتن دارد. به طور مثال یکی از کتابخانه به نام PyGame با پایتون هماهنگی خوبی دارد و از ترکیب آن ها می توانید در ساخت بازی های سبک استفاده کنید.

در این مقاله شما را با چند روش کسب درآمد دلاری از برنامه نویسی و کسب درآمد ارزی از پایتون آشنا کردیم. اگر دارای مهارت های برنامه نویسی و یا پایتون بوده و یا تازه در حال یادگیری برنامه نویسی هستید با استفاده از یک یا چند روش ارائه شده می توانید کسب درآمد ارزی از برنامه نویسی و دنیای اینترنت داشته باشید. بنابراین بهتر است موضوع و روشی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید.

نمایش بیشتر