اقتصادیکسب و کار ایرانی

نرم افزار واسط سامانه مودیان مالیاتی

نرم افزار واسط سامانه مودیان، امکان ارسال مستقیم صورتحساب‌ها را فراهم می‌کند. این نرم‌افزار واسط به شما این امکان را می‌دهد تا صورتحساب‌های فروش خود را به صورت مستقیم از رایانه شخصی خود به سامانه مودیان ارسال کنید.

نرم افزار سامانه مودیان |نرم افزار فاکتور الکترونیکی |نرم افزار واسط

برای انجام این عملیات، نیاز به دریافت کلید عمومی و اختصاصی و CSR (Certificate Signing Request) دارید. این کلیدها مورد نیاز برای ارتباط امن و ایجاد ارتباط بین نرم‌افزار واسط و سامانه مودیان می‌باشند. برای دریافت این کلیدها و ایجاد ارتباط امن، می‌توانید به وب‌سایت مودیان مراجعه کرده و مراحل مربوط به ایجاد اتصال را دنبال کنید.

بدین ترتیب، شما می‌توانید انواع صورتحساب‌ها از جمله فاکتور فروش جدید، فاکتور اصلاحی، فاکتور ابطالی و برگشت از فروش را به سامانه مودیان به‌صورت مستقیم ارسال کرده و الزامات مالیاتی الکترونیکی را رعایت کنید. این نحوه ارتباط با سامانه مودیان به شما امکان ارسال سریع و دقیق صورتحساب‌ها را می‌دهد.

نرم افزار سامانه مودیان |نرم افزار فاکتور الکترونیکی |نرم افزار واسط

نرم افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان حسابدار اپ

نرم‌ افزار سامانه مودیان یک سامانه جدید است که برای ثبت مکانیزه صورت معاملات فعالان اقتصادی ایجاد شده است. این سامانه به شرکت‌ها و فعالان اقتصادی کمک می‌کند تا صورتحساب‌ها و معاملات خود را به صورت الکترونیکی ثبت و ارسال کنند. این سامانه از سازمان مالیاتی تأیید شده و در جهت رعایت الزامات مالیاتی الکترونیکی استفاده می‌شود.

نرم افزار سامانه مودیان |نرم افزار فاکتور الکترونیکی |نرم افزار واسط

استفاده از نرم‌ افزار سامانه مودیان برای گروه های زیر ضروری می باشد :

 1. شرکت‌ها و فعالان اقتصادی: افراد حقیقی و حقوقی که فعالیت اقتصادی دارند، باید صورتحساب‌ها و معاملات خود را در سامانه مودیان ثبت و ارسال کنند. این سامانه به آن‌ها این امکان را می‌دهد.
 2. خرده فروشی‌ها: واحدهای خرده فروشی که به طور مستقیم با مصرف کننده نهایی در ارتباط هستند، موظف به ثبت پایانه‌های فروشگاهی خود (از جمله دستگاه‌های کارتخوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی) در سامانه مودیان مالیاتی و ارسال اطلاعات مکانیزه معاملات به این سامانه هستند.
 3. کسب و کارهایی که به سامانه صورت معاملات فصلی مالیات وابسته بودند: این سامانه جایگزین سامانه صورت معاملات فصلی مالیات شده است و برای ارسال اطلاعات مالی به سامانه مودیان استفاده می‌شود.
 4. مشتریان نرم‌ افزار حسابداری: مشتریان نرم‌ افزار حسابداری می‌توانند با فعال‌سازی ماژول سامانه مودیان، صورتحساب‌های خود را به صورت اتوماتیک به سامانه مودیان ارسال کنند. این امکان به آن‌ها این اجازه را می‌دهد که هر زمان نیاز به ارسال اطلاعات به سامانه مودیان دارند، اقدام کنند.

نرم‌ افزار سامانه مودیان به کسب و کارها و شرکت‌ها کمک می‌کند تا الزامات مالیاتی الکترونیکی را رعایت کنند و معاملات خود را به صورت مکانیزه ثبت و ارسال کنند، که این امر می‌تواند در اداره بهتر امور مالی و مالیاتی شان به کمک شود.

