اقتصادیکسب و کار ایرانی

پرفروش ترین nft های 2022

10 پرفروش ترین nft سال 2022 با ترفندهای خرید آنها

پرفروش ترین ان اف تی nft را می شناسید؟ nft ها به تازگی نام خود را در زمینه فعالیت های دیجیتال درخشان کرده اند و در همین باب قصد داریم تا به صورت کامل شما را با پرفروش ترین nft آشنا کنیم. در ادامه به صورت کامل و به زبان ساده مطالب پیرامون این حوزه برای شما مطرح خواهد شد. پس برای شناخت بهترین ها با بهترین ها همراه باشید.

  • آیا می دانید قیمت nft چگونه مشخص می شود؟ برای کسب اطلاعات کلیک کنید.

آثار هنری |ارز |ارز دیجیتال

پرفروش ترین nft ها کدامند؟

در ادامه قصد داریم تا پرفروش ترین nft ها را به شما عزیزان معرفی کنیم تا به صورت کامل با آنان آشنا شوید. در سال های اخیر nft ها محبوبیت بی نظیری را کسب کرده اند و بدین جهت نیز روز به روز بر قیمت آنان افزوده می شود و همیشه برخی از این nft ها با قیمت های بالا تری به فروش می رسند. پرفروش ترین nft عبارتند از:

Beeple’s Ocean Front

این توکن یکی از مشهور ترین nft های دنیا بوده و اثر یکی از هنرمندان بزرگ دیجیتالی یعنی بیپل است. این اثر نیز در بازار ارز های دیجیتال نیز شناخته شده است و ارزش بالایی دارد و توانسته است تمام استاندارد ها را حفظ کند و با قیمت 6 میلیون دلار به فروش رسیده است.

A Coin for the Ferryman

این توکن نیز یکی از پرفروش ترین nft ها بوده و در بازار ارزهای دیجیتال دارای شهرت است و مربوط به توکن اصلی xcopy نیز می باشد. این ارز توانسته است تا با قیمت بیشتر از 6 میلیون دلار به فروش برسد. این توکن در سال 2018 ساخته شد و شکل نیز نیز صورتی با ترکیب متفاوت بر روی یک صفحه و پس زمینه ای رنگارنگ است.

کراس رود بیپل

این توکن نیز در دسته گرانترین nft ها قرار داشته و خالق آن نیز هنرمند آثار دیجیتالی یعنی بیپل می باشد و موفق شده است تا بسیاری از افراد سرمایه دار را به سمت خودش جذب کند. این اثر با قیمت 6.6 میلیون دلار نیز به فروش رسیده است و یک فیلم کوتاه 10 ثانیه ای با مقصود سیاسی است.

کریپتوپانک #7804

از پرفروش ترین nft های دنیا می توان این مورد را نام برد که با قیمتی چیزی در حدود 7.6 میلیون دلار به فروش رسید. این اثر یک کریپتوپانک بوده که دارای ویژگی های خاص خود بوده و با سایرین متفاوت است. این توکن چهره یک فرد غریبه را نشان می دهد که پوستی آبی دارد و در حال پیپ کشیدن است و کلاهی نیز بر روی سرش دارد.

کریپتوپانک #3100

این توکن نیز در دسته کریپتوپانک ها قرار داشته و از پرفروش ترین nft های جهان می باشد. جالب است بدانید که این اثر یکی از نادر ترین ان اف تی های موجود در بازار ارزهای دیجیتال بوده و یک غریبه را با پوستی به رنگ آبی روشن نشان می دهد و یک هدبند با رنگ آبی پر رنگ تر و سفید بر روی سرش داشته و موفق شده است تا با قیمت 7.67 میلیون دلار به فروش برسد.

کریپتوپانک #7523

از پرفروش ترین nft ها می توان این اثر را نام برد و در دسته نادر ترین nft ها در بازار ارز های دیجیتال نیز قرار دارد. این توکن نیز چهره یک غریبه است که دارای رنگ پوست آبی بوده و یک کلاه قهوه ای به سر دارد و همچنین تصویر یک ماسک نیز بر روی دهان آن نمایان است و با قیمت 11.75 میلیون دلار به فروش رسیده است.

