اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

نحوه هواگیری کارواش خانگی

چه زمانی نیاز به هواگیری کارواش خانگی داریم؟

نحوه هواگیری کارواش خانگی و روش های اجرای آن برای هر دستگاه کارواش خانگی منحصر به فرد است. فروشگاه سولار مکانیکال، با کمترین هزینه ها این دستگاه ها را به مشتریان ارائه می دهد. اما نگهداری صحیح و اصولی از این اقلام بسیار مهم تلقی می شود. در برخی موارد، زمان نصب دستگاه، مقادیری هوا در آن باقی می ماند. در این شرایط باید حتما دستگاه مورد نظر هواگیری شده تا عملکرد آن مطلوب تر شود. جهت اطلاع از قیمت کارواش خانگی لطفا کلیک کنید.

زمانی که آب درون منبع آب تمام شده باشد، پمپ هوا نیز کشیده می شود و به همین خاطر باید از هواگیری در آن استفاده شود. به علاوه در مواردی که درزها و بخش های مختلف این دستگاه ها به خوبی آب بندی نشده باشند، هوا به داخل آن ها نفوذ می کند. در این شرایط نیز هواگیری یک مسئله بسیار مهم تلقی می شود و باید انجام شود.

آشنایی |آموزش |انتظار

معایب عدم استفاده از خدمات هواگیری

نحوه هواگیری کارواش کارچر و آموزش گام به گام آن برای همه کسانی که با این دستگاه ها سر و کار دارند بسیار مهم تلقی می شود. به همین خاطر نیز در این زمینه باید حتما اطلاعات لازم را داشته باشند. در صورتی که هوا در بخش های مختلف دستگاه شما گیر کرده باشد، مشکلات زیر در سیستم فنی آن به وجود می آیند:

 • کاهش راندمان پمپ ها؛ با وجود این مشکل، آب نمی تواند، با حداکثر فشار ممکن پمپاژ شود. این مسئله آسیب های جدی به دستگاه وارد کرده و عملکرد شست و شوی شما را نیز با مشکل مواجه می کند.
 • داغ گردن موتور؛ در صورتی که با چنین آسیب هایی در دستگاه خود رو به رو شوید، باید حتما به یک تعمیر کار حرفه ای مراجعه کنید! چرا که دستگاه در طولانی مدت آسیب می بیند. در زمان داغ شدن موتور، هوای محبوس شده در آن بسیار زیاد است و این مسئله از ورود آب به بخش های مورد نظر جلوگیری می کند. همچنین موتور دستگاه خنک نمی شود و مشکلات جدی در عملکرد آن به وجود می آیند.
 • خرابی سیل؛ این مسئله نیز در اثر داغ شدن الکتروموتور به کار رفته در دستگاه ایجاد می شود. این بخش وظیفه آب بندی دستگاه را بر عهده دارد. این مسئله بین حلقه سیل و شفت فاصله ایجاد می کند. به این ترتیب آب به داخل دستگاه نفوذ می کند.

آشنایی با انواع کارواش های خانگی

شما می توانید، با خانگی، هزینه های پرداختی در وجه قبوض آب خود را کاهش دهید. آشنایی با نحوه هواگیری کارواش خانگی پس از خرید این اقلام ضرورت دارد. شما می توانید، از تخفیفات ویژه  برای خرید این محصولات درجه یک استفاده کنید. با خرید از این فروشگاه، کلیه سفارشات شما درب منزل تحویل داده می شوند. شما می توانید، وجوه پرداختی این محصولات را نیز درب منزل پرداخت کنید.

کارواش های خانگی بر مبنای نوع استفاده کاربران در مدل های متنوعی ساخته و ارائه می شوند. هر یک از مدل های این اقلام درجه یک، کارایی به خصوصی دارند؛ در زیر برخی از آن ها را مشاهده می کنید:

کارواش های خانگی کوچک

نحوه هواگیری کارواش خانگی کوچک بسیار ساده تر از سایر نمونه ها است. حداقل فشار آب در این دستگاه ها ۱۰۰ بار است و برای مصارف ساده تر مناسب هستند. این مدل کارواش ها در زمینه شست و شوی دو چرخه، ماشین و حیاط منازل مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

کارواش های متوسط

این مدل کارواش خانگی نیز به سادگی هواگیری می شود. نحوه هواگیری کارواش خانگی متوسط مشابه با مدل های کوچک خانگی است. این دستگاه نیز فشار آب بالای ۱۰۰ دارد و به همین خاطر استفاده از آن برای نظافت نیز میسر می باشد. از این تجهیزات در زمینه نظافت نمای ساختمان نیز استفاده می کنند. استفاده از آن برای نرده ها و دیوارهای ساختمان نیز بسیار متداول است.