ویژگی های نرم افزار سامانه مودیان حسابدار اپ

نرم افزار اختصاصی مودیان مالیاتی یک بستر تحت وب است که امکان ارسال صورتحساب‌ها به سامانه مودیان را بدون نیاز به نصب نرم افزار حسابداری به شما می‌دهد. این نرم افزار دارای ویژگی‌های زیر است:

 1. بستر تحت وب: شما می‌توانید از این نرم افزار به صورت آنلاین و از هر مکانی که دسترسی به اینترنت دارید، استفاده کنید. این امکان به شما این اجازه را می‌دهد که به راحتی اطلاعات مالی خود را مدیریت کنید.
 2. بدون نیاز به نرم‌افزار حسابداری: شما نیازی به نصب نرم افزار حسابداری جداگانه ندارید. تمام امور حسابداری و ارسال صورتحساب‌ها به سامانه مودیان از طریق این نرم افزار انجام می‌شود.
 3. ارسال صورتحساب‌ها به صورت اتوماتیک و دستی: شما می‌توانید صورتحساب‌های خود را به سامانه مودیان به صورت اتوماتیک یا دستی ارسال کنید، بسته به نیاز و ترجیح خود.
 4. قابلیت استفاده در هر موقعیت جغرافیایی و هر ساعت شبانه روز: این نرم افزار از هر مکان و هر زمان قابل دسترسی است، بنابراین شما می‌توانید در هر موقعیت جغرافیایی و هر ساعتی از روز از آن استفاده کنید.
 5. امکان شخصی‌سازی و گزارشات هوشمند: شما می‌توانید اطلاعات مالی خود را شخصی‌سازی کنید و از گزارشات هوشمند در داشبورد عملیاتی استفاده کنید.
 6. تایید سازمان امور مالیاتی و انجمن نظام صنفی رایانه‌ای: این نرم افزار تایید سازمان امور مالیاتی و انجمن نظام صنفی رایانه‌ای را دریافت کرده است، که به شما اعتماد در استفاده از آن را می‌دهد.

از این نرم افزار می‌توانید برای مدیریت امور مالی و ارسال صورتحساب‌های خود به سامانه مودیان بهره‌مند شوید و به راحتی الزامات مالیاتی الکترونیکی را رعایت کنید.

نکات مهم در خرید نرم افزار واسط سامانه مودیان

برای استفاده از سرویس ارسال مستقیم فاکتورها و صورتحساب های فروش به سامانه مودیان، شما باید ابتدا مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. خرید نرم افزار ارتباط با سامانه مودیان:

   – شما باید نرم افزار مخصوصی را که قادر به ارسال اطلاعات به سامانه مودیان است، خریداری کنید. این نرم افزار برای تمام کسب و کارها مناسب نیست، بنابراین شرکت تخصصی‌تر نسخه‌های مختلفی از آن منتشر کرده است.

 1. فعال‌سازی نرم افزار:

   – پس از خرید نرم افزار، باید اشتراک یکساله‌ی مربوط به سرویس ارتباط با سامانه مودیان را از طریق سایت مربوطه خریداری کنید و آن را فعال کنید.

 1. وارد کردن شناسه کالا و خدمت:

   – برای صدور صورتحساب الکترونیکی، شما نیاز به دریافت شناسه کالا و خدمت دارید. این شناسه یک شماره ۱۳ رقمی است که به کالا یا خدمت مرتبط اختصاص داده می‌شود. شناسه کالا/خدمت برای هر ردیف در صورتحساب الکترونیکی الزامی است.

 1. دریافت شناسه کالا/خدمت:

   – تولیدکنندگان، واردکنندگان، و ارائه‌دهندگان خدمت مکلف به دریافت شناسه مذکور از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.