HUMAN ONE

این اثر نیز یک اثر هنری دیگر از بیپل بوده و هم در دنیا و هم در بازار ارز های دیجیتال دارای گرانترین قیمت بوده و در دسته پر فروش ترین ها نیز قرار دارد و در بین کاربران دارای شهرتی جهانی است. آن اثر موفق شده است تا با قیمت 28.985 میلیون دلار به فروش برسد.

همه روز: 5000 روز اول

این توکن موفق شده است تا با قیمت 69.3 میلیون دلار به فروش برسد و یکی دیگر از آثار هنری بیپل است که در خانه حراجی کریستیز به فروش رسیده است. این توکن نمایانگر 5000 اثر هنری آغازین بیپل بوده است که در تصویر آن نیز قابل مشاهده است.

The Merge

در آخر نیز می رسیم به پرفروش ترین nft جهان که در سال 2021 با قیمت 91.8 میلیون دلار فروخته شد. این توکن توجه بسیاری از سرمایه داران را به سمت خود جذب کرده است و موفق شده است تا لقب گرانترین nft را از آن خود کند که در تصویر نیز قابل مشاهده است. همچنین لیست گرانترین nft ها را از اینجا دریافت کنید.

دلیل قیمت بالای پرفروش ترین nft ها در چیست؟

حتما برایتان این سوال پیش آمده است که چرا برخی از nft ها دارای قیمت بالایی هستند؟ در جواب این سوال باید گفت که این ها ابزاری برای سرمایه گذاری بوده و عوامل ذکر شده در پایین نیز اهمیت زیادی در قیمت nft ها دارند که عبارتند از:

  • میزان سوددهی
  • نحوه مالکیت
  • تاریخچه
  • درک و پیش‌ بینی خریدار
  • ارزش آینده

از عوامل دیگر نیز می توان به این مورد اشاره کرد که چون هنری دیجیتالی بوده بر قیمت آنان افروده شده است و بدین جهت دارای ارزش بالایی شده اند. برخی از آنان نیز دارای کاربرد اقتصادی و سیاسی بوده که بر قیمت و ارزش آنان افزوده است.

آثار هنری |ارز |ارز دیجیتال

برای خرید پرفروش ترین nft ها به چه چیز هایی نیاز است؟

باید گفت که nft ها مبتنی بر بلاک چین اتریوم بوده و بدین جهت بهتر است از ارز دیجیتال اتریوم برای خرید و از کیف پول متامسک برای انجام معاملات استفاده کنیم زیرا کیف پول ارز دیجیتال متامسک با nft ها سازگار بوده و بهترین گزینه برای این کار است.

سوالات متداول پرفروش ترین nft

موارد لازم برای خرید پرفروش ترین nft چیست؟

جهت این کار باید از ارز دیجیتال اتریوم استفاده کنید و همچنین کیف پول ارز دیجیتال متامسک بهترین گزینه است زیرا دارای سازگاری بالایی با nft ها است.

مشاوره لازم را برای خرید پرفروش ترین nft ها از کجا دریافت کنم؟

جهت این کار می توانید با تیم متاورس یاب ارتباط برقرار کرده تا به صورت حرفه ای مشاوره شوید.

آیا کاربران ایرانی می توانند برای خرید nft ها اقدام کنند؟

بله کاربران ایرانی می توانند برای خرید nft ها اقدام کرده و بدون هیچ محدودیتی آنان را خریداری کنند.