کارواش های خانگی بزرگ

نحوه هواگیری کارواش خانگی بزرگ با مدل های پیشین متفاوت است. ابعاد این تجهیزات کمی بزرگتر از سایر نمونه ها است و به همین خاطر تعمیرات آن ها نیز تفاوت خواهد داشت. این کارواش ها بیشتر برای مصارف صنعتی به کار برده می شوند. استفاده از آن ها در عملیات رنگ برداری و جرم گیری نیز بسیار رایج می باشد.

کاربردهای کارواش های خانگی بزرگ و کوچک

نحوه هواگیری کارواش خانگی در میان مهمترین فاکتورهایی که در حین خرید باید مورد توجه قرار دهید، جای می گیرد. اما در نظر گرفتن کاربرد هر یک از این اقلام نیز برای خریدی مناسب تر در میان آن ها بسیار مهم تلقی می شود. از این اقلام برای شست و شوی سطوح مختلف استفاده می کنند. استفاده از آن ها برای نظافت انواع ماشین و دوچرخه نیز متداول می باشد. شما می توانید، از این اقلام برای شست وشوی ماشین آلات صنعتی نیز استفاده کنید.

در برخی موارد از این اقلام برای شست و شوی نمای ساختمان ها و استخرها استفاده می کنند. به این ترتیب فرایند نظافت این بخش های دور از دسترس نیز به سهولت انجام می گیرد. با استفاده  از آن ها راندمان کاری شما بسیار بالاتر می رود و با صرف کمترین وقت و انرژی قادر به شست و شوی اتومبیل، استخر، حیاط و سایر اجزای منزل خود خواهید بود. این دستگاه ها مزایای بی شماری برای شما به همراه می آورند.

مزایای استفاده از دستگاه کارواش خانگی

نحوه هواگیری کارواش خانگی توسط فروشگاه معتبر سولار مکانیکال آموزش داده می شود. این مرکز به صورت تخصصی از تجهیزات و دستگاه های شما پشتیبانی می کند. شما می توانید، با خرید از آن ها خیال خود را از بابت کیفیت و ضمانت دستگاه ها راحت کنید!

این دستگاه ها با محیط زیست سازگار هستند و به همین خاطر نیز استفاده از آن ها برای طبیعت نیز آسیبی به دنبال نخواهد داشت. انواع آلودگی های موجود بر سطوح مختلف با استفاده از آن ها به سهولت از بین می روند. با استفاده از این دستگاه ها زمان شما برای پاک کردن انواع لکه ها و آلودگی ها به هدر نمی رود. به علاوه استفاده از این تجهیزات بسیار ساده است و هر کس با مطالعه دفاتر راهنمایی و یا با کمی پرس و جو از این فروشگاه معتبر قادر به استفاده از آن ها خواهد بود.

با استفاده از آن ها جرم و ذرات آلودگی از خودروی شما پاکسازی می شود. شما می توانید، از این روش برای پایداری بیشتر نظافت و تمیزی اتومبیل خود نیز استفاده کنید. این دستگاه ها با خاصیت لکه بری و نفوذ پذیری عمیق همراه هستند و آلودگی های مختلف را از داخلی ترین قسمت های اتومبیل شما پاکسازی می کنند.

راهنمای خرید دستگاه کارواش خانگی

در حین خرید این اقلام باید برخی از فاکتورهای مهم را مورد توجه قرار دهید. در وهله اول باید توجه داشته باشید که نوع دستگاه با نوع کاربردی که از آن خواهید داشت، هماهنگی داشته باشد. این مسئله در صرفه جویی در بودجه و هزینه شما نیز نقش موثری بر جای می گذارد. به این ترتیب هزینه شما برای خرید یک دستگاه مناسب با نوع کاربردتان صرف خواهد شد. توجه به توان موتور هر یک از این دستگاه ها نیز یک مولفه اساسی در حین خرید آن ها به شمار می رود. شما می توانید، برای اطمینان بیشتر خرید خود را از فروشگاه سولار مکانیکال انجام دهید. به این ترتیب کلیه اطلاعات فنی این تجهیزات را نیز در حین خرید دریافت خواهید کرد.