 1. ثبت شناسه کالاها در نرم افزار حسابداری:

   – کاربران نرم افزار حسابداری باید به صورت دستی شناسه کالاهای خود را از طریق نشانی “stuffid.tax.gov.ir” جستجو کرده و شماره آن را در نرم افزار حسابداری خود ثبت کنند.

 1. دریافت شناسه یکتای حافظه مالیاتی:

   – شناسه یکتای حافظه مالیاتی یک کد ۶ کاراکتری است که جهت صدور شماره منحصر به فرد صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان استفاده می‌شود. بدون این کد ۶ کاراکتری، شما قادر به صدور صورتحساب الکترونیکی در سامانه مودیان نخواهید بود.

با انجام این مراحل، شما می‌توانید از سرویس ارسال مستقیم فاکتورها و صورتحساب های فروش به سامانه مودیان استفاده کنید و الزامات مالیاتی الکترونیکی را رعایت نمایید

توجه فرمایید که

نرم افزار مخصوص سامانه مودیان مالیاتی که توسط شما نصب می‌شود، ابزاری مجزا از نرم افزار حسابداری است که به شما امکان ارسال فاکتورها و صورتحساب‌های فروش خود به سامانه مودیان را می‌دهد. این نرم افزار می‌تواند بر روی سیستم‌های شما نصب شود یا در محیط شبکه بر روی سرور اصلی نصب گردد تا تمام کاربران بتوانند از آن استفاده کنند.

با استفاده از این نرم افزار، می‌توانید اقدام به ارسال روزانه فاکتور فروش‌های خود به سامانه مودیان نمایید. همچنین، این نرم افزار امکاناتی مانند ابطال صورتحساب‌های ارسال شده به سامانه مودیان از طرف مودی، تعیین نوع شخصیت (حقیقی یا حقوقی) شخص، و تعیین ماهیت شخص در نظام مالیاتی را فراهم می‌کند.

در صورتی که شما بخواهید از این نرم افزار برای چند پرونده مالیاتی مختلف استفاده کنید، باید برای هر پرونده مجزا نرم افزار را تهیه کنید. این نرم افزار به شما امکان مدیریت چندین پرونده مالیاتی را در یک مکان فراهم می‌کند.

با این نرم افزار، شما می‌توانید به راحتی به ارسال فاکتور مالیاتی الکترونیکی بپردازید و از امکانات ارسال مستقیم فاکتورها به سامانه مودیان بهره‌مند شوید.

کلام آخر

نرم افزار اختصاصی سامانه مودیان مالیاتی به صاحبان کسب و کار امکان ارسال مستقیم صورتحساب‌ها و فاکتورهای فروش به سامانه مودیان را فراهم می‌کند. این نرم افزار از تاریخ معینی به شرکت‌های حقوقی و اشخاص حقیقی این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مالی خود را به سامانه مودیان ارسال کرده و الزامات مالیاتی الکترونیکی را رعایت کنند.

توضیحات اصلی نرم افزار اختصاصی مودیان مالیاتی شامل موارد زیر است:

 1. ارسال مستقیم فاکتورها و صورتحساب‌ها: این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد تا فاکتورها و صورتحساب‌های فروش خود را به سامانه مودیان مستقیما ارسال کنید، بدون نیاز به میانجی شرکت‌های معتمد مالیاتی.
 2. تهیه اشتراک اکانت: برای استفاده از این نرم افزار، باید یک اشتراک اکانت را تهیه کنید. اشتراک اکانت برای مدت زمان یکساله اعتبار دارد.
 3. تمدید اشتراک: پس از اتمام مدت اعتبار اشتراک، شما می‌توانید در صورت نیاز به استفاده از نرم افزار، مجددا هزینه اشتراک اکانت را پرداخت کرده و از نرم افزار استفاده نمایید.

از این نرم افزار می‌توانید برای رعایت الزامات مالیاتی الکترونیکی و ارسال دقیق اطلاعات مالی خود به سامانه مودیان بهره ببرید و از سهولت‌های ارتباط مستقیم با سامانه مودیان بهره‌مند شوید.

منبع : https://hesabdar.app/buying-modian-system-software/

نمایش بیشتر