لیست محبوب‌ترین NFT‌ها در سال ۲۰۲۲

یکی از مهم‌ترین دستاورد‌های صنعت بلاک چین، توکن NFT است، مجموعه‌ای از توکن‌های غیرقابل تعویض یک شخص که می‌تواند برای یک یا چند نفر ارزش زیادی داشته باشد. این توکن‌ها ممکن است از جهت محافظت یا جمع‌آوری آثار دیجیتالی به صورت یک کلکسیون در بلاک چین ذخیره شوند. در این مقاله از ارزیدو قصد داریم به صحبت در مورد NFT‌ها و همچنین معرفی برترین و محبوبترین NFT‌ها بپردازیم.

NFT چست؟

قطعاً این روز‌ها این کلمه را بار‌ها شنیده‌اید، توکن غیرقابل تعویض (Non-fungible token) یا همان NFT یک واحد از اطلاعات است که معمولاً در یک بلاک چین (معمولاً در بلاک چین اتریوم) و یا دفتر کل توزیع می‌شود. در این واحد‌ها دارایی‌های دیجیتالی منحصر به فرد یا غیرقابل انتقالی ذخیره می‌شوند. دارایی‌ها ممکن است به شکل‌های مختلفی مانند نقاشی، موسیقی، فیلم، صدا، گیف یا حتی حتی عکس از کاور موسیقی باشند.

تنها تفاوت NFT با سایر ارز‌های دیجیتال این است که NFT به هیج عنوان قابل تعویض نیست. این بدان معنی است که هر NFT کاملاً منحصر به فرد و مجزا است. پیچیدگی‌هایی در فناوری NFT وجود دارد به همین خاطر ادغام آن‌ها در برنامه‌های مختلف مانند موسیقی و بازی چالش برانگیز است. آیا NFT ارزش مصرف ۴۸.۱۸ کیلووات ساعت را دارد؟ (برای ساخت هر NFT در شبکه اتریوم ۴۸.۱۸ کیلووات برق استفاده می‌شود.)

چرا NFT‌ها گران هستند؟

با روی آوردن افراد مشهور و تأثیر‌گذار در سال ۲۰۲۲ به NFT، علاقه و قیمت این توکن‌ها افزایش یافت. گران‌ترین NFT‌هایی که امسال فروخته شده‌اند، علاقه سرمایه‌گذاران را به طور کامل نشان می‌دهند. مشهور‌ترین این NFT‌ها که امسال به فروش رسیدند، میم “Disaster Girl” با قیمت ۴۷۳ هزار دلار و “Nyan Cat” با قیمت ۵۹۰ هزار دلار بود.

اصلی‌ترین دلیل گران بودن NFT‌ها منحصر به فرد بودن و تک بودن آن‌ها است؛ درست مانند آثار هنری فیزیکی که تنها یک نسخه از آن وجود دارد. البته برخی‌ افراد ممکن است NFT‌ها را دانلود یا کپی کنند، اما لازم به ذکر است که توکن‌های غیرقابل تعویض توکنیزه می‌شوند. این کار باعث می‌شود مالک اصلی یک گواهی مالکیت برای صحت دارایی داشته باشد. داده‌های گوگل ترند نشان می‌دهند که قیمت بالای یک NFT ربطی به بیشترین صحبتی که در مورد آن می‌شود ندارد. چرا که خیلی از NFT‌های گران، مشهور نیستند.

معرفی گران‌ترین NFT‌ها در سال ۲۰۲۲

یک مرکز داده TRG Datacenters از داده‌های گوگل برای تعیین اینکه کدام NFT‌های پر فروش امسال، بیشترین جستجوی آنلاین را داشته‌اند، استفاده کرده است. نتیجه‌ی این بررسی‌ها به صورت زیر است:

موضوع NFT         قیمت (میلیون دلار)

دوج NFT                ۴

اولین توییت            ۲.۹

هش ماسک              ۱۶

Grimes NFT        ۶

ریک و مورتی       ۶. ۱

Crossroads          ۶. ۶

کریپتو پانک           ۵. ۷

Genesis estate ۵ .۱

کد منبع وب جهانی وب          ۴.۵

معروف‌ترین توکن‌های غیرقابل تعویض

اولین توییت

این NFT مربوط به اولین توییت منتشر شده در توییتر توسط جک دورسی در سال ۲۰۰۶ است. دورسی با حراج این توییت ۲.۹ میلیون دلار به امور خیریه اهدا کرد. سینا استوی، خریدار ایرانی، این توییت را با استفاده ارز دیجیتال اتریوم خریداری کرد.