خرید انواع کارواش یکی از ضروری ترین نیازهای زندگی افراد در خانه های امروزی به شمار می رود. برای خرید کارواش بر روی این لینک کلیک کنید. از این اقلام برای شست و شوی باغ، پارک ها، قسمت های مختلف خانه و… استفاده می کنند. برای اطلاع از  ،  خرید موتور برق و سایر خدمات مربوط به تعمیرات و نگهداری از این دستگاه ها، با مجموعه سولار مکانیکال تماس حاصل فرمایید. شما می توانید، برای اطلاع از قیمت پمپ ها روی این لینک کلیک کنید. در خصوص خرید موتورهای برقی نیز روی این لینک کلیک کنید

هواگیری پمپ آب چیست؟

هواگیری پمپ شناور عملی‌ست که در آن هوای حبس شده در را از طریق پیچ تعبیه شده “پیچ هواگیری” تخلیه میکنند تا پمپ بتواند کاملا از سیال پُر شود و کار خود را بخوبی و با حداکثر راندمان انجام دهد.

چرا قبل از نصب باید پمپ را هواگیری کرد؟

پمپ‌ها چه باشند، چه یا و چه مانند ، در ابتدای نصب اولیه نیاز دارند که هواگیری شوند، زیرا در فضای داخلی همه پمپ‌ها در ابتدا هوا قرار گرفته است (مانند یک لیوان خالی) که باید این هوا خارج شود تا آب (یا هر نوع سیالی که میخواهید پمپاژ کنید) بتواند وارد پمپ شود.

آیا یکبار هواگیری اولیه در زمان نصب پمپ کافی است؟

جواب این سوال منفی است! هر زمان که حس کردید درون پمپ هوا شده است و راندمان آن پایین آمده است باید اینکار را انجام دهید و هواگیری باید در لیست کارهایی باشد که برای سرویس دوره‌ای پمپ انجام میدهید.

چرا پمپ به مرور زمان هوا می گیرد؟

دلایل متفاوتی میتواند سبب هوا گرفتن پمپ شما شود اما یک سری عوامل عمده وجود دارد که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

 • در زمان نصب پمپ بخوبی هواگیری نشده و مقداری هوا در پمپ مانده است.
 • آب درون منبع ذخیره تمام شده و پمپ هوا کشیده است.
 • لوله و اتصالات بخوبی آبندی نشده‌اند و هوا از طریق درزها به درون پمپ کشیده شده است.

گیر کردن هوا در پمپ چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

 1. کاهش راندمان پمپ | قطعا اولین علامت گیر کردن هوا در پمپ کم شدن فشار آب است، زیرا درون دستگاه از آب پُر نمیشود و در نتیجه آب نمیتواند با حداکثر فشاری که انتظار میرود پمپاژ شود.
 2. داغ کردن موتور | در زمانی که هوای حبس شده در پمپ زیاد باشد، آب نمیتواند وارد پمپ شود و از آنجایی که سیستم خنک کننده الکتروموتور آبی است که در پمپ جریان میابد، موتور خنک نشده و شروع به داغ کردن میکند. داغ شدن بیش از حد موتور و صفر نشان دادن فشار آب توسط گیج (فشارسنج) از علایم هواگرفتن پمپ است.
 3. خراب شدن سیل | در اثر داغ کردن الکتروموتور سیل مکانیکی که وظیفه آبندی موتور را برعهده دارد داغ میکند و بین حلقه سیل و شفت فاصله می‌افتد و آب به موتور نفوذ پیدا میکند و سبب خربی موتور و اگر رفع نشود در نهایت سوختن آن میشود.

آموزش نحوه هواگیری پمپ آب

هواگیری پمپ آب کاری ساده اما مهم است ولی خوشبختانه برای اینکار نیاز به تخصص خاصی نیست و افراد مبتدی هم میتوانند آن را انجام دهند. خوب است هر چند ماه یکبار پمپ خود را سرویس و هواگیری نمایید تا از سلامت پمپ و کارکرد صحیح آن اطمینان حاصل فرمایید.

مراحل گام به گام هواگیری پمپ آب

 1. ابتدا پمپ و سیستم آبرسانی خود را کاملا خاموش نمایید و آب را قطع کنید.
 2. سپس پیچ و یا شیر هواگیری پمپ را با آچار باز کنید.
  (توجه نمایید که این پیچ در هر مدل و طراحی هر برند در جای متفاوتی تعبیه شده است و برای تشخیص آن بهتر است به دفترچه راهنمای پمپ مراجعه نمایید)
 3. حال آب را وصل کنید و بگذارید هوا از طریق پیچ خارج شود تا جایی که فقط از آن آب خارج شود.
 4. پیچ را در همان حالت بخوبی ببندید و سفت کنید.
 5. الان میتوانید پمپ و سیستم آبرسانی خود را روشن کنید و بگذارید به کار خود ادامه دهد.
نمایش بیشتر