هش ماسک

مجموعه Hashmasks یک کلکسیون زنده متشکل از آثار ۷۰ هنرمند در سراسر جهان است. این مجموعه شامل ۱۶، ۳۸۴ پرتره دیجیتالی جداگانه است. در طول سه روز، یکی از اقلام ۱۰۰هزار درصد سود داشت.

دوج NFT

شیبا اینو سگ بدنام به نام Kabosu، میم اصلی ارز دیجیتال دوج است. گروه PleasrDAO این nFT را خریداری کرده و در حال حاضر مالکیت نسبی آن را به فروش می‌رساند، یعنی هر کسی می‌تواند با ۱ دلار سهمی از این مجموعه داشته باشد.

Grimes NFT

گریمز در مجموع ده قطعه فروخت که محبوب‌ترین آن‌ها یک فیلم منحصر به فرد به نام \”مرگ قدیمی ها\” است که شامل کروب‌ها، صلیب، شمشیر و نور درخشان در موسیقی متن اصلی گریمز بود. دو قطعه‌ی دیگر این مجموعه به نام “زمین” و “مریخ”، هزاران نسخه با قیمت ۷۵۰۰ دلار فروخته شدند؛ تقریباً بیش از ۷۰۰ نسخه قبل از بسته شدن به فروش رسیدند.

هر روز: ۵۰۰ روز اول

مایک وینکلمن یک اثر دیجیتال هنری (بیپل) ساخت. Vignesh Sundaresan (نام مستعار MetaKovan)، برنامه‌نویس ساکن سنگاپور، هر روز: ۵۰۰ روز اول، کلاژ ۵۰۰۰ عکس را خریداری کرد. در متاورس، آثار هنری با کیفیت کامل در موزه دیجیتال نشان داده می‌شود.

ریک و مورتی NFT

جاستین رویلند، خالق ریک و مورتی، مجموعه خود را “بهترین کاری را که می‌توانستم انجام دهم”  از طریق خانه حراج NFT Nifty Gateway به فروش رساند. درآمد حاصل از فروش NFT به اردوگاه‌های بی‌خانمان در لس آنجلس اهدا شد.

Crossroads NFT

این مجموعه در پاسخ به موفقیت و شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۰ ایجاد شد که شامل دو بخش بود: یکی برای پیروزی ترامپ و دیگری برای شکست ترامپ. بیپل (مایک وینکلمن ) این مجموعه را ایجاد کرد که در خانه حراج Nifty Gateway به قیمت ۶. ۶ میلیون دلار فروخته شد.

کریپتوپانک شماره ۷۸۰۴

این NFT از کریپتو پانک به نادرترین پانک مشهور است. این NFT تصویر فرازمینی را نشان می‌دهد که ماسک داشته و به معنی کوید است. شالوم مکنزی، سهامدار اصلی DraftKings، این توکن غیرتعویض را با استفاده از اتریوم (ETH) خریداری کرد.

Genesis estate NFT

این مجموعه مربوط به بازی اکسی اینفینیتی است. قطعات زمین که در قلب سیاره Lunacia، که قسمتی از گیم پلی بازی است، فروخته شده است. فروشنده Danny (Flying Falcon)، گردآورنده این NFT است و در هش ماسک و کریپتوپانک نیز شرکت می‌کند.

کد منبع وب جهانی وب

این NFT که توسط تیم برنرز لی ایجاده شده بود، در حراج گذاشته شد. از زمان راه‌اندازی شبکه جهانی وب در سال ۱۹۸۹، NFT نماینده مالکیت‌اشیاء دیجیتالی است.

نحوه ایجاد یک NFT چگونه است؟

شما برای ایجاد یک توکن غیرقابل تعویض نیاز به هیچ دانشی ندارید، چرا که با وجود بازار‌های متنوعی مانند اوپن سی، ریریبل و Mintable شما می‌توانید به راحتی NFT مورد نظر خود را بسازید. در ابتدا باید فرمت فایل خود را مشخص کنید. فایل‌های بصری (JPG، PNG و غیره)، فایل‌های موسیقی (MP۳ و غیره) و انواع دیگر فایل‌ها همگی می‌توانند توسط NFT پشتیبانی شوند.

بعد از اینکه فایل مورد نظر خود را مشخص کردید، باید آن را به پلتفرم مینتینگ اضافه کنید تا برچسب‌گذاری شود. برای ادامه کار شما می‌بایست کیف پول خود را به بازار مورد نظر NFT متصل کنید. بعد از آن به بخش “ایجاد” بازار بروید و آثار هنری خود را به صورت یک یا چند مجموعه آپلود کنید، سپس با مشخص کردن قیمت آن را به فروش برسانید. نامی را برای آن انتخاب کرده و توضیحات لازم را برای آن بنویسید. کیف پول خود را به آثار هنری NFT متصل کرده و آن را با جهان به اشتراک بگذارید. کار شما در مدت زمان کوتاهی به عنوان NFT نماد می‌شود.

البته در پلتفرم‌های مینتینگ مانند SuperRare و Async Art، سازندگان باید قبل از ایجاد NFT خود درخواست دهند و پذیرفته شوند. برای به فروش رساندن NFT خود نیز می‌توانند همان مراحل ایجاد را تکرار کنید با این تفاوت که به جای کلیک به روی ایجاد، گزینه فروش را انتخاب می‌کنید. در صورتی که مجموعه‌های دیگران را به صورت کلکسیون در آورده‌اید نیز می‌توانید همین فرایند را تکرار کنید.

NFT‌ها از نظر زیست محیطی سازگار نیستند، زیرا اتریوم، محبوب‌ترین بلاک چین، سالانه به ۳۱ تراوات ساعت (TWh) برق نیاز دارد که تقریباً مشابه کل کشور نیجریه است. یک معامله اتریوم همان مقدار دی اکسید کربن را با ۱۴۰۸۹۳ معامله با کارت اعتباری ویزا منتشر می‌کند.

نتیجه پایانی

در نظر داشته باشید که توکن‌های غیرمثلی نه برای فروختن آثار گران قیمت، بلکه بیشتر برای تجارت و کسب و کار استفاده خواهند شد. در محیط دیجیتال، املاک مجازی یک عامل مهم است و NFT می‌تواند معاملات تجاری را مؤثرتر کند. NFT‌ها هنوز یک فناوری نسبتاً جدید هستند، بنابراین مشاهده نحوه توسعه آن‌ها در سال‌های آینده جالب خواهد بود، به خصوص اگر بلاک چین‌ها متعهد شوند که کربن خود را کاهش دهند.

سوالات متداول

برای تولید، خرید و فروش NFT چه باید کرد؟

پلتفرم‌‌های خرید و فروش NFT مختلفی مانند اُپن سی و رَریبل وجود دارند که کاربران می‌توانند پس از ثبت‌نام در آن‌ها،‌ به راحتی هرچه تمام‌تر، NFTهای خود را تولید یا خریداری کنند و یا به فروش برسانند.

توکن غیر مثلی اولین توییت چیست؟

توکن غیر مثلی اولین توییت بنیان‌گذار توییتر (جک دورسی) که در ۲۱ مارس سال ۲۰۰۶ با عنوان « Just setting up my twttr » بارگذاری شده بود، در ماه مارس ۲۰۲۱ به قمیت ۲/۹ میلیون دلار خریداری شد تا به عنوان یکی از محبوب‌ترین NFTها شناخته شود.

مرجع مقاله:

https://www.arzido.com/learn/nft-learning/

نمایش بیشتر